Şimdi Ara

Video Rehber: Adım adım oyuncu bilgisayarı kuruyoruz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
3
Favori
50.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm. emeğinize sağlık çok güzel bi video olmuş fakat biraz reklamlı olmus sanki :D
  • Bu video'yu seyrettikten sonra onerim, hazir sistem almanizdir.. Cunku, kurulum denen hadise, dogru donanimlarin secilmesi ile baslar.. Evet bu video, sadece bu bilgisayari, bu kasaya kurmak icin.. yani eger bu kasayi, bu islemciyi, bu anakarti, bu ekran kartini, bu harddiski kullanmazsaniz; ayni sekilde kurulum yapamazsiniz.. yok onu tak bunu boyle tak ile bitmiyor yani... Ha birebir ayni sistemi yapacak olan kimseler icin guzel..

Siz en iyisi sistem kurulumcunuzun, sizin icin toplayacagi bilgisayari, sizin icin garantiledigi sekilde alin.. Gercekten yeteri kadar bilgiye sahip degilseniz sistemi kendi ellerinizle toplamaya calismayin..

Normal sartlarda, bircok sistem donanimi, ne oldugu ve nereye oturcagi anlasilamayan bir cok irili ufakli parca ile kutudan cikar.. Bazi durumlarda dogru vidanin dogru yerde bulunmasi veya videoda gozukenden cok daha fazla kablonun takilmasi gerektigi yerler sistemi tehlikeye atabilecegi gibi, performans artisi saglayabilir..
  • ne gerek var böyle sistem yapmaya?

al birtane ps3 yada xbox keyfine bak ...

internet için ise basit bir notebook,netbook yada tablet bilgisayar alsanız size toplamda 1500 tl ye mal olur... geriside cebinizde kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

ne gerek var böyle sistem yapmaya?

internet için ise basit bir notebook,netbook yada tablet bilgisayar alsanız size toplamda 1500 tl ye mal olur... geriside cebinizde kalır

Konsol - PC tartışmasına gerek yok, biraz zevk meselesi aslında.

Şimdiki oyunlardaki görüntü farkını geçtim, Battlefield 3 çıktığında çok daha net anlaşılacak zaten PC'nin önemi. İnsanlar sırf bu oyun için sistem upgrade'i yapıyorlar şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 13 Ağustos 2011; 16:18:33 >

• Yaa ben bir şey sormak istiyorum....Bu SSD'ler niye yaygındeğil hala...Yani böyle bir sistem topluyazağız ama boyut çok az değilmi...Ben bilmediğimden soryurum belikide 128Gb olmasının bi nedeni vardır belki özelliği öyledir...Bu boyutun az olması yeni bir oyun yükleyeceğimiz zaman diğer oyunu kaldırmak gerekmiyecekmi ki buna daha işletim sistemide girecek...Mesela benim sistemde 500Gb hdd var bunun 170Gb oyun ile kaplı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

quote:

Şimdiki oyunlardaki görüntü farkını geçtim, Battlefield 3 çıktığında çok daha net anlaşılacak zaten PC'nin önemi. İnsanlar sırf bu oyun için sistem upgrade'i yapıyorlar şimdiden.

dostum tamam aralarında ufak tefek farklar olacaktır ve sizin dediğiniz yakın zamanda bilgisayarlar konsolları grafikte geçecek diyorsunuz da konsolların oynattığıda atari grafikleri değil..ayrıca 4000 tl gibi bir fiyattan bahsediyorsunuz.... konsollar 5 yılda bir yenilenirken bilgisayarlar hergün yenileniyor..illaki birgün geçecektir ancak yabana atılacak cinsten değil şuanki grafiklerde biliyorsunuz.....

demek istediği hem bilgisayarların ömürleri çok uzun olmuyor hemde çok pahalı oluyor toplaması.. tabi alanada saygı duymak lazım ne diyelim

• quote:

quote:

quote:

dostum tamam aralarında ufak tefek farklar olacaktır ve sizin dediğiniz yakın zamanda bilgisayarlar konsolları grafikte geçecek diyorsunuz da konsolların oynattığıda atari grafikleri değil..ayrıca 4000 tl gibi bir fiyattan bahsediyorsunuz.... konsollar 5 yılda bir yenilenirken bilgisayarlar hergün yenileniyor..illaki birgün geçecektir ancak yabana atılacak cinsten değil şuanki grafiklerde biliyorsunuz.....

demek istediği hem bilgisayarların ömürleri çok uzun olmuyor hemde çok pahalı oluyor toplaması.. tabi alanada saygı duymak lazım ne diyelim

Dediğim gibi zevk meselesi biraz. Ama ben özellikle online oyun oynarken elimin altında kaliteli bir mouse + mousepad + klavye olmalı. Gamepad de var, nadiren TPS'lerde, FIFA'da ve araba yarışlarında kullanıyorum. Ama stratejidir, FPS'dir, RPG'dir, benim için klavye - mouse ikilisi vazgeçilmez. Konsola bunlar takılıyor ama başarımları ne derecedir, tartışılır.

