Şimdi Ara

**VİESSMANN VİTODENS 50-W** Kullanıcıları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
535
Cevap
11
Favori
65.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: derrreci

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bosch classic piyasadan kaldırıldı bosch ta en düşük model bosch class 2000w iş görür sorunsuz cihaz çift eşanjörlü 22kW kapasitede sessiz çalışır bir de bosch class 6000w var hem modülasyonlu hem de on-off oda termostatı takılır,class 2000'e sadece on-off oda termostatı takılır kayda değer tek fark bu

Sagolun airfelden vazgectik sebep servis sikintisi varmis su an eca proteus premix baglatacagiz.benim yaptirdigim mühendistlik onermis bende confeo premix var artik uretimi kaldirilmis.yoksa benim kombiden baglatacaktik

Benim zorlamamla yogusmali kombi almaya ikna oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• derrreci D kullanıcısına yanıt
    eca proteus premix iyi tercih hayırlı olsun
  • quote:

eca proteus premix iyi tercih hayırlı olsun

Tesekkur ederim iyi formlar

• Viessman vitodens 100 ile vitodens 50 arasında ne fark var vitodens 100 almayı düşünüyorum sirkilasyon pompası gücü hakkında bilgisi olan varmı

• Edirine E kullanıcısına yanıt
    ikisi arasındaki farkı bilmiyprım
    ama vitodents 50 w için bilgi vereyimn
    kullanıyorum kombiyi
    ekran kartı sorunu var
    kendi termostatını bile alsan on off bir termostat ile ekran donuyor . o problemi var .
    modülasyonlu termostat alırsan ise kombi kazan suyu sıcaklığını çok yükseltiyor.
    vitodens 50 nin en büyük handikabı ekran kartı sorunu
    başka termostat takınca servis değiştirmiyor. mecbur kendi termostatını takman lazım
    ben o şekilde garantiden dğiştirdim.
    ayrıca pompa olark 85 pw gücünde kademesiz bir pompa var
  • Yaklaşık iki yıldır bu kombiyi kullanıyorum, sık olmamakla birlikte sıcak suyu açtığım zaman, su yeteri kadar sıcak gelmiyor fakat kombiyi resetlediğim zaman düzeliyor ve uzunca bir süre düzgün bir şekilde çalışıyor. Kombide bir arıza olmaz ihtimali var mı? servis çağırmalı mıyım ?
  • OKAN ÇELİK O kullanıcısına yanıt
    bence çağırın durum normal değil

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Viessmann yetkili servisini aradım durumu anlattım. Hata kodu verip vermediğini sordular hata kodu vermediğini söyledim. Önemli bir şeyinin olmadığını kombinin çeşitli sebeplerden (su basıncı, elektrik dalgalanmaları vb.) anlık sorun olabileceğini reset işlemi sonrası düzeliyor ise bir probleminin olmadığını tedbir amaçlı voltaj regülatörü taktırmam gerektiğini söyledi.
  • OKAN ÇELİK O kullanıcısına yanıt
    elektrik dalgalanmasından kaynaklanıyorsa servis doğru bilgi vermiş kombi regülatörü alman lazım baysallar veya delta markalarını öneririm

• Arkadaşlar 3 aydır kullanıyorum tabiki havalar soğumaya başladı. Orduda gündüz 16-17 derece hava gece de ortalama 9-10 derece oluyor. Kombiyi 35 yapınca neredeyse hiç yanmıyor gibi çok ılık yanıyor petekler üşüyoruz. 40 yapınca biraz ısıtıyor yine ısındık diyemiyoruz. ama eski evimde bosh 2000 vardı 40 yapamazdık petekler yanardı 35 gayet iyiydi. Bu viessmanda ise aynı ısıyı 45 te alıyorız adeta. Bosh un 35 i viessmandaki 45 gibi. Eski evim bir alt kat. Ev 140m2 üstüm çatı boş. Güneş almıyoruz ama burada belirtmek istediğinim su ısısı olarak bosh2000 e göre neredeyse 10 derece fark ediyor ayarlarda. Akşam 19 ta açsam sabah 8 de kapatsam 7 m3 yemiş oluyor 10 derece 40 su sıcaklık seviyesinde. Tecrübeli arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperkurucu -- 7 Kasım 2018; 12:32:31 >
  • Viessmann vitodens 50t 25 kw kombi aldım hangi sigortayı bağlamam gerekir amper ve tür olarak

