Şimdi Ara

Virus.Win32.Sality.aa virüsü (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
3
Favori
108.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar bu virüse benzer bir virüs daha var win32.sality.nao diye bir virüs ben bundan kurtulmak için direxct 10 programını kurdum ve win32 c sürücüsünü kurtardım format atmama gerek kalmadı ardından nod32 kurdum ve virüsten tamamına yakın kurtuldum ama sistem geri yüklemeyi iptal edin ki tekrar bulaşmasın.
  • Sality virüsü ile 6 ay öne tanıştım xp yüklü laptopa bulaşmıştı. 2 saat uğraştım ve temizledim.
    Çok akıllı bir virüs yapmışlar.Bunu silen bir dosya var aşağıda verdim. Şu an bu dosya bilgisayarımda fakat rar şifresini unutmuşum bende bir forumdan indirmiştim.Bu programı çalıştırmanı usulu var o usul içinde siliyor virüsü.Aşağıdaki isimle aratıp hem dosyayı hem açıklamayı bulursunuz umarım.
    Bakbi.tk forumda bunun hakkında bir makale hazırlıyorum.Burayıda ziyeret edip bilgi alabilirsiniz.

win32-sality-virus-clean.rar
  • Arkadaşlar bendede vardı ben şu şekilde düzelttim

1-Panda Antivirüs 2010 İndirin

2-Kurun

3-Bilgisayarıma sağ tıklayın orda zaten var Panda İle tara taratın sonra başlat >bilgisayarı kapat> yeniden başlat a tıklayın sürekli F8e basıngelen siyah bir ekranda güvenli modda çalıştırın deyin orada temizleyecektir.

Eğer bunları yaptım yine olmadı diyorsanız arşivlerinizi yedekleyin cye format atın sonra hiç bir dosyaya girmeden format cdsini tekrar takın bu sefer d ye atın bütün dsoyalar gitcek ama kurtulmak için yapmak zorundasınız.

Artık tmmdır 2 sinide formatladıktan sorna hepsi gitti virüslerin ee benim sadece c var ne yapacağım bu sefer

ozaman tek c yi formatlayacaksınız format biter bitmez altını çiziyorum biter bitmez kaspersky 2010 panda 2010 eset son sürümü avast free yada home sürümlerinden birini yükleyin tekrar taratın eğer bulursa virüs yine güvenli modda başlatın hiç bir şey kalmaz bilgisayarda.

• ALLAH BELASINI VERSİN BU VİRÜSÜN İMANIMI GEVRETTİ. EVDEKİ TÜM BİLGİSAYARLARI SARMIŞ DURUMDA TÜMÜNE BİRDEN FORMAT ATMADAN DA DÜZELECEK GİBİ DEĞİL.

BIKTIM RESMEN YA. EZİK ANTİVİRÜS YAZILIMLARININ HİÇBİRİ Bİ B.KA YARAMIYOR!

BIKTIM WİNDOWSTA BU VİRÜS TE VİRÜS UĞRAŞMAKTAN .

YEMİN EDİYORUM ÖĞRETSİN BİRİ BANA NETBOOKA MAC KURMAYI ( TABİ OLUYORSA ) ŞUAN YÜKLEYİP KURTULUCAM LANET OLSUN LANET !!

YÜZLERCE DOLARLIK ANTİVİRÜS PROGRAMLARINA DİZ ÇÖKTÜREN VİRÜS. PES DOĞRUSU.

• Merhaba;
    Sality.aa virüsünden kurtulmak için:
    1-Bilgisayarınızı kapatın.
    2-İnternetten cd den çalışan kaspersky programını indirip cd ye yazdırın.
    3-Bilgisayarı açmadan cd den antivirüsü çalıştırıp komple tarama yapın.
    4-Bulunan virüsleri temizle deyin. temizlemezse silimi diyor. Mecburen sil deyin.
    5-Geçmiş olsun.
  • ARKADAŞLAR BU VİRÜSÜ AŞAĞIDAKİ TOPİKTE VERDİĞİM PROGRAM TEMİZLİYOR ( 3 GÜN ÖNCE DENENMİŞTİR)

Kaspersky Virüs Removal Tool
    http://forum.donanimhaber.com/m_41782951/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 9 Ağustos 2010; 14:56:14 >
  • arkadaslar sality virüsünden kurtulmak istiyosanız bu programı indirin kurun kurtulun

