Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Vikings (2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7.892
Cevap
133
Favori
239.392
Tıklama
Giriş
      4310 Mesaj
      22 Nisan 2016 18:22:36
      quote:

Orijinalden alıntı: Whitfield

Gerçek tarihi bilmeyenlerin bakmasını önermem, ağır spoiler var içerde
      Bölümle ilgili, bir an düşündüm galiba Ragnar'a ne olduğunu göstermeyip ortadan kaybolacak sandım. Hani İngiltere olayı mı yoksa Fransa'dan dönerken ölmesi mi. İkisine de karar vermeyip, ne olduğunu göstermeytecekler diye düşündüm ama olmadı, güzel oldu. Ara sezondan sonraki ilk bölüm Ragnar'ın "Well then, i am still the king" demesiyle başlayacak gibi geliyo. Sezon finalinde de Ragnar İngiltere'de kaderine kavuşur. Ve Bjorn Varyag of Miklagaard olacağı yere, bize geliyor

Varyad of miklagaard nedir hocam?

I AM STILL THE KING

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      4310 Mesaj
      22 Nisan 2016 18:24:52
      quote:

Orijinalden alıntı: yusei

yılan gözlü olan sigurd hocam

Sigurd hangisi acaba büyümüşlerden? hvitserkmiş erlendura benzeyen

|
      |
      22 Nisan 2016 18:29:57

katherny winnick in twitterda rt ettigi bi habere gore olmemis lagertha

|
      |

PSN : facxx96
      For Honor - UFC 2 - Tom Clancy's Rainbow Six Siege - Fifa 19 - NBA 2K18
    • Binbaşı
      1409 Mesaj
      22 Nisan 2016 18:42:39
      Baba finaldi. 11. bölüm için duyum var mı? Ne zaman çıkacak?

Ragnar v Rollo kavgasını çok kısa ve saçma tuttular. Yumruklaşıp dağıldılar. Ragnar konuşmalıydı Rolloyla, ilk savaştıklarında gemide söylediklerini söylemeliydi en azından.
      Şu Aslaug ölse benden mutlusu yok. Geldiğinden beri nefret ediyorum bu kadından. Bi de bu çocukları nereden bulmuşlar ya Ubbe ve Ivar iyi aslında da diğerleri ı-ıh. Yakışmamışlar role. Ubbe tam adam olmuş, Ivar da tam Ragnar gibi, mimikleri-konuşması falan iyi olmuş.

Son kısımda da Ragnar geri dönünce Björn'ün gelmesini bekledim, gelmedi
      |
      |

Ersun Yanal
      1-Volkan Demirel 3-Hasan Ali Kaldırım 4-Mauricio Isla 5-Mehmet Topal 6-İsmail Köybaşı 7-Alper Potuk 8-Victor Moses 9-Roberto Soldado 11-Mehmet Ekici 15-Serdar Aziz 16-Ferdi Kadıoğlu 17-Nabil Dirar 18-Tolgay Arslan 19-Şener Özbayraklı 21-Miha Zajc 22-Michael Frey 25-Berke Özer 28-Mathieu Valbuena 32-Jailson 33-Roman Neustädter 35-Harun Tekin 37-Martin Skrtel 44-Sadık Çiftpınar 66-Oğuz Kağan Güçtekin 99-Eljif Elmas
      Steam : Ingoshi

• Emekli Yönetici
      9796 Mesaj
      22 Nisan 2016 20:09:35
      Bu sezon dizinin konuları işleyiş tarzı çok değişti özellikle final ayrı bir olay.Sezon bölümlerinin uzun olacak olmasından dolayı olduğu kesin.Toparlar ama illa ki çünkü çok kaliteli bir dizi sonuç olarak.Sezon dönüşünü merakla bekliyorum.
      |
      |
      22 Nisan 2016 21:02:44
      Björn, Akdeniz'de Müslümanlar ile karşılaşacak mı acaba, var mıdır tarihte bir yeri?
      22 Nisan 2016 21:05:39
      Cok iyiydı bee

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      4463 Mesaj
      22 Nisan 2016 21:09:40
      Altyazısı neden hatalı acaba. Düzgün altyazı bulamadım.
      22 Nisan 2016 21:09:55
      Bi Akdeniz muhabbeti döndü son bölümde diğer bölümlerde Araplar falan olacak mı veya başka yeni bi millet ..
      O tarihler hakkında bilgisi olan cevaplayabilir mi kimlerle karşılaşacak Vikingler.
      |
      |
      22 Nisan 2016 21:16:41
      Vay be!

