Şimdi Ara

Visco mu yaylı yatak mı..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
75.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim eski tahta kanepe üzeri döşeği değiştirmeye karar verdim.. biraz araştırma yaptığımda visco yataklara rastladım. bugün gittim denedim. hem yaylı yataklara göre çok farklı hemde çok pahalı..

Allah a şükür sırt ve bel ağrım yok. Olmayacağı anlamına gelmez tabi..

bu konuda bilgisi olan var mı acaba..

visco yataklar artık kaçınılmaz mı.. ve de çok mu sağlıklı..

• Benim de derdim aynı.

Bİr süredir yatak almayı düşünüyorum ama yaylı/visco arasında seçim yapamadığımdan erteliyorum.

Visco yataklarda ısı problemi ile ilgili (terletme gibi) birşeyler duydum.

Ne derece doğrudur veya yaylı/visco yatakların avntaj dezavantajları nelerdir bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ishmael

Benim de derdim aynı.

Bİr süredir yatak almayı düşünüyorum ama yaylı/visco arasında seçim yapamadığımdan erteliyorum.

Visco yataklarda ısı problemi ile ilgili (terletme gibi) birşeyler duydum.

Ne derece doğrudur veya yaylı/visco yatakların avntaj dezavantajları nelerdir bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
    visco yatak vücut şeklinizi aldığı için gömülüyorsunuz, bu doğru, normalde sırt-bel ağrısı gibi şikayetleriniz varsa daha da arttırabilir veya iyi gelmeyebilir, biliyorsunuz tam ortapedik yataklar baya serttir, eğer yeterli havalandırmaya sahip bir mekanda kullanılacaksa yazın sorun olmaz, yatakla nevresim arasına alize sererseniz gömülmeyi engellersiniz, tatlı sert vücut şeklinizi alan güzel bir yatağınız olmuş olur, tamamı visco sünger olmasına gerek yok, boşuna masraf-maliyet arttırmayın, veya yaylı visco karışımlı olanlara gerek yok, hepsi para tuzağı, ya visco ya tam ortapedik al, visco-love marka yataklar gayet ekonomik üstü visco altı normal sünger, arada dediğim gibi alize kullanıyorum, mutlu-mesut uyuyorum, ama yazın ağustosta 1-2 hafta kadar sıcakların tavan yaptığı 10-15 gün gibi biraz terleme yaptı ama gerçekten çok sıcaktı, kışın ise baya iyi oluyo, sıcacık oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: McManamann

visco yatak vücut şeklinizi aldığı için gömülüyorsunuz, bu doğru, normalde sırt-bel ağrısı gibi şikayetleriniz varsa daha da arttırabilir veya iyi gelmeyebilir, biliyorsunuz tam ortapedik yataklar baya serttir, eğer yeterli havalandırmaya sahip bir mekanda kullanılacaksa yazın sorun olmaz, yatakla nevresim arasına alize sererseniz gömülmeyi engellersiniz, tatlı sert vücut şeklinizi alan güzel bir yatağınız olmuş olur, tamamı visco sünger olmasına gerek yok, boşuna masraf-maliyet arttırmayın, veya yaylı visco karışımlı olanlara gerek yok, hepsi para tuzağı, ya visco ya tam ortapedik al, visco-love marka yataklar gayet ekonomik üstü visco altı normal sünger, arada dediğim gibi alize kullanıyorum, mutlu-mesut uyuyorum, ama yazın ağustosta 1-2 hafta kadar sıcakların tavan yaptığı 10-15 gün gibi biraz terleme yaptı ama gerçekten çok sıcaktı, kışın ise baya iyi oluyo, sıcacık oluyor...

Alıntıları Göster
    bende istikbal visco aldım sıcaklarda beni çok zorluyor ama bende biraz kiloluyum ve sıcaklardanda etkileniyorum demek genelde böyle imiş

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

bende istikbal visco aldım sıcaklarda beni çok zorluyor ama bende biraz kiloluyum ve sıcaklardanda etkileniyorum demek genelde böyle imiş

Alıntıları Göster
    Yaylı oalrak visco almaktansa normal visco albat bütçeniz el verirse eğer daha mantıklı. Çünkü yay çökmesi gibi durumlarda visco için verdiğiniz para da viscoyu tam verimli kullanamayacağınızdan bir nebze çöpe gidecek.

Eğer yeni bir yatağınız varsa ve visco aklınıza girmişse de comfort kullanabilirsiniz.

Terleme konusu da aslında kişiye göre de değişiyor diyebilirim. Viscolar vücut şeklini aldığından dolayı bedeni kaplar. Eğer çok kiloluysanız biraz daha sert bir visco almanız gerekir. 70 dansite bir ürün iyidir. Ayrıca çok fazla gömülme yaşarsanız da problem yaratabilir. Visko Love açık hücrelidir. alez vs. kullandığınızda bu özelliğini biraz engellemiş olursunuz. Hava geçirgenliğini engellemeyecek bir alez kullanmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca terleme probleminiz zaten mevcutsa farklı yatak modelleri var Visko Love markasının. Mesela Visko Love Outlast modelini inceleyebilirsiniz ve visco ve air modelini.

almadan önce satıcıyla iletişime geçerseniz kilo oranınıza ve boy oranınıza göre size seçenekler sunacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

Yaylı oalrak visco almaktansa normal visco albat bütçeniz el verirse eğer daha mantıklı. Çünkü yay çökmesi gibi durumlarda visco için verdiğiniz para da viscoyu tam verimli kullanamayacağınızdan bir nebze çöpe gidecek.

