Şimdi Ara

ViewSonic 4K ve Oyuncu Monitör Tavsiyeleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
2
Favori
13.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Güncel haritamızda şu an için 32" curved monitörlerimiz gözükmekte fakat henüz tüm teknik detaylar netleşmedi. O yüzden şu an net ne fiyat ne de teknik özellik konusunda net bir yanıt veremiyoruz.

Fakat şu an, XG2700-4K modelimiz 10bit IPS paneli ve 2ms tepki süresi sunmaktadır. Menü üzerinden tepki süresini standart / hızlı / ultra hızlı olarak kendiniz değiştirebiliyorsunuz.

Onun haricinde VX63SMHL serimizde 2ms tepki süresi sunmaktadır.
  • Gentlement39 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

2K çözünürlüklü XG2703-GS modelimize bakabilirsiniz.

İncelemesi Technopat 'ta yayınlanmıştı detayları buradan bulabilirsiniz.

https://www.technopat.net/2016/12/17/viewsonic-xg2703-gs-oyuncu-monitoru-incelemesi/
  • Viewsonic Türkiye kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

bu model acer xb271hu ile ayni panelimi kullaniyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Viewsonic Türkiye kullanıcısına yanıt
    Merhaba linkini verdiğiniz ürünü 16 Mart'ta satın aldım; ancak 3 köşede ciddi oranda ışık sızması sorunu farkettim(backlight bleed). Hepsiburada'ya ulaşarak cayma hakkı kapsamında değişim talep ettim ancak elektronik ürünlerde kutu açılınca ancak servis raporu ile bunu yapabileceklerini söylediler. ViewSonic'in bu durumlarda satış sonrası destek politikası nedir? Konuya ne haddede vakıfsınız bilmiyorum ama maalesef kullanılan panel(Au Opteonics üretimi) ışık sızması konusunda sabıkalı bir panel ve diğer markalarda da bu sorunu yaşayan çok sayıda kullanıcı var. Siyah görüntü olan durumlarda özellikle ortaya çıkan, altın/sarı renkte ve siyah renk doğruluğunu bozan bir ışık sızıntısı mevcut. Bu konuda ne yapabiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Viewsonic Türkiye

Merhaba

VX2475SMHL-4K modelimizde HDMI2.0 bağlantısı olduğu için PS4 Pro ile 4K uyumlu olarak çalışabilmektedir. Xbox içinde HDMI üzerinden bağladığınız sürece rahatlıkla kullanabilirsiniz. HDR konusunu için monitörlerin 10bit ve üzeri olması gerekiyor. Tabiki daha farklı özellikler de mevcut fakat, VX2475SMHL-4K modelimiz gerçek 8 bit panele sahiptir. Maalesef HDR desteklememektedir.

İyi günler ,

VX2475SMHL-4K model monitor ps4 pro da 4k ve xbox scorpio 4k 60 hz kadar görüntüyü

verebiliyormu , destekliyormu yoksa konsollarda 4k sadece 30 hz demi çalışıyor?

İncelemeleri inceledim ps4 pro bağlanıyor 4k ama hdr desteği olmaması dışında birde hz olarak

bir kısıtlama varmı acaba.Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

• Curimo kullanıcısına yanıt
    Kardeşim merhaba iade işini halledebildinmi.H.burada dan monitör almak istiyordum.Beğenmezsem kolay iade var diye geri göndercektim.Demek o kadar kolay değilmiş.Servis raporu da ne dir yahu.Monitörü servise götürüp rapor mu alacağız.Viewsonic servis izmir de yoktur ki.Sizin aldığınız satıcı direk h.buradamıydı yoksa diğer satıcılar mıydı.Okuduğum iyi oldu bu yorumu.
  • okidoki64 kullanıcısına yanıt
    Viewsonic VX2757 modeli 75 hz ve 1 ms.1080p de kaliteli bir model.Ne varki pro da acayip ghosting yapıyormuş diye çok gerçekci bir yorum okumuştum..Bahsettiğiniz model 4k ama 1080p den daha kaiteli değildir panel olarak sanırım.4k panelinde ghost yapacağını tahmin ediyorum.Ne dersiniz 4k bu modeli proda kullananlardan yorum bekliyelim.
  • Monitör ayarlarında herşeyi çok hızlı, üst seviye çekince ve dinamik kontrantsı da açınca malesef gerekli sahnelerde gölgelenme, izlenme oluyor ama öpmüyorum kendi görüntü ayarlarına film, oyun, web, metin Vs de hiçbir sıkıntı yok. Ben 4k da diablo3 oynuyorum görüntü harika.