Win32.Sality.aa virüs delete
  • dll ve exelere bulaşan bu virüs az önce önemli exe dosyalarıma bulaşmış. hepsini kaybettim. norman, kasper ve avira her türlü siliyor. lanet olsun bu virüsü yazanlara.
  • kesinlikle Kaspersky Virüs Removal Tool
    bu ve benzeri birçok virüsü bu küçük programla temizleyebilirsiniz. yalnız dikkat edin bu bir virüs programı değil virüs temizleme programıdır. yani bir kere temizledikten sonra program zaten kendini uninstall edip etmeyeceğini soruyor. yani sürekli koruma yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkkoc

kesinlikle Kaspersky Virüs Removal Tool
    bu ve benzeri birçok virüsü bu küçük programla temizleyebilirsiniz. yalnız dikkat edin bu bir virüs programı değil virüs temizleme programıdır. yani bir kere temizledikten sonra program zaten kendini uninstall edip etmeyeceğini soruyor. yani sürekli koruma yapmıyor.

+1500
    temizleme programları, antivirüs programlarından çok daha güçlü ve sağlam temizlik yapar.
  • pcnize ad aware kurmanız gerekiyor.
    Öncelikle Ad-Aware kapatın ve başlat>programlar>Lavasoft>Ad Aware> Ad-Aware Updates ve Update çalıştırın ve Update Çalışsın.

• Bilgisayarımdan diske sağ tıklayın ve özellikleri tıklayın
    • Araçlardan Disk birleştire tıklayın.

Virus.Win32.Sality.aa virüsü

Uploaded with ImageShack.us

• Disk birleştirme bittikten sonra tekrar araçlardan kontrol et tıklayın ve disk kontrol işini bitirin.

Uploaded with ImageShack.us

bilgisayarınızı yeniden başlatın F8 basın ve güvenli mod ile açın..
    bilgisayar açıldıktan sonra ad-aware i açın ve full taramayı başlatın.
    Note:eğer ad-aware güvenli mode ile başlamaz ise aşağıdaki işlemleri yapın

1. Başlattan 'çalıştır...' tıklayın ve 'services.msc' yazın enter deyin
    2Hizmetler penceresi açılacak ordan 'Lavasoft Ad-Aware Service', secin ve 'Start' tıklayın

Taramanın bitmesini bekleyin
    tarama başarıyla tamamlandığında, bulunan tüm sakıncalı objeleri karantinaya alır ve burdan kalıcı olarak silin .
    şimdi bilgisayrınınızı yeniden başlatın ve normal mode ile açın.
    Temizlenmiş olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nyks93 -- 7 Eylül 2010; 14:21:09 >

• http://rapid share.com/files/417702547/Sality.rar
    MD5: 613149F9F94FD5CA2FC629BBC9DB4EFF

231kb rar dosyası içinde 2 tane Sality temzileme uygulaması mevcut.Upload ettim.
    Daha önce kullanmıştım.
    İşinizi görebilir.
  • Nod32 kaspersky gibi virüsler buluyor ama tam olarak temizleyemiyor pc de 6000 kusur kadar çoğalmıstı masaustnu reklamla doldurmuştu en sonunda format attım
  • Bu virüs hakkında çok önemli yanlış bir bilgi var

Virüs EXE dosyalarınıza bulaşmıyor,

Sistemde bulunan klasör ve EXE dosyalarını gizli hale getirip kendini kopyalıyor.
    (Her varyantta geçerli olmayabilir ama benim karşılaştıklarım böyle yapıyordu)

Yani asıl dosyanız gizli halde duruyor.

Virüs temizleme işleminden sonra komut istemine geçin ;

Başlat/çalıştır : CMD

D: sürücüsüne geçmek için ;

D: enter

veya E: sürücüsü için

E: enter

sonra ;

DIR /AH

komutu verin. Bu komut size sadece gizli olan dosyaları gösterecektir. Eğer dosyalarınızı görüyorsanız endişelenmeye gerek yok.

