Şimdi Ara

SİSTEM KONTROLU ve VİRÜS TEMİZLEME (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
900
Cevap
26
Favori
29.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-809FC2E19

Hocam normalde hemen loglari atacaktım ama düzeltmenizi geç gördüm şimdi avastclear yapacağım sonrada windows fix yapacağım o önerdiğiniz programla ondan sonra tüm logları atacağım . Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın . Sanırsam onedrive ve intel rapid store technology isimli programların başlaması bilgisayarımın kullanımını geciktirebilir ama yinede logları yollayacağım size bu mesajı düzelterek.

Alıntıları Göster
    Sniper Shepard,

Yarın cevap yazmaya çalışacağım.

• arkadaşlar bazı virüs programları oyun oynarken oyundan atıyor bunu yaşamamak için önereceğiniz program varmıdır
  • Merhabalar..Altap salamander uygulaması kurmadan önce gizli dosyaları göster seçeneğini aktif ettim ve bu dosyaları uygulamada aradım ve sonuç bulamadım..

C:\Users\Masaüstü\Desktop\eeMwmM4OqI.exe
    ShortcutTarget: u.lnk -> C:\Users\Masaüstü\Desktop\eeMwmM4OqI.exe (No File)

FRST ve addition :

http://dosya.co/o51lujzch65g/Desktop.rar.html
  • quote:

Mesajı düzeltmek yerine yeni mesaj yazıyorum. Sırasıyla Fix yaptım sonra adwcleanerla tarattım tehdit buldu düzelttim sonra da malwarebytesla tarattım birşey çıkmadı , sonra avastcleanerla avastı sildim sonra da en son windows tweak ile de tweakleri hallettim ve bulabildiğim tüm logları zipin içine koydum .

https://we.tl/t-R8oXEGqyCm
    Sniper Shepard

Arkadaşım merhaba,
    quote:

C:\Users\Oguzhan\Desktop\Notebook black screen, picture only displays on... _ Community_files
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\Notebook black screen, picture only displays on... _ Community.html
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\DDU has new instructions..make sure you have th... _ Community.html
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\DDU has new instructions..make sure you have th... _ Community_files
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\Clean Install AMD Graphics Drivers _ Community.html
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\Clean Install AMD Graphics Drivers _ Community_files
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\HD7850 Win 7 - Black Screen on Startup _ Community_files
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\HD7850 Win 7 - Black Screen on Startup _ Community.html

Bu dosyalar hakkında fikriniz nedir ?

==================================================================================================
    quote:

C:\Users\Oguzhan\Downloads\delfix_1.013.exe

Delfix yazılımını neden kullanma ihtiyacı duydunuz ?

=====================================================================

Fixlist ile silme işleminden sonra sistemde herhangi bir farklılık hissettiniz mi ?

Son gönderdiğiniz loglarda,DNS sorununa ait satır gözükmüyor. Gitmiş gözüküyor.

======================================================================================

quote:

Usn Journal verification completed.
    The Volume Bitmap is incorrect.
    Windows has checked the file system and found problems.
    Please run chkdsk /scan to find the problems and queue them for repair.

Disk onarma işlemi yapmakta fayda var.

Check Disk (chkdsk:
    Windows bölümünüzde bir CHKDSK taraması yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin;

Windows 8.1'de, sol alt köşedeki Windows logosuna sağ tıklayın ve Komut İstemi'ni seçin. (cmd simgesine sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin.)

Chkdsk / r komutunu girin ("chkdsk" ile "/ r" arasında boşluk var) ve Enter'a basın;
    Sürücünün kullanımda olduğundan dolayı kilitlenemeyeceğini belirten bir ileti gönderilecek ve bir sonraki yeniden başlatma için taramayı planlamak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Y girin ve Enter tuşuna basın;
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve chkdsk taraması otomatik olarak başlatılacak;
    Chkdsk taraması tamamlandığında ve Windows'a geri döndüğünüzde, Olay Görüntüleyicisi'nde (Event Viewer) günlüğü bulun ve bir sonraki yanıtınıza kopyalayın / yapıştırın; Vya upload yolu ile logu gönderin.

UYARI: Sabit sürücünüze (özellikler, boş alan, parçalanma vb.) bağlı olarak, bu taramanın tamamlanması nispeten uzun olabilir. Herhangi bir sebepten dolayı kesintiye uğratmayın.Bu durum sürücünüze zarar verebilir ve Windows'unuzu önyüklenebilir hale getiremezsiniz. Bu taramanın bir gecede ya da evi birkaç saatliğine terkettiğinizde (örneğin işe gittiğinizde) önerilir.Kısaca işlem kesinlikle kesintiye uğramamalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malware Removal -- 11 Kasım 2018; 22:50:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan avşar

arkadaşlar bazı virüs programları oyun oynarken oyundan atıyor bunu yaşamamak için önereceğiniz program varmıdır
    Virüs programları derken hangi programlar mesela ? Oyun hangisi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malware Removal

Sniper Shepard

Arkadaşım merhaba,
    quote:

C:\Users\Oguzhan\Desktop\Notebook black screen, picture only displays on... _ Community_files
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\Notebook black screen, picture only displays on... _ Community.html
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\DDU has new instructions..make sure you have th... _ Community.html
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\DDU has new instructions..make sure you have th... _ Community_files
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\Clean Install AMD Graphics Drivers _ Community.html
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\Clean Install AMD Graphics Drivers _ Community_files
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\HD7850 Win 7 - Black Screen on Startup _ Community_files
    C:\Users\Oguzhan\Desktop\HD7850 Win 7 - Black Screen on Startup _ Community.html

Bu dosyalar hakkında fikriniz nedir ?

