Şimdi Ara

Vikings (2013 - 2020) (383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.152
Cevap
111
Favori
279.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne keyifle izlerdim,sabırsızlıkla yeni bolumu beklerdim... regnarın olumunden sonra 4-5 bolum ya izledim ya izlemedim...
  • Ambarad kullanıcısına yanıt

Sığınmayıp ne yapsalardı, hvitserk sattı kardeşlerini.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5X10 inanılmaz kötü bölümdü, ona rağmen sonraki 4 bölümden keyif alarak izledim.

Ivar iyice kafayı yedi. Ragnar da bir süre sonra kafayı yemeye başlıyordu ama en azından bu kadar kötü olmadı. Adam resmen tanrılığını ilan ediyor, kahin öldürüyor, kafasına göre takılıyor. Biri de diyemiyor "Aga ne yapıyorsun sen?" diye.

Magnus nihayet diziye girdi ama çok tıfıl bir çocuk seçmişler. Viking olduğu için biraz daha babasına benzeyen, iri yarı bir tip seçebilirlerdi.

Björn hala en sevdiğim oğul. Ubbe babasına çok benzemesine rağmen çok vasıfsız geliyor bana. Lagertha'yı da iyice ayağa düşürdüler.

King Harald Finehair seviliyorsun.

• 5. Sezonun 2. Yarısı kaçıncı bölümden itibaren başlamıştı? Sezonun bitmesini bekleyip bölümleri peş peşe izleyeceğim. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5x11, 2. yarının ilk bölümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

5X10 inanılmaz kötü bölümdü, ona rağmen sonraki 4 bölümden keyif alarak izledim.

Ivar iyice kafayı yedi. Ragnar da bir süre sonra kafayı yemeye başlıyordu ama en azından bu kadar kötü olmadı. Adam resmen tanrılığını ilan ediyor, kahin öldürüyor, kafasına göre takılıyor. Biri de diyemiyor "Aga ne yapıyorsun sen?" diye.

Magnus nihayet diziye girdi ama çok tıfıl bir çocuk seçmişler. Viking olduğu için biraz daha babasına benzeyen, iri yarı bir tip seçebilirlerdi.

Björn hala en sevdiğim oğul. Ubbe babasına çok benzemesine rağmen çok vasıfsız geliyor bana. Lagertha'yı da iyice ayağa düşürdüler.

King Harald Finehair seviliyorsun.
    Magnus
    Viking değilki iyi seçim olmuş bence

• dizi pembe diziye döndü bence artık ayakta tutan adam harald

bu arada şu judith midir nedir umarım en kısa sürede en şiddetli biçimde öldürülür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 27 Aralık 2018; 21:11:15 >
  • Dizi artık Vikingleri anlatmaktan çıkıp İngiltere tarihini anlatıp, yüceltmeye döndü.
    Tamamen Hristanlığı ön plana çıkartmaya çalışıyolar. Oysaki Viking'lerin tanrılarıyla ne güzel gidiyordu.
    Vikingleri istiyorum abi ben, bana ne ingiltereden ya. Şu an en sevdiğim King Harald. Adamın dibi dibi.
  • Şimdiye kadar ki en iyi bölümdü. Sonunda dizi biraz hareketlendi.

Savaş sahnesinde Alfred konuşurken arka planda çalan müzik baya hoşuma gitti. Sanırsam Ragnar'ı kafesin içinde götürürken kahinle konuştuğu sahnede de bu müzik çalıyordu. Heahmund'ün ölmesine şaşırdım. Hiç beklemiyordum ölmesini. Hikayede daha fazla yeri olur diye düşünmüştüm. Lagertha'ya ne oldu hiç merak etmiyorum Björn abimiz savaş meydanında yaptı yine şovunu. Haremine bir kadını daha ekledi. Şu an dizide en merak ettiğim karakter Hvitserk. Ivar'ın yaptığı işlerden hep rahatsız ama daha hamlesini göremedik. Büyük bir darbe vurmasını bekliyorum ve istiyorum.

• Bu sezon akmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: D.

Şimdiye kadar ki en iyi bölümdü. Sonunda dizi biraz hareketlendi.

Savaş sahnesinde Alfred konuşurken arka planda çalan müzik baya hoşuma gitti. Sanırsam Ragnar'ı kafesin içinde götürürken kahinle konuştuğu sahnede de bu müzik çalıyordu. Heahmund'ün ölmesine şaşırdım. Hiç beklemiyordum ölmesini. Hikayede daha fazla yeri olur diye düşünmüştüm. Lagertha'ya ne oldu hiç merak etmiyorum Björn abimiz savaş meydanında yaptı yine şovunu. Haremine bir kadını daha ekledi. Şu an dizide en merak ettiğim karakter Hvitserk. Ivar'ın yaptığı işlerden hep rahatsız ama daha hamlesini göremedik. Büyük bir darbe vurmasını bekliyorum ve istiyorum.
    ayı şekilde hocam,
    my queen Lagertha ya ne oldugu sadece tahminim king herald kaçırdı onu bir şekilde yaralı iken gelecek bölümde görücez bakaklım, savaş fena değildi güzeldi,bjorn gözüne çizik aldı faça yaptı kız :) karşılığını yatakda alıcaktır elbet

• lagertha heahmund ölümü sonrası depresyona girip yalnız kalmak istedi ve kaçtı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Heahmund, dizinin geldiği noktada keyifle izlenebilir nadir karakterlerden biriydi, hiç beklemiyordum ama sanırım tarihte de Alfred'in Yarı Viking Yarı Sakson olan elemana karşı savaşında ölüyormuş, yazık oldu.
  • Bu bölüm gerçekten çok güzeldi, dizinin en iyi bölümlerinden birisi bence 5x15.

