Şimdi Ara

VIESSMAN mı ECA mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
19.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: taşkafa

Hayırlı olsun. Aynısını ben 6 yıldır kullanıyorum...Çok şükür...Şikayetim olmadı..Güzel bir seçim..

@taşkafa 2.5 yıldır takip ediyorum seni ve çok faydalanıyorum verdiğin bilgilerden..aldıracan bana en sonunda ECA premix'i.. bütçeyi toparlıyorum şuanda..sonbahara doğru sana danışacağım şeyler olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IMPARATORUS

Arkadaşlar merhaba,

Tekrar hepinize ve önerilerinize teşekkür ederim. Cihazın montajı yapıldı. ECA Cofeo Premix Yoğuşmalı. birkaç güne kadar oda termostatı da gelecek. Henüz gaz açılmadı. Önümüzdeki hafta sonuna kadar biter diyorlar. Ternostat olarak Lago-FB-OT-0--362 sipariş ettim. Kış geldiğinde, sizlere performansı hakkında da bilgi vermeye çalışırım.

Kombiniz hayırlı olsun..Kaliteli bir cihaz memnun kalırsınız.

Kombi altına metal ömontaj kiti yapıldımıhttp://www.kombiveklima.com/ECA-Tesisat-Montaj-Kiti,PR-461.html
    Bu ürünü haricen almak istedim ancak Eca artık haricen satışını durdurmuş, acaba kombiyle birlikte vermeye devam ediyormu bunu öğrenmek istiyorum.

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

Tekrar hepinize ve önerilerinize teşekkür ederim. Cihazın montajı yapıldı. ECA Cofeo Premix Yoğuşmalı. birkaç güne kadar oda termostatı da gelecek. Henüz gaz açılmadı. Önümüzdeki hafta sonuna kadar biter diyorlar. Ternostat olarak Lago-FB-OT-0--362 sipariş ettim. Kış geldiğinde, sizlere performansı hakkında da bilgi vermeye çalışırım.

İyi günlerde kullanın aynı cihazın 30kW olanını kullanıyorum, 240m2 triplex evde 16m radyatörle birlikte.

LagoFB termostat kullanmak doğru bir seçim iç ısıyı 0.1 derece ile sabit tutuyor, istenirse haftalık program da yapılıyor.

Bu sisteme bir de ECA nın dış hava sensorunu da eklerseniz radyatör su sıcaklığı ayarı ile de uğraşmaz ve max. tasarruf sağlar kombinin yerini unutabilirsiniz.

Dış sensor sayesinde radyatör su sıcaklığı bu kış çoğunlukla 30-35 dereceyi geçmedi ancak aşırı soguklar olduğunda birkaç defa 50 derece gördüm, onun haricinde içerisi sabit sıcaklıkta iken radyatörlerin yanıp yanmadığı bile anlaşılmadı, radyatör üzerinde çamaşır falan kurutmak isterseniz sıkıntı olur uyarmış olayım

Ama tüketim olarak 2-3 katı fiyatlı malum cihazlarla aynı performans aldık 100-120m2 daireler ile kıyaslanacak kadar faturalar ödedik.

Hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Selamlar,
    Ben de bir süredir kombilerler ilgili bilgi topluyorum. ECA confeo premix bir çok kişinin tavsiye ettiği bir model olduğundan sanıyorum markayı saptadım. Ancak dün bir kombi bayisinin evimdeki petek uzunluğunu söyledikten sonra (7 metre ve 2 havluluk 130 m2 doğu ve güney mantolu çatı dubleksi daire) bu kadar peteğe yoğuşmalı olmaz, faydadan çok maliyetli olur demesi kafamı karıştırdı. Söylediği; 12-13 metre altındaki petek uzunluğu altında yoğuşmalı tercih etmiyorlarmış. Bir de ECA premix'in haftalik programlama özelliği varmı?

Yoğuşmalı kombi meselesi şudur:

Isınma sezonunun büyük kısmında, kombiyi en fazla 55C (ortalama 40-50C) petek sıcaklığı oluşturacak kadar yaktığınızda, mevcut petek miktarları evi ısıtmaya yeterse yoğuşmalı kombi verimli olacak demektir.
    Bunu anlamanın iki yolu var:
    1. Peteklerle daha önce kombi veya merkezi sistemle ortalama 40-50C petek sıcaklığında ısındıysanız, yoğuşmalı kombiyle de ısınacaksınız demektir.
    2. Evinizin yaklaşık ısı kaybının hesaplanarak mevcut peteklerin yeterlilik durumunun değerlendirilmesi en doğru yaklaşım olur. Bunun için bazı ek bilgiler verirseniz burada bazı hesaplamalarla yaklaşık şeyler söyleyebiliriz:
    * Yaşadığınız il/ilçe,
    * Tüm alanların (oda, salon vd.) m2 cinsinden ölçüleri ve buralardaki petek tip ve uzunlukları (ayrı ayrı),
    * Çatı arası ısı izolasyonu olup olmadığı...

