Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Vikings (2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: HİBİDİHUBLA1 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
7.892
Cevap
133
Favori
239.401
Tıklama
Giriş
      06 Ocak 2017 10:50:10

Yok onu bir başkası söylüyor. Yazıda belirtilmiş. İbn-i Fadlan seyahatnamesindeki ayrıntılar yazıda yok. İbn-i Fadlan onları pis ve görgüsüz olarak tanımlıyor. Hatta cariyeleri herkesin gözü önünde toplu şekilde düzmelerini falan baya yeriyor.

Hatta Vikinglerle tartışmaya giriyor. Vikingler buna siz aptalsınız insanlarınızı toprağa gömüyorsunuz, böceklere yediriyorsunuz diyor.
      |
      |
      Ahmopasa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Ocak 2017 11:56:24
      Ya şu Lagertha;

keşke çocukların annelerini öldürmeseydi, böylece çocuklar onu öldürmek zorunda kalmazlardı, yazık olacak kadına
      |
      |
      06 Ocak 2017 15:11:08

Çok etkileyici ve iyi bölümler oluyor.Anlamadığım o kadar gemiye rağmen nasıl geleceklerinden haberleri olmaması.Yani nöbetçi asker olur bir şey olur ne biliyim.2-3 tane bıçaklı adamdan başka savaşan yoktu ayrıca.

Ivar'ın haykırışları etkileyiciydi.Adamın gözleri intikam intikam diye inliyor resmen.Çok daha güzel bölümler bizi bekliyor sanırım
      |
      |
      06 Ocak 2017 15:33:34
      Bizim o taraflara gelcekler mi acep:)
      |
      |
      06 Ocak 2017 15:41:42
      quote:

Orijinalden alıntı: mic

17. bölüm meşhur büyük ordu toplanıyor ve 18. bölüm İngiltere'ye saldırılıyor. Ragnar'ın intikamı bu sezon alınıyor. iMDB'den bölüm isimlerine bakabilirsin. Ayrıca sezon tanıtımında da gösteriliyor.

wikide 2 sefer olduğu yazıyor ilki başarılı olmuyormuş aelleye karşı daha sonra Ivar öküz derisi olayı oluyor ve 2. Seferde başarılı oluyorlar bu sezon olmayabilir. Ama bu ordu baya değişik işler yapıyor

• Yarbay
      2284 Mesaj
      06 Ocak 2017 17:22:43

Ragnar oratıkta görülmediği 10 yılda acaba neler yaptı ?
      Kendini bu şekilde öldürteceği yerde tahtında oturup stratejik planlar yapmaya devam etse dizi bambaşka bir boyuta taşınırdı.
      ( Tabi tarihsel günlükleri takip ettiği için bu olmadı orası ayrı)
      |
      |
      06 Ocak 2017 17:29:39
      Son sahne hakkında

Sondaki adama herkes Odin demiş de bu konu hakkında farklı bir yorum gördüm. Dizibox da bir arkadaş yazmış.

quote:

Kuzgunlar, Viking mitolojisinde Odin’in kehanet kuşlarıdır(Odin: Vikinglerin baş tanrısıdır) Bir evin önünde gaklayan bir kuzgun, o evin sahibinin öleceği haberini verir. İşte bölümün sonunda gördüğümüz o siyah giyinmiş tek gözlü adam da Odin’in kuzgunudur ve Ragnar’ın ailesinin etrafında dolanarak gaklıyarak, evin reisi Ragnar’ın öldüğünü söylüyor.

The Little Magician #19

"It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!"
    • Yarbay
      7045 Mesaj
      06 Ocak 2017 17:56:29

Huginn ve Muninn adında sadece iki kuzgunu var, birkaç yabancı kaynağa bakındım bundan başka bir kuzgun bilgisi yok. Bu kuzgunlar da Midgard'dan haberler getirmekle görevliymiş. Biraz sallamış gibi yazan eleman, ayrıca dizinin ilk bölümündeki Odin sahnesinde de yine kuzgunlar etrafta dolanıp duruyordu. O karakter kesin Odin bence şüphe yok.
      |
      |
      D. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Varlığım Türk varlığına armağan olsun, Ne mutlu Türküm diyene

Fenerbahçe/PS-XBOX-PC
    • Yarbay
      2359 Mesaj
      06 Ocak 2017 18:51:23

Ragnar'ın ölümünden sonra kaybedecekleri veya kaybedeceklerini düşündükleri seyirci kitlesini elinde tutmak için bu sezondan intikamı alabilirler diye düşünüyorum. 4B sezonunun bu kadar güzel olmasını da buna bağlıyorum ben. Diğer sezonlara kıyasla çok daha hareketli bir sezon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Dean. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Ocak 2017 18:52:03