Benim merak ettiğim konsollara olan uyumlu nasıl. Ps4 Pro ve xbox ta 4k 60 hz sıkıntısız oyun deneyimi oluyormu?Daha önce va panel 22.5 inç benQ 3000/1 statik kontraPanelMonitor kullandım. Piksel yoğunluğundan dolayı 23.6 inç 4k da görüntü çok net. Renkler iyi. Tek sorun 60 hz olup freesncy desteklememesi

• TEZ74 T kullanıcısına yanıt
    Hayır, servis sorun olmadığını söyledi tabi ki de ve geri gönderdi monitörü :) Buradan görüntüleri paylaşırım isterseniz, brightness 70'de kullanıyorum, çok göze batmıyor artık kendimi öyle avutuyorum.

İşin kötü yanı ölü piksel olduğunda da servise yollamak zorunda oluşunuz; ya da benim salaklığım ben aylar önce ram almıştım noteboka ama 1.35v destekliyormuş ben 1.5v ram almışım, uyumsuz olduğunu görünce takmadan geri yollamak istedim onu da kabul etmediler, paket açıldı diye, şimdi o ram elimde uyuyor.

Hepsiburada benim için bitmiştir, ki yıllardır kendilerinin müşterisiyim. Benim yaşadığım durumu yaşayan çok fazla kişi var forumda da araştırırsanız görürsünüz hocam, elektronikte kendilerine bulaşmamanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEZ74

Kardeşim merhaba iade işini halledebildinmi.H.burada dan monitör almak istiyordum.Beğenmezsem kolay iade var diye geri göndercektim.Demek o kadar kolay değilmiş.Servis raporu da ne dir yahu.Monitörü servise götürüp rapor mu alacağız.Viewsonic servis izmir de yoktur ki.Sizin aldığınız satıcı direk h.buradamıydı yoksa diğer satıcılar mıydı.Okuduğum iyi oldu bu yorumu.

Netten monitör almak akıl işi değil,ölü pikselde bile değişim yapmıyorlar sonrada servisle uğraş dur aylarca.O yüzden ben hep vatadan kontrol edip alıyorum kafam rahat oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

Netten monitör almak akıl işi değil,ölü pikselde bile değişim yapmıyorlar sonrada servisle uğraş dur aylarca.O yüzden ben hep vatadan kontrol edip alıyorum kafam rahat oluyor.

vatandan aldığınız ürünü orada kontrol edersiniz gözünüzden kaçan bir piksel olursa işte o zaman ayvayı yersiniz. ama netten alınan bir ürünün 15 gün koşulsuz şartsız iade imkanı var her zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: Technics

quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

vatandan aldığınız ürünü orada kontrol edersiniz gözünüzden kaçan bir piksel olursa işte o zaman ayvayı yersiniz. ama netten alınan bir ürünün 15 gün koşulsuz şartsız iade imkanı var her zaman

O iade her zaman lafta kalıyor,monitör bölümünü incelerseniz,iade almadıklarını görürsünüz,hepsiburada da kutusu açılınca geri almıyor.Ayrıca vatandan aldığım ürünleri kaç kere değiştirdim sorun çıkarmadılar.Netten monitör almak tamamiyle kumar oynamak,adamlar ölü pikselli monitörü bile geri almıyor servis raporu istiyorlar.Sizin kpşulsuz iade dediniz tamamen hayal.Hepsiburada dan aldığım benq monitörde ölü piklsel çıktığı için iade edemedim,servis raporu istediler,yoksa kutusu açılınca geri almıyorlarmış,5,5 ayda hakem heyetiyle paramı geri alabildim siz hangi iade den bahsediyorsunuz? iade falan işi tamamen hikaye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 14 Mayıs 2017; 2:42:44 >

• darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Vatandan açılmamış kutuyu kontrol ettirmezler diye tahmin ediyorum.Açılmış kutu varsa denenebilir belki ama pc ye takacaklar pek yanaşmazlar gibi geliyor.H.buradadan vazgeçtim.Vatana gidip konuşacağım bakalım.Asus vg245h alma niyetim var.
    Aslında bu biraz kanunların firmalar tarafından uygulanmamasından kaynaklı. Benim de geçmişte yaşadığım tam tersi deneyimlerim var. kutusu açılınca almıyorlar demişsiniz ya işte sanki biz bilicez içinde ki ürünün ölü pikselli olup olmadığını infra bakışlarımız var sanki.

kanun gereği ölü piksel olunca doğrudan ürünü geri almak zorunda firmalar. https://forum.donanimhaber.com/olu-piksel-artik-garanti-dahilinde-1-tanesi-bile--77205591

Hakem heyetine bende gittim zamanında ve çatır çatır geri aldım paramı. Ama süreci bu şekilde yokuşa sürerek zaten bu mental yapıyı oluşturmaya çalışıyor markalar. İnsanlar vazgeçsinler uğraşmasınlar :) Sadece bizim ülkemizde bu şekilde yürüyor işler. Elin ülkesinde 2 kere yanlış işlem yapan samsunga danalar gibi para cezası vermişti rekabet kurulu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 14 Mayıs 2017; 19:32:35 >

• quote:

Vatandan açılmamış kutuyu kontrol ettirmezler diye tahmin ediyorum.Açılmış kutu varsa denenebilir belki ama pc ye takacaklar pek yanaşmazlar gibi geliyor.H.buradadan vazgeçtim.Vatana gidip konuşacağım bakalım.Asus vg245h alma niyetim var.

