Şimdi Ara

Vikings (2013 - 2020) (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.152
Cevap
111
Favori
279.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorumlara bak bu dizi listeye eklendi en yakın zamanda başlayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

SPOİLER

Ragnar ın planı ne çok merak ediyorum. İngiltereye niye geldi ? Niye silahsız geziyor hiçbirşey umrunda değil ?

İntikam yada toprak için mi geldi ? Ama öleceğini hiç sanmıyorum.

Benim tahminim :

King Ragnar halkı öldürüldüğü için vicdan azabı çekiyor. Kendini öldürtecek bu yüzden. Ama her zamanki gibi akıllıca bir planla geldi. Ivar sakat olduğu için tehdit olarak görmeyeceklerini biliyor. Ivar'da sen özelsin falan diyerek verdi gazı. Ecbert ile birbirlerini seviyorlar evet ama güvendikleri gerçek değil. Ragnar halkını öldüren Ecbert'ten intikam alacak. Ecbert Aelle'den kurtulacağını düşünerek Ivar'ı gönderecek. Ragnar'ın oğulları Aelle ve Ecbert'i öldürmek için geri dönecek.

Tarihte nasıl bilmiyorum, tahminim böyle.

• Ben tam aksine dizinin en iyi bölümleri olduğunu düşünüyorum. Muazzam bir senaryo ve oyunculuk izliyoruz.
  • Ragnar kullanıcısına yanıt
    Yanlış düşünüyorsun. Bariz kalite düşüşü var. Diyaloglara çok lafım yok ( Çok lafım yok dememin sebebi ecbert'in ragnara seni öldüremem deyip ağlamasıdır hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim. Neyse) Son 3 bölümdür yönetmenlik namına değişik bir şey olmadı. Veya Vikings'in en sevdiğim kesinlikle en sevdiğim yönü diziyi izlerkendizinin havasına kapılmak beni esir almasıdır. Son 3 bölümde bunu yapamadı. Normalde her bölüm sonunda AMA HER BÖLÜM SONUNDA şaşkınlıkla bitti mi lan bölüm diye kalan bir insandım ama son 3 bölümde zamanın işleyişinin farkına vardım bölümün biteceğini anladım. Bilmem anlatabiliyor muyum? 11. bölüme kadar zamanın nasıl geçtiğini farketmiyordum ama son 3 bölümde fark ettim.
  • Hayır anlatamadın kardeşim. Nasıl yanlış düşünüyorum? Her insan farklı düşünür. Bana göre ise kalite inanılmaz arttı. Duyguları bu kadar yoğun hissetmemiştim. Örneğin ecbert'in ağlaması sana saçma geliyor, ama bana çok şey ifade ediyor.

Şimdiye kadar muazzam güzellikte bir dizi izledim. Umarım bundan sonrada böyle devam eder.
  • son bölüm efsaneydi kesinlikle
  • Gençler tarihte neler oluyor ragnarın sonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quintus Lentulus Batiatus

Yanlış düşünüyorsun. Bariz kalite düşüşü var. Diyaloglara çok lafım yok ( Çok lafım yok dememin sebebi ecbert'in ragnara seni öldüremem deyip ağlamasıdır hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim. Neyse) Son 3 bölümdür yönetmenlik namına değişik bir şey olmadı. Veya Vikings'in en sevdiğim kesinlikle en sevdiğim yönü diziyi izlerkendizinin havasına kapılmak beni esir almasıdır. Son 3 bölümde bunu yapamadı. Normalde her bölüm sonunda AMA HER BÖLÜM SONUNDA şaşkınlıkla bitti mi lan bölüm diye kalan bir insandım ama son 3 bölümde zamanın işleyişinin farkına vardım bölümün biteceğini anladım. Bilmem anlatabiliyor muyum? 11. bölüme kadar zamanın nasıl geçtiğini farketmiyordum ama son 3 bölümde fark ettim.

Seni suraya alalim:https://seyler.eksisozluk.com/muhtesem-bolumlerle-geri-donen-vikingsin-okurken-yureginizi-parcalayacak-bir-incelemesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Şuna anlamazlıktan geliyorum desene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf bu sezonki değil en iyi bir kaç Viking's bölümünden birisiydi diye düşünüyorum.Ecbert ile Ragnar bu sohbete devam etsinler günlerce izliyebilirim o kadar beğendim & duygulandım.Diyalogların içinde bütün duygulara yer vermişler ve aktörlerin bakışlarında da bu duyguları fazlası ile his ediyorsunuz.Tüm tüylerim diken diken oldu.
  • quote:

Şuna anlamazlıktan geliyorum desene

Anlamayan sensin hacı. Diyorum ki senin zevkin farklı benimkisi farklı. Sana göre kalite yerlerde bana göre göklerde.
    Anlayıp da anlatamadın yaza ben değilim sensin. Anlamayan sensin diyorsun bir üst mesajda ''anlatamadın'' yazan da sensin ki bu ''anlatamadın'' benden gıcık kaptığın için ortaya attığın düpedüz bir yalan. Anladığını sende bende gayet iyi biliyoruz. Ama hafıza sorunun da var. Söylediklerini unutuyorsun, anlamayan sensin dediğine göre ...

