Şimdi Ara

Virüs ramazan ayına kadar bitti bitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
162
Cevap
1
Favori
15.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Miletimiz ramazan ayinda mutlaka birbirine gidip gelir
    Mutlaka alışverişe cikar (mecburi)
    Camilere gider
    Ve ramazan ayinin sonunda bayram icin el öpme yarışına girer
    Insallah ramazan ayina kadar herkes durumun ciddiyetine varır ve kaos ortamında girmeyiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Profesör Doktor Günsel Şurdum Avcı orucun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söylüyor.
    Kaynak:https://www.milliyet.com.tr/pembenar/oruc-bagisiklik-sistemini-guclendiriyor-1905806

Kendisi EECP bypassı Türkiye' ye getiren kişidir.

Bu kardiyolog ne anlar bağışıklıktan gibi bir cümle gelebilir.
    Kardiyoloji iç hastalıklarından ayrılmış bir daldır. Bu kişi de iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanlık eğitimini ÇAPA' da almıştır.

Orucun bağışıklık sistemini zayıflattığı ile ilgili bir kaynağınız var mı?
    Aralık oruç diyeti (Intermittent fasting) insanı daha sağlıklı, daha dinç yapıyor. Çünkü, sıvı tüketimi kısıtlanmıyor. Hatta, şeker içermeyen sağlıklı içeceklerin, özellikle de suyun bol tüketilmesi öneriliyor. Onun için aralıklı oruç sağlıklı bir diyet, hatta sağlığı el veren herkesin uygulaması gereken bir yaşam şekli.

Fakat, Ramazan orucunda sıvı tüketimi yasak! Doktorlar, Corona virüsünden en az şekilde etkilenmek için gün içinde bol miktarda su ve şeker içermeyen sağlıklı içecekler tüketin diyorlar. Şeker ve şekerin her türlü formu bağışıklık sistemini zayıflatıyor, harap ediyor. Aynı şekilde vücudu sıvısız bırakmak, özellikle de susuz bırakmakta bağışıklık sistemini zayıflatıyor.

Aralık oruç diyetinin (Intermittent fasting) faydaları popüler olduğundan beri Ramazan orucuyla ilgili çok büyük yanlış anlaşılmalar var. Ramazan orucunda vücut kesinlikle susuz kalıyor ve su organlarımızın yaşamı için olmazsa olmaz. Organlar susuzluk çekip zayıf düşünce bağışıklık sistemi de zayıf düşüyor. Hepsi bir birine bağlantılı. Aralıklı oruçta ise sıvı tüketimi serbest olduğu için böyle bir durum söz konusu değil.

Corona virüsünün ramazan ayına kadar ortadan kalkacağını veya bir çözüm bulunacağına gösteren en ufak belirti yok. Bulunsa bile durumu bizden kritik olan ülkeler var ve öncelik onlara verilecektir. Ha biz bulursak orası ayrı, önce kendimizi tedavi ederiz ama Türkiye'de virüs laboratuvarı yok diye biliyorum. O yüzden, virüsler ve anti virüsler ile ilgili çalışma yapılamıyor. Virüs laboratuvarları nükleer santraller gibi tehlikeli bir uğraş, çok ciddi bir iş. Toplum ciddiyeti olarak buna ne kadar hazırız.

2 ay sonrada virüs sokaklarda olacağı için lütfen bu Ramazan vücudunuzu susuz bırakmayın. Doktorlar, bağışıklık sisteminizi diri tutmak için bol bol su için diyorlar. Kulak verin!
    Vücudu aç bırakmak bağışıklığı kuvvetlendirir doğru.

Yalnız su içmemek(aaa içemiyoruz)

Sonrasında şekeri hızlı yükseltmek(eminim tek bir çorba, biraz salata bir sebze yemeği ile iftar yapıyoruz)

Bağışıklığın içine eder, o profesöre selam söyleyin intermittent fasting ile bizim orucun en ufak bir ilgisi yok.
    Hepsi aynı şeyi söylüyor zatan. Önceden o kadar namaz kılarmis. Şu kadar oruç tutarmis. Sonra musluman olmaktan vazgeçmişler!
    Sende aynısını söylüyorsun!