Kombilerde 2 çeşit proğramlama olur. Ayarladığınız günlerde/saatlerde ya kombinin tamamen kapanması (kombi üzerinden ayarlanır) veya oda termostatı ile istenen oda sıcaklığına göre çalışması/gerekirse kapanması sağlanır. Belirlenen saat veya günlerde kombinin tamamen kapanması fonksiyonu, belki uzun süre evde kimse olmayacaksa düşünülebilir. Onun dışında ev içi sıcaklığın seçilen bir değerde korunması yününden olumlu tarafı yoktur. Örneğin gündüz saatlerinde kapatmaya proğramladığınızı düşünelim. Sabah evden çıkarken ev içi sıcaktır. Kombi proğram gereği kapalı kaldığı saatlerde dış sıcaklık yükselmezse veya düşerse ev soğuyacaktır. Akşam eve geldiğinizde ev soğuk olacak ve kombi evi tekrar ısıtmak için gereğinden fazla yanacaktır. Isınmada konfor ve tasarruf yönünden doğru yaklaşım, evi soğutmadan iç sıcaklığı 1C farkla koruyacak şekilde kombiyi kullanmaktır. İç sıcaklığın hassas bir şekilde korunabilmesi sadece oda termostatı ile mümkündür. ECA Confeo Premix ile bu amaç için kullanılabilecek oda termostatı Lago FB-OT'dir. Günlük/haftalık proğramlanabilir ve modülasyonludur.

memint üstadım selamlar,

Bugun eca servis açilisa gelecek. termostat icin onerdiginizmodulasyonlu lago fb ot'yi sordum. Bana bu cihazin yogusmali kombilerde kullanilamayagini. Cunku yogusmali kombilerde modulasyon olmadigini soyledi. Comfeo plus ile premix in karistirildigini soyledi. ne kullanacagim sorusuna ise garanti kitapciginda da bulunan cronothern cm700 dedi. Cok sasirdigimi soyledim. cunku sadece siz degil bir cok kisi aksini soylemisti. Enteresan bir cevap oldugu icin sizlerle paylasmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Palavrada sınır tanımıyorlar, önce araştırsın ondan sonra yönlendirsinler. Daha önce bir arkadaşa bu olmaz broşürde yazmıyor demişler daha sonra fabrikaya sorup olacağını teyit etmişlerdi..

Bir sitede sadece şu ifade var.
    -------------------------------------
    Confeo Plus, Fortius Plus ve Confeo Premix Yoğuşmalı ** kombilere uyumlu modülasyonlu termostattır.
    **Confeo Premix kombinizin seri numarasının son 6 hanesi 104611 rakamından küçükse Confeo Premix modeli kombinize uymaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Kombiniz hayırlı olsun..Kaliteli bir cihaz memnun kalırsınız.

Kombi altına metal ömontaj kiti yapıldımıhttp://www.kombiveklima.com/ECA-Tesisat-Montaj-Kiti,PR-461.html
    Bu ürünü haricen almak istedim ancak Eca artık haricen satışını durdurmuş, acaba kombiyle birlikte vermeye devam ediyormu bunu öğrenmek istiyorum.

selamlar,

tsk. Sorunuzu yeni farkettim. hayir cihazin altina herhangi bir sey takilmadi. Önem arzediyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bahsettiğim şey aşağıdaki resimde kombi altında metal montaj boruları daha önce Eca da standart olarak veriliyordu, şimdi kaldırılmış satıcıların söylediğine göre.

Faydası ise kombi altındaki S şeklindeki boruların, filtre ve vanaların metal olması sirkülasyon ve verim açısından daha iyi olduğu söyleniyor. Benim kombide de filtre ve vana plastik yapıldı o tarihte bilseydim metal yaptırırdım. Yinede müsat olduğumda yaptıracağım.

VIESSMAN mı ECA mı?
  • lago fb ot uyumlu ben 1 seneden beri kullanıyorum tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Bahsettiğim şey aşağıdaki resimde kombi altında metal montaj boruları daha önce Eca da standart olarak veriliyordu, şimdi kaldırılmış satıcıların söylediğine göre.