Edit Not. Ayrıca diziye olan sevgime laf atmaya kalkışma Odin çarpar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 23 Aralık 2016; 15:17:33 >
  • Bilmem anlatabildim mi diye sormuşun, ona ithafen anlatamadın demiştim. Neyse haydi..

Edit: Valhalla'ya gitmeyi hak etmiyorsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ragnar -- 23 Aralık 2016; 15:20:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnar

Bilmem anlatabildim mi diye sormuşun, ona ithafen anlatamadın demiştim. Neyse haydi..

Edit: Valhalla'ya gitmeyi hak etmiyorsun..

Hoca eee anlamamışsın (Yalan aslında) işte. Anlatamadın ne demek? Türkçe biliyor musun sen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 23 Aralık 2016; 18:12:19 >
  • 4x14

Ecbert zeki bir adam. Ragnar'ın teklifinde bir noksanlık var. Björn halkının öldürüldüğünü biliyor. Kardeşleri biliyor mu net hatırlamıyorum. Ragnar yamuk yapmadan harbiden Ecbert'e dokunulmamasını Ivar'a söylese dahi Ragnar öldürüldükten sonra Ecbert dahil herkesi öldürmek için Björn ve kardeşleri gelecektir. Keşke bir ters köşe olsa da Ragnar ölmese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noxiousu

Yorumlara bak bu dizi listeye eklendi en yakın zamanda başlayacağım

Bence listenin başına ekle hatta izlediğin diziyi birak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok iyi ya

• Yalnız sonraki bölümde anlayamadığım bir sahne var.Kahin ragnarı götürüyor(Eğer dikkatli izlerseniz görürsünüz) kahin ingiltereye ne ara geldi acaba ve kör adam artık görmeye başlayacak mı?Kısacası sonraki bölüm daha da efsane olacak gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi kör adamla ne kastediliyor? Kör adam ucu çok açık olan ve her türlü açıklamayla bir mantığa oturtulabilecek bir durum. Bu işin sonunda durumu gayet rahatça mecazi bir anlama bağlayabilecekleri gibi fiili anlamda körlüğü de kastediyor olabilirler.

Bu durumda senarist bize karşı çok avantajlı bir kere. Bizim ise kör adamın kim olduğunu veya kör adam denilerek ne kastedildiğini bilme tahmin etme ihtimalimiz neredeyse yok. Şimdi bize bir bilgi olarak mecazi bir durumun kastedilmediği söylenirse yani bunun bir kişi olduğu söylenirse o zaman bu kişi kahin olmak zorundadır çünkü başka kör adam görmedik ancak dizi dışından biriyse bu adam bunu da bizim bilme gibi bir şansımız olmayacaktır.

Olayımızda olduğu gibi biz mecazi bir anlam mı var yoksa fiili bir anlam mı var bilmiyorsak ilk önce kör adam mecazi midir yoksa fiili bir kişi midir bunu anlayabilmemiz gerek ancak aynı şekilde bizim bunu bulabilme ihtimalimizde yok. Çünkü bizim yapabileceğimiz yegane tahmin kör adamın kahin olduğudur. Bunun dışında düşünerek bulamayız tarihi bilgilere ve senaristin hayal gücüne kalmış bir durum bu.

Ben en çok flokinin bir hayal-rüya sahnesi vardı aslaugla mı sevişiyordu neydi öyle bir sahne vardı ben onu merak ediyorum daha sonra bir açıklama gelmedi diye hatırlıyorum.

• quote:

Şimdi kör adamla ne kastediliyor? Kör adam ucu çok açık olan ve her türlü açıklamayla bir mantığa oturtulabilecek bir durum. Bu işin sonunda durumu gayet rahatça mecazi bir anlama bağlayabilecekleri gibi fiili anlamda körlüğü de kastediyor olabilirler.

Bu durumda senarist bize karşı çok avantajlı bir kere. Bizim ise kör adamın kim olduğunu veya kör adam denilerek ne kastedildiğini bilme tahmin etme ihtimalimiz neredeyse yok. Şimdi bize bir bilgi olarak mecazi bir durumun kastedilmediği söylenirse yani bunun bir kişi olduğu söylenirse o zaman bu kişi kahin olmak zorundadır çünkü başka kör adam görmedik ancak dizi dışından biriyse bu adam bunu da bizim bilme gibi bir şansımız olmayacaktır.

Olayımızda olduğu gibi biz mecazi bir anlam mı var yoksa fiili bir anlam mı var bilmiyorsak ilk önce kör adam mecazi midir yoksa fiili bir kişi midir bunu anlayabilmemiz gerek ancak aynı şekilde bizim bunu bulabilme ihtimalimizde yok. Çünkü bizim yapabileceğimiz yegane tahmin kör adamın kahin olduğudur. Bunun dışında düşünerek bulamayız tarihi bilgilere ve senaristin hayal gücüne kalmış bir durum bu.

Ben en çok flokinin bir hayal-rüya sahnesi vardı aslaugla mı sevişiyordu neydi öyle bir sahne vardı ben onu merak ediyorum daha sonra bir açıklama gelmedi diye hatırlıyorum.

Hocam kahin flokinin avcunu yaladi kahinlik flokiyemi geçti onu anlamadim flokide dedigiin gibi görmeye baslamisti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.