Dünyanın hiçbir döneminde dünya cennet gibi Yaşanılan bir yer değildi. Kendi tarihimize bakın belki en rahat dönemleri yaşıyoruz.
    Eğer sıkıntılar nedeniyle Müslümanlık birakilsa idi öncekiler bizden çok daha fazla sıkıntı yasamislardi.
    Sen tercihini o yönde kullanmissin bunun coronayla alakası yok. O işin bahanesi. Belkide birilerini de etkileme girişimi
  • Açlık bağışıklık sistemini düşürdüğü için ramazanda virüse yakalananda ölende daha çok artacak. Avrupada azalarken, müslüman ülkelerde artmaya devam edecek.

• Giden ölür yapacak bir şey yok :)

2 ay İlişkilerini kesebilirler dini vaziferler ölmezler :) kesmezlerse ölecekler

ben bu sene oruç ve namazı bıraktım bu dünyaya bu ibadet saçma

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Giden ölür yapacak bir şey yok :)

2 ay İlişkilerini kesebilirler dini vaziferler ölmezler :) kesmezlerse ölecekler

Namazı ve orucu bu senemi bıraktın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Namazı ve orucu bu senemi bıraktın

Alıntıları Göster
    10 ocakta biraktim.

Mutluyum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hepsi aynı şeyi söylüyor zatan. Önceden o kadar namaz kılarmis. Şu kadar oruç tutarmis. Sonra musluman olmaktan vazgeçmişler!
    Sende aynısını söylüyorsun!

Dünyanın hiçbir döneminde dünya cennet gibi Yaşanılan bir yer değildi. Kendi tarihimize bakın belki en rahat dönemleri yaşıyoruz.
    Eğer sıkıntılar nedeniyle Müslümanlık birakilsa idi öncekiler bizden çok daha fazla sıkıntı yasamislardi.
    Sen tercihini o yönde kullanmissin bunun coronayla alakası yok. O işin bahanesi. Belkide birilerini de etkileme girişimi

• quote:

Giden ölür yapacak bir şey yok :)

Ahahahahhhaahhahaa sesli güldüm

Hayat duzelirse geri mi baslican hocam

• insanlar bazı durumları sorguluyor .bazı durumlardan vazgeciyor.
  • Olağanüstü bir durum bu.Bu Ramazan oruç tutulmayabilir bence zaten dininize göre farzda değil Namazın kazası var Hiçbir çare yoksa Domuz eti yemeniz bile serbest gerçi kime denirki size Umreye gidipte karantinadan kaçan herkezin hayatını tehlikeye atan bir ümmetsiniz onumu tınlıycaksınız 🙄

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Suan tanri ustu bir durum var.

Bu beni her seyden soguttu.

Allah evine bile girilmesine izin vermiyor. Yanima gelenleri hasta ediyor.

Dusmaniymisiz gibi davraniyor.
    O yuzden isim olmaz

• Peygamberimiz teravih namazını zaten evinde kilarmiş (8 veya 12 rekat). 20 rekat ve camide kılma sonradan çıkmış. Bu yıl bunu ilk kez dillendirirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Technotronic

Açlık bağışıklık sistemini düşürdüğü için ramazanda virüse yakalananda ölende daha çok artacak. Avrupada azalarken, müslüman ülkelerde artmaya devam edecek.
    Profesör Doktor Günsel Şurdum Avcı orucun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söylüyor.
    Kaynak:https://www.milliyet.com.tr/pembenar/oruc-bagisiklik-sistemini-guclendiriyor-1905806

Kardiyoloji iç hastalıklarından ayrılmış bir daldır. Bu kişi de iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanlık eğitimini ÇAPA' da almıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-530508BB2 -- 19 Mart 2020; 18:2:26 >

• o eski ramazanlar kalmadı be artık kimse kimseyi iftara çağırmıyor çağırsada üç beş

millet aj aj

bi yandan da iyi olabilir ama millet orucu uykuya tutturur evden dışarı çıkmaz
  • Virüsten bağımsız normalde olması gereken tutan tutsun tutmayana da kimse karışmasın olması gerekirken olmuyordu şimdi virüs varken olur mu olmaz bizim toplum müslüman diye geçinenlerle dolu Müslümanlık tam anlamıyla yaşansa halimiz böyle olmazdı fazla anlatmama gerek yok

• quote:

Suan tanri ustu bir durum var.

