Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Vikings (2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7.892
Cevap
133
Favori
239.339
Tıklama
Giriş
      18399 Mesaj
      29 Ocak 2019 18:30:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Ortalama bir sezon finaliydi.Bu sezon da genel olarak vasatti.Final sezonda umarim daha hizli ve akici bir sezon izleriz.
      Sezon finali olmadı daha bir bölüm daha var.
      30 Ocak 2019 07:43:10
      quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Sezon finali olmadı daha bir bölüm daha var.

Alıntıları Göster
      Hadi ya...Cok sevindim bu habere nedense aklimda sezon finali diye kalmis.
      30 Ocak 2019 19:02:59

Yok hocam yarın akşam hazır olur bu bölümde hafta sonu izlenir keyifle
      |
      |
      Dodge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Ocak 2019 21:23:48

İvar'ın karısı sakat doğum olacağını nereden biliyordu? Daha çocuk doğmadan İvar'a anormal doğan çocukların tanrıların bir işareti olduğunu,o yüzden İvar'ın da bunlardan biri olduğunu söylemişti?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      1163 Mesaj
      30 Ocak 2019 21:28:32

onu kendi çocuğu için değil ivar için dedi

çocuk doğduktan sonra öğrendiler sakatlığı
      |
      |
      gümüş_süvari kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      31 Ocak 2019 10:36:26
      Sezon finali genel olarak güzeldi. Keşke bu dizi finali olsaydı. Gelecek sezon dizi bitiyormuş artık.

Karakterlerin motivasyonlarını hiç anlayamıyorum. Son savaşın Kral Harald'a hiçbir yararı olmadı, Kattegat'ı bir kardeşten aldı diğerine verdi, ordusu insan gücü kaybetti, sevdiği kadın Bjorn'ü seçti. Sıfıra sıfır. Halbuki Ivar'la anlaşmaları vardı. Ben Norveç Kralı olmak istediğini sanıyordum. Birden istememeye başladı.

Ubbe'nin sezonun ilk yarısından beri ve Hvitserk'in sonradan, annelerini öldüren kadınla dostça ve yan yana takılmasını da anlayamadım hiç. Lagertha ayrıca Harald'ın karısını da öldürmüştü, gerçi Harald kimin öldürdüğünü bilmiyor olabilir. Lagertha ölmeden dizi biterse hayal kırıklığı olur. Kahin, Ragnar'ın oğullarından biri tarafından öldürüleceksin demişti, bu yüzden bir beklenti yarattı. Ne zaman ölecek diye bekleyip duruyorum iki sezondur.

Gelecek sezon Ivar, Rusya tarafına gidiyor, tekrar Bjorn'le savaşıyorlar. İlk başta zevkliydi kardeşler arasındaki iç savaş olayı, üçüncüsü fazla bence sürekli savaşıyorlar kimse de birbirini öldüremiyor.
      |
      |

• Yarbay
      6635 Mesaj
      31 Ocak 2019 12:33:19
      altyazı bekleyenler
      https://www.dmax.com.tr/dizi/vikings

buradan izleyebilirsiniz
      |
      |
      31 Ocak 2019 14:00:37
      bence sezon finalide iyi değildi 2.sezondan sonra keşke izlemeyi bıraksaydım
      |
      |
      31 Ocak 2019 14:57:23

bjorn ölcek diye heyecandan elim ayağım her yerime girdi
      |
      |
      31 Ocak 2019 15:07:20

Bölümün ilk yarısı güzeldi. Kuşatma-Savunma sahnesinde her iki açıdan da güzel yansıtılmış.

Ama bunun ardından "Gizli tünel var burdan gelin kankiler" olayı girince birden yüzüm ekşidi. Ama alıştık böyle şeylere zaten. Sonuçta gerçekçi bir dizi değil bunu kabul ederek izlemek lazım.

Bir sonraki sezonda artık "ben senin tarafındayım", "hayır vazgeçtim sana karşı savaşacağım", "ya da boşver gel dost olalım" muhabbetini bırakmaları lazım. Bu senaristler yeni ve özgün konu bulmakta cidden zorlanıyorlar.
      |
      |
      31 Ocak 2019 15:54:28
      O istilacı Viking ruhu kalmadı.Babaları İngiltereye Fransaya açıldı her yeri alma peşindeydi bunları ufacık Kattegat'ın peşinde 2 sezondur.

|
      |
      31 Ocak 2019 17:21:42

içeri girmeleri çok saçmaydı

sonu güzeldi ragnarı görmek bölüm kötü olsa bile heyecanlandırıyor

final sezonu konusu yine kardeş savaşı olmasın ama ivar gider bi ordu bulur gelir falan..
      |
      |
      31 Ocak 2019 19:50:03
      Sezon finali de hayal kırıklığı oldu benim için

|
      |
      31 Ocak 2019 21:11:14
      19. bölüm çok iyiydi ama sezon finali çok kötüydü bence. savaşlarda o coşkuyu hiç alamadım
      hüzün de alamadım ne yazık ki
      |
      |
      31 Ocak 2019 22:48:20

O ensondaki olaylar hiç gerçekleşmedimi bjorn bir an içerde kılıcını kaldırırken bir bakıyoruz dışarıda ölülerin arasında ben o an aslında hiç yaşanmadı, savaşı kaybetti derken ivarda at arabasına atlamış kaçıyor son dakikalar çok kafa karıştırıcıydı anlayan oldumu orayı
      |
      |
      31 Ocak 2019 22:51:35
      Başlarda iyi giderken bir anda her şeyi oldu bitti'ye getirmeleri sezon finalinin içine etmiş resmen. Bu kadar da basit olur mu ya?

