Şimdi Ara

(İban Eklendi) Destek bekliyoruz! : Öğrencilere Robotik Eğitim İmkanı Sağlıyoruz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
3
Favori
2.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Destek veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Aldığımız malzemeler az da olsa ihtiyaçlarını karşıladı. Kampanyayı pasif hale getiriyorum. Ama yine de elinde arduinu parçası vb malzeme olan yine farklı şekilde yardım yapmak isteyen olursa öğretmen arkadaş ile iletişime geçebilir. Tekrar Teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar,

Yıllardır foruma üyeyim adım Can, bulunduğum süre zarfın da çok şey öğrendim özellikle alış-veriş hakkında :)

Geçen gün Manisa'da yaşayan bilişim Öğretmeni arkadaşımla konuşurken, Öğrencilerin durumunu ve gelecek vaat ediyorlar mı? diye sorduğum da, çok becerikli ve gelecek vaat eden öğrencilerin olduğunu ama imkanlarının ve araç gereçlerinin olmadığını söyledi.

Kendimce yardım etmek istedim fakat özellikle kodlama için eğitici setlerin pahalı olduğunu gördüm. Bir set aldım ama fazlası gerekiyor...

Ve siz aklıma geldiniz

Dh nin yardım edebileceğini bildiğim için arkadaşımdan okul hk. yazı ve ihtiyaç listesi istedim.
    Listeyi ve yazıyı ekleyeceğim fakat böyle bir yardım kampanyası nasıl yürütülür bilmiyorum. Tecrübeli arkadaşlardan yönlendirme bekliyorum.

Edit: @bilgehankalkan Arkadaşımızın öneri üzerine, set yerine klon parça olarak liste çıkardık. Fiyat ve linkleri ile beraber konuya ekledim.
    Listedeki ürünlerden gönlünüzden koptuğu kadar alıp, vereceğim öğretmen arkadaşımın adresine yollarsanız yüzlerce öğrenciyi hem sevindirecek hemde eğitimine destek olacaksınız. Az-Çok demeden 1 parça bile ürün yollasanız çok faydası olacaktır. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Edit 2:
    Başka Bir arkadaşın önerisi üzerine, parça alıp yollayamayanlar için hesap numarası ekleyeceğiz. Öğretmen arkadaş memur olduğu için onun hesabı veremeyeceğiz ama Kendi hesap numaramı vereceğim. Para gönderen arkadaşlar mesaj yazarsa toplanan paranın miktarını herkes görebilir. Parça alıp gönderdikçe Şipariş Resmi ve kargo takip noyu konuya ekleyeceğim.

Az çok demeden destek olmanızı bekliyoruz. Öğrenciler İl bazında yapılan yarışmaya katıldılar ama parça eksikliğinden aynı anda çalışamıyorlar:(
    Bu yüzden desteğiniz çok önemli

Enpara İban Numarası

TR61 0011 1000 0000 0043 3643 27

Destekleyen Arkadaşlar:

1.Bluecns(set)
    2.Robotistan (set)
    3.ŞafakGTR (kumandalı araçlar yedek parca için)
    4.mic99 (Havale Para)
    5.Vezzuha (havale para)
    6.Canan (havalepara)
    7.İrem Pasta evi (havale para)

(Setler Gelmeye başlayınca öğrencilerin ss ekleyeceğim)
    Yolladığımız ilk setle çalışan öğrenciler

quote:

Merhaba;
    ismim Özkan , Manisa Kula Bebekli 75.Yıl Ortaokulu'nda Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapıyorum. KodlaManisa Pojesi kapsamında öğrencilerimize kodlama eğitimi veriyoruz. Bu eğitim sürecinde Code.org sitesini ve Scratch programını kullanıyoruz. Bir köy okulu olduğumuz için neredeyse hiç bir öğrencimizin evinde bilgisayar yok. Bilgisayarla ilk okulda tanışıyorlar yada daha önceden gidebildilerse bir internet kafede tanışmış oluyorlar. Bu yüzden kodlama eğitimine geçmeden önce uzun bir süre bilgisayarla ilgili genel bir eğitim veriliyor. Bu şartlara rağmen kodlama alanında becerikli ve gelecek vaadeden öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimize Code.org ve Scratch dışında robotik alanında da eğitim vermek istiyoruz fakat gerekli donanımlara sahip değiliz. Bu donanımları alacak maddi gücümüzde yok açıkçası. Okulun ana ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar maddi gücümüz anca var. İsteğimiz bu donanımları almamızda bize destek olmanız. Asla maddi bir yardım istemiyoruz. Bizim isteklerimizi karşılayabilecek donanım setlerini aşağıya yazıyorum, yardımda bulunmak isteyen arkadaşlar varsa setlerden alıp okulumuza gönderebilirlerse benim ve öğrencilerimizin çok memnun kalacağından şüpheniz olmasın. Şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Okul Bilgileri;
    Bebekli 75.Yıl Ortaokulu
    Adres : Bebekli Mahallesi Bebekli 75.Yıl Ortaokulu Kula/MANİSA
    Telefon : 02368311073
    Web :http://bebekli75yilortaokulu.meb.k12.tr/
    E-Posta : 724943@meb.k12.tr

Yetkili;
    Özkan A. - Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluecns -- 12 Kasım 2017; 16:54:23 >

