Şimdi Ara

Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
6
Favori
23.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle güle güle kullanın. Kutuyu açtığınızda foto çektiniz mi? Bize gönderebilir misiniz? service_tr@viewsoniceurope.com

Kutu içinden söylediğinize göre eksik kablo çıkmamış bu 3 kablo çıkmalı kutu içerisinden. Kablo halkası ile ilgili bir bakalım şu an bizde monitörü açıp test edemedik, ama çok yakında bir incelemesi yayınlacak veya Adeks'te var oraya gidip test edelim.

İnceleme sonrasında size renk vs ilgili daha detaylı bilgi verebiliriz.

şimdilik iyi oyunlar, herhangi bir sorunda bize yukarıdaki mailden veya buradan ulaşabilirsiniz.
  • Viewsonic Türkiye kullanıcısına yanıt
    Merhaba ilginiz için teşekkür ediyorum mail atarim bugün ayrica video cektim 60 ve 144 hz farkı buraya eklerim. monitor eski ürünler gibi kaba kalin ağır ama bunlar benim için olumlu şeyler taş gibi monitöre benziyor. Hani eski tv beyaz esya filan kaba saba ama taş gibi olurdu 15 yıl kullanırdın en az şimdi öyle mi 3 5 yılda bozuluyor. İşte bu monitör o eski ürünleri hatırlattı dış yapı itibari ile. Cok ergonomik bir monitör sağlam olduğunu hissettiriyor. 144 hz olayı kesinlikle çok fark ettiriyor freesync vs deneme fırsatım olmadı bir de istediğim renk ayarını yapamadım daha vaktim olmadı ama tomshardware mi neydi o sitedeki incelemede yapılan renk ayarlarını yaptım iyi gibi. Bir kaç ufak ayar daha yapmak lazım. Birde su kablo toplayıcıyı oturtursam tam olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;
    Monitörün istediğiniz fotoğrafları mail attım. Buraya da kurulmuş halde ki fotoğrafları ekliyorum. Bu arada video ekleme işini nasıl yapacağız buraya. Video boyutu 131 mb dana önce video eklemedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de
     Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unstained -- 9 Haziran 2016; 12:45:00 >

• iki monitörün aynı anda bağlı eskisi LG M2262D, yenisi viewsonic Xg2401. 60 hz ve 144 hz arasında ki fark.

View My Video
  • 1000 TL seviyesine düşerse bu model çok satar ama şu an özelliklerine göre bence pahalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hepsiburada da kasa da %10 indirimle 1170 TL geldi bana, herşey çok pahalı aslında bu memlekette, 1000 TLl altında olması lazım. Amazondan vergiyi geri ödeme ile alırsan 700-1000 TL arası aoc, viewsonic vs alabiliyorsun ki düşün bizde dolar da felaket durumda. dolar da düşse, normal bir kurda olsa 400-500 tl alabileceksin bu monitörleri.
    27 inc modeli trde yok sanırı

• berkay1074 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Şu an XG2700 modelimiz gelmedi ay sonunda gelmesi planlanıyor. Gelince yine detayları buradan paylaşacağız.
  • Viewsonic ürün arızalandığında garantisi var diye güvenmeyin. Servise gönderdiğim ürünü servis sorunu kabul etmesine rağmen viewsonic tr bu sorunun normal olduğunu söyleyip birşey yapamayız deyip kestirip attılar. Mahkemede dava açacağım bu firmaya. Siz siz olun viewsonic ürünlerinden uzak durun sonra başınız ağrımasın.

• Uyardığın iyi oldu tam alma arefesindeydim.
  • G.USTA kullanıcısına yanıt
    Gökhan Bey Merhaba,

Ghosting ile ilgili olarak size daha faydaly olabilecek bilgiler derledik umarym yardymcy olacaktyr. Ghosting maalesef bir ürünün de?i?imi için bir neden olarak kabul edilmiyor.
    Bu olay, LCD LED teknolojinin bir gerçe?idir ve maalesef marka ve model ba?ymsyz olarak görülebilmektedir.

