Şimdi Ara

Video Rehber: Adım adım oyuncu bilgisayarı kuruyoruz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
3
Favori
50.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ha bu arada neyin reklamı yapılmış derseniz kingston kokuyor video. hele oyun performansı yorumunda sonra "ssd hdd oyun yükleme hızı" muhabbeti intelin dahili grafik kartlarını tanıtırken "ssd ile performansı artıyor" muhabbetine benziyor. oyun yükleme hızı / oyun performansı bu ikisi yanyana olmamalı heleki yorumu yapan erdinç iyikul ise şu eski bilgisayar dergilerindeki göz boyayayıcı donanım tanıtımlarına benziyor. bana vodoo 3 3000 aldırmıştı o tanıtımlardan birisi :) birsürü para vermiştim pişman olmasamda anlatımın süperliğine dikkat çekmek istiyorum. ve kart yanmıştı orası apayrı bi mesele kartın dandikliğinden değil şans işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

quote:

ne gerek var böyle sistem yapmaya?

al birtane ps3 yada xbox keyfine bak ...

internet için ise basit bir notebook,netbook yada tablet bilgisayar alsanız size toplamda 1500 tl ye mal olur... geriside cebinizde kalır

Konsol - PC tartışmasına gerek yok, biraz zevk meselesi aslında.

Şimdiki oyunlardaki görüntü farkını geçtim, Battlefield 3 çıktığında çok daha net anlaşılacak zaten PC'nin önemi. İnsanlar sırf bu oyun için sistem upgrade'i yapıyorlar şimdiden.

dostum tamam aralarında ufak tefek farklar olacaktır ve sizin dediğiniz yakın zamanda bilgisayarlar konsolları grafikte geçecek diyorsunuz da konsolların oynattığıda atari grafikleri değil..ayrıca 4000 tl gibi bir fiyattan bahsediyorsunuz.... konsollar 5 yılda bir yenilenirken bilgisayarlar hergün yenileniyor..illaki birgün geçecektir ancak yabana atılacak cinsten değil şuanki grafiklerde biliyorsunuz.....

demek istediği hem bilgisayarların ömürleri çok uzun olmuyor hemde çok pahalı oluyor toplaması.. tabi alanada saygı duymak lazım ne diyelim

Dediğim gibi zevk meselesi biraz. Ama ben özellikle online oyun oynarken elimin altında kaliteli bir mouse + mousepad + klavye olmalı. Gamepad de var, nadiren TPS'lerde, FIFA'da ve araba yarışlarında kullanıyorum. Ama stratejidir, FPS'dir, RPG'dir, benim için klavye - mouse ikilisi vazgeçilmez. Konsola bunlar takılıyor ama başarımları ne derecedir, tartışılır.

Piyasa böyle... Bugün PC önde, yarın yeni nesil konsollarla öncülük onlara geçecek. Bir de konsol kalitesinde oyun oynamak için 4000 TL falan gerekmiyor, yarısından bile azına halledebiliyorsun. Ayrıca ek olarak nete girmek, ve diğer multimedia işlemler için ayrı bir PC almak zorunda kalmıyorsun.

Bu arada birçok kişiye konsol öneririm, ama benim oyun kültür ve zevkime biraz ters düşüyorlar.

dostum ps3 e klavye mouse bağlanabiliyorki, en basitinden kendi kullandığım microsoft wireless desktop 3000.

• quote:

Orijinalden alıntı: nrbaki

Param yok pulum yok neyle alacağız bu sistemi :P

hayallerinde al sende:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: RYAN7R

quote:

quote:

quote:

quote:

ne gerek var böyle sistem yapmaya?

al birtane ps3 yada xbox keyfine bak ...

internet için ise basit bir notebook,netbook yada tablet bilgisayar alsanız size toplamda 1500 tl ye mal olur... geriside cebinizde kalır

Konsol - PC tartışmasına gerek yok, biraz zevk meselesi aslında.