Eğer yeni bir yatağınız varsa ve visco aklınıza girmişse de comfort kullanabilirsiniz.

Terleme konusu da aslında kişiye göre de değişiyor diyebilirim. Viscolar vücut şeklini aldığından dolayı bedeni kaplar. Eğer çok kiloluysanız biraz daha sert bir visco almanız gerekir. 70 dansite bir ürün iyidir. Ayrıca çok fazla gömülme yaşarsanız da problem yaratabilir. Visko Love açık hücrelidir. alez vs. kullandığınızda bu özelliğini biraz engellemiş olursunuz. Hava geçirgenliğini engellemeyecek bir alez kullanmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca terleme probleminiz zaten mevcutsa farklı yatak modelleri var Visko Love markasının. Mesela Visko Love Outlast modelini inceleyebilirsiniz ve visco ve air modelini.

almadan önce satıcıyla iletişime geçerseniz kilo oranınıza ve boy oranınıza göre size seçenekler sunacaktır.

Alıntıları Göster
    Geçen yıl çok fazla sırt ağrım vardı yatağımdan kaynaklı.Önce IKEA da görmüştüm hoşuma gitmişti,sonra biraz araştırdım visco olayını.

Şuanda Visco kullanıyorum aşırı derecede rahat.Yaylı yataklarda uyumaya kalktığımda yadırgıyorum 1 saat yatakta dönüyorum Tavsiyem ağrılarınız varsa visco en iyi çözüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeasme

Geçen yıl çok fazla sırt ağrım vardı yatağımdan kaynaklı.Önce IKEA da görmüştüm hoşuma gitmişti,sonra biraz araştırdım visco olayını.

Şuanda Visco kullanıyorum aşırı derecede rahat.Yaylı yataklarda uyumaya kalktığımda yadırgıyorum 1 saat yatakta dönüyorum Tavsiyem ağrılarınız varsa visco en iyi çözüm

Alıntıları Göster
    Müşterimiz alırlarken tereddütte oluyor daima. Hani anlatıyoruz ürünü fakat yeni birşey sonuçta. Deneme süresi veriyoruz kendilerine. Ardından annesine babasına almaya gelenler, eşine dostuna akrabasına önerenler oluyor :)

• Arkadaşlar forumda Visco yataklar ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyip de farklı bilgilerle kafası karışan arkadaşlar olduğunu gördüm.Bu konuda uzman sayılırım hem Visco yatak kullanıyorum,hem de işim bu.Varsa sorularınızı yanıtlayabilirim.
  • bence kesinlikle visco :)
    çünkü inanılmaz bi rahatlık sunuyo insana. yaylı yatakta yatarken sağa dön sola dön yapa yapa 1 saat geçiyodu zaten :) bide yatağın yaylarıyla kemiklerim bütünleşiyodu ve sabah tutulmuş başlıyodum güne (ayrıca o yaylı yatağım için ortapedik diyerek sattılar bana:( )
    bide anladım ki iyi bi uyku insanın gününün tamamını etkiliyomuş o yüzden yatak alacaksanız ona göre karar verin =))
  • quote:

Orijinalden alıntı: basgitar6

Arkadaşlar forumda Visco yataklar ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyip de farklı bilgilerle kafası karışan arkadaşlar olduğunu gördüm.Bu konuda uzman sayılırım hem Visco yatak kullanıyorum,hem de işim bu.Varsa sorularınızı yanıtlayabilirim.
    Tempur ile istikbalin visco yatakları arasındaki fark nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloody Mary

Mercedes ile doğan arasındaki farktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basgitar6

Arkadaşlar forumda Visco yataklar ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyip de farklı bilgilerle kafası karışan arkadaşlar olduğunu gördüm.Bu konuda uzman sayılırım hem Visco yatak kullanıyorum,hem de işim bu.Varsa sorularınızı yanıtlayabilirim.
    http://www.istikbal.com.tr/source.cms.docs/istikbal.com.tr.ce/istikbal.html

BU İİ BİR VİZCO YATAK MI
    AYRICA VİSCO NE NEDEN VİSCO YATAK BEN BİLMİYORUM LÜTFEN MAZUR GÖRÜN.
    NEDİR YANİ VİSCO NE İŞE YARAR
    AYRICA ÇOK MU YUMUŞAK RESİMLERDE BAKINCA İÇİNE GÖMÜLÜNÜYOR ANLAMADIM BÖYLE SU TORBASI ÜSTÜNDE YATAR GİBİ Mİ
    SERT ORTAPEDİK YATAK DAHA İİ DEĞİL Mİ
    YATAŞIN ŞU YATAĞI NASIL
    http://www.yatas.com.tr/product.asp?id=197

http://www.yatas.com.tr/product.asp?id=190

TEŞEKKÜRLER ÖZELDEN MESAJ ATARSANIZ SEVİNİRİM.