Faydası ise kombi altındaki S şeklindeki boruların, filtre ve vanaların metal olması sirkülasyon ve verim açısından daha iyi olduğu söyleniyor. Benim kombide de filtre ve vana plastik yapıldı o tarihte bilseydim metal yaptırırdım. Yinede müsat olduğumda yaptıracağım.

VIESSMAN mı ECA mı?

açıkçası ben verimle alakalı bir işlevini duymadım bu güne kadar.

Bende proteus var hermetik servis kendi gelip takmıştı bu parçadan kurulumu yaparken.

• e.c.a kullanıyorum alalı 1.5 sene olcak herangi bir sorun çıkmadı çıkmaz da inşallah
  • Arkadaşlar,
    ECA Confeo Premix kombi için Lago FB OT oda termostatı aldım. Bağlantısını kendim yapmak istiyorum. Kombinin kılavuzunda bahsedilen oda termostatı konnektörünü, oda termostatındaki 1 ve 2 numaralı pinlere bağladım ancak termostatın ekranında hiçbir şey görünmedi. Ters bağlamayı denemedim. Birşeyi gözden mi kaçırıyorum acaba?
    Ayrıca kafama takılan başka birşey daha var; Oda termostatının satıldığı sitelerde bağlantını 3 x 0.75 kabloyla yapılması gerektiği söyleniyor. Oysa hem kombinin, hem de termostatın manuellerinde sadece iki pin gösteriliyor. Üçüncü kablo nereye bağlanacak ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolguy71

Arkadaşlar,
    ECA Confeo Premix kombi için Lago FB OT oda termostatı aldım. Bağlantısını kendim yapmak istiyorum. Kombinin kılavuzunda bahsedilen oda termostatı konnektörünü, oda termostatındaki 1 ve 2 numaralı pinlere bağladım ancak termostatın ekranında hiçbir şey görünmedi. Ters bağlamayı denemedim. Birşeyi gözden mi kaçırıyorum acaba?
    Ayrıca kafama takılan başka birşey daha var; Oda termostatının satıldığı sitelerde bağlantını 3 x 0.75 kabloyla yapılması gerektiği söyleniyor. Oysa hem kombinin, hem de termostatın manuellerinde sadece iki pin gösteriliyor. Üçüncü kablo nereye bağlanacak ki?

Bu bağlantı ile ilgili bilgi verebilecek hayır sever arkadaşlar var mıdır?
    Kullanıcı olarak biz bağlayabilmek istiyoruz. Her zaman servisler para kazanmasın :)

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: coolguy71

Arkadaşlar,

http://forum.donanimhaber.com/m_69510515/tm.htmaya ak

buraya bak....

• Lago FB OT modulasyonlu olduğu için 1 ve 2 nolu soketlere bağlanmayacak buraya aç kapa tipi OT bağlanır siz elinizdeki termostadı zannaedersem 10 ve 11 nolu girişlere takılacak bunu öncelikle ürünün kataloğundan bakın orada yazıyor daha sonra ön kapağı çıkararak anakarttaki bu 10 ve 11 nolu soketlere (buradaki mavi kablo ile yapılan köprü bağlantı sökülerek) takınız yani cihazın sol başındaki 1 ve 2 nolu bağlantıdaki mavi köprüye değil ana kartın ortasındaki mavi kablolu köprü nün yerine 2 kablo ile OT bağlayınız.
  • eca confeo premix, f/p açısından daha avantajlı,servisi çok yaygın,fabrikası manisada,ayrıca uzun vadede yedek parça sıkıntısında bir adım öndedir
  • arkadaşlar merhaba,
    eve doğalgaz istiyoruz ama eca mı doğalgaz mı avantajlıdır? hiç anladığımız bi konu değil kalite olarak ne dersiniz? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedna03

arkadaşlar merhaba,
    eve doğalgaz istiyoruz ama eca mı doğalgaz mı avantajlıdır? hiç anladığımız bi konu değil kalite olarak ne dersiniz? teşekkürler

f/p premix yoğuşmalı kombi öneririm:eca confeo premix ve baymak falke condense veya baymak duo tec
    kaliteli cihazlardır
    kombiye yakın radyatörlere kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000
  • daysleeper kullanıcısına yanıt
    Ya bravo hepinizi alkışlıyorum. Bir kombinin 24 KW lık değeri ile diğer kombinin 35 kw lık değerini kıyaslayıp çok güzel kafa karıştırmışsınız. Ve sizler kendinize mühendis diyorsunuz öylemi... alkışlar sizlerin olsun.
  • takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.