==================================================================================================
    quote:

C:\Users\Oguzhan\Downloads\delfix_1.013.exe

Delfix yazılımını neden kullanma ihtiyacı duydunuz ?

=====================================================================

Fixlist ile silme işleminden sonra sistemde herhangi bir farklılık hissettiniz mi ?

Son gönderdiğiniz loglarda,DNS sorununa ait satır gözükmüyor. Gitmiş gözüküyor.

======================================================================================

quote:

Usn Journal verification completed.
    The Volume Bitmap is incorrect.
    Windows has checked the file system and found problems.
    Please run chkdsk /scan to find the problems and queue them for repair.

Disk onarma işlemi yapmakta fayda var.

Check Disk (chkdsk:
    Windows bölümünüzde bir CHKDSK taraması yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin;

Windows 8.1'de, sol alt köşedeki Windows logosuna sağ tıklayın ve Komut İstemi'ni seçin. (cmd simgesine sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin.)

Chkdsk / r komutunu girin ("chkdsk" ile "/ r" arasında boşluk var) ve Enter'a basın;
    Sürücünün kullanımda olduğundan dolayı kilitlenemeyeceğini belirten bir ileti gönderilecek ve bir sonraki yeniden başlatma için taramayı planlamak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Y girin ve Enter tuşuna basın;
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve chkdsk taraması otomatik olarak başlatılacak;
    Chkdsk taraması tamamlandığında ve Windows'a geri döndüğünüzde, Olay Görüntüleyicisi'nde (Event Viewer) günlüğü bulun ve bir sonraki yanıtınıza kopyalayın / yapıştırın; Vya upload yolu ile logu gönderin.

UYARI: Sabit sürücünüze (özellikler, boş alan, parçalanma vb.) bağlı olarak, bu taramanın tamamlanması nispeten uzun olabilir. Herhangi bir sebepten dolayı kesintiye uğratmayın.Bu durum sürücünüze zarar verebilir ve Windows'unuzu önyüklenebilir hale getiremezsiniz. Bu taramanın bir gecede ya da evi birkaç saatliğine terkettiğinizde (örneğin işe gittiğinizde) önerilir.Kısaca işlem kesinlikle kesintiye uğramamalıdır.

Alıntıları Göster
    Hocam o masaüstündeki dosyaları ben indirdim bilgisayara çünkü bilgisayarımdaki donanımsal bir sorundan dolayı ayrılmış ekran kartının sürücüsünü yüklediğimde bilgisayarı kullanamıyorum . Ekran simsiyah kalıyor , o dosyaları da daha önce bu tarz sorun yaşayan insanların neler konuştuğunu , ne çözümler bulduğunu anlamak için indirdim . Eğer donanımsal sorunlara bakıyorsanız yardımcı olursanız çok iyi olur .

Delfix i indirdim ama nedense kullanmadım , kullanmam gerekiyor mu ?

Benim size yardım için başvurmamın asıl nedeni 2-3 gündür bilgiyarımda oluşan takılmalar , herhangi bir wireless ağına bağlandığım andan itibaren 2-3 dk boyunca bilgisayar yavaş yavaş ağırlaşıp hantallaşmaya ve kullanılamaz hale geliyor ama belirli bir süre sonra düzeliyor . Önerdiğiniz çözümleri uygulamadan önce bilgayarımdaki takılmalar sürekli oluyordu ama artık olmuyor. Ama takılmalar sadece bahsettiğim anda oluyor artık .

Bu cevabı gece yazdığım ve uyumam gerektiği için chkdisk işlemini yarın okuldan geldikten sonra halledebilirim işlemden sonra logları buraya atarım sizde incelersiniz ve ayrıca önerdiğiniz bilgisayarı zorlamayacak bir antivirüs var mıdır acaba ?

Not = Eğer anlıyorsanız bahsettiğim ayrılmış ekran kartı sürücüsü ile ilgili sorunumda bana yardımcı olabilirseniz çok iyi olur .

Bu takılma sorunuyla bugün bayağı uğraştığım için size yeni bir frst64 logu bırakıyorum .
    https://we.tl/t-BVWFU2FwK6

• quote:

Orijinalden alıntı: winamp2

Merhabalar..Altap salamander uygulaması kurmadan önce gizli dosyaları göster seçeneğini aktif ettim ve bu dosyaları uygulamada aradım ve sonuç bulamadım..

C:\Users\Masaüstü\Desktop\eeMwmM4OqI.exe

FRST ve addition :

http://dosya.co/o51lujzch65g/Desktop.rar.html
    quote:

Startup: C:\Users\Masaüstü\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\u.lnk
    HKU\S-1-5-21-3599221349-3469281195-3419018741-1001-{ED1FC765-E35E-4C3D-BF15-2C2B11260CE4}-11062018133146840\...\StartupApproved\StartupFolder: => "u.lnk"
    "HKU\S-1-5-21-3599221349-3469281195-3419018741-1001\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartupApproved\StartupFolder\\u.lnk"

Bu dosyalar gözükmüyor. Silinmişler.