Şimdiki oyunlardaki görüntü farkını geçtim, Battlefield 3 çıktığında çok daha net anlaşılacak zaten PC'nin önemi. İnsanlar sırf bu oyun için sistem upgrade'i yapıyorlar şimdiden.

dostum tamam aralarında ufak tefek farklar olacaktır ve sizin dediğiniz yakın zamanda bilgisayarlar konsolları grafikte geçecek diyorsunuz da konsolların oynattığıda atari grafikleri değil..ayrıca 4000 tl gibi bir fiyattan bahsediyorsunuz.... konsollar 5 yılda bir yenilenirken bilgisayarlar hergün yenileniyor..illaki birgün geçecektir ancak yabana atılacak cinsten değil şuanki grafiklerde biliyorsunuz.....

demek istediği hem bilgisayarların ömürleri çok uzun olmuyor hemde çok pahalı oluyor toplaması.. tabi alanada saygı duymak lazım ne diyelim

Dediğim gibi zevk meselesi biraz. Ama ben özellikle online oyun oynarken elimin altında kaliteli bir mouse + mousepad + klavye olmalı. Gamepad de var, nadiren TPS'lerde, FIFA'da ve araba yarışlarında kullanıyorum. Ama stratejidir, FPS'dir, RPG'dir, benim için klavye - mouse ikilisi vazgeçilmez. Konsola bunlar takılıyor ama başarımları ne derecedir, tartışılır.

Piyasa böyle... Bugün PC önde, yarın yeni nesil konsollarla öncülük onlara geçecek. Bir de konsol kalitesinde oyun oynamak için 4000 TL falan gerekmiyor, yarısından bile azına halledebiliyorsun. Ayrıca ek olarak nete girmek, ve diğer multimedia işlemler için ayrı bir PC almak zorunda kalmıyorsun.

Bu arada birçok kişiye konsol öneririm, ama benim oyun kültür ve zevkime biraz ters düşüyorlar.

dostum ps3 e klavye mouse bağlanabiliyorki, en basitinden kendi kullandığım microsoft wireless desktop 3000.

PS3'e klavye mouse'un bağlandığını biliyorum. Zaten özellikle "kaliteli" bir mouse ve klavyeden bahsettim. Razer - Logitech - Steelseries gibi oyuncu mouse'larını ve bunların yazılımsal desteğini alamadıktan sonra pek birşey ifade etmez benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: multeci

ha bu arada neyin reklamı yapılmış derseniz kingston kokuyor video. hele oyun performansı yorumunda sonra "ssd hdd oyun yükleme hızı" muhabbeti intelin dahili grafik kartlarını tanıtırken "ssd ile performansı artıyor" muhabbetine benziyor. oyun yükleme hızı / oyun performansı bu ikisi yanyana olmamalı heleki yorumu yapan erdinç iyikul ise şu eski bilgisayar dergilerindeki göz boyayayıcı donanım tanıtımlarına benziyor. bana vodoo 3 3000 aldırmıştı o tanıtımlardan birisi :) birsürü para vermiştim pişman olmasamda anlatımın süperliğine dikkat çekmek istiyorum. ve kart yanmıştı orası apayrı bi mesele kartın dandikliğinden değil şans işte.

Reklam olsa ne olacak onuda anlamış değilim, donanımhaber devamlı olarak reklam alıyor zaten manavdan reklam almıyor ki bu adamlar.. Tabiki intel den amd den kingston dan alacaklar reklamı, daha önceden razer (yanlış hatırlamıyorsam) ve logitech kulaklık klavye mouse seti videolarıda var o videoların başlığı bile "razer" yada "logitech" şeklinde asıl reklam olan bence onlar ve reklam olmasında ilginç bir durum yok.. Siz donanımhaber reklam alıyor vergisini ödemiyor diye huylandıysanız oda buranın değil maliyenin konusu..

Açıkçası fikrini yazan birisi olarak düşüncenize saygı duyuyorum fakat reklamı öcü gibi yada ayıp gibi göstermenizi de anlamış değilim.. Ayrıca sizden ilk alıntı yaptığım yazıda sadece soru sormama rağmen "saçma saçma konuşmayın" diyerek ne elde etmeye çalıştığınızı da anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 15 Ağustos 2011; 20:02:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

quote:

ha bu arada neyin reklamı yapılmış derseniz kingston kokuyor video. hele oyun performansı yorumunda sonra "ssd hdd oyun yükleme hızı" muhabbeti intelin dahili grafik kartlarını tanıtırken "ssd ile performansı artıyor" muhabbetine benziyor. oyun yükleme hızı / oyun performansı bu ikisi yanyana olmamalı heleki yorumu yapan erdinç iyikul ise şu eski bilgisayar dergilerindeki göz boyayayıcı donanım tanıtımlarına benziyor. bana vodoo 3 3000 aldırmıştı o tanıtımlardan birisi :) birsürü para vermiştim pişman olmasamda anlatımın süperliğine dikkat çekmek istiyorum. ve kart yanmıştı orası apayrı bi mesele kartın dandikliğinden değil şans işte.

