Şimdi Ara

Videoda yüksek ses çıktığında bilgisayar hoparlörü ses iletmeyi kapatıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
75
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abilerim, ben bir gün portal oyununu oynuyordum ve oradaki taretleri bilirsiniz çok gürültülülerdir. Taretler bana sıkarken bir anda ses gitti. Ben de sandım ki hoparlör patladı ama bilgisayarı kapatıp açınca düzeldi. Bu olay sonrasında ne zaman youtube'da video izlerken herhangi bir yüksek ses çıkarsa hoparlör kapanıyor, hiç ses gelmiyor. İşinize yararsa diye Hz testi yaptım 2000Hz'de hoparlör kapandı. Test videosu bu.

adminofthissiteyoutube
    Sinusoidal wave going trough entire human audio spectrum, starting at 20Hz and ending at 20kHz. Note that the frequency increases exponentially, the idea was to increase the frequency by constant fraction of currently played frequency rather than by a constant value (which would result in clearly noticeable fast change at lower frequencies and nearly no change at higher frequencies). Enjoy. Note: This wave has the same volume level measured by acoustic pressure all the time, however human sound perception differs depending on frequency. For lower frequencies (below 1kHz) you might want to increase your volume, but don't forget to lower it later to avoid damage to your hearing. If you don't hear anything below 40-50Hz even at full volume your audio hardware is probably incapable of playing lowest frequencies. You might want to try to listen on the headphones in such case. Also if you stop hearing sound somewhere between 10kHz - 20kHz - do not increase your volume for safety reasons. Every human hears a bit differently and have different hearing thresholds. Hearing range also changes with age. Younger people can usually hear higher frequencies. For HD (High Definition) version of this test, which might yield better audio quality see: http://www.youtube.com/watch?v=H-iCZElJ8m0
    https://www.youtube.com/watch?v=qNf9nzvnd1k

• Ses driveri otomatik güncellenmiş ve bir sorun olmuş görünüyor.

Konuyla ilgili sizden biraz daha detay istiyoruz. Şu adımları izlediniz mi?

1) Bilgisayarınızın marka ve modeli nedir?

2) Windows 8'e yükselttikten sonra ses sürücüsünü kurdunuz mu?

Ayrıca ses, video ve oyun denetleyicisi sürücüsü için aygıt yöneticisinde herhangi bir hata olup olmadığını kontrol edebilir ve bize yazabilirsiniz. Lütfen görmek için aşağıda verilen adımları izleyin.

a) Masaüstünde Windows Tuşu + X Tuşuna basın.

b) Aygıt Yöneticisi'ni seçin . c) Ses , Video ve Oyun denetleyicisini

genişletin . d) Herhangi bir hata ( ! işareti ) veya ( ? İşaret ) olup olmadığını kontrol edin .

Burada verilen sorun giderme yöntemini izleyin.

Ses Sorun Gidericisini çalıştırın.

Ses Çalma sorun gidericisini çalıştırmak için lütfen aşağıda verilen adımları izleyin.

a) Masaüstünüzde Windows tuşu + W tuşuna basın.

b) Sağ üst köşedeki arama kutusuna Sorun Giderme yazın.

c) Aramadan sonra elde edilen Sorun Giderme seçeneğini seçin.

d) Sol panelden Tümünü Görüntüle seçeneğini seçin . e) Ses Çalma seçeneğini seçin. f) Ağ Bağdaştırıcısı sorun gidericisini gerçekleştirmek için İleri'ye tıklayın ve adımları izleyin.

Yöntem 2: Ses, Video ve Oyun denetleyicisini bilgisayarınızdan kaldırın ve üreticinin web sitesinden uyumluluk modunda yükleyin.

Adım 1: Bu adımı yalnızca ses sürücüsünü yükselttikten sonra yüklediyseniz izleyin.

Windows 8. Aksi takdirde sonraki adıma geçin.

Sürücüyü kaldırıp yeniden yüklemek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

a) Masaüstündeyken Windows tuşu + X tuşuna basın.

b) Aygıt Yöneticisi'ni seçin . c) Kaldırmak için sol panelden Ses , Video ve Oyun

denetleyicisi öğesini bulun ve çift tıklayın d) Aygıtı sağ tıklayın ve Kaldır öğesini tıklayın . e) Windows, aygıtın kaldırılmasını onaylamanızı ister. Sürücüyü kaldırmak için Tamam'a tıklayın . f) Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı en kısa sürede yeniden başlatın.

• direkt3d D kullanıcısına yanıt

İlginiz için teşekkürler. 

1)Toshiba Satellite L755

2) Win7'den Win10'a yükselttim ama ses sürücüsü kurmadım.

1.Yöntemi uyguladım ve sorun çözülmedi çünkü sürücülerde sorun bulunamadı.

2.yöntemi uyguladım, bilgisayarı kapatıp açtım ve başta verdiğim linkteki videodan tekrar test ettim. Şu an 3800 Hz'de kapanıyor ses. Nasıl olduysa çözüldü ama eklemek istediğiniz birkaç şey daha varsa onları da uygulayabilirim. Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OTOBOT AHMET -- 25 Eylül 2022; 13:0:31 >
  • Windows update otomatik kurmuştur başka açıklaması yok . Güle güle kullan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.