Şimdi Ara

Virüs belirtisi kaç günde ortaya çıkar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hastaneye gittim geldim korkuyorum virüs bulaşmış mıdır diye. Eğer bulaştıysa kaç günde belirtileri ortaya çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 5 gün
  • 4 ila 5 gün arası belirtiler başlar. Geçmiş Olsun.
  • Hocam hep senin açtığın konulara bakıyorum. Her gün evhamlı konular açıyorsun. Ya şöyleyse ya böyleyse. İnsanları da tedirgin ediyorsun. Yapma manyak olursan bak söyliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadillakkk

Hocam hep senin açtığın konulara bakıyorum. Her gün evhamlı konular açıyorsun. Ya şöyleyse ya böyleyse. İnsanları da tedirgin ediyorsun. Yapma manyak olursan bak söyliyim.
    Manyak oldum çoktan hocam her şeyi taka taka vücudumu bitirdim

• en belirgin özelliği kaslarda vücutta yorgunluk hissi imiş. Güç kaybı yani. Sonra ateş ,sonra boğaz ağrısı.
  • Korkmana gerek yok emin ol hasteneler dezenfekte noktasında en temiz yerlerdir. Ben 3 aydır her hafta gidiyorum hastaneye çok şükür hiçbir sıkıntı olmadı. Sadece sosyal mesafene dikkate et elini sürekli yıka. Eve döndüğünde de kıyafetlerini çıkar makineye at. Geldiğinde banyo yap bu kadar. Bunlara dikkat edersen sorun olacağını sanmıyorum.
  • Hergün klinikte çalışıyorum. Bayram falan dinlemedik hala aramızda hasta olan olmadı ve bence özellikle ben çok dikkat edemiyorum gibime geliyor.

Ama korkmuyorum da ya nedense olursa olsun diyorum artık hayatımızı zehir etmeye gerek yok gibi Bi algım oldu artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla ben salgın ilk başladığında manyak olmuştum, her günüm koronavirüs belirtilerini aramak, bende var mı diye yoklamakla geçiyordu. Aşağıdaki haberde günden güne koronavirüs belirtilerinini bulabilirsin, gayet faydalı.biacaip.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmsncr

Hergün klinikte çalışıyorum. Bayram falan dinlemedik hala aramızda hasta olan olmadı ve bence özellikle ben çok dikkat edemiyorum gibime geliyor.

Ama korkmuyorum da ya nedense olursa olsun diyorum artık hayatımızı zehir etmeye gerek yok gibi Bi algım oldu artık.
    Allah yardımcınız olsun çok zor gerçekten hastane ortamı

• quote:

Orijinalden alıntı: Armageddom751

Korkmana gerek yok emin ol hasteneler dezenfekte noktasında en temiz yerlerdir. Ben 3 aydır her hafta gidiyorum hastaneye çok şükür hiçbir sıkıntı olmadı. Sadece sosyal mesafene dikkate et elini sürekli yıka. Eve döndüğünde de kıyafetlerini çıkar makineye at. Geldiğinde banyo yap bu kadar. Bunlara dikkat edersen sorun olacağını sanmıyorum.
    Öyle ama kan vs alındı çalışanlarla temas oluyor kan alınınca ondan korktum biraz

• er12345 E kullanıcısına yanıt
    Sağlık çalışanları bu konuda çok daha dikkatli sanırsam korkunuz o ise eğer.Daha çok hastaneye gelen hastalar çok tedbirsiz.Zaten maske ve eldiven kullanıyorlar.Onun dışında hastanede bulunduğunuz sürede ağzınıza ve yüzünüze temas etmediğiniz sürece endişe etmeyin. Eve gittiğinizde temizliğinizi yapın hiç bir sorun olmaz. Hastanedeyken de elinizi sık sık yıkayın ve hastanede kaldığınız süreyi kısa tutmaya çalışın.Uzun kalacaksanız da arada dışarı çıkıp hava alın. Bunlara dikkat edip hala hasta olma şansınız çok düşük.
  • ben 2-3 kere gittim 15 gun oldu bı sorun yok maskelı gıttıysen ve dıkkat ettıysen bısey olmaz zaten vakaları baska yere alıyorlar senın dolastıgın yerlerde covıd19 tespıtı konmus hastaların odaları vs yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commandonter -- 29 Mayıs 2020; 16:11:41 >
  • quote:

Sağlık çalışanları bu konuda çok daha dikkatli sanırsam korkunuz o ise eğer.Daha çok hastaneye gelen hastalar çok tedbirsiz.Zaten maske ve eldiven kullanıyorlar.Onun dışında hastanede bulunduğunuz sürede ağzınıza ve yüzünüze temas etmediğiniz sürece endişe etmeyin. Eve gittiğinizde temizliğinizi yapın hiç bir sorun olmaz. Hastanedeyken de elinizi sık sık yıkayın ve hastanede kaldığınız süreyi kısa tutmaya çalışın.Uzun kalacaksanız da arada dışarı çıkıp hava alın. Bunlara dikkat edip hala hasta olma şansınız çok düşük.
    Hastane de 2 saate yakın kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Commandonter

ben 2-3 kere gittim 15 gun oldu bı sorun yok maskelı gıttıysen ve dıkkat ettıysen bısey olmaz zaten vakaları baska yere alıyorlar senın dolastıgın yerlerde covıd19 tespıtı konmus hastaların odaları vs yok.
    Girişte ateş ölçüyorlar ama bazı corona vakalarında ateş olmuyor çok saçma

• er12345 E kullanıcısına yanıt
    Benim her hafta 6-7 saatim hastanede geçiyor. Bu kadar dert etmeyin kendinize. hasta olmasanız bile hasta olursunuz bu kadar çok hasta olacağım diye düşünürseniz. Merak etmeyin 2 saatte hastanede bulunmakla hasta olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armageddom751 -- 30 Mayıs 2020; 0:6:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Benim her hafta 6-7 saatim hastanede geçiyor. Bu kadar dert etmeyin kendinize. hasta olmasanız bile hasta olursunuz bu kadar çok hasta olacağım diye düşünürseniz. Merak etmeyin 2 saatte hastanede bulunmakla hasta olmazsınız.
    Çok takıntılı bir insanım hocam her gün acaba corona mıyım diye dünüyprum acaba bir şey olacak mı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.