Reklam olsa ne olacak onuda anlamış değilim, donanımhaber devamlı olarak reklam alıyor zaten manavdan reklam almıyor ki bu adamlar.. Tabiki intel den amd den kingston dan alacaklar reklamı, daha önceden razer (yanlış hatırlamıyorsam) ve logitech kulaklık klavye mouse seti videolarıda var o videoların başlığı bile "razer" yada "logitech" şeklinde asıl reklam olan bence onlar ve reklam olmasında ilginç bir durum yok.. Siz donanımhaber reklam alıyor vergisini ödemiyor diye huylandıysanız oda buranın değil maliyenin konusu..

Açıkçası fikrini yazan birisi olarak düşüncenize saygı duyuyorum fakat reklamı öcü gibi yada ayıp gibi göstermenizi de anlamış değilim.. Ayrıca sizden ilk alıntı yaptığım yazıda sadece soru sormama rağmen "saçma saçma konuşmayın" diyerek ne elde etmeye çalıştığınızı da anlamıyorum.

yooo reklam yapabilirler ürün incelemeleri nitekimdediğin gibi reklam içerikli/amaçlı olabilir ama bu videonun konusu oyun bilgisayarı gibi afaki bir mesele.
    -konu montaj ise "oyuncu kasası" muhabbeti ve o oyun testi kısmı alakasız oluyor,
    -yok konu oyuncu bilgisayarı konfigürasyonu ise, buna video hazırlanması uğraşılması garip çünkü hiçbir konfigürasyonun ömrü uzun değildir.

sorduğun sorununda öyle iyi niyetli bir soru olduğunu iddia etme sakın "reklam olmaması için hangi paralar olmalıydı" realist bir soru değil. diğer arkadaş ta ironi yapmış ibret aldım felan filan sonra amd olsa aynı şeyi dermiydin muhabbetine girmiş. fforum o kadar fanatik muhabbetlere boğulmuşki her yorumu bu konuya çekiyorsunuz. ben kendime ve arkadaşlarıma her zaman fiyata göre parça seçerim. masaüstü sitemimin iamd tabanlı ekran kartı nvidia, dizüstü pc m ise intel sistem ati ekran kartına sahip. ama şunu söyleyim amd ye sempatim var daha küçük olduğu için. yoksa o daha iyi bu daha iyi muhabbetine girmem pek. neyse konu bu değildi, fanatik muhabbetleri sevmediğim için, benim yazdığım bi post bile fanatikliğe çekilince sinirlerim hopladı biraz.

• Elinize sağlık, mutlaka faydalı olacaktır...
  • gerçekçi olmak lazım. türkiye şartlarında çok yksek paralara mal olur ki her oyun sever de bunu karşılayamaz. yüksek çözünürlük ve detay herzaman full hd olmak zorunda değil. fiyat/performans oyun bilgisayarı toplasalar kanımca daha faydalı olurdu.
  • Bilgisayar kullanıcılarını ve meraklılarını bilgilendirmek amaçlı hazırlanmış bu çalışma için minnettarız. Çok teşekkür ediyor ve devamını diliyoruz.
  • Sistem çok iyide gösterdiği 3 oyunda da gözüme çarpan takılmalar oldu çift ekran kartı ssd kart i7 işlemci o takılmalar bile olmamalıydı bence ama belki video dandır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

quote:

yooo reklam yapabilirler ürün incelemeleri nitekimdediğin gibi reklam içerikli/amaçlı olabilir ama bu videonun konusu oyun bilgisayarı gibi afaki bir mesele.
    -konu montaj ise "oyuncu kasası" muhabbeti ve o oyun testi kısmı alakasız oluyor,
    -yok konu oyuncu bilgisayarı konfigürasyonu ise, buna video hazırlanması uğraşılması garip çünkü hiçbir konfigürasyonun ömrü uzun değildir.

