Şimdi Ara

video cızırtısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler yarın 870 ytl ye n73 alıyorumda şuan n70 kullanmaktayım video çekerken hele ki sessiz ortamda çekerken cızzz diye ses geliyor aynı olay n73te de oluyor ama bunların cızırtı sesi yüksekliği aynımı yoksa bu konuda n73 daha mı üstün? yoksa almıcam

acaba bu videodaki ses tuş takımının sesi olmasın çünkü ışıklar ile mikrofon yan yana.gerçekten tuşların ışıklarında bi ses var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafya babası -- 30 Mart 2007; 23:42:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mafya babası

beyler yarın 870 ytl ye n73 alıyorumda şuan n70 kullanmaktayım video çekerken hele ki sessiz ortamda çekerken cızzz diye ses geliyor aynı olay n73te de oluyor ama bunların cızırtı yüksekliği aynımı ? yoksa almıcam

N73 ve N70 le aynı anda aynı ortamda yaptığım çekimle şunu gördüm;

N73 deki cızırtı sesi N70 den yüksek ama bu yükseklik çokda fazla değil

Kulaklıkla yapılan çekimde ise cızırtı gidiyor ama bu seferde rüzgar uğultusu gibi bir ses ortaya çıkıyor sanki oda da fırtına var gibi yapıyor

Ama şunuda söylerim N73 kullandıktan sonra telefonu geri iade edip telefon alana kadar N70 idare etmeyi tercih edince N70 bana çok geri kalmış bir model gibi geldi ve öylede. Gerçekten piyasadaki en mükemmel telefon N73 ama mükemmel ötesi olma özelliğini videodaki cızırtı ve kasasındaki joistiğindeki sorunlar engelliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kircshoff_Maxwell -- 30 Mart 2007; 23:45:54 >

• Bu cızırtı haporlörden mi yoksa herhangi bir donanımdan mı geliyor?
    Video bilgisayarda izlenirken bahsedilen ses geliyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: akay635

Bu cızırtı haporlörden mi yoksa herhangi bir donanımdan mı geliyor?
    Video bilgisayarda izlenirken bahsedilen ses geliyor mu?

videodaki vızıltı hem yazılımsal hemde donanımsal. Mikrofon hassasiyetinden kaynaklanıyor. Eğer yazılımla mikrofon kısılırsa vızıltı azalır fakat bu seferde bir kaç metre ötedeki sesleri videoya kayıt edemez. Bu sebepten bu vızıltı arızası giderilemiyor. Ayrıca vızıltı videoyu nerde izlersen izle duyuluyor. Heleki PC de izlerken sesi çok açarsan millet duysun diye o zaman rezil bile olabiliyorsun. 1000 ytl verdiğin telefonda kazı çalışması mı yapıyor gibi lafları duyman olası
  • N80'de yok bu cızırtı olayı. N73'te var ama az önce test ettim ikisini.
  • ben birşey denedim ses kaydedicisinde kayıt yaptımmı o cızırtı sesi olmuyor fakat video çektimmi oluyor.
    Sanırım servis birine mikrofon çok hassas ondan oluyor demişti o zaman ses kaydında neden cızırtı yok???
  • quote:

Orjinalden alıntı: onguryıl

ben birşey denedim ses kaydedicisinde kayıt yaptımmı o cızırtı sesi olmuyor fakat video çektimmi oluyor.
    Sanırım servis birine mikrofon çok hassas ondan oluyor demişti o zaman ses kaydında neden cızırtı yok???

video çekimi yaparken ki mikrofon hassasiyeti daha fazla da o yüzden servis notu bu Bu vızıltı yüzünden paramı geri aldığım için olayı net biliyorum. Yukarda da yazdığım gibi kulaklık takılıyken video çekimi yap, vızıltı yerine uğultu geliyor (vızıltıya göre rahatsız etme oranı düşük) video kaydı sürerken kulaklığı çıkart biraz daha çekim yap ve izle. kulaklığı çıkarttığın kısımı hemen anlayacaksın

• quote:

Orjinalden alıntı: Kircshoff_Maxwell

quote:

ben birşey denedim ses kaydedicisinde kayıt yaptımmı o cızırtı sesi olmuyor fakat video çektimmi oluyor.

video çekimi yaparken ki mikrofon hassasiyeti daha fazla da o yüzden servis notu bu Bu vızıltı yüzünden paramı geri aldığım için olayı net biliyorum. Yukarda da yazdığım gibi kulaklık takılıyken video çekimi yap, vızıltı yerine uğultu geliyor (vızıltıya göre rahatsız etme oranı düşük) video kaydı sürerken kulaklığı çıkart biraz daha çekim yap ve izle. kulaklığı çıkarttığın kısımı hemen anlayacaksın

aslında 3250 den paramı geri aldım n73 tende alırım ama uğraşmak istemiyorum

• n73 ü mü alayım yoksa 5700 ı bekliyeyim ???

n73 de çıkalı tam 2 sene oldu eskidi artık. 5700 taze telefon hemen gelir tr ye mayıs gibi
  • quote:

n73 ü mü alayım yoksa 5700 ı bekliyeyim ???

n73 de çıkalı tam 2 sene oldu eskidi artık. 5700 taze telefon hemen gelir tr ye mayıs gibi

2 sene mi

5700 2mp bana gelmez

• Ne çabuk 2 yıl oldu ya? Arkadaş lafın gelişi dedi heralde. TR'ye geliş tarihi 23.08.2006'dır N73'ün. (aslında hepsiburada.com'a gelişi bu tarih)
  • quote:

quote:

n73 ü mü alayım yoksa 5700 ı bekliyeyim ???

2 sene mi

5700 2mp bana gelmez

yalnış yazmışım 1 sene oldu karanlıkta kalvye gözükmüyo

• bu vızıltı,hışırtı sesi sanırım diğer akıllı telefonlarında hepsinde oluyorki bence bu olay mikrofonun çok hassas olmasından kaynaklanıyor..
  • N73 efsaneydi bea :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.