==========================================================================

CPUID CPU-Z 1.66.1 (HKLM\...\CPUID CPU-Z_is1) (Version: - ) <==== ATTENTION

Bu yazılımda sorun var gibi. Farbar ikazı var. Benim önerim bunu kaldırıp başka alternatif yazılım kullanmanızdır. Kaldırmak isterseniz devamlı Revo yazılımını kullanın derim.

===================================================================================

Yandex,lavasoft,bing,Driver Booster SkipUAC gibi bazı dosyalar daha önce silinmiş olmalarına rağmen tekrar gözükmeye başladılar. ?

Tarayıcılarınızda önbellek temizliği ve resetleme işlemini bir kaç kez yapmanızı istemiştim. Oralarda mı bir yapamama gibi bir sorununuz var ?

Alttaki dosya yollarına gidin ve ilgili dosyaları manuel olarak silmeyi deneyin.

C:\Users\Masaüstü\AppData\Local\Lavasoft
    C:\Windows\Tasks\Yandex.Browser güncellemesi.job
    C:\Windows\System32\Tasks\Driver Booster SkipUAC (Masaüstü)
    C:\Users\Masaüstü\AppData\Local\Yandex
    C:\Users\Masaüstü\AppData\LocalLow\Yandex
    C:\Users\Masaüstü\AppData\Roaming\Yandex
    (ALTAP) C:\Users\Masaüstü\Downloads\as308x64.exe

quote:

C:\Users\Masaüstü\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles
    ahd6ha2.default\searchplugins

Firefox önbellek dosyalarını temizleyin tekrar.
    Arama motorunu Google yapın.Diğer arama motorlarını kaldırın. Arama motoru güncelleme ayarının işaretini kaldırın. kaldırmadığınız sürece tekrar gelebilirler.

Firefox da yandex eklentiniz var mı kontrol edin. varsa kaldırın.

-----------

İnternet explorer tarayıcınızı da açın ve Önbellek temizliği yaptıktan sonra Bing ve yandex ile ilgili ne varsa kaldırın. Arama motorunu google olarak ayarlayın. başka arama motoru önerme ayarı varsa kapatın.

İşlemler bittikten sonra sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi verin. Konuya başlarkenki durum ile şimdiki durum arasındaki farklar varmı belirtin.

Ayrıca, daha önce paylaştığım loglarınızdaki hataları da tekrar hatırlatmış olayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malware Removal -- 12 Kasım 2018; 0:42:27 >

• quote:

Hocam o masaüstündeki dosyaları ben indirdim bilgisayara çünkü bilgisayarımdaki donanımsal bir sorundan dolayı ayrılmış ekran kartının sürücüsünü yüklediğimde bilgisayarı kullanamıyorum . Ekran simsiyah kalıyor , o dosyaları da daha önce bu tarz sorun yaşayan insanların neler konuştuğunu , ne çözümler bulduğunu anlamak için indirdim . Eğer donanımsal sorunlara bakıyorsanız yardımcı olursanız çok iyi olur .

Delfix i indirdim ama nedense kullanmadım , kullanmam gerekiyor mu ?

Benim size yardım için başvurmamın asıl nedeni 2-3 gündür bilgiyarımda oluşan takılmalar , herhangi bir wireless ağına bağlandığım andan itibaren 2-3 dk boyunca bilgisayar yavaş yavaş ağırlaşıp hantallaşmaya ve kullanılamaz hale geliyor ama belirli bir süre sonra düzeliyor . Önerdiğiniz çözümleri uygulamadan önce bilgayarımdaki takılmalar sürekli oluyordu ama artık olmuyor. Ama takılmalar sadece bahsettiğim anda oluyor artık .

Bu cevabı gece yazdığım ve uyumam gerektiği için chkdisk işlemini yarın okuldan geldikten sonra halledebilirim işlemden sonra logları buraya atarım sizde incelersiniz ve ayrıca önerdiğiniz bilgisayarı zorlamayacak bir antivirüs var mıdır acaba ?

Not = Eğer anlıyorsanız bahsettiğim ayrılmış ekran kartı sürücüsü ile ilgili sorunumda bana yardımcı olabilirseniz çok iyi olur .

Bu takılma sorunuyla bugün bayağı uğraştığım için size yeni bir frst64 logu bırakıyorum .
    https://we.tl/t-BVWFU2FwK6

Alıntıları Göster
    quote:

ayrıca önerdiğiniz bilgisayarı zorlamayacak bir antivirüs var mıdır acaba ?

Windows defender yeterde artar. Kullanıcının bilinci önemlidir. Bilinç olmadan ''en iyisi'' olsa ne yazar.
    =========================================================

Malwarebytes yazılımını sistemden tamamen kaldırın.

AVG Remover tool yazılımını masaüstüne indip yönetici olarak çalıştırın.
    https://support.avg.com/SupportArticleView?l=en&urlName=How-to-uninstall-AVG&supportType=home

================================================================================================
    quote:

HKU\S-1-5-21-3630932007-2410629183-4264424998-1001\...\StartupApproved\Run: => "GoogleChromeAutoLaunch_B63A5FBC0DF56047F3CAEBB5191CD4B1"
    HKU\S-1-5-21-3630932007-2410629183-4264424998-1001\...\StartupApproved\Run: => "Spotify"
    Bu yazılımların sistem açılışında açılmasına gerek yok.