• Buradan destek bulmanız zor hocam gördüğüm kadarıyla da ürünlerin maliyeti yüksek. Destek bulmak için İTÜ arı teknokente mail atın veya konuşun onlar bu konuda yardımcı olabilir. En azından olma ihtimali buradan daha fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • just one bad day kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, dediğiniz gibi İTÜ ye mail attım. Bir kaç derneğe de yolladım ama olumlu dönüş olmadı. Hayırlı artık destek veren elbet çıkar bir yerden
  • Desteği için Robotistan.com'a teşekkür ederim. Okula bir set yollayacaklar
  • Bu kitler pahalı, cebimde para olmasına rağmen kendime dahi almadım bunları, gerek yok.
    Arduino'nun AliExpress'te bolca klonu var, aparatlar da aynı şekilde. Yarıdan daha uyguna mal edilebilir bu ürünler. Bana kalırsa siz o öğretmen arkadaşınıza söyleyin, bakınsın AliExpress'ten ve bağlantılarını atsın, biz de buradan sipariş verelim onun adresine kargo takipli şekilde. Böylece 10 set alınacağına 30 set alınsın, daha çok öğrenci faydalansın. Geliştirme kitleri oldukça yararlı, umarım gerekli ihtiyaç karşılanır.
  • bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    Çok iyi bir fikir hocam teşekkürler. Arkadaşa ilettim Aliexpresten ürünlerin linklerini verecek bende fiyatlarına göre listeleyeyim. Destek olmak isteyen arkadaşlar bütcesine göre seçip istediği ürünleri okulun adresine yönlendirsin. Takipli kargo da olursa takip ederiz zaten.
    Liste gelince konuyu editlerim
  • ODTÜ, İTÜ gibi üniversitelerin öğrenci gruplarından yardım isteyebilirsiniz. Ya da arkadaşın dediği gibi ucuza klonlardan bulmak mümkün.

• bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi konuyu düzenledim hocam :)
  • Krone K kullanıcısına yanıt
    Hocam derneklere ve dediğiniz gibi üni.lere mail attım. Olumlu bir dönüş sağlayan olmadı
  • Destek bekliyoruz Arkadaşlar :)
  • Merhaba,

Herhalde BÖTE öğretmenleri gibi ülkeyi geleceği yazılım ile kurmayı hedefleyen başka bir zihniyet yoktur. Eğer eğitim sisteminin başındaki insanlar BÖTE öğretmenleri gibi düşünselerdi bu ülke 15 yıl sonra dünyanın en mükemmel ülkesi olurdu...

• Yolladığımız setlerle çalışmaya başlayan öğrencilerin ilk videosunu konuya ekledim :)

Bütün okul kullanacağı için 4-5 sete daha ihtiyaç var. Az çok demeyin arkadaşlar listedeki parçalardan alıp gönderin lütfen
  • Konu pasif kaldı destek olmak isteyen var mı?
  • Başka Bir arkadaşın önerisi üzerine, parça alıp yollayamayanlar için hesap numarası ekleyeceğiz. Öğretmen arkadaş memur olduğu için onun hesabı veremeyeceğiz ama Kendi hesap numaramı vereceğim. Para gönderen arkadaşlar mesaj yazarsa toplanan paranın miktarını herkes görebilir. Parça alıp gönderdikçe Şipariş Resmi ve kargo takip noyu konuya ekleyeceğim.

Az çok demeden destek olmanızı bekliyoruz. Öğrenciler İl bazında yapılan yarışmaya katıldılar ama parça eksikliğinden aynı anda çalışamıyorlar:(
    Bu yüzden desteğiniz çok önemli
  • zamanında,90lar 2000ler, ben böyle şeylerle uğraşırken salak diyorlardı,yaratık gibi bakıyorlardı.gözüm yaşardı lan
  • Sigaraya suna buna bos bos para harcar millet ama buna harcamaz ne yapacan ,
    duyuralim, aslinda bunu en guzel Eksi sozlukle yapsan olur, ordaki zumre turkiyenin ortalamasinin baya ustunde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mic999

Sigaraya suna buna bos bos para harcar millet ama buna harcamaz ne yapacan ,
    duyuralim, aslinda bunu en guzel Eksi sozlukle yapsan olur, ordaki zumre turkiyenin ortalamasinin baya ustunde

Hocam hem yaptığınız destek için hemde tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Ekşi de de konu açacağım

Edit: Ekşide konu açtım:https://eksisozluk.com/ogrencilere-robotik-egitim-imkani-sagliyoruz--5351776

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluecns -- 25 Nisan 2017; 15:45:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluecns

quote:

Orijinalden alıntı: mic999

Sigaraya suna buna bos bos para harcar millet ama buna harcamaz ne yapacan ,

Hocam hem yaptığınız destek için hemde tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Ekşi de de konu açacağım

Edit: Ekşide konu açtım:https://eksisozluk.com/ogrencilere-robotik-egitim-imkani-sagliyoruz--5351776

araci oldugun icin tesekkurler , biz elimizden geleni yaptik, burdada ilan etmemin sebebi herkes bilsinki bu ulkeye bu insana zerre kadar yardim yapana her zaman yardimci oluruz, siz olmasaniz bile olacak olanlar var ama gonul isterki herkes 3-5 katkida bulunsun

bu arada kargoda alici adresi ve alici kisi telefon vs bilgileride paylastinizmi

• (İban Eklendi) Destek bekliyoruz! : Öğrencilere Robotik Eğitim İmkanı Sağlıyoruz

Öğrenciler Bölgede yapılan yarışma da El kesmeyen testere projesi ile 3. olmuşlardır.

Destek veren arkadaşlara çok teşekkürler.

Sayenizde :)

Desteklerinizi bekliyoruz
  • Gözlerinden okunuyor heyecanları. Bir zamanlar bende öyleydim. Şimdi o heyecandan eser yok.

Size tavsiyem konuyu Elektronik bölümüne taşımanız. Orada daha çok destek alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.