Şimdi Ara

[Silindi]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
3
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 ay
  • Cevaplayan Üyeler 14
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 42 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • teknoCat (7 mesaj) Aswattha (3 mesaj) Ayazay (2 mesaj) DaYWaLkeR (1 mesaj) gs09gs09 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (13 mesaj) Mobil (8 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> COVID-19 (Koronavirüs) >> Virüse karşı etkin besin takviyesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1335 Mesaj
    Faydalı bir yazı olmuş.Bende birkaç ay takviye ürünleri kullandım ancak fiyatları yüksek oluyor genelde bıraktım.Şimdi her gün yatarken bir tatlı kaşığı soğuk sıkım çörek otu yağı içiyorum.Bağışıklık sistemi güçlü kalsın diye.Ancak dediğiniz gibi d vitamini hatta c vitamini de almak şart.
  • D vitamini vücutta sentezlenen bir hormondur ve güneş sayesinde sentezlenir.

Biraz araştırsan komik duruma düşmezsin.
  • Yarbay
    6983 Mesaj
    Yapılan araştırmalara göre aşırı antioksidan alımı da vücudun savunma sitemini bozuyor.

D vitamini alıp ayrıca Sodyum Bi Karbonat ile alkali sağlanmalı.

D vitaminini öncelikle güneşten almaya çalışılmalı. Camın arkasından güneşlenmenin D Vitamini açısından bir yararı yok.
    Bir de 12.00 ile 13.00 arası güneşlenmeli.

Bir insan yaz boyu güneşten ne kadar D vitamini alırsa alsın Ekim ayının 2. yarısından itibaren vücudundaki D vitamini azalıyor.

Mevsim hastalıkları da havalar soğumaya başlayınca artmaya başlıyor.
  • Yarbay
    2518 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Yapılan araştırmalara göre aşırı antioksidan alımı da vücudun savunma sitemini bozuyor.

D vitaminini öncelikle güneşten almaya çalışılmalı. Camın arkasından güneşlenmenin D Vitamini açısından bir yararı yok.

Bir insan yaz boyu güneşten ne kadar D vitamini alırsa alsın Ekim ayının 2. yarısından itibaren vücudundaki D vitamini azalıyor.

Ayrıca magnezyumu da azaltıyor d almak. Ancak şuan anormal bir pandemi var dedikleriniz harfiyen doğru bende biliyorum bunları
    Ama d vitamini eksikliği yüzde 70 civarı. Yani yapacak bişey yok şuan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2518 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: comm

Faydalı bir yazı olmuş.Bende birkaç ay takviye ürünleri kullandım ancak fiyatları yüksek oluyor genelde bıraktım.Şimdi her gün yatarken bir tatlı kaşığı soğuk sıkım çörek otu yağı içiyorum.Bağışıklık sistemi güçlü kalsın diye.Ancak dediğiniz gibi d vitamini hatta c vitamini de almak şart.
    Teşekkürler hocam. Nac mucizevi bir şey. Nasıl bilinmiyor aklım almıyor. Keza d vitamini. Eksikliği ciddi sıkıntı ama doktorlar bas bas bağırmıyor şöyle düşünün 100 milyon kişide 70m eksiklik var. Bu insanların yüzde 10unda d vit eksikliğinden hastalık çıksa 7 milyon hasta. 7 milyon hastane ziyareti. Belki 1 kutu ilaç desen 7 milyon kutu ilaç. Herkes dyi tamamlasa 7 milyon ilaç satmıyorsun. Doktorlar 200 adet bu ay x ilaç vs hesapları ile şirketlerden macbook laptop tatil vs alıyorlar. Ben o doktora 1 zerre güvenmem ki

100gr nac 100tl hocam :) hassas terazi şart tabii

Doğru ucuz değiller

Özellikle şüphesi olan acımasın parasına ama

Sigaradan kat ve kat ucuza gelecektir

|
    |

• Yüzbaşı
    577 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Koca uzaydan vitamin mi geliyor ne saçmalıyorsunuz abi :D
  • Binbaşı
    1853 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aswattha

Koca uzaydan vitamin mi geliyor ne saçmalıyorsunuz abi :D

Alıntıları Göster
    D vitamini vücutta sentezlenen bir hormondur ve güneş sayesinde sentezlenir.

