Şimdi Ara

Viewpad 10E 3G Rootlu rom ve google play (android market)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
7
Favori
16.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar internette yaptığım aramalar sonucu kullanıcıların işine yarayacak, cihazın orjinal rom'undan rootlanmış ve google play uygulamasının eklendiği rom'un yükleme talimatını paylaşacağım. NOT: Ben denedim ve 3g dahil sorunsuz çalışıyor ancak yine de sorumluluk size aittir.

Yüklenecek Rom ICS 4.0 versiyonu V10E_3G_WW_V4.0_20120720'dir

Yükleme talimatı ;

1-Öncelikle cihazın içindeki verilerinizi yedekleyin.
    2-Hafıza kartını çıkartın.
    3-Cihazın şarjı en az %60 olsun ve şarj cihazı takılı olsun.
    4-Cihazı kapatın.
    5-Cihazı data kablosu ile bilgisayara bağlayın.
    5-Cihazın (Volume -) tuşuna basılı tutarken aynı anda reset butonuna da basılı tutun.(Yaklaşık 3 saniye)
    6-Cihazın (Volume -) tuşuna basılı tutarken aynı anda power butonunu da cihazı açar veya kapar gibi sürekleyip ileri noktada basılı tutun(geri gelmesine müsade etmeyin.(Yaklaşık 3 saniye)
    7-Eğer işlemleri doğru yaparsanız cihazın kırmızı renkli şarj ışığı sönecektir ve bilgisayarınız cihazı harici bir disk gibi görecektir. Bilgisayar içeriği görmeniz için pencereler açabilir, hepsini kapatın.
    8-Daha sonra şu linkteki http://narod.ru/disk/65254215001.1ca15c5812127aeb73ce2a07d357b6c9/V10E_3G_WW_V4.3_20130108_CustomRom_by_sidenki_EN.zip.html dosyayı indirin.
    9-İnen zipli dosyayı masaüstüne zipten çıkartarak kopyalayın.

Buradan yükleme talimatının resimlerine de bakabilirsiniz.
    http://www1.viewsonic.com/support/downloads/drivers/_download/tablet/viewpad10e/viewpad_10e_3G_ICS_upgrade.pdf

10-İndirdiğiniz klasörden MPTOOL uygulamasını yönetici(önemli) olarak çalıştırın.
    11-NandMpTool programı çalışacaktır.Açılan pencerede sağ üst tarafta "scan" butonuna basın ve tablet bilgilerinizin program tarafından okunduğunu kontrol edin.
    12-Yine aynı programda sağ üst tarafta scan butonunun iki altında "Erase" butonu var. Ona tıklayın.
    13-Ekrana "Erase end"mesajı geldikten sonra Scan ve erase butonları arasındaki "Download" butonuna tıklayın ve yazılımı tablete yüklemeye başlayın.
    14-Ekrana "Download end" mesajı geldikten sonra tabletin bilgsayarla olan bağlantısını kesin ve reset butonuna 3 sn kadar basılı tutun.
    15-Cihazı açın,ilk açılış normaldekinden biraz daha uzun sürebilir,panik yapmayın.
    16-Cihaz açıldıktan sonra 5-10 dk kadar kurcalayın.
    17-Daha sonra cihazı kapatıp, (Volume +) tuşuna basılı tutarken Power butonunu sola sürükleyin ve bırakmadan tutun. Ekrana yeşil android resmi gelince her iki tuşuda bırakın. Cihaz recovery bölümüne girecektir.
    18-Burada "wipe data" yazan kısma Volume + ve volume - tuşlarını kullanarak gelin ve üzerine geldiğinizde power butonunu sola sürükleyin. Yeni açılan menüde yine aynı şekilde "yes .........." yazan yere gelin ve tekrar power butonunu sola sürükleyin.
    19-İşlem tamamlanınca sizi tekrar ana menüye atacaktır. Burada "wipe cache partition" kısmına gelerek yine bir üstteki maddedeki işlemleri uygulayın.
    20-Tekrar ana menüye atıldığınızda "reboot now" üzerine gelerek yine power butonunu sola sürükleyerek onaylayın.
    21-Cihaz kapanacak ve yeniden başlayacaktır. Cihazın ilk açılışı 5 dk kadar sürebilir. Artık tabletiniz hazır.

NOT: 3G'Lİ MODEL İÇİNDİR.