===============================================================================

Masaüstünde Fixlist dosyası oluşturup alttaki satırları içine kopyalayın ve FİX butonuna basın.
    Masaüstünde oluşan Fixlog dosyasını gönderin.

start
    Task: {DFC114F3-92A5-44F1-AFF3-1C21B5D58F9A} - System32\Tasks\AVG\Overseer => C:\Program Files\Common Files\AVG\Overseer\overseer.exe [2018-10-28] (AVG Technologies CZ, s.r.o.)
    Task: C:\Windows\Tasks\HPCeeScheduleForOguzhan.job => C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Ceement\HPCEE.exe
    HKU\S-1-5-21-3630932007-2410629183-4264424998-1001\...\StartupApproved\Run: => "GoogleChromeAutoLaunch_B63A5FBC0DF56047F3CAEBB5191CD4B1"
    HKU\S-1-5-21-3630932007-2410629183-4264424998-1001\...\StartupApproved\Run: => "Spotify"
    BHO: HP Network Check Helper -> {E76FD755-C1BA-4DCB-9F13-99BD91223ADE} -> C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Support Framework\Resources\HPNetworkCheck\HPNetworkCheckPluginx64.dll => No File
    BHO-x32: HP Network Check Helper -> {E76FD755-C1BA-4DCB-9F13-99BD91223ADE} -> C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Support Framework\Resources\HPNetworkCheck\HPNetworkCheckPlugin.dll => No File
    CHR Extension: (Chrome Media Router) - C:\Users\Oguzhan\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pkedcjkdefgpdelpbcmbmeomcjbeemfm [2018-10-26]
    C:\ProgramData\ntuser.pol
    C:\Windows\Tasks\HPCeeScheduleForOguzhan.job
    2018-10-27 16:03 - 2018-11-11 12:39 - 000000000 ____D C:\Users\Oguzhan\AppData\Local\Avg
    2018-10-27 16:01 - 2018-10-27 16:01 - 000000000 ____D C:\Windows\System32\Tasks\AVG
    2018-10-27 16:01 - 2018-10-27 16:01 - 000000000 ____D C:\Program Files\Common Files\AVG
    C:\ProgramData\AVG
    End

=========================================================================================

İntel sürücüsü ve destek asistanı. Bu yazılımın sistem açılışında çalışmasına gerek yok bence. Ama çok da emin değilim..
    HKLM\...\StartupApproved\Run32: => "DSATray"
    https://www.systemlookup.com/Startup/27792-DsaTray_exe.html

Sistem açılışında çalışmasına gerek var mı ? Emin değilim. Ama alttaki bağlantı bunun için gerek yok diyor.
    HKLM\...\StartupApproved\Run: => "SysTrayApp"
    https://www.systemlookup.com/Startup/20152-sttray_exe_sttray64_exe.html

İntel'in güncelleme asistan yazılımını kaldırın isterseniz. Revo ile !

==========================================================================================

Sistemdeki aldığınız hatalar aşağıdadır:

==================== Faulty Device Manager Devices =============

Name: Microsoft Basic Display Adapter
    Description: Microsoft Basic Display Adapter
    Class Guid: {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
    Manufacturer: (Standard display types)
    Service: BasicDisplay
    Problem: : This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31)
    Resolution: Update the driver

Name:
    Description:
    Class Guid:
    Manufacturer:
    Service:
    Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)
    Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

Bilgisayarım > Yönet > Aygıt yöneticisi > Microsoft Basic Display Adapter'i bulun ve güncelleyin.
    Ayrıca grafik kartınızı da kontrol edin.msconfig de disable olabilir. Kontrol edin ve aktifleştirin.

Aşağıdaki hataları da kontrol edip gerekenleri yapmalısınız.

Name: PCI Device
    Description: PCI Device
    Class Guid:
    Manufacturer:
    Service:
    Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

Name: PCI Simple Communications Controller
    Description: PCI Simple Communications Controller
    Class Guid:
    Manufacturer:
    Service:

Error: (11/11/2018 11:57:02 AM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
    Description: Faulting application name: SystemSettings.exe, version: 6.3.9600.17415, time stamp: 0x54504f6d
    Faulting module name: combase.dll, version: 6.3.9600.18202, time stamp: 0x569e6ee3
    Exception code: 0xc0000005
    Fault offset: 0x0000000000093122
    Faulting process ID: 0x9b4
    Faulting application start time: 0x01d4799c659cd91f
    Faulting application path: C:\Windows\ImmersiveControlPanel\SystemSettings.exe
    Faulting module path: C:\Windows\SYSTEM32\combase.dll
    Report ID: c0dcb254-e58f-11e8-8282-8434976ec124
    Faulting package full name: windows.immersivecontrolpanel_6.2.0.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy
    Faulting package-relative application ID: microsoft.windows.immersivecontrolpanel

• Merhabalar..bahsettiğiniz dosyaları manuel olarak sildim..internet explorer,chrome,opera tarayıcılarını sıfırlayıp resetledim..cpu z uygulamasını revo ile kaldırdım..

