Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Vikings (2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7.892
Cevap
133
Favori
239.351
Tıklama
Giriş
      1200 Mesaj
      05 Ocak 2017 23:32:06
      Müthiş bölümdü geçen bölüm ve bu cidden bayadır izlemediğim kadar iyiydi

Hele Odin'in tek tek hepsini ziyaret etmesi harikaydı ama bir tek Ivar'a dokundu Bence Lagertha'yı Ivar öldürür ama ondan sonra Björnle araları nasıl olur bilemiyorum tarihe göre sıkınt yok
      05 Ocak 2017 23:35:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Dean.

Hele Odin'in tek tek hepsini ziyaret etmesi harikaydı ama bir tek Ivar'a dokundu Bence Lagertha'yı Ivar öldürür ama ondan sonra Björnle araları nasıl olur bilemiyorum tarihe göre sıkınt yok

Sigurd'a da dokundu Odin

• Yüzbaşı
      863 Mesaj
      05 Ocak 2017 23:41:13
      quote:

Orijinalden alıntı: Isengardlı

Görünüşe göre herkes beğenmiş ama bu bölüm biraz saçma değil miydi?

Adamlar elini kolunu sallaya sallaya İspanya'ya girdi ya lan. Hiçbir gözcü, köylü, vatandaş koskoca donanmayı farketmedi mi? Hadi farketmesinler, kaleye geldiklerinde hiçbir muhafız görmedi mi? Hadi muhafızlar da görmesin, kaleye girdiklerinde neden hiçbir dirençle karşılaşmadılar? Savaş yok, yağma yok. 3-5 pazarcıyı öldürdüler tamam kale cepte. Bu olmamış.

Lagertha'nın Ragnar öldükten sonra Ragnar sevdalısı olması? Tamam seviyordur ama kaç bölümdür bundan hiç bahsedilmedi, aniden çıkması biraz garip durdu.

Odin dediğin de sakallı olur. Bir de biraz daha iri yarı olsaydı daha iyi olurdu.

Floki gibi yobaz bir adamın bu kadar hoşgörülü yaklaşmasına da ağzım açık kaldı.

O gözüken Odin'in habercisiydi sanırım
      |
      |

iceteapoppin

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Ocak 2017 23:42:20
      Kim ne derse desin dizinin en iyi sezonu oldu bu 4.sezon ikinci yarı. Daha önceki sezonların işleyişi beni hiçbir zaman tatmin etmiyordu ve sarmıyordu. Zaten önceki sayfalarda eleştirdim diziyi baya. İlk defa bu sezonla haftalık bir yabancı diziyi güncelden takip ediyorum o derece iyi olmuş.

Tarihi dizileri çok severim böyle devam ederse dizi gözümde neredeyse Spartacus, Rome, Marco Polo, The Last Kingdom gibi dizilerin kalitesine ulaşacak. Tabii fantastik sahneleri abartmamaları lazım.

Tabii yine de o kadar büyük bir şehirde muhafızların olmaması saçma olmuş. Ulan saray var, üstüne düzülecek koca bir harem var ama asker yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1200 Mesaj
      06 Ocak 2017 00:05:39
      quote:

Orijinalden alıntı: Leif Erikson

quote:

Orijinalden alıntı: Dean.

Sigurd'a da dokundu Odin

Hocam o sayılmaz yav Ivar'a başka dokundu intikamı sen alcan gibi konuştu baktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dean. -- 6 Ocak 2017; 0:6:17 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      391 Mesaj
      06 Ocak 2017 00:16:13

Ragnarın ölümündrn sonra izlemem diyordum da dizi her türlü kensini izletiyor.

Ayrıca odin ragnarın valhallaya gittiğini söyledi

Son sahne de tüylerim diken diken oldu

The aesir will welcome me, my death comes without apology...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      06 Ocak 2017 01:01:26
      yapmayın beyler, askerdeyim...

gelmiş en iyi sezonu diyorsunuz. yapmayın...
      |
      |
      06 Ocak 2017 01:21:17
      Son sahne neydi öyle! bu dizi çok başka, Ragnar olmadan her bölüm sonu hüzünleneceğiz..
      |
      |
      06 Ocak 2017 01:36:35
      bı Tha Last kingdom dizisi ne zaman çıkıyor yeni sezon ortada yok hala
      |
      |
      06 Ocak 2017 01:40:55
      Süper bölümdü. Son sahneyi geri alıp tekrar izledim.

Floki'nin bi hocanın yerine geçip namazı devam ettirmediği kaldı :))
      |
      |
      06 Ocak 2017 01:49:21

Daha önce de dedim yine diyorum ki Floki müslüman olacak. O yetim çocuk Floki'yi müslüman yapacak. Baya bir komik olacaktır tabi ki
      |
      |
      06 Ocak 2017 01:53:45
      Muslumanlari bu kadar on plana cikartmalarinin sebebi bu olabilir; Kaynak

Kaynak ingilizcedir. Anladigim kadari ile Ispanya baskinlari sonucunda bir kismi Islam'a donmekte. Bu da demekdir ki Floki reiz dogru yolu bulabilir

Iris alınır :)
    • Yüzbaşı
      483 Mesaj
      06 Ocak 2017 01:54:00

Son sahnede gelen adamin odin oldugunu nerden biliyoruz arkadaslar biri aciklasa ? :/ Birde zaten ivar a dedigini hepsine dedi bence, sadece tek tek gostermediler.

Camiide namaz sahnesinide cok iyi yapmislar, namaz kilarken insan dis dunyayla baglantiyi keser disariyi gormez, imanla kilan insan öyledir. Yani adamlar dine saygi gostererek duzgun bi sekilde cekmisler sahneyi bu cok onemli birsey bence cunku genelde yabancilar objektif bakmaz islam dinine hep bi kotuler bi alay hissedersin.