• Kratos Bjorn

Ivar bit artık Ivar bit
  • Arkadaş King Harald diziye ilk geldiğinden beri herkesin Allah belasını verdi Ragnar çöktü,Lagertha çöktü,Bjorn 50 yaşına geldi Harald da en ufak bir değişiklik yok.Bu dizide nasıl bir yaşlanma sistemi var anlamıyorum ki

• Herkes diziyi farklı yönlerden değerlendiriyor ben de tarihsel açıdan değerlendirmek istiyorum. Dizi esasında bizlere çok ciddi mesajlar veriyor. Şöyle ki,

Milletlerin tarihlerinde yükseliş devirleri ile gerileme, duraklama ve çöküş dönemlerinde tarihsel kişilikler ciddi rol oynar. Bir adam bir milleti zirveye çıkarırken onun öz oğlu ona tamamen zıt şekilde aynı milleti uçuruma götürmüştür. Bunun tarihte çok örneği vardır. Bakınız Cengiz Han Orta Asyadan Anadoluya uzanan büyük imparatorluğun hükümdarı, Moğollar adeta altın dönemini yaşamıştır. Ancak fazla değil sadece bir kuşak sonrası yani Cengizin oğulları imparatorluğu hiç etmiştir. Timur İmparatorluğu da benzer bir hüsrana uğramıştır. Kendi tarihimizden örnek vermek gerekirse Cihan fatihi Fatih Sultan Mehmet Han devletini zirveye çıkarmıştır ama tam aksine öz oğlu II. Bayezid döneminde kayda değer başarı yoktur, yine Kanuni dönemi altın çağdır ama oğlu Sarı Selim aksi yönde hareket etmiştir. İşte burada da bu var. Vikingler altın çağını Ragnar Lothbrok ile yaşıyor. Muhteşem bir Krallık kuruluyor. Kattegat Krallığı. Öyle ki sınırlarını aşıyorlar İngiltere, Fransa derken Arap çöllerine kadar uzanıyorlar. Bunların hepsi Ragnar döneminde oluyor. Ragnar'ın ölümüyle Lagerthanın yönetimi ele alması sonucu pasif, savunma siyaseti izleyen bir Kattegat görüyoruz. Oğullar da birbirine düşünce Bjorn Arap çöllerinden diğer oğullar İngiltereden dönüyor, Kattegat'ı paylaşamıyor. Ivar'ın Kral olmasıyla halkına eziyet etmesi, Kattegat'ı baskı ve dikta ile yönetmesi Ragnar'ın mirasının hazin sonunu bizlere gösteriyor. Ragnar'ın dünyaya hakim olma vizyonu, farklı ve verimli topraklara göç etme emelleri yalan oluyor. Muhtemelen dizinin sonunda Kattegat diye bir şey kalmayacak. Demek istediğim şu ki dizi genel açıdan bakıldığında anlamasını bile tarihten örnekler sunuyor. Zaten kanalın adı da History. Bazı tarihi gerçeklere bağlı kalıyorlar. Dolayısıyla diziyi biraz duygusal izlemek yerine tarihi açıdan bakmak gerekiyor. İşte Ragnar ölmeseydi Bjorn kral olsaydı. Şahsen ben de aynı fikirdeyim. Bjorn babasının hayallerini, vizyonunu taşıyan bir adam, o da Kattegat ile uğraşmak yerine ömrünü farklı medeniyetlerde geçirmek istiyor ama kader onu buraya getirdi, yapacak bir şey yok. Mesela Ragnar döneminden beri Vikinglerin toplu halde başka medeniyetlere saldırdığını gördünüz mü, Ragnar'ın intikamı dışında hep birbirleriyle savaştılar. Bjorn kral olsaydı belki bu devam edecekti, faha keyifli bir dizi olacaktı, çünkü öyle alıştık ama tarihte bu olmamış ve adamlar kurgu yerine tarihe bağlı kalmayı reyting kaybetmek pahasına tercih ediyorlar. E biz tarihi de böyle okuyan bir milletiz, Muhteşem Yüzyıl izlerken niye Mustafa padişah olmadı diyorduk. Bazen tarihi dizilere tarihteki yaşanmışlıklara göre bakmak gerekiyor. O yüzden senaryo eleştirilerini anlamsız buluyorum. Ha olay örgüleri daha sağlam yazılabilirdi orası ayrı. Mesela Floki ve sahneleri anlamsız ve bomboooş. Floki Helga ile ölmesi gereken, miadını doldurmuş bir karakterdi. Ancak bu konuda da tarihe bağlı kalıyorlar. Anlamsız Floki sahnelerini izliyoruz çünkü İzlandayı Floki keşfetti. Bundan başka bence genel olarak dizi iyi gidiyor.

Oyuncu performanslarına gelirsek, bu da cast beceriksizliği. Şahsen oyuncuların performanslarından memnun değilim. Burada da Travis Fimmel'ın başarılı oyunculuğuna hasret kalmış olmayı anlayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 29 Aralık 2018; 4:30:3 >

• Ivar,Odin'e şirk koştu GG

• Böyle güzel bölüm olmamıştı bayadır umarım bu şekilde devam eder, Dizi neden Ivar'ı bu şekilde sunuyor bir tek onu anlamıyorum ilk başlarda tüm kardeşlerinden daha akıllı planlar yapıp kararlar veren kişi şuan içlerinde en akılsız ve saf ve gaza gelen biri gibi bir hale geldi gerçekten sıkıyor buda insanı artık.
  • Zurik yine döktürmüş. Son bölümü izlemeyenler bakmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. -- 30 Aralık 2018; 13:9:8 >
  • 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.