Şu ana kadar bana yol gösterdiğiniz için minnettarım..sistemin ilk hali nerde şimdiki hali nerde :) işlemler hızlandı,si,sistemin açılış süresi bayağı kısaldı..şu an çok memnunum..merak ettiğim bi konu var ..malwarebytes ve diğer virüs uygulamaları kalsın mı ? bundan sonra nasıl bi yol izleyeyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: winamp2

Merhabalar..bahsettiğiniz dosyaları manuel olarak sildim..internet explorer,chrome,opera tarayıcılarını sıfırlayıp resetledim..cpu z uygulamasını revo ile kaldırdım..

Şu ana kadar bana yol gösterdiğiniz için minnettarım..sistemin ilk hali nerde şimdiki hali nerde :) işlemler hızlandı,si,sistemin açılış süresi bayağı kısaldı..şu an çok memnunum..merak ettiğim bi konu var ..malwarebytes ve diğer virüs uygulamaları kalsın mı ? bundan sonra nasıl bi yol izleyeyim ?
    Ülkemizde sabır göstererek sorunun çözümü için işlem yapan nadir kullanıcılardan olduğunuzu bilin. Bunun için teşekkür ederim. Sonuçtan memnun kaldığınıza da sevindim.

MalwareBytes yazılımını yazılımını pasif olarak devamlı kullanabilirsiniz. Mümkünse ücretli kullanın tabi. Pasif olarak kullandığınızda sistem açılışında açılma özelliğini engelleyin. Sistemi gereksiz yormamış olur.

Adwcleaner yazılımını da kullanabilirsiniz.

Farbar yazılımı ile kendiniz silme işi yapmayın. Sildiklerimiz makinanıza özeldir.

Kullandığımız yazılımlar,kaldırılması kolay ve sisteme yüklenmeden çalışan yazılımlardır. Hiçbir şekilde sisteminizde kalıntı bırakmazlar. Aşağıda vereceğim Delfix yazılımı kullandığımız yazılımların bir kısmını kaldıracaktır. Diğer gözden kaçanlar varsa da siz kaldırabilirsiniz.

-Kullanacağınız yazılımları sadece kendi sitesinden indirin.
    -Free yazılımlara dikkat edin. Birçok firma veya indirme sitesi reklam yazılımı gömüyor içlerine.Ülkemizde de örnek siteler var.
    -Kötü günleriniz için,sistem geri yükleme noktası oluşturun. Zaman zaman kontrol edin. Onarma CD'si oluşturun. İlaç gibi gelir gerektiğinde. Bir kayıt defteri yedeğiniz olsun. (Erunt yazılımı ile.)
    -Bir sorun olduğunda kesinlikle antivirüs yüklemeyin. Online temizleme özelliği olan yazılımlarla silmeli veya silmesiz tarama yaptırmanızı önerebilirim. Ör:Eset online scanner. Sisteme yüklenmeden çalışır.Sistemi yormaz.
    -Antivirüs yazılımları usulüne uygun kaldırın.Araştırın.
    -Kullandığınız yazılımların sistem açılışlarında çalışmasına müsade etmeyin.(Aktif güvenlik yazılımları ve diğer sistem yazılımları hariç)
    -Gerektiğinde bu konu üzerinden danışma desteği alabilirsiniz.

============================================================================
    DelFix çalıştırın:

Delfix yazılımını indirin.
    Tüm kutucukları işaretleyin ve çalıştırın.
    https://toolslib.net/downloads/viewdownload/2-delfix/

==========================================================
    RogueKiller yazılımını da kaldırabilirsiniz.

• quote:

quote:

ayrıca önerdiğiniz bilgisayarı zorlamayacak bir antivirüs var mıdır acaba ?

Windows defender yeterde artar. Kullanıcının bilinci önemlidir. Bilinç olmadan ''en iyisi'' olsa ne yazar.
    =========================================================

Malwarebytes yazılımını sistemden tamamen kaldırın.

AVG Remover tool yazılımını masaüstüne indip yönetici olarak çalıştırın.
    https://support.avg.com/SupportArticleView?l=en&urlName=How-to-uninstall-AVG&supportType=home

================================================================================================
    quote:

Bu yazılımların sistem açılışında açılmasına gerek yok.

===============================================================================

Masaüstünde Fixlist dosyası oluşturup alttaki satırları içine kopyalayın ve FİX butonuna basın.
    Masaüstünde oluşan Fixlog dosyasını gönderin.