Önce kızdım yine birden yıllar ilerledi diye ama tüylerim diken diken izledim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      22 Nisan 2016 21:27:44

Tlc'den izle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      SaFaKTR3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      22 Nisan 2016 22:09:06
      güzeldi

savaş sahnesi çok fiyasko olmuş, kılıçları düşürüp yumruklaşmalar falan hele ondan sonra ki çekilme olayını hiç anlamadım, koskoca ordu göstediler ondan önce ki sahnelerde. ne ara öldü herkes çekiliyorsunuz.. zaman atlaması olayını beklemiyordum bi 10 yıl atladı heralde, ragnar'ın dönüşü fena oldu. bu adamın gözlere ne yapıyorlar ya, önceden bu kadar mavi değildi sanki

|
      |

• Yarbay
      6331 Mesaj
      22 Nisan 2016 22:10:26
      ne zaman devam edecek dizi bundan sonra?
      |
      |
      22 Nisan 2016 23:09:45
      İyi güzel izliyoruz da bu sezon olaylar çok saçma gerçekleşti.
      Tarih:

Paris'in fethiyle ilgili bilgileri okursanız fetihten sonra bugünkü Normandia denilen yere Vikinglerin yerleştiğini ve Hıristiyanlığı benimseyip yerli halkla karıştığını görürsünüz. Bu melez ırka da Normonlar deniyor. Bu sezon normalde İngiltere'nin fethini izlememiz gerekirdi; tarihte İngiltere'yi son defa fetheden millet Normonlar.
      Neyse burada Rollo'nun kendi askerlerini kılıçtan geçirmesiyle zaten dizinin seyri değişti, sonrasında gemilerin karadan yürümesiyle yine olmayanı izledik. Hadi bunlar mümkün olan şeyler denebilir belki ama Paris'in surlarını aşmaya giden ordunun denizde mağlup olması baştan sona saçmalık

İngiltere tarihinden:

Yanlış hatırlamıyorsam İngiltere'nin toprak bütünlüğünü sağlayan ilk lider King Alfred

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darklord Sauron -- 22 Nisan 2016; 23:22:45 >
      |
      |

• Binbaşı
      1714 Mesaj
      22 Nisan 2016 23:17:32

Kaynak:https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikingler

Edit: image

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darklord Sauron -- 22 Nisan 2016; 23:19:03 >
      |
      |
      Arnavut7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      22 Nisan 2016 23:26:33
      Afedersiniz ama bombok bir sezon oldu, itiraf edin.

Resmen ilk 9 bölümde izleyiciyi oyalamak için aç köpeğin önüne kuru ekmek atarcasına saçma sapan şeylerle oyaladılar. 9 bölüm erlundudun suikast çabalarını, bi türlü bitmeyen savaş hazırlığını ve adnan øktar tipli herifin erotik sahnelerini izlettirdiler.

Sonra bir bölümde herşeyi oldu bittiye getirdiler.

İlk 3 sezonun hatrı olmasa yemin ediyorum izlemem şu rezaleti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ithelien -- 22 Nisan 2016; 23:27:03 >
      22 Nisan 2016 23:27:34
      quote:

Orijinalden alıntı: ithelien

Afedersiniz ama bombok bir sezon oldu, itiraf edin.

Resmen ilk 9 bölümde izleyiciyi oyalamak için aç köpeğin önüne kuru ekmek atarcasına saçma sapan şeylerle oyaladılar. 9 bölüm erlundudun suikast çabalarını, bi türlü bitmeyen savaş hazırlığını ve adnan øktar tipli herifin erotik sahnelerini izlettirdiler.

Sonra bir bölümde herşeyi oldu bittiye getirdiler.

İlk 3 sezonun hatrı olmasa yemin ediyorum izlemem şu rezaleti.

Kesinlikle her lafınıza katılıyorum
      |
      |

• Binbaşı
      1411 Mesaj
      22 Nisan 2016 23:34:04

Savaş sahnesinden beklentim çok yüksekti. Paris kuşatması gibi birşey bekliyordum. Üstünkörü anlatıp geleceği şekillendirmeyi seçmişler.
      |
      |
      22 Nisan 2016 23:34:09
      4x10

Savaş sahnelerini pek beğenmedim, çok fazla kişi vardı ama on kişiyi gösterdiler sürekli. Ragnar Rollo kavgası da saçma olmuş biraz, sanki vs'ye saygı var kimse de ellemiyor kenarda yumruklaşıyorlar. Dizideki zaman atlamalarını seviyorum, karakterlerin büyümesiyle yenilerini görüyoruz. Ivar'ı fena seçmişler eleman çok yakışmış hem konuşması hem bakışı tek Ragnar'a benzeyen o. Diğerleri biraz salak göründü. Aslaug tam nefret edilesi birisi olmuş, çoğu şeyden bahsedilmedi Lagertha, Björn'ün kızı, Ragnar'ın da bir kızı vardı, Ecbert tayfasını da görmedik. Sonbaharda geri dönecek bekleyelim bakalım.

Trailer burada:https://www.facebook.com/HISTORYCanada/videos/10154048661107777/
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      22 Nisan 2016 23:47:27

Savaş sahnesinin bu kadar basit anlatılmasını beklemiyordum. Dizinin ilerleyişi hakkında da bence bu bölümde net mesaj verilmiş, Wessex'e gidip yerleşimin kıyımının hesabının sorulacağını ve Ragnar'ın ecelinin yaklaştığını öngörmek zor değil. Ardından Björn Akdeniz'i istila etmeye başlayacaktır. Ayrıca Björn'ün yeni tarzı onu iyice Ragnar'a benzetmiş. Floki'ye bile yeni sakallarıyla bir karizma, vakurluk gelmiş. Aslaug'un oğullarında pek ışık yok gibi. Sadece Ivar içlerinden biraz sıyrılacak gibi izlenim veriyor.

|
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.