Daha detayly bilgileri a?a?yda payla?yyoruz,

Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de

Ghosting, tüm panellerde kar?yla?ylan bir efekttir. Temel olarak, piksellerin asimetrik hyzlaryndan kaynaklanyr ve piksellerin bir kareden di?er kareye geçi?leri syrasynda alt piksellerdeki renk geçi?lerinin yeterince hyzly de?i?ememesinden kaynaklanmaktadyr. Piksellerin bir rengi vermesi ve sonrasynda ba?ka bir rengi verip tekrar ayny noktaya gelmesi sonucu alt piksellerin do?ru renkleri hyzly olarak verememesi ile ilgilidir.

Ghosting efektini azaltmak için ana kartlardaki overclok i?lemine benzer bir ?ekilde bir overdrive i?lemi uygulanyr ve piksel içersinde bulunan alt piksellere daha fazla elektrik verilir. Böylece piksellerin daha hyzly olarak renk de?i?tirmesi sa?lanyr. Böyle bir i?lem sonucunda, hyzly görüntüler bazy efektfler olu?abilmektedir. Yani bu teknolojide, hem en hyzly görüntüyü elde ederken, geni? görü? açysy alynamyyor veya görüntüde ghosting, motion blur veya PWM gibi farkly efektler olu?abiliyor. Maalesef bir taraftaki avantajdan faydalanyrken di?er tarafta bazy dezavantajlar olu?abiliyor. Bu olay, LCD LED teknolojinin bir gerçe?idir ve maalesef marka ve model ba?ymsyz olarak görülebilmektedir. Daha detayly incelemek için a?a?ydaki farkly siteleri ziyaret edebilirisiniz.

http://www.blurbusters.com/faq/lcd-overdrive-artifacts/
    http://www.blurbusters.com/faq/lcd-motion-artifacts/

“Problems with Overdrive

In applying this over-voltage, the response time as a whole is reduced but can unfortunately leaves some colour trailing due to the intervening state that the pixel is forced to make. This can sometimes result in a pale or dark halo behind moving objects. It is usually an indication that the RTC impulse is being applied too aggressively or is controlled poorly.

23.6" 2ms G2G CMO TN Film (60Hz)
    For instance here are some photos taken of a moving car from the PixPerAn software program. These are used in our reviews to compare responsiveness between panels. The images above are from theBenQ XL2410T to demonstrate the point. The panel is rated with a 2ms G2G response time and this function has been turned on via the AMA option in the OSD menu. The moving car shows a fairly large amount of RTC overshoot in these tests. There is a pale halo behind the red moving car, and a dark halo behind the moving speech bubble and yellow head. This is a fairly obvious case of overshoot and a result of a very aggressive RTC impulse with poor control.
    There is also a certain risk of video noise being visible on colour masses. Why? When the image is fixed, there is no problem - the pixels don't change regardless of their values. That's the advantage of LCD. But imagine a subtle colour shading. When a tracking shot in a movie moves through those subtle colours, the pixels have to change from one value to another, but the colours are really very close. Unfortunately, Overdrive temporarily causes a much greater variation in the value of the pixel and since all the pixels don't react in the same way - certain ones being faster than others -the result is that the viewer sees accentuated video noise. There may also be some problems with Overdrive being used on TN panels which use dithering. Dithering is normally invisible to the naked eye if the viewer is far enough away, but Overdrive could amplify the visual nuisance stemming from the strong brightness escaping from the panel during the Overdrive period. In real practice accentuated noise and "overdrive trailing" can be a symptom of poorly controlled overdrive methods and can vary from one model to another.
    One other thing to note for Overdrive (RTC) enabled monitors is that running a TFT outside of it's recommended refresh rate (i.e. not at 60Hz) can lead to a deterioration in the performance of this technology and the panel responsiveness is sometimes adversely effected. Read the details here for more information.”