start
    Task: {DFC114F3-92A5-44F1-AFF3-1C21B5D58F9A} - System32\Tasks\AVG\Overseer => C:\Program Files\Common Files\AVG\Overseer\overseer.exe [2018-10-28] (AVG Technologies CZ, s.r.o.)
    Task: C:\Windows\Tasks\HPCeeScheduleForOguzhan.job => C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Ceement\HPCEE.exe
    BHO: HP Network Check Helper -> {E76FD755-C1BA-4DCB-9F13-99BD91223ADE} -> C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Support Framework\Resources\HPNetworkCheck\HPNetworkCheckPluginx64.dll => No File
    BHO-x32: HP Network Check Helper -> {E76FD755-C1BA-4DCB-9F13-99BD91223ADE} -> C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Support Framework\Resources\HPNetworkCheck\HPNetworkCheckPlugin.dll => No File
    CHR Extension: (Chrome Media Router) - C:\Users\Oguzhan\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pkedcjkdefgpdelpbcmbmeomcjbeemfm [2018-10-26]
    C:\ProgramData\ntuser.pol
    C:\Windows\Tasks\HPCeeScheduleForOguzhan.job
    2018-10-27 16:03 - 2018-11-11 12:39 - 000000000 ____D C:\Users\Oguzhan\AppData\Local\Avg
    2018-10-27 16:01 - 2018-10-27 16:01 - 000000000 ____D C:\Windows\System32\Tasks\AVG
    2018-10-27 16:01 - 2018-10-27 16:01 - 000000000 ____D C:\Program Files\Common Files\AVG
    C:\ProgramData\AVG
    End

=========================================================================================

İntel sürücüsü ve destek asistanı. Bu yazılımın sistem açılışında çalışmasına gerek yok bence. Ama çok da emin değilim..
    HKLM\...\StartupApproved\Run32: => "DSATray"
    https://www.systemlookup.com/Startup/27792-DsaTray_exe.html

Sistem açılışında çalışmasına gerek var mı ? Emin değilim. Ama alttaki bağlantı bunun için gerek yok diyor.
    HKLM\...\StartupApproved\Run: => "SysTrayApp"
    https://www.systemlookup.com/Startup/20152-sttray_exe_sttray64_exe.html

İntel'in güncelleme asistan yazılımını kaldırın isterseniz. Revo ile !

==========================================================================================

Sistemdeki aldığınız hatalar aşağıdadır:

==================== Faulty Device Manager Devices =============

Name: Microsoft Basic Display Adapter
    Description: Microsoft Basic Display Adapter
    Class Guid: {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
    Manufacturer: (Standard display types)
    Service: BasicDisplay
    Problem: : This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31)
    Resolution: Update the driver

Name:
    Description:
    Class Guid:
    Manufacturer:
    Service:

Bilgisayarım > Yönet > Aygıt yöneticisi > Microsoft Basic Display Adapter'i bulun ve güncelleyin.
    Ayrıca grafik kartınızı da kontrol edin.msconfig de disable olabilir. Kontrol edin ve aktifleştirin.

Aşağıdaki hataları da kontrol edip gerekenleri yapmalısınız.

Name: PCI Device
    Description: PCI Device
    Class Guid:
    Manufacturer:
    Service:

Name: PCI Simple Communications Controller
    Description: PCI Simple Communications Controller
    Class Guid:
    Manufacturer:
    Service:

Error: (11/11/2018 11:57:02 AM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
    Description: Faulting application name: SystemSettings.exe, version: 6.3.9600.17415, time stamp: 0x54504f6d
    Faulting module name: combase.dll, version: 6.3.9600.18202, time stamp: 0x569e6ee3
    Exception code: 0xc0000005
    Fault offset: 0x0000000000093122
    Faulting process ID: 0x9b4
    Faulting application start time: 0x01d4799c659cd91f
    Faulting application path: C:\Windows\ImmersiveControlPanel\SystemSettings.exe
    Faulting module path: C:\Windows\SYSTEM32\combase.dll
    Report ID: c0dcb254-e58f-11e8-8282-8434976ec124
    Faulting package full name: windows.immersivecontrolpanel_6.2.0.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy
    Faulting package-relative application ID: microsoft.windows.immersivecontrolpanel

Alıntıları Göster
    Sırasıyla chkdisk raporu

=================================================================================================================================

=
    - System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Wininit
    [ Guid] {206f6dea-d3c5-4d10-bc72-989f03c8b84b}
    [ EventSourceName] Wininit

- EventID 1001

[ Qualifiers] 16384

Version 0

Level 4

Task 0

Opcode 0

Keywords 0x80000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2018-11-12T19:44:54.000000000Z

EventRecordID 3059

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 0
    [ ThreadID] 0

Channel Application

Computer OğuzhanPc

Security

- EventData

Checking file system on C: The type of the file system is NTFS. A disk check has been scheduled. Windows will now check the disk. Stage 1: Examining basic file system structure ... 211456 file records processed. File verification completed. 6054 large file records processed. 0 bad file records processed. Stage 2: Examining file name linkage ... 277930 index entries processed. Index verification completed. 0 unindexed files scanned. 0 unindexed files recovered. Stage 3: Examining security descriptors ... Cleaning up 802 unused index entries from index $SII of file 0x9. Cleaning up 802 unused index entries from index $SDH of file 0x9. Cleaning up 802 unused security descriptors. Security descriptor verification completed. 33238 data files processed. CHKDSK is verifying Usn Journal... 36119384 USN bytes processed. Usn Journal verification completed. Stage 4: Looking for bad clusters in user file data ... 211440 files processed. File data verification completed. Stage 5: Looking for bad, free clusters ... 113000692 free clusters processed. Free space verification is complete. CHKDSK discovered free space marked as allocated in the volume bitmap. Windows has made corrections to the file system. No further action is required. 487844863 KB total disk space. 35391804 KB in 161999 files. 120248 KB in 33239 indexes. 0 KB in bad sectors. 330039 KB in use by the system. 65536 KB occupied by the log file. 452002772 KB available on disk. 4096 bytes in each allocation unit. 121961215 total allocation units on disk. 113000693 allocation units available on disk. Internal Info: 00 3a 03 00 ae fa 02 00 3c 09 06 00 00 00 00 00 .:......<....... 7e 00 00 00 40 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ~...@........... Windows has finished checking your disk. Please wait while your computer restarts.