Hayır hocam ödemeyi yaptıktan sonra temiz monitör,bulasaya kadar açılmamış kutuları açıyorlar,ben şimdiye kadar 6

tane monitör aldım vatandan hepside açılmamış kutuydu,gsync aoc monitör almıştım ilk 2 sinde ölü piksel

çıktı,üçüncü kutuyu açtılar onda sıkıntı yoktu aldım.
  • quote:

Aslında bu biraz kanunların firmalar tarafından uygulanmamasından kaynaklı. Benim de geçmişte yaşadığım tam tersi deneyimlerim var. kutusu açılınca almıyorlar demişsiniz ya işte sanki biz bilicez içinde ki ürünün ölü pikselli olup olmadığını infra bakışlarımız var sanki.

kanun gereği ölü piksel olunca doğrudan ürünü geri almak zorunda firmalar. https://forum.donanimhaber.com/olu-piksel-artik-garanti-dahilinde-1-tanesi-bile--77205591

Hakem heyetine bende gittim zamanında ve çatır çatır geri aldım paramı. Ama süreci bu şekilde yokuşa sürerek zaten bu mental yapıyı oluşturmaya çalışıyor markalar. İnsanlar vazgeçsinler uğraşmasınlar :) Sadece bizim ülkemizde bu şekilde yürüyor işler. Elin ülkesinde 2 kere yanlış işlem yapan samsunga danalar gibi para cezası vermişti rekabet kurulu.

Zaten kanunlara uysalar sorun olmuycak hocam,ölü piksel olayı 2010 da kalktı ülkemizde,1 ölü piksel bile ayıpla mal sayılıyor ve değişim yapmak zorundalar,ama firmalar hala yok 3-5 piksele kadar normal sayılıyor diyor.Şuan monitör

üreticilerin resmi sitesinde,yazıyor 3 piksele kadar değişim yok normal diye,ancak hakem heyetiyle paranı alabiliyorsun ancak,yoğunluktan dolayı aylar sürüyor,o yüzden netten monitör almaya karşıyım ben,paramla rezil

olmak istemiyorum.

hahaha bende öyle düşünüyorum samsungun 27" lik 3d bir monitörünü aldım 5 sene önce o günden beri monitör bakmıyorum internetten. Sahip olduğum monitörle aramda hatta alış hikayemden ötürü bir aşk oluştu zamanla vatandan 3 kere aldım 3ünde de sorun çıktı, zamsungla hakem heyetlik olduk paramı geri aldım, o arada piyasadan kaldırıldı ürün, şansıma sahibinden de bir firma sıfırını satıyordu 2. el gibi yarı fiyatına onu gittim araba alır gibi aldım istanbuldan sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum. Firmalar bizim normal vatandaşımız kadar iyi niyetli değiller malesef. Bu da kanunların uygulanamamasından dolayı hep. O ölü pikselli monitörleri satsalar satsalar bzim ülkelere kakalayabiliyor üreticiler ancak çünkü :)
  • quote:

hahaha bende öyle düşünüyorum samsungun 27" lik 3d bir monitörünü aldım 5 sene önce o günden beri monitör bakmıyorum internetten. Sahip olduğum monitörle aramda hatta alış hikayemden ötürü bir aşk oluştu zamanla vatandan 3 kere aldım 3ünde de sorun çıktı, zamsungla hakem heyetlik olduk paramı geri aldım, o arada piyasadan kaldırıldı ürün, şansıma sahibinden de bir firma sıfırını satıyordu 2. el gibi yarı fiyatına onu gittim araba alır gibi aldım istanbuldan sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum. Firmalar bizim normal vatandaşımız kadar iyi niyetli değiller malesef. Bu da kanunların uygulanamamasından dolayı hep. O ölü pikselli monitörleri satsalar satsalar bzim ülkelere kakalayabiliyor üreticiler ancak çünkü :)

Malaesef öyle,firmaların çoğu art niyetli müşteriyi düşünmüyorlar,o yüzden bende elden kontrol etmeden kesinlikle monitör almıyorum,tavsiye etmiyorum.

• okidoki64 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

VX2475SMHL-4K modelinde HDMI2.0 bağlantısı var ve PS4 pro'da 60Hz alabilirsiniz.
  • XG2530 ne zaman gelir, yada gelecek mi?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.