• 3G siz model için bu romu kullanmamız ne gibi sorunlara yol açar? Bende 3G siz model var ve rom bulmakta sorun yaşıyorum. Bu romu kullanmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edobur

3G siz model için bu romu kullanmamız ne gibi sorunlara yol açar? Bende 3G siz model var ve rom bulmakta sorun yaşıyorum. Bu romu kullanmayı düşünüyorum.
    böylesine karmaşık bir işlem ancak bu kadar basit sade ve net anlatılar , eline emeğine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhanakkus

böylesine karmaşık bir işlem ancak bu kadar basit sade ve net anlatılar , eline emeğine sağlık.

Alıntıları Göster
    KArdeş ya yaptım ama hiç bir şekilde tablet açılmıyor ne yapacam ben şimdi ? :( :(
  • merhaba hakan arkadaşım bana viewpad 10 e orjinal kvk rom bulabilirmisin allah rızası için cihazı garantiye göndericem onun için çok lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdo5151

merhaba hakan arkadaşım bana viewpad 10 e orjinal kvk rom bulabilirmisin allah rızası için cihazı garantiye göndericem onun için çok lazım

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/viewpad/viewpad-10e.htm işinize yararmı bilmiyorum ama yarar gibi geldisonuçta orjinal rom kvk lımı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyasing40

quote:

Orijinalden alıntı: serdo5151

merhaba hakan arkadaşım bana viewpad 10 e orjinal kvk rom bulabilirmisin allah rızası için cihazı garantiye göndericem onun için çok lazım

http://www.viewsoniceurope.com/tr/products/viewpad/viewpad-10e.htm işinize yararmı bilmiyorum ama yarar gibi geldisonuçta orjinal rom kvk lımı bilmiyorum

Alıntıları Göster
    arkadaşım dedigini aynı şekilde yaptım fakat 17 den sonrası olmuyor cihaz direk açılıyor ne yapmam lazım internete girmiyor ama vifi açık..yardımcı olursan sevinirim.

• dosyayı indiremiyorum yardımcı olurmusunuz ?
  • Kardes Allah 1000 kere razi olsun.Beni buyuk bir azaptan kurtardin.tabletim sanki yeniden dogdu
    @yucesoyhakan
  • quote:

Orijinalden alıntı: haksoy7

Kardes Allah 1000 kere razi olsun.Beni buyuk bir azaptan kurtardin.tabletim sanki yeniden dogdu
    @yucesoyhakan
    heralde benden kaynaklanan bir sorundu sorun çözüldü saolun
  • Yükledim süper oldu. Teşekkür ederim.iyi bayramlar herkese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar23

Yükledim süper oldu. Teşekkür ederim.iyi bayramlar herkese.
    Bu anlatımı aynı tabletin 3G siz modeline de uygulayıp başarılı olan var mı cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreste

Bu anlatımı aynı tabletin 3G siz modeline de uygulayıp başarılı olan var mı cevaplarsa sevinirim.

Alıntıları Göster
    ben yaptım oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemre16

ben yaptım oldu

Alıntıları Göster
    bunu yaptırabileceğim rom filan yükleyebilen bir yer var mı anadolu yakasında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufo

Çok basit bişey bu, sen hiçbişey yapmıyorsun, herşeyi bilgisayar yapıyor. İstersen yardımcı olabilir. Ayrıca konuyu açan arkadaş çok saol, 3gsiz tablete yaptım, sorunsuz oldu, daha ilk bakışta farkı hissettirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.uzun

quote:

Çok basit bişey bu, sen hiçbişey yapmıyorsun, herşeyi bilgisayar yapıyor. İstersen yardımcı olabilir. Ayrıca konuyu açan arkadaş çok saol, 3gsiz tablete yaptım, sorunsuz oldu, daha ilk bakışta farkı hissettirdi

Alıntıları Göster
    selamlar öncelikle

tabletten beklentim yüksek olmadığı ve ekranın ıps olmasından ötürü hb üzerinden viewpad 10e wifi ver.1.2 modelini sipariş geçtim, birkaç gündür de test ediyorum.

ancak anlamadığım bir nokta var internet üzerindeki kaynaklarda cihazda 512mb ram olduğu belirtilmiş ancak system info gibi cihazın dökümünü çıkartan programlar üzerinden ramın 280mb olduğunu görüyorum.
    bu şu dönemde satılan bir tablet için kabul edilecek bir rakam değil sorun cihazda mı yoksa ver.1.1 den farklı olarak ver.1.2 de ram yarıyamı düşürülmüş anlamadım.

son dönemde 1.2 sürümünü alanlar ram miktarını yazarlarsa memnun olurum.