Müslümanları öldürdüklerini içim gitti be

Ayrıca Floki hak yolu buluyor gibi
      |
      |
      06 Ocak 2017 19:08:58
      quote:

Orijinalden alıntı: Leif Erikson

quote:

Orijinalden alıntı: Obscenity

yer yer sp

comic con trailerına bakarsanız bir savaşın olduğunu görürsünüz ve ordunun en başında ivar var. tahminimce aelliden intikam alınacak. anlamıyorum bu sezon intikam olmayacak diyenler neye dayanarak diyor bunu :D

İki bolum sonra muhtemelen intikam alınacak. 4x18 in ismi Intikam diye hatirliyorum.

İntikam alınacak evet ama Lagertha'dan alınacak bence. İki bölüm sonra savaşa gitmeleri mantıksız geliyor.

• Binbaşı
      1061 Mesaj
      06 Ocak 2017 19:16:29

06 Ocak 2017 19:42:49

İntikam bu sezon alınacak, mantıksız falanda değil hacım. Vikings'in böyle zaman atlamalarına alışkın olmanız gerekiyordu.
      |
      |
      Akbell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vikings
      Ragnar Lothbrok
    • Binbaşı
      1200 Mesaj
      06 Ocak 2017 19:48:16
      quote:

Orijinalden alıntı: mic

Ragnar'ın ölümünden sonra kaybedecekleri veya kaybedeceklerini düşündükleri seyirci kitlesini elinde tutmak için bu sezondan intikamı alabilirler diye düşünüyorum. 4B sezonunun bu kadar güzel olmasını da buna bağlıyorum ben. Diğer sezonlara kıyasla çok daha hareketli bir sezon.

Belki ama bence Ivar ın kaleyi anlaşarak alması falan gayet güzel konu oradaki halkla arası iyi bir hükümdarmış
      |
      |

• Yüzbaşı
      800 Mesaj
      06 Ocak 2017 19:48:25
      Bu İvar a bir benim gıcık oluyorum ya. Yemin ediyorum diziyi bırakma sebebim olacak. Ulan beyine guveniyonda bizim largetha yengenize meydan okuyon sen bre kâfir
      |
      |
      06 Ocak 2017 19:50:36
      quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

quote:

Orijinalden alıntı: Leif Erikson

quote:

Orijinalden alıntı: Obscenity

yer yer sp

comic con trailerına bakarsanız bir savaşın olduğunu görürsünüz ve ordunun en başında ivar var. tahminimce aelliden intikam alınacak. anlamıyorum bu sezon intikam olmayacak diyenler neye dayanarak diyor bunu :D

İki bolum sonra muhtemelen intikam alınacak. 4x18 in ismi Intikam diye hatirliyorum.

İntikam alınacak evet ama Lagertha'dan alınacak bence. İki bölüm sonra savaşa gitmeleri mantıksız geliyor.

Lagertha 5. Sezonum çekimlerinde var hocam. Hatta dizinin senarist inin açıklaması var. Bu karakteri kolay kolay diziden çıkartamayız diyor. Yani lagerthadan intikam 5. Sezonda alınır . ama ölmez bence.
      |
      |

• Binbaşı
      1078 Mesaj
      06 Ocak 2017 21:30:08

lagertha bile imanı bulmuş

Şaka bir yana, farklı ülkeleri işgale giden çoğu vikingler ya müslüman ya hristiyan oldular gerçekte.

mesela şu yazı hala ayasofya'dadır

"Halvdan buradaydı" yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakko9 -- 6 Ocak 2017; 21:30:38 >
      |
      |
      06 Ocak 2017 21:31:20

Göz bebeğini esnetti.

Daha bjorn italyaya gidecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkanak18 -- 6 Ocak 2017; 22:14:51 >
      |
      |
      06 Ocak 2017 21:47:48
      https://youtu.be/eYCM-2QjOsc

Buyrun beyler sizin için düzenledim gaz isteyenler için hergün 1 doz lazım
      |
      |
      06 Ocak 2017 22:59:51
      Vikingler istanbul'a da geliyor ancak akdeniz'den değil. Baltık denizinden nehirlerle karadeniz tarafından geliyorlar. Tabi istanbul'u yağma olmuyor. Ticari ilişkiler içerisine giriyorlar.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.