Neyse şu sonda gelen adami biri bi aciklasin ya nasil anladik onun kim oldugunu

• Yüzbaşı
      708 Mesaj
      06 Ocak 2017 02:12:11
      quote:

Orijinalden alıntı: SonJnow

Son sahnede gelen adamin odin oldugunu nerden biliyoruz arkadaslar biri aciklasa ? :/ Birde zaten ivar a dedigini hepsine dedi bence, sadece tek tek gostermediler.

Camiide namaz sahnesinide cok iyi yapmislar, namaz kilarken insan dis dunyayla baglantiyi keser disariyi gormez, imanla kilan insan öyledir. Yani adamlar dine saygi gostererek duzgun bi sekilde cekmisler sahneyi bu cok onemli birsey bence cunku genelde yabancilar objektif bakmaz islam dinine hep bi kotuler bi alay hissedersin.

Neyse şu sonda gelen adami biri bi aciklasin ya nasil anladik onun kim oldugunu

Bende merak ediyorum

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      06 Ocak 2017 03:53:24

Odin,yeryüzüne ve gökyüzüne hakimdir, gerektiğinde kartala dönüşebilir. Odin'in sadece güneş gibi parlayan tek bir gözü vardır. Diğer gözünü Bilgelik Kuyusundan içebilmek için feda etmiş ve sonsuz bilgi elde etmiştir.(Kaynak:vikipedi)

Bu sezon gerçekten efsane ötesi 1 hafta nasıl bekliyecem bilmiyorum arkadas.Hele Odin'in gelmesi yokmu tüylerim diken diken oldu defalarca sahneyi tekrar tekrar izledim
      |
      |
      Bahsedilenler: sünnetçi34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör SonJnow
      06 Ocak 2017 07:29:59

Müslümanlar o zaman çok güçlü. Vikingler Müslümanlardan tokat yiyorlar(verdiğin linkte yazılı) öyle kolay kolay saldıramıyorlar müslümanlara. Zaten Vikingler öyle aptal değil zayıf şehirlere ve topluluklara saldırıyorlar zamanın süper gücüne kafa tutacak bir güçleri yok.

Vikinglerden bazılarının müslüman olması mümkün. Ama bu İspanya üzerinden olmaz. İtil Bulgarları(Türk Devleti) üzerinden olması daha mümkün. Vikingler o zaman cariye vs. malları Rusya taraflarında yaptığı kolonilerde müslümanlara ve Türklere satıyorlar. İbn-i Fadlan falan bunların köylerine geliyor dünyanın en pis milleti olarak tanımlıyor hatta.
      |
      |
      Ahmopasa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Ocak 2017 08:48:13

Son sahne gerçekten muhteşemdi. 4. sezonun devamı başladığından beri sürekli Ivar'ın hırçın yanını gördük. Bu da bende Ivar'a karşı olumlu bir etki yaratmıştı ve kardeşler arasında en iyisinin olduğunu düşünüyordum, bu bölüme kadar. Son sahnede Bjorn bende flashbackler yaşanmasına sebep oldu. Bjorn'ün hakkını yemişim.

Bence Helga'nın yanına aldığı müslüman yetim kız Floki'nin geleceğini belirleyecek. Floki ne kadar karşı çıksa da yetim kız bunlarla birlikte yaşamaya başlayacak. Zaman geçtikçe kızın ibadet edişi, kültürü Floki'nin dikkatini çekecek. Hatırlarsanız yolculuk sırasında Helga'ya bir boşlukta olduğunu söylüyordu. Bu kız Floki'nin boşluğunu dolduracak. Athelstan'ın Ragnar'ı değiştirdiği gibi yetim kız da Floki'yi değiştirecek. Ragnar'a Athelstan konusunda çok kızan Floki ne kadar yanlış yaptığını farkına varacak. Belki müslüman bile olabilir.

Son olarak Lagertha'yı Magnus öldürecek. Her ne kadar Ragnar oğlu olmadığı söylese de bence prensesle o gün mercimeği fırına vermişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mic -- 6 Ocak 2017; 9:13:54 >
      |
      |

• Yarbay
      2359 Mesaj
      06 Ocak 2017 09:36:32

17. bölüm meşhur büyük ordu toplanıyor ve 18. bölüm İngiltere'ye saldırılıyor. Ragnar'ın intikamı bu sezon alınıyor. iMDB'den bölüm isimlerine bakabilirsin. Ayrıca sezon tanıtımında da gösteriliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      semavi7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Ocak 2017 10:28:06

Aynen, o konuda haklisiniz. Sizin tam olarak dediginiz seyi ben linki paylastiktan sonra okudum. Hatta o bahsettiginiz kisi ' giyimine kusamina dikkat eden, temiz, kardes gibi yasayan ve olay aninda mazlumun yaninda duran kisiler ' olarakta tasvir ediyor. Fakat ilginctir ki bir baska yerde de ' domuza duskundurler. Musluman olanlar dahi domuza duskunlugunu devam ettirmis ' diye bahsediliyor.

Uzun lafin kisasi, viking'lerin musluman olmalari beni sevindirdi . Umarim bunu dizide de guzel bir sekilde islerler.
      |
      |
      bojack2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Iris alınır :)
    • Yüzbaşı
      805 Mesaj
      06 Ocak 2017 10:32:51
      Ragnar in sondaki okuduğu kıtayı her dinleyişimde tüylerim diken diken oluyor ne güzel okudu be bu arada beyler o sondaki şarkıyı bulmam lazım içime dert oldu bilen varsa haber etsin

Edit:şarkıyı buldum beyler buyrun
      Wardruna Algir-tognatale

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saidpstc -- 6 Ocak 2017; 10:42:53 >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.