versiyon modeli için linke göz atın
    http://www.viewsoniceurope.com/tr/support/qa/viewpad-10e-faqs/system-and-upgrade/viewpad-10e-ics-upgrade.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: activ

selamlar öncelikle

tabletten beklentim yüksek olmadığı ve ekranın ıps olmasından ötürü hb üzerinden viewpad 10e wifi ver.1.2 modelini sipariş geçtim, birkaç gündür de test ediyorum.

ancak anlamadığım bir nokta var internet üzerindeki kaynaklarda cihazda 512mb ram olduğu belirtilmiş ancak system info gibi cihazın dökümünü çıkartan programlar üzerinden ramın 280mb olduğunu görüyorum.
    bu şu dönemde satılan bir tablet için kabul edilecek bir rakam değil sorun cihazda mı yoksa ver.1.1 den farklı olarak ver.1.2 de ram yarıyamı düşürülmüş anlamadım.

http://www.viewsoniceurope.com/tr/support/qa/viewpad-10e-faqs/system-and-upgrade/viewpad-10e-ics-upgrade.htm

ram gerçekten 512 sizin gördüğünüz kalan kısım bende note 2 telefonda1,75 gb ram var demiyorum 2 gb var ama dediğin gibi
    sistem 220 mb yiyor ve sana 280 mb gibi bir dar boğaz kalıyor birde ürünün gpu(ekran kartı ) çok çok dandik bide utanmadan hdmı koymuşlar napacaksak

burdan duyrulur ürünü video izlemek e kitap olarak alacak varsa hiç hepsiburadadan sipariş geçmesin ben veriyorum kargo benden 175 tl ye ve herşey kurulu gelecek isterseniz sıfırlayın garantili ürün 3g siz olan modeli haberiniz ola he 150 ver diyen arkadaşlar kusura bakmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: cemre16

quote:

Orijinalden alıntı: activ

selamlar öncelikle

ram gerçekten 512 sizin gördüğünüz kalan kısım bende note 2 telefonda1,75 gb ram var demiyorum 2 gb var ama dediğin gibi
    sistem 220 mb yiyor ve sana 280 mb gibi bir dar boğaz kalıyor birde ürünün gpu(ekran kartı ) çok çok dandik bide utanmadan hdmı koymuşlar napacaksak

burdan duyrulur ürünü video izlemek e kitap olarak alacak varsa hiç hepsiburadadan sipariş geçmesin ben veriyorum kargo benden 175 tl ye ve herşey kurulu gelecek isterseniz sıfırlayın garantili ürün 3g siz olan modeli haberiniz ola he 150 ver diyen arkadaşlar kusura bakmasın

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaslar

ben cihazı yeni aldim fakat ayarlar depolama bölümündeki data storage alımı toplan 0,89 gb dahili depolama toplam alan 1,66 gb gozukuyor bunların toplami özelliklerindeki göründügü gibi 4 gb yapmıyor. ve ayarlar uygulamalar bölümünden ram e baktığımda toplam ram i 285mb olarak görüyorum. bu sizdede böylemi görünüyor yoksa sadece bendemi böyle? kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim çünkü bu problem sadece bende varsa iade edeceğim?

• quote:

Orijinalden alıntı: flystar35

merhaba arkadaslar

ben cihazı yeni aldim fakat ayarlar depolama bölümündeki data storage alımı toplan 0,89 gb dahili depolama toplam alan 1,66 gb gozukuyor bunların toplami özelliklerindeki göründügü gibi 4 gb yapmıyor. ve ayarlar uygulamalar bölümünden ram e baktığımda toplam ram i 285mb olarak görüyorum. bu sizdede böylemi görünüyor yoksa sadece bendemi böyle? kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim çünkü bu problem sadece bende varsa iade edeceğim?

1 gb bellek var ama işletim sistemi çalıştığından sana kalan miktar bu.

alet zaten 4 gb ona da işetim sistemi kurulu. Sana kalan da belirttiğin miktar. Bir sorun yok.

Aletin kendisi sorun zaten. İade edebiliyrosan(ki kimse geri almaz) et.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: flystar35

merhaba arkadaslar

1 gb bellek var ama işletim sistemi çalıştığından sana kalan miktar bu.

alet zaten 4 gb ona da işetim sistemi kurulu. Sana kalan da belirttiğin miktar. Bir sorun yok.

Aletin kendisi sorun zaten. İade edebiliyrosan(ki kimse geri almaz) et.

Alıntıları Göster
    KENDİ sitesinden 2.3 ginger bread kurdum alet açılmadı brick oldu sandım
    4.0 ice cream orjinalini kurdum alet hızlandı nova launcher mutlaka kurun derim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.