Piyasa böyle... Bugün PC önde, yarın yeni nesil konsollarla öncülük onlara geçecek. Bir de konsol kalitesinde oyun oynamak için 4000 TL falan gerekmiyor, yarısından bile azına halledebiliyorsun. Ayrıca ek olarak nete girmek, ve diğer multimedia işlemler için ayrı bir PC almak zorunda kalmıyorsun.

Bu arada birçok kişiye konsol öneririm, ama benim oyun kültür ve zevkime biraz ters düşüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 14 Ağustos 2011; 0:51:57 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dediğim gibi zevk meselesi biraz. Ama ben özellikle online oyun oynarken elimin altında kaliteli bir mouse + mousepad + klavye olmalı. Gamepad de var, nadiren TPS'lerde, FIFA'da ve araba yarışlarında kullanıyorum. Ama stratejidir, FPS'dir, RPG'dir, benim için klavye - mouse ikilisi vazgeçilmez. Konsola bunlar takılıyor ama başarımları ne derecedir, tartışılır.

Piyasa böyle... Bugün PC önde, yarın yeni nesil konsollarla öncülük onlara geçecek. Bir de konsol kalitesinde oyun oynamak için 4000 TL falan gerekmiyor, yarısından bile azına halledebiliyorsun. Ayrıca ek olarak nete girmek, ve diğer multimedia işlemler için ayrı bir PC almak zorunda kalmıyorsun.

Bu arada birçok kişiye konsol öneririm, ama benim oyun kültür ve zevkime biraz ters düşüyorlar.

evet anladım sizi bende eskiden vazgeçemezdim bilgisayar kalavye mouse dan hatta joystickle oyunmu oynanır diyordum ama artık fps ve diğer türler çok rahat oluyor bir zaman sonra ve bir bakıyorsunuz bilgisayarlara yetiişilmiyor bununla birlikte konsola yönelim başlıyor ve haliyle joystick e alışılıyor

• quote:

evet anladım sizi bende eskiden vazgeçemezdim bilgisayar kalavye mouse dan hatta joystickle oyunmu oynanır diyordum ama artık fps ve diğer türler çok rahat oluyor bir zaman sonra ve bir bakıyorsunuz bilgisayarlara yetiişilmiyor bununla birlikte konsola yönelim başlıyor ve haliyle joystick e alışılıyor

Dediğim gibi zaten PC oyunlarının tamamına yakını Xbox gamepad'ini desteklediği için alışma konusunda bir sorunum yok, hatta gayet iyi kullanırım diyebilirim.

Elbette bazı oyunları arkama yaslanarak oynamak hoşuma gidiyor (ki mesela bu aralar Alice Madness Returns oynuyorum gamepad ile) Ama bir StarCraft 2 için zaten mouse şart, bununla birlikte mesela Call of Duty serisini ya da Bad Company 2'yi, hatta çıkacak olan Battlefield 3'ü özellikle online oynarken gamepad yetersiz kalıyor. Hele ki özellikle uzun süre turnuvalara vs. katılmış kişiler gelip bir klavye + mouse'a 300 TL'den fazla para verebiliyor çünkü beklenti biraz daha farklı oluyor. Evet konsollara nispeten biraz pahalı bir zevk gibi ancak özellikle steam sağolsun, uygun orjinal oyun fiyatlarıyla hafiften denge sağlanıyor.

• quote:

quote:

Dediğim gibi zaten PC oyunlarının tamamına yakını Xbox gamepad'ini desteklediği için alışma konusunda bir sorunum yok, hatta gayet iyi kullanırım diyebilirim.

