Şimdi Ara

Viewsonic Parça Yok Yeni Ürün 1700 Tl!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 ay önce 1250 TL'ye aldığım VX2458-C-mhd model monitörün kazayla ekranı kırıldı. Viewsonic müşteri hizmetlerini aradığım KVK'ya yönlendirdile. Ürünü bıraktım. Mesajla 1677 tl onaylarsam tamir olacağı söylendi. 1500 tl her yerde. Aradım bana ürünün parçası olmadığını buna istinaden ürün aynısını 1700 TL verebileceklerini söylediler. Şikayetvara yazdım. KVK telefonları açmıyor. Viewsonic'iğe zar zor ulaştım. Panel verin ben takıcam diyorum veremiyorlar. Pandemi mandemi diyor sanki bir tek onlarda korona var biz seramik kaplıyız. Arçelik bayisiyiz ekran kırılırsa fiyat ne olur panel nasıl değişir işçiliği nedir tahmin edebiliyorum. Sattığımız ürüne 10 yıl parça garantisi vermek zorundayız eğer garantili ürün bozulur da parça veremezsek ürünün üst modelini veriyoruz. Bunu yıllarca örneklerini gördüm. Böyle saçma bir şey olamaz. Sizce bu süreçte ne yapmalıyım? Yapılabilecek bir şey var mı? Viewsonic müşteri temsilcisie madem panel getiremiyorsunuz yenisini verelim diyorsunuz mağdur etmemek için panel fiyatına verin sonra panel getirdiğinizde bu ürüne takarsınız dedim mantıklı bulup şikayetimi ileticeklerini söyledi konuştuğum kişi. Ama ben 1250 liralık ürünün panelini normal fiyattan vereceklerini düşünmüyorum kesin saçma sapan bi fiyat verecekler. Sizin bir tavsiyeniz var mı? Hem kvk hem de viewsonic'i tüketici haklarına şikayet etmeyi düşünüyorum. Başka yapabileceğim bir şey varsa yazar mısınız?
    Viewsonic Parça Yok Yeni Ürün 1700 Tl!

Edit:Viewsonicten cevap geldi. 1800 TL istiyorlar sıfır ürün veriyorlar. Dışarı panel satışı yok diyorlar panel değiştirmiyorlar. KVK'dan da beter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikolog M. -- 1 Haziran 2020; 16:56:59 >

• buna benzer bir konu daha görmüştüm forumda sizmiydiniz bilemiyorum ama siz değilseniz aynı sorunu yaşayan benim gördüğüm ikinci kişisiniz ,

firma normalde parça tedarik etmek zorunda , ayrıca ürünün sıfır parasını istemeleride ayrı bir saçmalık bu sebebden hakem heyetine ve ticaret bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz , benimde yakın zamanda firma ile ilgili bir deneyimim oldu bu markadan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum sonra paranızla rezil oluyorsunuz
  • Tamir diye birşey kalmadığından gayet normal bir durum. Hiçbir markanın ellerinde her model monitörün yedek panelini bulundurduklarını sanmıyorum. İsteyen olursa da fahiş fiyat verip vazgeçirmeye çalışıyorlar. Yasalar gereği yedek parça temin etmek zorunda ama fiyatıyla ilgili bir yasa yok bildiğim kadarıyla.
  • o 2. kişi benim, XG2401 monitör ekranı çizildi, panel değişimi için telefonda fiyat sordum 600 civarı değişmiş en son, iyi dedim değiştirin. servislerin elinde panel yok, o zaman panel parasına yada ciddi bir oranda indirimle monitör verin mesela XG2405 dedim bana 1900 TL dediler. İnternette 1600 bandında satılıyor bu ürün siz benimle dalga mı geçiyorsunuz dedim, biz gerekli açıklamayı yaptık dediler. Hakem heyetine gitsen pek birşey değişmeyecek panel bedelini bu ilettikleri fiyat olarak gösterip o paraya yeni ürün veriyoruz diyeceklerdir muhtemelen. Yoksa samsungla vs ile uğraşıp para iadesi almıştım ama bundan bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum. O sebeple viewsonic almam aldırmam her yerde kötülerim her sitede reklam yaptırmayı biliyorlar hepsinin altında bu yaptıklarını yazacağım. BUraya yazamadığım tonlarca kötü sözü de içimden söylüyorum kendilerine yazıklar olsun hepsine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

buna benzer bir konu daha görmüştüm forumda sizmiydiniz bilemiyorum ama siz değilseniz aynı sorunu yaşayan benim gördüğüm ikinci kişisiniz ,

firma normalde parça tedarik etmek zorunda , ayrıca ürünün sıfır parasını istemeleride ayrı bir saçmalık bu sebebden hakem heyetine ve ticaret bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz , benimde yakın zamanda firma ile ilgili bir deneyimim oldu bu markadan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum sonra paranızla rezil oluyorsunuz
    1-2 güne cevap gelmezse ya da tatmin edici bi çözüm direk e devletten dosya açıcam uğraşsınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unstained

o 2. kişi benim, XG2401 monitör ekranı çizildi, panel değişimi için telefonda fiyat sordum 600 civarı değişmiş en son, iyi dedim değiştirin. servislerin elinde panel yok, o zaman panel parasına yada ciddi bir oranda indirimle monitör verin mesela XG2405 dedim bana 1900 TL dediler. İnternette 1600 bandında satılıyor bu ürün siz benimle dalga mı geçiyorsunuz dedim, biz gerekli açıklamayı yaptık dediler. Hakem heyetine gitsen pek birşey değişmeyecek panel bedelini bu ilettikleri fiyat olarak gösterip o paraya yeni ürün veriyoruz diyeceklerdir muhtemelen. Yoksa samsungla vs ile uğraşıp para iadesi almıştım ama bundan bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum. O sebeple viewsonic almam aldırmam her yerde kötülerim her sitede reklam yaptırmayı biliyorlar hepsinin altında bu yaptıklarını yazacağım. BUraya yazamadığım tonlarca kötü sözü de içimden söylüyorum kendilerine yazıklar olsun hepsine.
    Yenisini mi aldınız hocam sonuç olarak ekran çöp mü?
  • Psikolog M. kullanıcısına yanıt
    Yenis monitör bakıyorum, aynen ekran çöp oldu sayelerinde 4 yılda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unstained

Yenis monitör bakıyorum, aynen ekran çöp oldu sayelerinde 4 yılda.
    Viewsonic'e şikatette bulundum. Mailleşme olmuş sanırım yurtdışıyla 1800 TL istediler. Şaka gibi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.