Bu beni her seyden soguttu.

Allah evine bile girilmesine izin vermiyor. Yanima gelenleri hasta ediyor.

Dusmaniymisiz gibi davraniyor.
    O yuzden isim olmaz
    Bro yeryüzü mescit kılınmıştır bizde

Hristiyanlar gibi ibadet için kiliseye luzum yoktur

Allah iyilikle de kotuluklede sinav eder insanlari ve sinavi kaybetmek uzeresin sabirli olmalısın basimiza meteor dusmedi last of us gibi bir sey olmadi sonucta

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-530508BB2

Profesör Doktor Günsel Şurdum Avcı orucun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söylüyor.

Alıntıları Göster
    Aralık oruç diyeti (Intermittent fasting) insanı daha sağlıklı, daha dinç yapıyor. Çünkü, sıvı tüketimi kısıtlanmıyor. Hatta, şeker içermeyen sağlıklı içeceklerin, özellikle de suyun bol tüketilmesi öneriliyor. Onun için aralıklı oruç sağlıklı bir diyet, hatta sağlığı el veren herkesin uygulaması gereken bir yaşam şekli.

Fakat, Ramazan orucunda sıvı tüketimi yasak! Doktorlar, Corona virüsünden en az şekilde etkilenmek için gün içinde bol miktarda su ve şeker içermeyen sağlıklı içecekler tüketin diyorlar. Şeker ve şekerin her türlü formu bağışıklık sistemini zayıflatıyor, harap ediyor. Aynı şekilde vücudu sıvısız bırakmak, özellikle de susuz bırakmakta bağışıklık sistemini zayıflatıyor.

Aralık oruç diyetinin (Intermittent fasting) faydaları popüler olduğundan beri Ramazan orucuyla ilgili çok büyük yanlış anlaşılmalar var. Ramazan orucunda vücut kesinlikle susuz kalıyor ve su organlarımızın yaşamı için olmazsa olmaz. Organlar susuzluk çekip zayıf düşünce bağışıklık sistemi de zayıf düşüyor. Hepsi bir birine bağlantılı. Aralıklı oruçta ise sıvı tüketimi serbest olduğu için böyle bir durum söz konusu değil.

Corona virüsünün ramazan ayına kadar ortadan kalkacağını veya bir çözüm bulunacağına gösteren en ufak belirti yok. Bulunsa bile durumu bizden kritik olan ülkeler var ve öncelik onlara verilecektir. Ha biz bulursak orası ayrı, önce kendimizi tedavi ederiz ama Türkiye'de virüs laboratuvarı yok diye biliyorum. O yüzden, virüsler ve anti virüsler ile ilgili çalışma yapılamıyor. Virüs laboratuvarları nükleer santraller gibi tehlikeli bir uğraş, çok ciddi bir iş. Toplum ciddiyeti olarak buna ne kadar hazırız.

2 ay sonrada virüs sokaklarda olacağı için lütfen bu Ramazan vücudunuzu susuz bırakmayın. Doktorlar, bağışıklık sisteminizi diri tutmak için bol bol su için diyorlar. Kulak verin!

• quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

Alıntıları Göster
    Günsel Şurdum Avcı sizin bahsettiğiniz sıvı alınan oruçtan değil bildiğimiz sıvı alınmayan Ramazan orucundan bahsediyor.

Yazdıklarınız kaynaksız. Bağışıklık sistemini zayıf düşürdüğüyle ilgili kaynak istemiştim. Maalesef gelmedi. “Doktorlar sölediydi” diye bir kaynak tanımıyorum.

Maalesef kendini tıpta kanıtlamış Günsel Şurdum Avcı açıklamalarını,
    İsmi Virtual Reality olan donanimhaber üyesine tercih edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-530508BB2 -- 20 Mart 2020; 9:21:7 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.