Ayryca, buradaki inceleme videosunda 60Hz/120Hz/144Hz bir monitorde yapylan test ve olan ghosting efektini de detaylyca görebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=f0jlXUpG32Y

Ghosting efekt ile ilgili çok daha detayly makale için TFT Central sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.tftcentral.co.uk/articles/motion_blur.htm
    http://www.tftcentral.co.uk/advancedcontent.htm

Özet Olarak,
    Yukaryda detayly makalelerin yazyldy?y sitelerdeki bilgileri özetlememiz gerekirse, ghosting, motion blur veya PWM gibi efektler paneldeki alt piksellerdeki renk de?i?imlerine verilen tepkiden kaynaklanmaktadyr. Bunun çözümü ile ilgili olarak yine yukarydaki sitelerde örnekler verilmi?tir, bunlar haricinde oyun esnasynda monitor parlaklyk ve kontrastynyn dü?ürülmesi de ghosting efektinin azalmasyna sebeb olan etkenler oldu?u üzerinde durulmaktadyr.

Bu konu ile ilgili yazylan makaleler gösteriyorki, ghosting efektinin piksellerin renk de?i?iminine yeterince hyzly tepki verememesi sonucunda olu?tu?u ve bir panel hatasy olarak de?il LCD LED teknolojisinin bir gerçe?i olarak algylanmaktadyr.
    Ek olarak kullanycyn kendi sistemi, ekran karty, kablo ba?lanty ve kablo kaliteside ghosting efekti üzerinde etkileri bulunmaktadyr.

Bilgilerine sunaryz,

G.USTA kullanıcısına yanıt
    Ben standart yada advanced kullanırım monitörü benim için çok problem değil, zaten bu ms değerleri gerçekte nedir bilemiyoruz ölçebilecek durumumuz yok o yüzden ultra kullansak ne olur standart kullansak ne olur fark etmez, arada ki farkı pek algılayamayız ancak sizin yazdığınız yazıda bir çelişki mevcut.

Yazdığınız yazıda ghosting efektini engellemek için overdrive yapılıyor her pixele daha fazla elektrik gönderiliyor yazmışsınız, yani mantık olarak tepki süresini azaltıyoruz. Viewsonic monitörlerde overdrive özelliği mevcut ancak overdrive özelliği ghosting efektini azaltmak yerine ghosting efekti yaratıyor. Standart kullanımda ghosting yokken biz tepki süresini hızlandırmak istiyoruz ancak ghosting sorunu ile karşılaşıyor. Burada bir acayiplik yok mu?
  • Bu arada ben bu yazdığımı arada ki çelişkiye dikkat çekmek için yazdım, dediğim gibi 60 hz 144 hz arasında fark çok bariz ortada, ancak ben 5 ms ile 1 ms arasında hiç bir fark göremedim. Yani bu ultrada kullanmak yada overdrive yapmak çok gerekli bir şey değil. Bir arkadaşta yazmış "1 ms griden griye diyorlar biz monitörü sadece gri renklerde kullanmıyoruz, renkli kullanımda o tepki süresi 1 ms olmuyor daha fazla oluyor, ancak o değerler belirtilmiyor" Ayrıca monitörden genel itibari ile memnunum, bence çok takmayın bu duruma standartta kullanıp monitörünüzün tadını çıkartmaya çalışın.
    Yeni AMD kartların çıkma arifesinde bu modeli 1000 TL bandına çekmenizi bekleyen bir çok oyunsever var, umarım en kısa zamanda fiyatı revize edersiniz ve bütçesi maksimum 1000 TL olan kullanıcılara da hitap edersiniz.

• kesinlikle, AOC G2460PF 1030 TL den satıldı hepsiburada da geldiği gibi de bitti.
  • aynen. AOC ye bende baktım almaya yetişemedim. Yalnız doğru düzgün bir review olmadığından o dönem kararsız kaldım ve bende viewsonic in bu modelini aldım. 144hz olayı bir efsane. ghosting sorunu yaşadım mı yaşamadım mı henüz farkında değilim sanırım ama enkısa zamanda test edip burada bilgi vereceğim size..
  • Horusius07 H kullanıcısına yanıt
    tepki süresini ultrafast alıp aşağıda ki linkte deneyebilirsin.

http://www.testufo.com/#test=ghosting
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viewsonic Türkiye

Merhaba,

XG2401 free sync aralığı 25-144hz aralığında. Panel 8 bit ve evet kutu içerisinden 1.5m DP kablo çıkıyor. Input lag değeri ise 11.4ms 'dir.

