Şimdi Ara

VİDEOLARDA SES GÖRÜNTÜ AYARSIZLIĞI!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
49.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar daha şimdi denedim oldu: windows media player classic te vidyo oynarken puase yapıp sırası ile;

1) Sağ tıklayın ekrana
    2) Audio bölümüne gelip Options'a tıklayın
    3) Sağda Audio Time Shift(ms) seçeneğinin kutucuğunu işaretleyin
    4) Yandaki değer bölümüne 1 sn için 1000 değerini girin.

Bende görüntü önce ses sonra geliyordu ben artı değer yaptım ve ses 1 sn kadar gecikiyordu bu yüzden 1000 değerini girdim ve şuan çok rahat izliyorum. Kolay gelsin sizlere ;)
  • Merhaba dostlar bende internet üzerinden film izlerken aynı sorunu yaşıyorum tarayıcı olarak google chrome kullanıyorum internet explorer üzerinden izlediqimde normal olarak izlenebiliyor ama benim tercihim chrome'den yana bana yardımcı olursanız çok sevinirim :)
  • konu 2012 de ne kadar dikkat çeker bilmem ama
    ses senkron sorunu bs playerde çok basit
    ctrl ve shift tuşlarına aynı anda basın
    sağ yön tuşuna basarsanız gecikme yapar sol yön tuşuna basarsanız sesi öne alır.

BS PLAYER PRO 1 Numara
  • quote:

Orijinalden alıntı: aderanc

Arkadaşlar daha şimdi denedim oldu: windows media player classic te vidyo oynarken puase yapıp sırası ile;

1) Sağ tıklayın ekrana
    2) Audio bölümüne gelip Options'a tıklayın
    3) Sağda Audio Time Shift(ms) seçeneğinin kutucuğunu işaretleyin
    4) Yandaki değer bölümüne 1 sn için 1000 değerini girin.

Bende görüntü önce ses sonra geliyordu ben artı değer yaptım ve ses 1 sn kadar gecikiyordu bu yüzden 1000 değerini girdim ve şuan çok rahat izliyorum. Kolay gelsin sizlere ;)

Bu arkadaşımızın uyguladığı yöntem tamamen kusursuz.Ayrıca VLC PLAYER kullanan arkadaşlar için ise yapılacaklar;

1:VLC player
    2:ARAÇLAR bölümünden 'İZ EŞLEŞTİRME'
    3:Daha sonra EŞLEŞTİRME butonu alt tarafta SES İZİ EŞLEŞTİRMESİ kutucuğuna Ses öndeyse + değer arkadaysa - değer katıyoruz.

• Evet @aderanc arkadaşımızın sunduğu yöntem işe yarıyor. Benim düzenleme yaptığım videoda -400 değerini girmem gerekti... Farkına varamamış olabilecek arkadaşlarımız için şu noktayı da açıkça belirtelim; ms: mili saniye ve 1000 ms = 1 saniye

Yalnız şöyle bir sorun oluştu; VLC player'da videonun görüntü - ses uyumsuzluğunu düzelttikten sonra videoyu bu kez Media Player Classic ile açtığımızda görüntü - ses sorunu oluyor. Videoyu Media Player Classic ile açıp görüntü - ses uyumsuzluğunu düzeltip VLC Player'da açtığımız da bu kez de VLC Player de görüntü - ses uyumsuzluğu oluyor. Ayrıca, videonun görüntü - ses uyumsuzluğunu ortadan kaldıracak işlemi video ister Media Player Classic ile açıkken ister VLC Player ile açıkken uygulayalım, Windows Media Player'da yine görüntü - ses uyumsuzluğu devam ediyor. Dolayısiyle; bu yöntem media player yazılımından yazılımına değişiyor.

Video izlerken Windows Media Player'ı tercih ettiğim için, videoyu Windows Media Player'da doğru düzgün yürüyecek şekilde ayarlayabilmeyi tercih ederdim. Bu sorunun Windows Media Player'da nasıl çözümlendiğini bilen var mı?

• internetteki bütün anlatımları denedim fakat çözüm olmadı

dfx audio enhancer bu programı yükledim ve sıkıntım ortadan kalktı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.