ATTRIB -R -S -H -A *.*

komutu ile gizli olan dosyalarınızı görünür hale getirebilirsiniz. Acil bir durum varsa bu işlemi virüs aktif iken de yapabilirsiniz ama hızlı bir şekilde dosyaları farklı bir konuma kopyalamanız lazım. Tabi komut isteminden, bunun için ;

XCOPY *.* F:\ /s/e ( Alt klasörlerle birlikte bütün dosyaları kopyalar )
    XCOPY *.exe F:\ ( sadece EXE dosyalarını kopyalar )

buradaki F: sürücüsü dosyaların kopyalanacağı hedefi belirtir. Sizde hangi harfe tekabül ediyorsa onu kullanmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 8 Eylül 2010; 14:17:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stradale

... ve geriye boş şekilde işe yaramayan program klasörleri kalıyor, dediğim gibi avira bu virüste en etkili antivirüs programı

o klasör şeklinde gördüğünüz şeyler aslında klasör simgesi atanmış virüsün exe dosyalarıdır, tıkladığınızda yeniden aktif olacaktır.
  • nod 32 4.0 ı dene siler benimde başıma gelmişti,daha sonrada online scanner yap önerim fsecure bulur anında yok eder,gerçek temizlik
  • bana yine girdi bu bu flash dsikten ve ripli oyunlardan geçiyor artık test ettim ama nası kurtulmak kolay benim için ilk sayfalara bakarsanız yazmıştım çözümü ama diğer arkadaşların yazdıklarını da kulak arkası etmesin saygılar..
  • arkadaşlar benim de buna benzer bir problemim var. Görev yöneticisinde bazı değiik ismli ve virüs olarak görünen programlar var ve sizin tavsiye ettiğiniz programların hiç biri işe yaramadı. ( Söz etiğim değişik isimliler asertf.exe erfgert.exe vb. bi ton buna benzer virüs ) Ayrıca görüneni bulup sildiğim zaman anında başka saçma isimli bir virüs ortaya çıkıyor ve cpu %100 oluyor ( Artık oyunlardaydı yok sokaklardaydı savaşlar bitti virüs savaşa başladı ne illettie bu ya ) Format at kardeşim diyosunuzdur kesin ama o da olmuyor

• Merhaba arkadaşlar bu virüs bendede vardı son 1 aydır cok fazla önemsemiyordum bütün belleklere ve bilgisayarlara bulaşıyor farkettiğiniz anda Avira Antivir ile temizleyebilirsiniz bende her yolu denedim combofix tam temizlemiyor diğer programlarda öyle bilgilerinize .. Kolay gelsin..
  • Arkadaşlar aşağıdaki linkte bundan nasıl kurtulacağınız anlatılmış. Denemediğim yöntem kalmadı ve 3 gün sonunda kesin çözüm bu oldu.
    Kaspersky amcanın geliştirdiği "Salitykiller" isimli bir küçük bir programdan başka hiçbir şey bunu temizlemiyor. Forumlarda "Ca antivirüs" v.s. deniyor ama işe yaramıyor uğraşmayın. Aşağıdaki linkte "salitykiller.exe" programını indirin taratın ve bekleyin uzun sürüyor ama bulup temizliyor, taratmadan önce antivirüs programınızı kapatın deneyin olmadı açık denersiniz. Sonra Kaspersky'nin sitesinden "Kaspersky internet security 2011" deneme sürümünü indirin kurun sonra Full Scan yapın ve bakın. Bu virüs genelde Harddiskin 2.bölümüne çokça yuvalanıyor. Buradaki verilerinizi usb bellek ya da taşınabilir harddisk'e yedekleyin sonra bölüme format atın. Format sonrası diğer c bölümüne de format ve temiz kurulum yapın ve hemen Kaspersky 2011'i yükleyin yapıcağınızı bundan sonra yapın. En son yedeklediğiniz usb bellek ya da Harddiski taktığınızda Kaspersky 2011 onu tarayım mı diye sorar taktığınız herşeyi kaspersky'e taratmadan açmayın. Taradığı şeyde "Sality" varsa bilgisayara sokmuyor korkmayın. Ben bunların hepsini tecrübe ettim ve öyle yazdım umarım siz de istifade edersiniz arkadaşlar. Kolay gelsin

Saygılarımla

http://support.kaspersky.com/faq/?qid=208279889 (Herşey burada anlatılıyor, ingilizce ama anlaşılıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jedi07 -- 24 Şubat 2011; 13:55:33 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.