Elbette bazı oyunları arkama yaslanarak oynamak hoşuma gidiyor (ki mesela bu aralar Alice Madness Returns oynuyorum gamepad ile) Ama bir StarCraft 2 için zaten mouse şart, bununla birlikte mesela Call of Duty serisini ya da Bad Company 2'yi, hatta çıkacak olan Battlefield 3'ü özellikle online oynarken gamepad yetersiz kalıyor. Hele ki özellikle uzun süre turnuvalara vs. katılmış kişiler gelip bir klavye + mouse'a 300 TL'den fazla para verebiliyor çünkü beklenti biraz daha farklı oluyor. Evet konsollara nispeten biraz pahalı bir zevk gibi ancak özellikle steam sağolsun, uygun orjinal oyun fiyatlarıyla hafiften denge sağlanıyor.

tabikide 2 sinin yeride de ayrı....sonuçta bizde az counter strike oynamadık..bilirim mouse un keyfini...ama çok oldu oynamayalı bea

bir iş sahibi olursam zevk için çakarım bir tane masaüstü alienware filan

• quote:

quote:

quote:

tabikide 2 sinin yeride de ayrı....sonuçta bizde az counter strike oynamadık..bilirim mouse un keyfini...ama çok oldu oynamayalı bea

bir iş sahibi olursam zevk için çakarım bir tane masaüstü alienware filan

Bende de tam tersi. Eskisi gibi daha fazla oyun oynayacak vakit bulabilsem PC'nin yanına bir de konsol alırdım ama işten güçten vakit kalmıyor. Daha oynanmayı bekleyen birçok oyun kenarda dururken konsol alsam elimi sürecek vaktim olmayacak.

• Bilgisayar hobim bitti bu paraları saçma sapan devri geçen aletlere vermekten kurtulup kendime bi 106 çektim hepinize tavsiye ederim ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: multeci

reklam kokan hareketler bunlar. google dan nasıl oyun pc si toplanır diyecekler için güzel bir reklam pardon rehber olmuş. yazılı olarak 2 satıra sığabilecek güzel bi video ve gayet de lüzumlu bi video olmuş

Reklam olmaması için hangi parçaları takmaları gerekirdi hocam onuda yazsaydınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

quote:

reklam kokan hareketler bunlar. google dan nasıl oyun pc si toplanır diyecekler için güzel bir reklam pardon rehber olmuş. yazılı olarak 2 satıra sığabilecek güzel bi video ve gayet de lüzumlu bi video olmuş

Reklam olmaması için hangi parçaları takmaları gerekirdi hocam onuda yazsaydınız.

Adam haklı beyler ibret aldım şimdi.
    Amd kart amd işlemci kullanılsa yine aynı şeyleri söylerlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

quote:

quote:

saçma saçma konuşmayın reklam işte bi lüzumluluğunu anlatın bu videonun? arama motorları için hazırlanmış oyuncu bilgisayarı diye arama yapanlar zıplasın diye. seçtiği parçalar kimin umrunda oyuncu pc si topluyoruz gibi bi başlık baştan reklam. haftadan haftaya bile bi oyuncu bilgisayarının konfigürasyonu değişebilir. her hafta video mu hazırlasınlar? oyuncu bilgisayarı olunca extra parçalarmı oluyormu peki? hayır bir tek vga güç kablosu var extra ekran kartı güçlü olduğu için. yani amaç oyuncu bilgisayarının şeklen nasıl toplandığı değil, amaç marka ismi ezberletme emeğinize sağlık diyenlere benim eleştirim yoksa yapacaklar illaki hakları. emeklerine sağlık diyeceğim birsürü hizmeti var da sitenin bu reklam yani ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

saçma saçma konuşmayın reklam işte bi lüzumluluğunu anlatın bu videonun? arama motorları için hazırlanmış oyuncu bilgisayarı diye arama yapanlar zıplasın diye. seçtiği parçalar kimin umrunda oyuncu pc si topluyoruz gibi bi başlık baştan reklam. haftadan haftaya bile bi oyuncu bilgisayarının konfigürasyonu değişebilir. her hafta video mu hazırlasınlar? oyuncu bilgisayarı olunca extra parçalarmı oluyormu peki? hayır bir tek vga güç kablosu var extra ekran kartı güçlü olduğu için. yani amaç oyuncu bilgisayarının şeklen nasıl toplandığı değil, amaç marka ismi ezberletme emeğinize sağlık diyenlere benim eleştirim yoksa yapacaklar illaki hakları. emeklerine sağlık diyeceğim birsürü hizmeti var da sitenin bu reklam yani ;)

Donanım Haber'in genel işleyişini bildiğim için yanlış düşüncede olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim hocam. Ortada reklamla alakalı bir durum yok, böyle bir kanıya nasıl vardın anlamış da değilim. Neyse, herkesin düşüncesine saygı duymak gerekir ama ben yine de doğrusunu ileteyim.