• Yüzbaşı
    577 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nucro

D vitamini vücutta sentezlenen bir hormondur ve güneş sayesinde sentezlenir.

Alıntıları Göster
    Güneş ışınları vücudun içine mi giriyormuş? :D
  • Yüzbaşı
    386 Mesaj

|
    |
    Aswattha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2244 Mesaj
    Gerek yok bu tür şeylere.

Sağlıklı beslenin,sporunuzu yapın,güneşinizi alın. Sosyal mesafesine dikkat edin.

Virüs bahane, ecel geldi mi hiçbirşey engel olamaz. Virüsten korunursun ayağın taşa takılır düşer ölürsün. Allah'a tevekkül edin gerisi boş.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    577 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nitroslive

Yalnız kuka tesbihin senden ve benden daha bilgili olması şaşırtmaz açıkçası. Yıllarıntecrübesi var sonuçta imal edildiği ağaçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aswattha -- 11 Ağustos 2020; 9:12:27 >
    |
    |
  • Yarbay
    7387 Mesaj
    Doktor olsanız bile bu yazdıklarınızı kafama göre kullanmaya başlamam. Önce kendim araştırır sonra güvendiğim bir hekimin tavsiyesini alırım. Herkes şeker gibi ilaç ve takviye ürün tüketiyor. Ben bu tür ürünlere temkinli yaklaşma taraftarıyım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1865 Mesaj
    Ben tavsiye etmezdim kimseye boyle ilac milac hap yok takviye faso fiso bunlarin alayi vucut bagisikliginizi artirdikdan sonra beton gibi olursun dogal yontemlere basvurun herseyin dogalini tuketmeye calisin bic bisi olmaz yok d vitamini alim aman b vitaminim eksilmis olum sen bitkimisin ya var boyle tipler goruyom uzuluyorum cidden git soyle guzel bir salata yap icine doldur bi ton yesilligi mayzonuzundan dere otuna kadar ne varsa daya yanina ev yapimi yogurt mis nerden cikio bu haplar huplar anlamadim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 5 saat kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: comm

Doğru bir yöntem abartısız hemde. Bende her sabah aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve C vitamini içinde Calsiyum sandoz içiyorum. İki haftadır normalde halsiz olan vucüdum toparlanmaya başladı. Organik ve bitkisel olmayan takviyelere yanaşmamak gerek.
    |
    |
  • Yarbay
    2376 Mesaj
    alkol ile çözülmemiş propolis, kekik yağı ve çörek otu yağı 21 gün düzenli kullanın ama yemenizide değiştirmeniz gerek
    |
    |
  • Yüzbaşı
    279 Mesaj
    Hangi araştırmalara göre? Kaynak verin.

• Yarbay
    2518 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Doktor olsanız bile bu yazdıklarınızı kafama göre kullanmaya başlamam. Önce kendim araştırır sonra güvendiğim bir hekimin tavsiyesini alırım. Herkes şeker gibi ilaç ve takviye ürün tüketiyor. Ben bu tür ürünlere temkinli yaklaşma taraftarıyım.
    En doğrusu bu

Hem araştırın hem doktora sorun hocam :)

|
    |
  • Yarbay
    2518 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: millenium11

Hangi araştırmalara göre? Kaynak verin.
    https://www.futuremedicine.com/action/cookieAbsent
    (içinde araştırma linkleri var)
    https://www.chronogram.com/hudsonvalley/deactivating-covid/Content?oid=10656664&media=AMP+HTML&oid=10656664&__twitter_impression=true
    https://drbrighten.com/nac-benefits/ (burda tek tek araştırma linkleri var)

https://www.healthline.com/nutrition/nac-benefits

İçinde araştırma linkleri var

https://bmccardiovascdisord.biomedcentral.com/articles/10.1186/1471-2261-14-52

Al sana kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoCat -- 11 Ağustos 2020; 16:21:19 >
    |
    |