• arkadaşlar benimde aynı kombiden var şöyle bir sorun oluştu. kullanma suyu 45 dereceye ayarladım lakin bir anda 70 dereceye cıkıyor ve deli gibi yakıyor. ve haşlıyor. servis geldi eşanjörü temizledi düzeldi. sıcaklık en fazla 60 dereceyi gördü sabitledi.abi hattın kirli eğer tekrar yaparsa hattını temizletmen gerekiyor dedi. +15 derece normal mi banyoya epey yol var ondan dolayı yükselebilir dedi servis.petek suyunda +7 -5 oynama oluyor lakin kullanma suyunda +15 normalmi sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saglikci_salih -- 19 Ocak 2019; 8:51:44 >
  • saglikci_salih S kullanıcısına yanıt
    +15 fazla
    Merhaba ;
    eğer okur dönerseniz immergas dış hava sensörü ile danişmak istediğim bazı bilgiler var eğer yanıtlarsanız çok makbule geçer selam ve saygılar.not dm mesaj kabul edilmediği için buradan yazdım.
  • Arkadaşlar bu kombideki pompa sanırım frekans konvertorlü değil. Elektrik tüketimi nasıl? ERP'ye uygun mu?
  • from_anatolia kullanıcısına yanıt
    erp yönetmeliği geçen yıl meclis'ten çıktı artık kombi üreticileri yeni pompalar takmaya başladılar bu kombide klasik pompa var broşürü de o yöndeydi emin olmamakla beraber sanki pompayı yenilemişler gibi duruyor ama emin olman için müşteri hizmetlerini aramak lazımhttps://www.viessmann.com.tr/tr/konut/gaz-yakitli-kombi/gaz-yakitli-yogusmali-kombiler/vitodens-050w.html
  • quote:

erp yönetmeliği geçen yıl meclis'ten çıktı artık kombi üreticileri yeni pompalar takmaya başladılar bu kombide klasik pompa var broşürü de o yöndeydi emin olmamakla beraber sanki pompayı yenilemişler gibi duruyor ama emin olman için müşteri hizmetlerini aramak lazımhttps://www.viessmann.com.tr/tr/konut/gaz-yakitli-kombi/gaz-yakitli-yogusmali-kombiler/vitodens-050w.html
    Karadeniz bölge müdürlüğü ile görüştüm. Yeni üretimlerde frekans konvertörlü pompalar var diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Edirine

Viessman vitodens 100 ile vitodens 50 arasında ne fark var vitodens 100 almayı düşünüyorum sirkilasyon pompası gücü hakkında bilgisi olan varmı
    Ben de araştırıyorum farklarını, bilen arkadaş aydınlatırsa sevinirim.

100'de 26 kw var, 50'de 24 kw var. 100'ün modülasyon aralığı daha geniş.
    100 sanırım Almanya'dan ithal, 50 ise ülkemizde montaj. (Emin değilim.)
    100'ün ekranı daha büyük ve dokunmatik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 27 Şubat 2019; 11:25:19 >
  • from_anatolia kullanıcısına yanıt
    100w almanyadan geliyor 50w ise manisa'daki viessmann fabrikasında üretiliyordu.tabii viessmann'ın birçok fabrikası var ürün tedariği değişmiş olabilir. 100w daha eski bir model ama makyaj geçirdi
    100w'in modülasyon aralığı %18-%100,kalorifer devresi 26kW sıcak su devresi 26kW
    50w'nin ise %27-%100 civarında,kalorifer devresi 24kW sıcak su devresi 29kW. 100w nin lcd ekranı daha büyük
    İngiltere'de 100'e 5, 50'ye de 3 yıl garanti veriyorlarmış. 100 daha çok satsın diye mi acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.