Normal düşük konfigürasyonlu sistemlerden farklı olarak ekstra güç kablolu vga haricinde SLI sistem düzeni ve özel işlemci soğutucusu montajı var. Kaldı ki videoda parçalar üzerinde vurgu da yapılmamış, örnek olduğu gayet belli. Hatta reklam olsaydı, videoda kullanılan kasanın kendi incelemesinin başlığı "Alabileceğiniz en pahalı kasa" olmazdı sanırım. Ama hafiften bir ön yargı ile yanlış anlaşılabiliyor demek ki.

"Ne gereği vardı?" diye düşünürsek, o zaman "burada haber de yapılmasın, nasıl olsa google var, isteyen arar bulur" diye düşünce doğar. Sizin işinize yaramayabilir ancak sistem toplamamış birçok üye için genel montajı anlatan, fikir veren bir video söz konusu. Kanımca biraz empati kurmak lazım.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 15 Ağustos 2011; 9:53:34 >

• vınn 4gb var izleyemem bu şekidle bi ara kafeye gidip hepsini indireyim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Donanım Haber'in genel işleyişini bildiğim için yanlış düşüncede olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim hocam. Ortada reklamla alakalı bir durum yok, böyle bir kanıya nasıl vardın anlamış da değilim. Neyse, herkesin düşüncesine saygı duymak gerekir ama ben yine de doğrusunu ileteyim.

Normal düşük konfigürasyonlu sistemlerden farklı olarak ekstra güç kablolu vga haricinde SLI sistem düzeni ve özel işlemci soğutucusu montajı var. Kaldı ki videoda parçalar üzerinde vurgu da yapılmamış, örnek olduğu gayet belli. Hatta reklam olsaydı, videoda kullanılan kasanın kendi incelemesinin başlığı "Alabileceğiniz en pahalı kasa" olmazdı sanırım. Ama hafiften bir ön yargı ile yanlış anlaşılabiliyor demek ki.

"Ne gereği vardı?" diye düşünürsek, o zaman "burada haber de yapılmasın, nasıl olsa google var, isteyen arar bulur" diye düşünce doğar. Sizin işinize yaramayabilir ancak sistem toplamamış birçok üye için genel montajı anlatan, fikir veren bir video söz konusu. Kanımca biraz empati kurmak lazım.

İyi günler.

önyargım olması için bi sebep yokki. video ları genel olarak takip ediyorum ve izlediğim en gereksiz videoydu ve reklam kokusu aldım bu yüzden, diğer arkadaşlarda fanatik muhabbetine getirmeye çalışmışlar o yüzden ikinci mesajım biraz keskin görüşlü olmuş, aslında ihtimal üzere yazmıştım ilk postumu.
    niye reklam kokusu aldığım konusuna gelince, bu videonun konusu/amacı için iki ihtimal var
    1- montaj anlatımı
    2- konfigürasyon önerisi

1 eğer mesele montaj ise neden daha sonra performans testi yapılıyor. ve montaj bildiğimiz montaj yani komple sistem toplayan biri heralde o güç kablosundan da haberdardır. hem öyle özel soğutuculu sli sistem toplayan biri montajını da bilsin artık bu ferrari alan adama araba kullanmayı öğretmek gibi. hatta bilmeye gerek yok alsa parçaları önüne zaten yapar. bi sli köprüsünü görünce ne yapacağını nereye takacağını kestirir heralde, soğutucuda özel de olsa soğutucu sonuçta su soğutma olsa neyse. extra güç kablosu olayı yüzündende gerçekten video hazırlanmaya değmez

2- eğer mesele konfigurasyonsa gene lüzumsuz kaçıyor. sonuçta bu sistem de demode olacak video ya dönüştürülmesi, uğraşılması gereksiz. ve incelenen oyunlar da çok popülist ve yorum da çok popülist, "akıcı oynatıyor işte bakın"

yani video da genel bi popülistlik var sanki ve "google a oyuncu bilgisayarı/oyuncu kasası yazanlar bu video yu görsün açsın izlesin" gibi bir amaç sezinledim, diğer videolardan çok farklı, bu farklılığın sebebinide reklama yordum kendimce. neyse hani verilen bilgiyi basit gördüğümden değil ama amaçsız gibi.

• Param yok pulum yok neyle alacağız bu sistemi :P
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.