Şimdi Ara

Violet Evergarden 2018 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
1.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gerçekten şahane anime. Duyguları verişi, olayları işleyişi harika bence. İzlerken çkk keyif alıyorum ve hüzünlendiriyor gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir bölüm bile gözüm islanmadi yahu, kaldı ki ben böyle durumlarda her an ağlamaya meyilli biriyimdir. Dramı aşırı bayat geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

Bir bölüm bile gözüm islanmadi yahu, kaldı ki ben böyle durumlarda her an ağlamaya meyilli biriyimdir. Dramı aşırı bayat geldi.

11.bölüme kadar izlediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ainz Ooal Gown

quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

Bir bölüm bile gözüm islanmadi yahu, kaldı ki ben böyle durumlarda her an ağlamaya meyilli biriyimdir. Dramı aşırı bayat geldi.

11.bölüme kadar izlediniz mi ?

Evet

• İzleyecektim,türkanimede animeler arasında geziniyordum sağ üstte incelemeyi gördüm dedim dalayım

Ben böyle berbat inceleme görmedim; Hattaha bazı kısımları buraya kopyalayayım

''Episodik bölüm dışındaki dramın işlenişi ise tek kelime ile mükemmeldi''

'' Violet'in karakter gelişimi animede harika işlenmişti''

''Son episodik bölümümüz olan on birinci bölüm de yedinci ve onuncu bölümler gibi muhteşemdi''

''Onuncu bölüm animedeki en şaşırtıcı bölümdü. Başlarda ortalama bir dram ve sıradan bir bölüm gibi ilerlerken son dakikalardaki plot twist dramı doruk noktasına çıkardı''

''Animenin Openingi tek kelime ile bir BAŞYAPIT. Sözler, klip, tempo ve ritim ayrı ayrı mükemmeller ve bunun yanında sözler ve klip arasındaki uyum da mükemmel''

''Animasyonlar ise tamamıyla mükemmeldi''

''Çizimler ve animasyonlar hakkında söylenecek tek bir şey var: "MUHTEŞEM".''

''Sadece tek kelime: MUHTEŞEM''

Violet Evergarden 2018

Violet Evergarden 2018

Türkanime yetkilileri gidip 14-15 yaşında 50 iq sahibi eleştiriden mahrum çocukları editör diye gözümüze sokmasa bari,lan madem kötü yanı yok biraz kelime değişikliğine git

Okurken dedim acaba bu çocuk başka bi anime falan mı izledi bayağı hayran kalmış vs

NEDEN BÖYLE BİR ŞEY YAPTIN SENİ ÇILGIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 7 Nisan 2018; 23:49:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

İzleyecektim,türkanimede animeler arasında geziniyordum sağ üstte incelemeyi gördüm dedim dalayım

Ben böyle berbat inceleme görmedim; Hattaha bazı kısımları buraya kopyalayayım

''Episodik bölüm dışındaki dramın işlenişi ise tek kelime ile mükemmeldi''

'' Violet'in karakter gelişimi animede harika işlenmişti''

''Son episodik bölümümüz olan on birinci bölüm de yedinci ve onuncu bölümler gibi muhteşemdi''

''Onuncu bölüm animedeki en şaşırtıcı bölümdü. Başlarda ortalama bir dram ve sıradan bir bölüm gibi ilerlerken son dakikalardaki plot twist dramı doruk noktasına çıkardı''

''Animenin Openingi tek kelime ile bir BAŞYAPIT. Sözler, klip, tempo ve ritim ayrı ayrı mükemmeller ve bunun yanında sözler ve klip arasındaki uyum da mükemmel''

''Animasyonlar ise tamamıyla mükemmeldi''

''Çizimler ve animasyonlar hakkında söylenecek tek bir şey var: "MUHTEŞEM".''

''Sadece tek kelime: MUHTEŞEM''

Türkanime yetkilileri gidip 14-15 yaşında 50 iq sahibi eleştiriden mahrum çocukları editör diye gözümüze sokmasa bari,lan madem kötü yanı yok biraz kelime değişikliğine git

Okurken dedim acaba bu çocuk başka bi anime falan mı izledi bayağı hayran kalmış vs

NEDEN BÖYLE BİR ŞEY YAPTIN SENİ ÇILGIN
    Kanser olacağımı bildiğimden o yazıya tıklamamıştım, keşke bu konuya da gelmeseydim. Bu ne lan.

iki dram gösteriyorsun direkt her platformda 10 basıyorlar lol

• Çok güzeldi dram sevenler için ideal bir anime biraz hızlı ilerlediği için herkes etkilenmeyebilir ama kızın bir duyguyu anlayabilmek için çabalaması etkileyiciydi sadece aceleye getirildiğini düşünüyorum

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin -- 10 Ağustos 2020; 3:46:46 >
  • Yeni izledim güzel anime, çizimler de harika, izleyecek olanlara şuradan 1080p indirip splah pro ile izlemelerini tavsiye ederim:

https://horriblesubs.info/shows/violet-evergarden/#01
  • Oldukça hoş anime. Benim gibi dram türü sevmeyenlere bile izlettirdi.