Ivar zekasıyla o kadar surlarını geliştirsin, strateji uygulasın ve saldırıyı püskürtsün ama bir kızın fikriyle saçma bir gizli kapıdan girilip koskoca Kattegat bir kaç dakikada kuşatılsın sanki Ivar'ın hiç ordusu yokmuş gibi.

Daha kötü bir fikir akıllarına gelememiş mi senaristlerin acaba?

Ayrıca şu Lagertha'yı da öldürüp diziden çıkarsınlar artık. Hep aynı boş diyaloglar aynı mimikler. Öyle boş boş dolanıyor dizide. Oyunculuğunu da beğenmemeye başladım zaten. Kısacık rolü olanlar bile kendisinden daha iyi rol yapıyor.
      |
      |

• Binbaşı
      1470 Mesaj
      01 Şubat 2019 01:19:57
      B*k gibi sezon finali oldu.

ÖNEMLİ NOT: Yazımı okurken alttaki şarkıyla okumanız daha anlamlı olur.
      Sneak peek: Bu diziden bir cacık olmaz.

Öncelikle bu sezon finali bize gösteriyor ki, 5.sezonun ilk kısmını boşa izlemişiz. Sen 10 bölüm hazırlık yap, Ivar ile Harald gelsin Kattegat'ı alsın, sonra alır almaz Bjorn'ü, Ubbe'yi, Lagertha'yı elden kaçırsın, bir kıza aşık olsun, kız Ivar'ı mahvetsin, tüm düşünme yeteneğini elinden alsın onu boş işlerle uğraşmaya sevk etsin, finalde de koskoca Ivar surların arkasına saklansın, şehri de kaçmak için kullanacağı yoldan kaybetsin. İner misin çıkar mısın. Hikaye Ragnar'dan sonra hiç oldu gitti, yazık ettiler. Bok gibi senaryo. Bunu Kurtlar Vadisi senaristleri de yazardı. Siz birçok ülkede izlenen bir film yapıyorsunuz, yazdığınız senaryo bu mu? Yazık cidden yazık.

Ragnar'ın yanında kimse yokken Ivar var dedik, sevdik, sonra zekasıyla savaş kazanmasını izledik, Ivar'ı yeni Ragnar yapacaklar dedik, adam resmen karı kız meselesi yüzünden kaybetti. Akıl mantık kabul etmez bunu.

Unutmadan belirteyim bölümün tek güzel ve mantıklı sahnesi Ragnar'ın göründüğü sahneydi, gerisi çöp.

Vikings'e çok sabrettim, hikayesini, atmosferini severdim. Ragnar'ın da hatrına bırakmadım. Ancak bunlar çizgiyi aştı. Zaten son sezonu olacakmış 6.sezon. İsabet olmuş. Gene Ivar-Bjorn savaşı izleriz, Rollo asker falan gönderir, Harald Ivar ile anlaşır. Tahmin ediliyor artık.

Benim için Vikings çok önceden bitmesi gerekirken gecikmeli de olsa bitmiştir.

Hoşçakalın DH Vikings ailesi. Başka dizilerde görüşmek üzere.

Son olarak
      Ragnar'dan sonra
      dizi nasıl diyenlere bir şarkı bırakmak istiyorum. Bu diziden bir cacık olmaz güzel kardeşim, 30 bölüm izleyip gereksiz yere kendini yorma. Dizinin özeti şarkının ismi gibi. Şarkıyı dinlemen kafi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 1 Şubat 2019; 1:30:41 >
      |
      |

• Yarbay
      2316 Mesaj
      01 Şubat 2019 18:52:42
      Yazacağınız senaryoya sizin.... Saçma sapan

Freydis, Björn'lerin olduğu yere gidiyor ama 1 kişi bile görmüyor. Bu da yetmiyor geçidi açıyor yine kimse görmüyor. Ivar'ın Freydis gittiğinde fark edememe ihtimali yok. Orada Ivar içiyor, eğleniyor falan diye yedirmeye çalıştılar ama olmadı yani. Berbat bir senaryo. Resmen tembellik. Bölümün en güzel yani 3x1 in başındaki sahneye gönderme yapmaları. Baya güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. -- 2 Şubat 2019; 3:54:9 >
      |
      |

The Little Magician #19

"It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!"
    • Yarbay
      2316 Mesaj
      01 Şubat 2019 18:53:57
      |
      |

The Little Magician #19

"It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!"
    • Yarbay
      3663 Mesaj
      02 Şubat 2019 00:00:03
      Bence de süresi dolayısıyla oldu bittiye gelen bir sezon finali oldu. Ama Vikings'in en iyi sezonlarında bile zaman atlaması yüzünden oldu bittiye gelen pek çok olay vardır. 5.sezon finaliyle 2.sezon finaline atıfta bulunulması müthiş olmuş.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.