sorduğun sorununda öyle iyi niyetli bir soru olduğunu iddia etme sakın "reklam olmaması için hangi paralar olmalıydı" realist bir soru değil. diğer arkadaş ta ironi yapmış ibret aldım felan filan sonra amd olsa aynı şeyi dermiydin muhabbetine girmiş. fforum o kadar fanatik muhabbetlere boğulmuşki her yorumu bu konuya çekiyorsunuz. ben kendime ve arkadaşlarıma her zaman fiyata göre parça seçerim. masaüstü sitemimin iamd tabanlı ekran kartı nvidia, dizüstü pc m ise intel sistem ati ekran kartına sahip. ama şunu söyleyim amd ye sempatim var daha küçük olduğu için. yoksa o daha iyi bu daha iyi muhabbetine girmem pek. neyse konu bu değildi, fanatik muhabbetleri sevmediğim için, benim yazdığım bi post bile fanatikliğe çekilince sinirlerim hopladı biraz.

Benim fanatik olduğumu nereden çıkardın ben 6 sene amd kullandım ve ekran kartım ati iki laptopumun kartlarıda ati işlemcileri intel.. Sorduğum soruyu iyi niyetlide sormadım kötü niyetlide.. dümdüz sordum bu kadar basit.

bu videonun konusu oyun bilgisayarı gibi afaki bir mesele = o zaman reklam yapılamaz mı? izin mi alacaklar?
    -yok konu oyuncu bilgisayarı konfigürasyonu ise, buna video hazırlanması uğraşılması garip çünkü hiçbir konfigürasyonun ömrü uzun değildir. garip değil hazırlarsa hazırlar.
    "reklam olmaması için hangi paralar olmalıydı" realist bir soru değil = evet realist bir yazı nerden anladın realist olmadığını? içimimi okuyorsun?
    forum o kadar fanatik muhabbetlere boğulmuşki her yorumu bu konuya çekiyorsunuz = "çekiyorsunuz" derken kimle beraber çekiyormuşum? gösterin bakalım çektiğim çekiştirdiğim bir yazımı.
    ama şunu söyleyim amd ye sempatim var = kim fanatik?

not : diğer arkadaşlar kusuruma bakmasın konu farklı bir yöne kaydı.

• güzel inceleme olmuş elinize sağlık.
  • Çok güzel olmuş, elinize sağlık. PC'lerin bu yanını seviyorum, istediğiniz parçaları alıp kendiniz montajlayabiliyorsunuz. Ben videoda en çok Thermaltake Frio OCK'ya takıldım. Çok güzel bir CPU soğutucusu. Fiyatı uygun olursa alıp esaslı bir Overclock yapabilirim gibime geliyor. Bir de şu SSD'lerin fiyatları biraz makul bir düzeye gelse de alsak artık
  • * Intel® Core™ i7-2600K ( O.C. 4.20 GHz) + Akasa Venom CPU cooler
    * MSI P67A-C45(B3) Intel P67 Soket
    * MSI GTX570 Twin FrozrII/OC
    * HIGH POWER Absolute 850 Watt
    * G.SKILL SNIPER F3-12800CL7D-8GBSR 8GB DDR3 1600Mhz CL7 (2x4GB)
    * 2xWestern Digital Caviar Black 1TB (7200rpm) SATA 3- 6Gb/s 64MB HDD
    * Team Xtreem S3 120GB
    * Creative X-Fi Titanium pci Express
    * Dark Knight USB 3.0 kasa
    * Samsung XL2370 Monitor
    * Logitech G500 Gamer Mouse
    * A4 tech x7 g800 klavye
    * Creative T6200 5+1 hoparlör
  • keşke bios ayarlarınıda gösterselermiş çok daha yararlı olurdu.
  • mesut çevik kalitesi :) yine döktürmüş on numara sistem
  • Şavkardım.
  • Güzel sistem toplamış Mesut Çevik
  • Harkulade video olmus
  • güzel video emeğinize sağlık.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.