Şimdi Ara

Virüsden sonra digital çağ cumhurbaşkanı da söyledi hiçbişey eskisi gibi olmayacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Endüstri 4.0, yapay zeka, 5 g altyapısı bunlardan hangisine yetiştik ki. Ayrıca nufus planlaması 3 çocuk felsefesi ile işsizlik rakamları nereye doğru gider bilinmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aykut291 A kullanıcısına yanıt
    Hayla diyerek ne kadar eğitimsiz olduğumuzu bir kez daha kanıtladın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ludo-Shi -- 26 Mart 2020; 12:27:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yigit1044 kullanıcısına yanıt
    Uzaktan eğitime geçilir, okullar kapanırsa milyon öğretmenin maaşını siz mi ödeyeceksiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef dogru. Fakat agrasif olurlar ise hicbirimizin yasam sansi kalmaz. Tek bir asker gondermelerine gerek yok artik. Veya tek bir vatandaslari tehlikede olmadan istedikleri topraklarda ki insanlari buharlastirabilirler.

Bizim icin onlarin insancil olmasi ve yasam kalitelerinin yuksek olmasi cok onemli. Militerize olurlar ise devri yakalayamamislari tarihten silerler.
  • Eğer birşeyler değişicekse avrupa birliğinde değişicek,bizim ülkemizde değişicekleri söyleyim esnaflar borç harç içinde kapatmazsa iyi ,işçi kesim bu süre içerisinde nasıl geçinicek ? Bizi tam tersine 1-2 yıl geri düşücez.Uzaktan eğitim alt yapısı olmayan üniversiteler var 1 yıl uzadı okulları.Her şehre üniversite açarak eğitimde kalitesizliğe neden olunuyor herkes üniversite okusa nolcak ?Eğitimsizliğe bak Yürüyüşe çıkıyorum elimde eldiven suratımda maske herkes suratıma hastalıklıyım gibi bakıyor fakat kendinelerine baktığımızda kimsede hiç bir önlem yok biz bu süreci böyle nasıl atlatıcaz ?

• Ludo-Shi L kullanıcısına yanıt
    İkinci hesabınmı bu nedir.Hernyese size sormuyorum bak işine

• Dijital bir döneme geçiş olduğu su götürmez. Burada yaşananlar bunun insanları ikna ederek veya gereksinimler yaratarak değil gerekirse zorla yapılacağını gösteriyor.
    Bugün yaşananlar tarımın ve su kaynaklarının kirletilmemesinin ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor.
    Bizim insanımızın anlamadığı birşey var. Binlerce yıldır bilgi yazı aracılığıyla kayıt altına alınıyordu. Bu dönemde bilginin dijital ortama taşınması 1000 lerce yılda bir olan bir değişim ve insanlık tarihini değiştirecek. Bu süreçte savaşlar yeni kutuplaşmalar olması muhtemel. Bugünkü eğitim sağlık finans üretim savunma sanayisi sistemlerinde köklü değişiklikler olacağına inanıyorum. Beni şaşırtan bunun uzun zamana yayılarak değil görece kısa zaman içinde yapılmak istenmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 26 Mart 2020; 13:25:47 >
  • aykut291 A kullanıcısına yanıt
    Ben dh foruma yeni üye olmuş biriyim ve sadece dediklerinizde haklı olduğunuzu belirtmek istedim. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: nefsimüdahele

Uzaktan eğitime geçilir, okullar kapanırsa milyon öğretmenin maaşını siz mi ödeyeceksiniz?
    öğretmenler geçinsin diye öğrencilere girsin yani.

Ben teorik dersler dedim zaten.Misal olarak iibf lerdeki çoğu bölüm için öğrenciler dersi takmıyor,sınav haftasından önce not bulup onlara bakıyor.Gelenlerin %90 ı yoklama alınıyor diye geliyor.

Hocalar da kamera karşısında ders anlatabilir yani,illa sınıfta anlatmasına gerek yok diyorum.

Edit:Liseden bahsetmiyorum uzaktan eğitim derken,sadece üniversiteler.Liselerde uzaktan eğitime gerek yok,hepsi en yakın okula gidiyor zaten.Ayrı eve çıkmıyorlar,şehir değiştirmiyorlar vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit1044 -- 26 Mart 2020; 13:31:26 >
  • Boş boş boş

• bunu yazan kişi:

diyanet bütçesini yazsın, karşısına da tüm bilim ve teknoloji ile ilgili olan müsteşarlık ve bakanlık bütçelerini "toplayıp" yazsın.
  • offf bizim islamcilar yine kendi kendilerin gaz vermisler konu altinda.

yahu Almanya kac savastan cikti hep ust seviye yasadi. neden ? adamlar durust ve caliskan ...

rusya isgal etmezse Almanya`ya pek birsey olmaz. ha birde sosyalist liberaller burayi afrikadan, arap topraklarindan somuruculerle ayrica doldurmazsa ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baxa

Gazla calismaya gerek yok
    Dijital devlet anlaminda TR belki dunyada ilk 3 de bile olabilir.
    E Devlet gibi bir yapi ben gormedim.

Alıntıları Göster
    Üniversite sınav sonucu açıklandığı gün. ösym sistemine giremiyorsun. hatırlarsanız soy agacı diye bir şey çıkarmışlardı günlerce e devlete girememiştik. yani pek de mükemmel değil sistem. ufak bir yoğunlukta çöküyor hemen
  • Var ya millet ölüyor is yerleri kapanıyor işçiler işten çıkarılıyor falan filan ama bazılarının derdi hala 2023 yada virüsten sonraki dünya ahahaha

• Tam gelişmiş ülkeleri ( yani G8 diyebiliriz) bu virus yıkamaz ancak yaralar, ama gelişmeyen ve gelişmekte olan olan ülkeler ciddi bir yıkıma ugrayabilir. birlik beraberlikle,dijitalleşme ile bu işin alakası uzaktan yakından ilgisi yok.
    Ülke ekonomik olarak güçlü ise işleri daha kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aether

Malesef dogru. Fakat agrasif olurlar ise hicbirimizin yasam sansi kalmaz. Tek bir asker gondermelerine gerek yok artik. Veya tek bir vatandaslari tehlikede olmadan istedikleri topraklarda ki insanlari buharlastirabilirler.

Bizim icin onlarin insancil olmasi ve yasam kalitelerinin yuksek olmasi cok onemli. Militerize olurlar ise devri yakalayamamislari tarihten silerler.
    tarihte ufak şeyleri yakalayanlar ilerliyor.

bir vesile onları helak eder bizi helak eder .

bir vesile onları dev yapar bizi dev yapar.

hollandalı bir şirket çobanı ceo yapmış (vesilenin gelişmiş olmak veya olmamakla alakası yok)
  • boş vaadler karnımız tok ülke battı para basarak bu ülke düzelmez .
  • Smart Toplum (Teknokölelik) 1.0 a geciliyor. Bu gecis bitene dek Covid19, Covid20, 21 diye surer gider.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.