===============================================================================================================================

FixLog

https://we.tl/t-UDLI6m6Q7X

• Sniper Shepard;

Disk onarma raporuna göre bir sorun yok. Bir miktar onarma işlemi yapılmış.
    ----------------------------
    Fixlist işlemi başarılı.

Şu an itibarı ile sisteminizde son durum nedir ?
    Normal modda bir sorun var mı ? Herhangi bir hata iletisi alıyor musunuz ? Sorun olarak gördükleriniz nelerdir ?

Zararlı sorununuz yok. Sistem hatalarınız epey var. Onları bildirmiştim.

Ayrıca yeni farbar tarama logları gönderebilir misin ! Ayrıca aşağıdaki işlemi de yapalım.

====================================================================
    MiniToolBox çalıştırın:

MiniToolBox'ı indirin, masaüstünüze kaydedin ve çalıştırın.

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Aşağıdaki onay kutularını işaretleyin:

Flush DNS
    Report IE Proxy Settings
    Reset IE Proxy Settings
    Report FF Proxy Settings
    Reset FF Proxy Settings
    List content of Hosts
    List IP configuration
    List Winsock Entries
    List last 10 Event Viewer log
    List Installed Programs
    List Users, Partitions and Memory size.

Git'i tıklayın ve sonucu (Result.txt) gönderin. Result.txt dosyasının bir kopyası, aracın çalıştırıldığı dizine kaydedilir.
    Not: "FF Proxy Ayarlarını Sıfırla" seçeneğini kullanırken Firefox kapatılmalıdır.

• quote:

Sniper Shepard;

Disk onarma raporuna göre bir sorun yok. Bir miktar onarma işlemi yapılmış.
    Fixlist işlemi başarılı.

Şu an itibarı ile sisteminizde son durum nedir ?
    Normal modda bir sorun var mı ? Herhangi bir hata iletisi alıyor musunuz ? Sorun olarak gördükleriniz nelerdir ?

Zararlı sorununuz yok. Sistem hatalarınız epey var. Onları bildirmiştim.

Ayrıca yeni farbar tarama logları gönderebilir misin ! Ayrıca aşağıdaki işlemi de yapalım.

====================================================================
    MiniToolBox çalıştırın:

MiniToolBox'ı indirin, masaüstünüze kaydedin ve çalıştırın.

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Aşağıdaki onay kutularını işaretleyin:

Flush DNS
    Report IE Proxy Settings
    Reset IE Proxy Settings
    Report FF Proxy Settings
    Reset FF Proxy Settings
    List content of Hosts
    List IP configuration
    List Winsock Entries
    List last 10 Event Viewer log
    List Installed Programs
    List Users, Partitions and Memory size.

Git'i tıklayın ve sonucu (Result.txt) gönderin. Result.txt dosyasının bir kopyası, aracın çalıştırıldığı dizine kaydedilir.
    Not: "FF Proxy Ayarlarını Sıfırla" seçeneğini kullanırken Firefox kapatılmalıdır.
    Hocam şuan kullandığım windowsta takılma , uçma kaçma , hata mesajı falan yok hocam . Düzeltmeme yardım ettiğiniz için teşekkür ederim . Ama bana bazı driverları yükleyin demiştiniz yükleyeceğim ama sistem o driverlar olmadan da çalışıyor ayrıca sistemimde amd radeon hd 7670m ekran kartı mevcut bu kart ayrılmış bir kart ve bu kartın sürücüsünü nereden bulursam bulayım yüklediğim zaman ekran ın kapanıp açılması gerektiği yerde birkaç kapanıp açılmadan sonra ekran tamamen simsiyah oluyor ( laptop ekranı çalışıyor orada bir sorun yok ) . Birazcık araştırmalarım sonucunda bu sorunun sadece bende olmadığını öğrendim . Genelde sorunu yaşayan kullanıcılar sürücüyü yükledikten sonra siyah ekranla karşılaşıyorlar ama o ekran kartını kullanmadığım için onu yüklememe gerek yok bence ama yüklememi istiyorsanız biraz yardım ederseniz iyi olur .

FRST , Addition , MTB logları .

https://we.tl/t-vu2C0yJHhG

• quote:

Hocam şuan kullandığım windowsta takılma , uçma kaçma , hata mesajı falan yok hocam . Düzeltmeme yardım ettiğiniz için teşekkür ederim . Ama bana bazı driverları yükleyin demiştiniz yükleyeceğim ama sistem o driverlar olmadan da çalışıyor ayrıca sistemimde amd radeon hd 7670m ekran kartı mevcut bu kart ayrılmış bir kart ve bu kartın sürücüsünü nereden bulursam bulayım yüklediğim zaman ekran ın kapanıp açılması gerektiği yerde birkaç kapanıp açılmadan sonra ekran tamamen simsiyah oluyor ( laptop ekranı çalışıyor orada bir sorun yok ) . Birazcık araştırmalarım sonucunda bu sorunun sadece bende olmadığını öğrendim . Genelde sorunu yaşayan kullanıcılar sürücüyü yükledikten sonra siyah ekranla karşılaşıyorlar ama o ekran kartını kullanmadığım için onu yüklememe gerek yok bence ama yüklememi istiyorsanız biraz yardım ederseniz iyi olur .

