Şimdi Ara

VİRÜS KORKUSUNDAN PSİKOLOJİM BOZULDU YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BEN ÇOK SOSYAL Bİ İNSANDIM 5 AY ÖNCEYE KADAR ÇOK İNSANLA GÖRÜŞÜYORDUM BU VİRÜS ÇIKTI ÇIKALI 1 ARKADAŞIMLA BİLE GÖRÜŞMEDİM ŞUAN ÇAĞIRAN EDEN ARKADAŞ OLUYOR FAKAT MASKEMLE BİLE YANINA GİDEMİYORUM KİMSENİN PANİK ATAK HASTASIYIM İYİCE ARTTI BU SÜREÇTE YALNIZ HAYATTA SIKILDIM İKİMİZDE KARŞILIKLI MASKE TAKSAK BİŞEY OLURMU ARKADAŞLAR ÇÖKTÜM

• Abartacak bir durum yok herkes aynı durumda
  • Dostum sakin ol panik yapma zaten doğru olani yapıyorsun çok fazla girme ortamlara ,genç biri olduğunu tahmin ediyorum ağır hastalığın da yoksa sorun olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sosyal mesafe denilen 1.5-2 metre aralığı koruyun, ikiniz de maske takmanız durumunda %95 korunursunuz. Çok yakın durmayın, temas etmeyin, maskeyi çıkarmayın. Ellerinizi elinizi yüzünüze, gözünüze, burnunuza, ağzınıza değdirmeyin, sık sık ellerinizi ve yüzünüzü yıkayıp dezenfekte edin, ya da sabunla ovalayarak yıkayın.
  • Hastalık korkulduğu kadar etkili değil zaten korkma. İleride bugünlere bakarak bizi ne yemişler diyeceksin
  • Korkma kronik rahatsızlığın yoksa grip gibi geçer ama korkarsan allah korusun ağırlaşır
  • Bu virusun panik atagini ateslemesi cok normal. Uzun donemde meditasyon ve yoga yaparak, insanlarla online olarak iletisimde kalarak, hobiler edinerek bunu gun be gun yenebilecegini dusunuyorum. Allah kolaylik versin zor is ama cozumu sende basliyor.
  • Maalesef hemen herkes öyle.

Önlemlerinizi alarak görüşün derim.
  • tnt express karayolu ile gelen gönderimi gümrük müşaviri aracılığıyla alabileceğimi söyledi Kişisel kullanım için gelen bir gönderi bu. benim sorunum bu gönderiyi kendim gidip alabilirmiyim elden? tecrübeli olan arkadaşlar yanıtlasın.
  • Sağlam kalelerde bile olsanız ölümden kaçış yok bu kadar abartmaya korkmaya gerek yok. Maske takarsın kalabalığa girmezsin olur biter. Coronadan değil korkudan öleceksiniz. Geçen haberde gördüm kadının biri motor kaskı takmış geziyor hahahah ölümsüz oldun sen aferin sana

• ozguragacik kullanıcısına yanıt
    Yoga yapmak yerine namaz kıl 5 vakit temizlik ve huzur

• Virüs öldürmez ama ihmal öldürür.

Maskeni tak, sosyal mesafeye dikkat et, temizliğine özen göster gerisini merak etme.

Bu kadar önleme rağmen hastalığa yakalansan bile ölme ihtimalin en fazla yüzde 5.

Virüsü kaptın ve öldün diyelim, yapıcak bişey yok, saati bu kadarmış der gömerler merak etme, sıkıntı olmaz yani.

Ölmezsen daha zor, dünya çok da yaşanılcak bi yer değil artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

Virüs öldürmez ama ihmal öldürür.

Maskeni tak, sosyal mesafeye dikkat et, temizliğine özen göster gerisini merak etme.

Bu kadar önleme rağmen hastalığa yakalansan bile ölme ihtimalin en fazla yüzde 5.

Virüsü kaptın ve öldün diyelim, yapıcak bişey yok, saati bu kadarmış der gömerler merak etme, sıkıntı olmaz yani.

Ölmezsen daha zor, dünya çok da yaşanılcak bi yer değil artık.
    hocam gidip özel filtreli maske aldım 50 tlye doktorda acıyıp ffp 2 maske hediye etti biz günde 10 hastaya bakıyoruz bişey olmuyor diyo yaşım genç yaşlı değilim kronik hastalığım yok zatürre geçirmedim hiç hasta olsam ölürmüyüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoooooL

Yoga yapmak yerine namaz kıl 5 vakit temizlik ve huzur
    hocam panik atağım var cumaya gidemiyorum korkudan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguragacik

Bu virusun panik atagini ateslemesi cok normal. Uzun donemde meditasyon ve yoga yaparak, insanlarla online olarak iletisimde kalarak, hobiler edinerek bunu gun be gun yenebilecegini dusunuyorum. Allah kolaylik versin zor is ama cozumu sende basliyor.
    hocam hiç bir yere gitmeyincede evde kafayı yiyosun bakıyorum millet sevgilisiyle el ele geziyor benim niye panik atağım var diye daha kötü oluyorum kısır döngü yani
  • Dostum aynı senin gibiyim benim konumada bakarsan görürsün

• Ölüm korkusundan kalp krizi geçirme sakına. Korku hastalıktan daha hızlı yayılıyor günümüz dünyasında.
  • Salgının ilk baş gösterip hızla yayıldığı zamanlar ben de baya kafaya takmış durumdaydım. İlk 2 ay dışarıya adım dahi atmadım , her seferinde kendimi yürüyüş yapmaya hazırladım ama buna dahi cesaret edemedim. Ama daha sonrasında kendimi yavaş yavaş adapte edip çıkmaya başladım. Çünkü işin psikolojik boyutu çok daha önemli bence. Her şeyi kafanda yaşıyorsun sonuç itibariyle. Ve hiç kimseyi ilaç veya aşı çıkana kadar evde oturtamazsın, bu imkansız. Kaldı ki çıkacağı bile muamma. Hayat devam ediyor. Siz de gerekli önlemlerinizi alıp dışarıdaki hayata uyum sağlamalısınız. Bu kadar korku içerisinde olmayın, kendinize zarar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.