• Yarbay
    3541 Mesaj
    sabit fikirlilere birşey anlatamazsın kardeş, birde belli bir yaş üstüne iradesi müsade etmiyorsa yine anlatamazsın,

ağaç yaşken eğiliyor, kendileri araştırıp öğrensinler bu saatten sonra, dik kafalılara ne kadar kendini yırtsanda boş,

ben bu forumdan çok şey kaptım yaş oldu 40 hala bir şeyler öğreniyorum, bu en az üçüncü üyeliğimdir rütbeye takılma, 20 yıldır buralardayım.

taa bu pandeminin başında şubat/mart aylarında osman müftüoğlu bu ilaç etken maddesinden bahsetmişti,

profesör hocayı kadıköy numuneden tanırım bilirim, o yüzden değerlidir benim için görüşleri, işte öylesine tv de konuşurken cümlede asetilsistein geçtiği anda pür dikkat kesildim ve bana yabancı bu kelimeyi unutmadım, sonra programını netten tekrar izledim, D vitaminini vurguladığını iyi hatırlıyorum,

genel olarak pro/pre biyotiklerin de sağlıklı olmada önemli rol oynadığını hepimiz biliyoruz,

başka söze gerek var mı..!

forumun sivrileri her zamanki gibi olacağından, malum konuyu kapattırabilirler, o yüzden kaydedip arşivime alıyorum, ince nuanslar içerebilir, bilen zaten biliyor, ki biz sonuçta doktorculuk oynamıyoruz değiliz, böyle bilgilere her hastalıkta ihtiyaç doğabilir.

konu istifade edene gerçekten faydalı, o yüzden teşekkürler

• Yarbay
    2518 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: McManamann

sabit fikirlilere birşey anlatamazsın kardeş, birde belli bir yaş üstüne iradesi müsade etmiyorsa yine anlatamazsın,

ağaç yaşken eğiliyor, kendileri araştırıp öğrensinler bu saatten sonra, dik kafalılara ne kadar kendini yırtsanda boş,

ben bu forumdan çok şey kaptım yaş oldu 40 hala bir şeyler öğreniyorum, bu en az üçüncü üyeliğimdir rütbeye takılma, 20 yıldır buralardayım.

taa bu pandeminin başında şubat/mart aylarında osman müftüoğlu bu ilaç etken maddesinden bahsetmişti,

profesör hocayı kadıköy numuneden tanırım bilirim, o yüzden değerlidir benim için görüşleri, işte öylesine tv de konuşurken cümlede asetilsistein geçtiği anda pür dikkat kesildim ve bana yabancı bu kelimeyi unutmadım, sonra programını netten tekrar izledim, D vitaminini vurguladığını iyi hatırlıyorum,

genel olarak pro/pre biyotiklerin de sağlıklı olmada önemli rol oynadığını hepimiz biliyoruz,

başka söze gerek var mı..!

forumun sivrileri her zamanki gibi olacağından, malum konuyu kapattırabilirler, o yüzden kaydedip arşivime alıyorum, ince nuanslar içerebilir, bilen zaten biliyor, ki biz sonuçta doktorculuk oynamıyoruz değiliz, böyle bilgilere her hastalıkta ihtiyaç doğabilir.

konu istifade edene gerçekten faydalı, o yüzden teşekkürler
    Mesajın için teşekkür ederim

Evet bende yabancı kaynaklar ve makalelerde okuduğum çoğu şeyi Google da arayınca Osman müftüoğlunun da yazısını görüyorum

Virüse karşı nac tabletini kendisi de yazmış bende arayınca gördüm

Nac'ın başka kullanım alanlarıda var hocam. Mesela akşam içki içeceksiniz. Öğlen nac alın. Akşam ki alkolün karaciğere zararını neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor

İlginç olarak alkol aldıktan sorna alınırsa bu sefer alkolün zararı normal zararında üstünde oluyormuş ilginç bir bilgi.

Sağlıkla kalın hocam eminim birileri faydalanır. Günde 600mg nac ve ALA + d vitamini zararı olmayan bir şey ben hergün alıyorum

:)

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.