Şimdi Ara

Vikings (2013 - 2020) (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.152
Cevap
111
Favori
279.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WISDOM

quote:

Orijinalden alıntı: sinergy

şimdi anlamadığım bir nokta şu:
    madem ragnarın haberi var, bu kralın adamlarının önüne keklik diye mi dizmiş bazı adamlarını.
    orada savaş nasıl döndü ne oldu pek çakamadım. bikaç sahne eksik mi inmiş lan bu dizi bende millet çok güzel çok güzel diye diye yardırmış.
    bir de erlendur ne oldu? ama bebeleri öldürttüyse o hayli hayli öldürülmüştür.

bi açıklayabilecek yiğit aranıyor

erlenduru öldürdüklerini göstermediler ama kızlara yapılanlardan sonra ölmemesi mucize

benimde kafama o takıldı ölsün gitsin şu erlendur...

final bitince biraz siteleri gezineyim dedim ve gözüme bir kaç şey takıldı belki birilerinin ilgisini çeker..

Bu arada Viking demek tenik olarak bir hareketi ifade ediyormuş norveç çede yani bir körfezi koyu istila etmek zamanla bu işi yapan yani kişilerin adı haline gelmiş..

Old Arabic texts describe dirty Vikings
    (Eski arap yazıtlarda Vikinglerin tarifi)

They are the filthiest of all Allah’s creatures: they do not purify themselves after excreting or urinating or wash themselves when in a state of ritual impurity after coitus and do not even wash their hands after food.
    ( Allahın yarattıkları içersinde en pis olan varlıklar : İhtiyaçlarını gördükten sonra kendilerini temizlemezler Boşaldım cinsel ilişki vs.. yemek yedikten sonra ellerini bile yıkamazlar)

Türkler ile ilgili bir bölüm var özetle türklerin gücünün hafife alınmayacağını söylüyor tarihçi..
    “The Turks, and especially the Khazars and Bulgars, were the dominant powers in the region when the Rus arrived. The texts mainly show how powerful the Turks were. The Rus couldn’t just come in swinging their swords and take over,” says the historian.

Bu arada Björn Ironside efsana bir elemanmış araştıramadım bu saatte bir ara bakarım...

• BloodyHeel kullanıcısına yanıt

dediğimi anlamamışsın ama. benim bahsettiğim horik saldırdığında ragnarın onlarca askerini kesti, biçti (hoş o koca birliğe kim nasıl karşı koydu da ahırda sadece 5 kişi kaldılar, bunu da göstermediler ya neyse o kısmı atladım)

hatırlayalım ragnar ingiltereye ilk çıktığında sahilde bir iki adamını kaybediyo ve çok sinirlenip intikam alacam gibisinden bişeyler oluyordu. arkasındaki adamları koruyan bir görüntüden, planlar planlar yapıp bu uğurdaki zaiyatı göze alan kişiye dönüşmesi benim gözümde kopuk kalmış.

• Şaşırtan bir sezon finali değildi. Flokinin ihanet edececiğini bekleyen olduysa gülerim buna. Ama siggy midir nedir ondan şüphelenmedim değil bir ara.
    Beklentimi karşılayan bir sezon finali değildi. Çoğu sahneyi sıkılarak izledim. Yaşıyor olursak sonraki sezon görüşürüz
  • iyi sezon finaliydi senaristler seyirciyede baya oynamış acaba dedik bian tarih bilmesek yutturacaklar
    2.sezon geçen yıla göre baya baya daha iyiydi dizinin getirisi yüksek olunca daha bi özenmişler 3. sezon daha iyi olur gibi

• floki bölüm başında sana sövdüğüm için özür dilerim
  • Ben 2. Sezon dizi finali sanıp üzülüyordum meğersem 3.sezonda varmış :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler film gözüküyormuş imdb de !ama Bjohn kadrodavar gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Owwwww kaç yıldır dizi izlerim böyle sezon finali cok az izlemisimdir yada izlememıste olabilirim Fena tezgah kurmus ragnar ama yukarda bi arkadasında dedıgı gıbı kendı adamlarını ragnar harcamazdı bızım ragnarda bıraz degısıklık var yakında hrıstıyanda olucak zaten gıdısat o yonde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LiuKang -- 3 Mayıs 2014; 9:26:37 >
  • Sezon finali son sahne

Acaba orası Grönland olabilir mi Lagertha'nın yeni yerler keşfetmekten bahsetmesi ve tarihte orayı Vikinglerin keşfetmesinden yola çıkarak bu tahminde bulundum .

• finalden 2 ss.

bu oyuncuların IMDB sayfalarına baktım dizide görüntü olarak hepsi çok değişik. tamamen aynısı olmasını beklemiyorum ama diğer diziler gibi değil bu bi farklı. çok güzel bir dizi

• Önce reis oldu şimdi kral. Sırada ne var?

Ragnar aslında
    Horik'in çocuklarını öldürmezdi. Orda başka bi şeyler döndü sanki.
    Floki hadi tamam da Siggy'yi ne ara ayarttı bu Ragnar? Siggy güce düşkün bi kadın, Horik'in yanında yer alması çok mantıklıydı.

• Yeni sezonda Porunn'dan bir Torunn bekliyoruz.
  • Ömrümde ragnar kadar karizma adam görmedim yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kreus

Sezon finali son sahne

Acaba orası Grönland olabilir mi Lagertha'nın yeni yerler keşfetmekten bahsetmesi ve tarihte orayı Vikinglerin keşfetmesinden yola çıkarak bu tahminde bulundum .

Gronland Jarl Borg un bolgesi diye diye hatirliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Floki kendini kanıtlamak için kimi oldurdu orayı kaçırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kreus

Sezon finali son sahne

Hocam Lagertha'nın bahsettiği Fransa çünkü wikipediadan öğrendiğimiz kadarıyla Fransa'yı keşfetmeleri gerek bu sebeple Grönland olması zayıf ihtimal hem Grönland'ın bir cazibesi yok yaşamak için oraya gitmesi mantıksız geldi bana

• quote:

Orijinalden alıntı: Apollon

Floki kendini kanıtlamak için kimi oldurdu orayı kaçırdım.

Torstein'i ama numara yaptılar aslında öldürmedi zaten Horik'e tuzak kurdukları sahnede beliriyor o da

• quote:

Orijinalden alıntı: equando

Yeni sezonda Porunn'dan bir Torunn bekliyoruz.

Hocam şöyle bir durum var şu din adamları Ragnar'a oğlun bir kralın kızıyla evlenecek demişti eski bir bölümde bu sebeple Porunn olayı biraz garipsedim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

O değil şimdi İmdb'den bizim Ragnar'ın filmlerine bakayım dedim eski filmleri cacık ama 2016'ya Warcraft'da oynayacağı gözüküyor. Üstelik ismi en başta başrol herhalde. Yıllardır filmini beklediğimiz oyunda tanıdık sima olması güzel olacak :)

Tanıdık sima mı ? Adam Arthas'ı oynayacak hocam. Başrol oyuncusu ...

• Floki'nin Torstein ve Rollo'ya verdiği "Tanrı'nın yemeği" diye adlandırdığı ot ne işe yaradı yada yaradı mı çünkü Floki dağa çıkıp otu biraz aradı, var mıdır bu otun bir esprisi

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.