Piksel değişim politikası detaylarına -->http://www.viewsoniceurope.com/tr/support/warranties/turkey/tr-pixel-policy.pdf ulaşabilirsiniz.
    Piksel değişimi ile ilgili tüm üreticiler halen ISO 13406-2 standardını baz alıyorlar fakat kendi piksel politikalarını uyguluyorlar. Bizim piksel politika detaylarımıza yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Evet şu an sadece istanbul içinde Adeks Kafede test edebilirisiniz. Çok yakında zamanda Teknoloji basınında incelemesi çıkacak sanıyoruz 10 gün içerisinde çıkacaktır.
    Yine 1-2 hafta içerisinde ürün Vatan Bilg. mağazalarında da stoklarda olacak, böylece teşhir ürünlerinden gidip ürünü test edebileceksiniz.

Şu an en yeni Free Sync desteği sunan 1ms 144Hz profesyonel oyuncu monitörü XG2401, rakiplerimiz henüz pazara yeni ürünlerini getirmediler.

Ürün şuan hem Hepsiburada hem de Adesk Store 'da satışta..!

Eğer ürünle ilgili kafanıza takılan noktalar varsa yardımcı olmak isteriz.

Merhabalar,

XG2401, Vatan Bilgisayar stoklarına ne zaman gelir acaba? İstanbul dışında olduğumuz için Adeks'e gidip göremiyorum maalesef. Ankara'da herhangi bir Vatan şubesine gelir gelmez gidip almayı planıyorum. Zira uzun süredir freesync destekli adam gibi bir monitör arıyorum.

Ufak bir iki sorum daha olacak ayrıca:

İlk olarak, acaba bu monitör AMD'nin LFC, yani low framerate compansation teknolojisine uyumlu mu? Sanırım freesync aralığıyla ilgili bir durum bu ama hiçbir yerde cevap bulamadım buna.

İkinci olarak, yukarıda ViewSonic'in piksel garantisinden bahsetmişsiniz, ancak bahsi geçen ISO 13406-2 standardının kabulü Yargıtay tarafından 3-4 sene önce iptal edildi. Nedense firmalar sanki iptal edilmemiş gibi karara aykırı hareket etmeye ve müşterilerini kandırmaya devam ediyorlar. Bunu görmek gerçekten üzücü. Yani kısacası ViewSonic'in diğer Avrupa ülkeleri için geçerli olan metnini Türkçe'ye çevirip yayınlamak bir anlam ifade etmiyor zira ViewSonic'in bahsi geçen piksel politikasıTürkiye sınırları dahilinde ne yazık ki geçerli değil.

Kaldı ki 6502 sayılı Tüketici Hakları Kanunu'nun 8. maddesine göre; sonradan oluşsa bile 1 ölü piksel dahi kesinlikle ayıplı mal kapsamına giriyor. Ne yazık ki ViewSonic'in veya servisinin düşüncesi bu konuda bir önem arz etmiyor. Kanun maddesi gayet açık.

"Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır. Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir."

Bununla ilgili birçok örnek firma uygulaması ve hakem heyeti kararı da halihazırda mevcut zaten. Bununla ilgili söyleyecek bir şeyiniz var mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziggystardust -- 17 Haziran 2016; 4:15:35 >

• ziggystardust Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ürün XG2401 haftaya Vatan Bilg. stoklarına gelicek.

Ölü piksel ile ilgili olarak, ViewSonic global olarak kabul edilen standartlar çerçevesinde ölü piksel politikasını sürdürmektedir. Bu dediğiniz sorun ile ilgili bize veya servisimize ulaşan bir bilgi söz konusu değildir. Ölü piksel ile ilgili, ölü piksele sahip bir monitörünüz varsa öncelikle bunun için servisimize ürünün göndermeniz gerekmektedir eğer servis onay verirse değişim yapılmaktadır.

Bilginize,
    Incelemeyi hangi site yapacaktı? Tarihi belli mi? Birde aim point ile ilgili cevap geldi mi? Ayarlarda yok tus kombinasyonlarida denedim bulamadım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.