FRST , Addition , MTB logları .

https://we.tl/t-vu2C0yJHhG

Alıntıları Göster
    Tweaking.com - Windows Repair

Bu yazılımı Revo ile kaldırabilirsiniz.

================================================================

Sürücü konularında size yardımcı olmak isterim ama o konulara hiç girmek istemiyorum. Başağırtıcı konular.

Driverleri güncelleyin söylemim, sisteminizdeki sürücülerle ilgili hataların sorununuzla ilişkili olduğunu gördüğümden kaynaklanıyor. Forumda size yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkacaktır. Donanım bölümünde aldığınız hataları da paylaştığınız ayrı bir konu açmanızı öneririm arkadaşım.

DelFix çalıştırın:

• quote:

Tweaking.com - Windows Repair

Bu yazılımı Revo ile kaldırabilirsiniz.

================================================================

Sürücü konularında size yardımcı olmak isterim ama o konulara hiç girmek istemiyorum. Başağırtıcı konular.

Driverleri güncelleyin söylemim, sisteminizdeki sürücülerle ilgili hataların sorununuzla ilişkili olduğunu gördüğümden kaynaklanıyor. Forumda size yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkacaktır. Donanım bölümünde aldığınız hataları da paylaştığınız ayrı bir konu açmanızı öneririm arkadaşım.

DelFix çalıştırın:

Alıntıları Göster
    Tweak yazılımını revo ile kaldırdım , delfixte kullanmamı istediğiniz tüm yazılımları silmiş hocam anladığım kadarıyla burada işimiz bitti , yardımınız için teşekkür ederim .

Başka zaman ben forumda ekran kartı hakkında konu açarım onun dışındaki diğer sürücüleri güncelleyeceğim . İyi geceler .

• Resmi sitesi harici hiçbir yerden indirme/yükleme işlemi yapmamanızı öneririm. Belirttiğiniz driver'ın sayfasını aşağıya ekliyorum. Elbette bir tanesi çalışır. Eğer hiçbiri düzgün çalışmazsa, driver harici başka bir sorun da olabilir.
    Driver şu an yüklü ise, ilk başta onu güvenli mod'da DDU ile kaldırırsanız daha iyi olur.
    https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-7000-series/amd-radeon-hd-7670

• Merhabalar,

Öncelikle kolay gelsin ve şimdiden teşekkürler.

Frst.txt ve Additional.txt dosyaları;

http://s7.dosya.tc/server11/0tkqbs/Desktop.rar.html

Bir anda aşırı kasma ve takılma yaşadığım bilgisayarıma, yakın zamanda yeni sistem yükledim.Sorunum devam ettiği için temiz bir kurulum olmadığını düşünerek 2. bir defa sistem yükledim ama sorunum devam etti.Bilgisayarda extra bir işlem yapmayıp forum,alışveriş ve video izlemek için kullanıyorum.Youtubedeki videoları dahi internet iyi olmasına rağmen izleyemez durumdaydım.Format ardından sistemim düzelmeyince ilk olarak harddiskime baktım.HD tune(hiç bir tesste sorun çıkmadı),Crystaldiskmark(yazma ve okuma 100mb/s),komut listesi kontrolleri ,windows arayüzünden harddiskimi iyileştirecek tüm işlemleri,Malwarebytes ve adwcleaner (1. taramadan itibaren hiçbir virüs bulamadım)taramalarını yaptım.Bu sabahta bilgisayarımın içini açıp tüm parçalarını temizleyip termal macununu yeniledim.
    Bu işlemlerin ardırdan bilgisayarımda %80 oranında bir iyileşme oldu (takılmalar devam ediyor ama çok daha az) ama bu işlemleri ardada yaptığım için tam olarak nerede hatanın çözüldüğü bilmiyorum.
    2 saat öncede farkettiğim başka birşey ise pc ilk açılışta yaptığı kasmaları kapat-açtan sonra çok daha az yaptı.
    Daha sonrasında forumda sizin konunuza denk geldim ve burdayım :).Uzun bir yazı olduysa affola, internette bu sorunu yaşayan çok kişi gördüğüm için zip'te paylaşmak yerine yazma gereksinimi duydum.

• Loglarınızı inceledikten sonra cevap yazacağım.

ÖNEMLİ: dosya.tc sitesi zararlı sitedir. Bu kanaldan dosya gönderilmemesini rica ediyorum. Başka yollardan dosyalarınızı gönderin.
  • Malware Removal kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

Uyarınızı dikkate alacağım.Konunun tüm mesajlarınıda okuduğumdada aynı uyarıyı yaptığınızı geçte olsa gördüm.Fakat ilk mesajı göndermeden önce wikisend.com'da 2 browserdada açmama rağmen tam yüklenemiyormuş gibi oluyor.Telefondanda baktığımda aynı sorun var.Güvenilir bir upload sitesi bulurum.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.