Yanlız benim anlayamadım nokta şu: bazı fansub'lar

Otomatik hafıza bebekleri
    sadece "bebek"

oto anı oyuncakları gibi isimlendirmişler. Aynı adlı romanda"auto memories doll "dşye geçiyor. Pek dikkat etmem böyle şeylere ama ana karakteri yerine oturtulabilmesi adına burda önemli. Çünkü hikayenin çıkış noktası bu

sadece "bebek" diye çevirirek anlam derinliği kayboluyor(ha hatun bebek gibi orası ayrı :D)

2. sezon yokmuş 3 gün sonra ova, ocak 2020'de filmi geliyormuş. Belliki Netflix'te tadında bırakayım demiş.

Bu arada Nick'i iyi kaptım ha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 3 Eylül 2019; 17:20:19 >
  • Violet Evergarden kullanıcısına yanıt
    Bu kadarla kalsa yine iyi.
    Türkanime'deki anime özetini okuyup kanser olmamak elde değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana bu animeyi önerdiği için @maybe4you forumdaşıma teşekkür ederim

Her bölümü ile konunun çok güzel işlendiği bir anime olmuş. Daha ilk bölümden sonunda neler olacağını az çok tahmin ediyorsunuz. Sonrasında flashback ler ile size güzel bir karakter gelişimi ve anlatımı sunulmuş. Duygusuz olarak düşünülen okuma yazması olmayan bir aracın belki de kendisine en kötü gidecek işlerden biri olarak kabul edilebilecek yazarlığı canından çok sevdiği komutanının söylediği sözü anlayabilmek için nasıl kotardığını izliyoruz. Bölümler genelde birbirinden ayrı hikayeler barındırsa da hepsi dönüp dolaşıp bir şekilde ana ve yan karakterlerimize bağlanacak bir şekilde işlenmişler. Ana karakterimiz olan violet'in görevine sadık olması ve animede karşılaştığı bir çok kişiye kıyasla hayatındaki herşeyini kaybetmesine rağmen güçlü ve asil duruşu ile her bölümde yan karakterlere nasıl ilham verdiğini izliyoruz. Özellikle 7. , 10. , 14.(ova) ve gaiden filmi çok çok iyiydi bence. Üstüne güzel ve dokunaklı müzikleri de eklenince ortaya çok iyi bir yapım çıkmış.

Acaba bu güzel animede klişe olmayan insanı ters köşe yapabilecek bir ana konu olsaydı acaba nasıl olurdu diye düşünmeden de edemiyorum kendimi. Aynısını your lie in april'da da düşünmüştüm ama o da bu anime gibi baya sulu göze döndürmüştü beni. Bu sebeple belki de doğru olanı yapıyorlardır diye düşünmeye başladım.

Bu yıl 2. filmi çıkacakmış. Beklemedeyim. Sanki bu ikinci film ile animeye nokta koysalar iyi olacak gibi görünüyor. Olası bir 2. sezon ile kendini insanları sıkacak şekilde tekrar etmeye başlayacak gibi bir durumu var.

9/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 2 Mayıs 2020; 23:26:8 >

• Rica ederim. Bu güzel incelemeni okumak da güzeldi. Başka animelerde görüşmek üzere

• dizi ve animeleri aynı kefeye koyarsak benim en sevdiğim yapımdır. bu kadar kaliteli bir iş için iki sayfa yorum yazılması üzdü beni.

• Violet Evergarden Movie 2020 isimli filmin blu-ray inin 13 ekim 2021 de çıkacağı bilgisi burada verilmiş.

http://violet-evergarden.jp/bddvd//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 15 Haziran 2021; 13:53:58 >
  • İlk bölümü izleyince hiç bana göre değil diyip bıraktım animeyi. Dramı duygulandırmaktan ziyade shonenler gibi pofff kısa kes moruk sadede gel dedirtiyor insana.

• quote:

Orijinalden alıntı: spiritswithinn

İlk bölümü izleyince hiç bana göre değil diyip bıraktım animeyi. Dramı duygulandırmaktan ziyade shonenler gibi pofff kısa kes moruk sadede gel dedirtiyor insana.

Shounenler tam tersine bu olayı aşırı uzatıyorlar 15 bölüm backstory anlatıp sonra ki 15 bölüm anlattığı backstory'nin flashback'inin flashback'i verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 15 Haziran 2021; 15:7:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Shounenler tam tersine bu olayı aşırı uzatıyorlar 15 bölüm backstory anlatıp sonra ki 15 bölüm anlattığı backstory'nin flashback'inin flashback'i verilir.

Alıntıları Göster
    Doğrudur hocam ben çok sıkıyor anlamında demek istemiştim orada tabi ki shonenler kadar uzatmaları mümkün değil :)

• 2.bölümü bitirdim pek sarmadı devam edeyim mi?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.