• quote:

Orijinalden alıntı: immortALance

quote:

Orijinalden alıntı: Bloody Mary

Mercedes ile doğan arasındaki farktır.
    TEMPUR İLE İSTİKBAL YATAK ARASI FARK MERCEDES İLE DOĞAN ARASI FARK GİBİ DEMİŞSİNİZ O KADAR OLABİLİR Mİ YANİ. O DA SONUÇTA VİSCO DEĞİL Mİ BEN GEÇEN SENE ANNEMLERE İSTİKBAL ULTRAFORM YATAK ALMIŞTIM ÇOK İİ İDİ. ÇOK MEMNUNLAR. HERKES İSTİKBALE İİ DİYOR KÖTÜ MÜ YANİ

BU YATAK NASIL ÖZELDEN CVP YAZARSANIZ TEŞEKKÜRLER

• quote:

Orijinalden alıntı: azem_azzem

TEMPUR İLE İSTİKBAL YATAK ARASI FARK MERCEDES İLE DOĞAN ARASI FARK GİBİ DEMİŞSİNİZ O KADAR OLABİLİR Mİ YANİ. O DA SONUÇTA VİSCO DEĞİL Mİ BEN GEÇEN SENE ANNEMLERE İSTİKBAL ULTRAFORM YATAK ALMIŞTIM ÇOK İİ İDİ. ÇOK MEMNUNLAR. HERKES İSTİKBALE İİ DİYOR KÖTÜ MÜ YANİ

BU YATAK NASIL ÖZELDEN CVP YAZARSANIZ TEŞEKKÜRLER

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Yaylı Yatak sitelerinden en geniş çaplı olan Emniyet Ticaret die bi site var bakın derim çok geniş kapsamlı ürün gamı var
    ve Yaylı Yatak Fiyatları baya makul

http://www.emniyetticaret.net

• Yaylı yatak tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: maloney

Yaylı yatak tabiki
    Tabi ki normal yaydan kaçıp pocket spring(paket yay) teknolojisi + visco içeren yatak.. = ViscoPlus

:D

• quote:

Orijinalden alıntı: kargibi

Tabi ki normal yaydan kaçıp pocket spring(paket yay) teknolojisi + visco içeren yatak.. = ViscoPlus

:D

Alıntıları Göster
    yaylı yataktan uzak durun. Metaller vücudun manyetik alanını bozuyor. Yaylı yatak üzerinde pusula bile kuzeyi güneyi gösteremiyor. Metal kaynaklı oluşan manyetik alandan dolayı hiç bir yaylı yataktan yeterince dinlenmiş olarak kalkamazsınız. Onun içindir ki lüks otellerin yatakları yaysızdır ve dinlendiricidir. Burda böyle yazıyorum fakat 8 ay önce bunları bilmeden uzun araştırmalar sonucu gidip Yatsan Switzerland yatak aldım. Yatak çok başarılı fakat yaylardan(metal)den dolayı diğer yaylı yataklar gibi yorgun uyanıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pampilo

yaylı yataktan uzak durun. Metaller vücudun manyetik alanını bozuyor. Yaylı yatak üzerinde pusula bile kuzeyi güneyi gösteremiyor. Metal kaynaklı oluşan manyetik alandan dolayı hiç bir yaylı yataktan yeterince dinlenmiş olarak kalkamazsınız. Onun içindir ki lüks otellerin yatakları yaysızdır ve dinlendiricidir. Burda böyle yazıyorum fakat 8 ay önce bunları bilmeden uzun araştırmalar sonucu gidip Yatsan Switzerland yatak aldım. Yatak çok başarılı fakat yaylardan(metal)den dolayı diğer yaylı yataklar gibi yorgun uyanıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    visco yataklar tamamen viscodan üretilmez genelde. aynı yay sistemi kullanılır ama iki tarafına visco sünger eklenir.

• pampilo P kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Biraz göreceli bir durum olduğunu düşünmekteyim. Normal yaylı yatak modelleri en son düşünülmesi gereken yataklardır. Fakat pocket spring sistemli ve viscolu yataklar ilk düşünülmesi gerekli olan modeller kanaatindeyim.

Almış olduğunuz yatak sadece paket yay içeriyor, viscolu düşünmeniz taraftarıyım.

Soracaklarınız olursa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kargibi

Merhabalar,

Biraz göreceli bir durum olduğunu düşünmekteyim. Normal yaylı yatak modelleri en son düşünülmesi gereken yataklardır. Fakat pocket spring sistemli ve viscolu yataklar ilk düşünülmesi gerekli olan modeller kanaatindeyim.

Almış olduğunuz yatak sadece paket yay içeriyor, viscolu düşünmeniz taraftarıyım.

Soracaklarınız olursa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
    Ben de bu konu üzerinde bir araştırma yapıyorum sanırım visko alacağım umarım memnun kalırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.