Şimdi Ara

Victoria II (2010) [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
7
Favori
75.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vasto Lorde

quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Rusa dayanan oldu mu?Ben oyunu açar açmaz direk Kars'ı bilmemnereyi isteyiveriyor el mahkum kabul ediyoruz

Rusya 6. Süper Güç. Ben(Ottoman) 4-5-7 arasında gidip geliyorum. Benden şehir felan istemedi. Hatta Kırım güzel göründü gözüme. Giriyim mi dedim. Sarsılarak kendime geldim.

Rusya işi zor yahu.1870 küsürlerdeyim ben, endüstride İngiltere'yi bile geçti.Askeride ben öndeyim Rusya'dan, girsem baya parçalarım adamları da yönetim sağolsun Anti-Military

Koskoca Almanya'yı kurduk, emperyalist olmak lazım bizimkinler yaşasın barış diyor

Bu arada Osmanlı'yla Rusya'ya dayanmak için hemen Sırbistan Moldova gibi ülkeleri Influence'e alıp, Rusya'yla da ilişkilerimizi arttırırsak sorun olmaz diye düşünüyorum.

• Rusya benden sürekli Askeri geçiş izni isteyip duruyor. Bende inadına reddediyorum. Yeter deyip benim çayırlara girecekler. Zaten ordu yok.
    Bu arada acemi arkadaşlar toprak bakımından fazla açılmasın. Bir isyan parlar yemin ediyorum o kıvılcımdan ülke kurarlar. EU3 ve HOI2 de çok başıma geldi. EU3 de koca ülkeyi devirip(Evet benim ülkem.Savaşın ortasında isyan çıktı. Orduları geri çekip barış imzaladım. O geri çektiğim ordularıda araya alıp bitirdiler.) kendi yönetimlerini elime verdiklerini bilirim.

• quote:

Rusya benden sürekli Askeri geçiş izni isteyip duruyor. Bende inadına reddediyorum. Yeter deyip benim çayırlara girecekler. Zaten ordu yok.
    Bu arada acemi arkadaşlar toprak bakımından fazla açılmasın. Bir isyan parlar yemin ediyorum o kıvılcımdan ülke kurarlar. EU3 ve HOI2 de çok başıma geldi. EU3 de koca ülkeyi devirip(Evet benim ülkem.Savaşın ortasında isyan çıktı. Orduları geri çekip barış imzaladım. O geri çektiğim ordularıda araya alıp bitirdiler.) kendi yönetimlerini elime verdiklerini bilirim.

Geçiş izniyle bişey olsa herkes bana savaş açmıştı şimdiye Avusturyaya Fransa ve Rusya saldırdı ordan biliyorum.Avusturya benden geçiş istiyor, Fransa istiyor, Rusya istiyor, Hollanda istiyor (Fransa'nın influence'inde) Belçika istiyor.....Ama şimdiye kadar saldırmadılar

Benim de başıma geldi.Yukarda yazmıştım yine yazayım, Prusyayım Avusturyayla savaşıyorum böyle kilit noktalarda savunmadayım falan.Üstte liberaller 45bin civarı bir isyan çıkarttı, zaten oyunun başı toplam 80-90 bin asker var Kazandığım savaşı vermek zorunda kaldım Avusturyaya

• Tripoli vs Ottoman Empire Oyuna girer girmez devirdim.
     Victoria II (2010) [ANA KONU]
    Mısıra girdiğim anda isyan çıktı.
    İsyancılarla ortaklaşa Mısır'ı mahvediyoruz.
    Bana resmen hakarettir bu.Savaş açarken acemiliğime dek geldi. Sakat bir şehir istedim. Sonra Wargoal'i annex olarak düzelttim.
    Parçalanan Mısır.
    Abdulrahim Paşama yapılan hain saldırı. Tecrübeli Osmanlı denizcileri başarılarını buradada gösteriyor.
    İstanbulun ortasında isyan. Ama yer yanlış. Trakya'yı korumakla görevli ordum olay yerine çok yakın.
    Son darbeyi vurup geliyorum.

• Rusya'ya dikkat hocam demedi deme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Revenge*

Rusya'ya dikkat hocam demedi deme.

Aynen öyle.Ya Avusturyayı ya da Rusyayı yanına çekmeye çalış

@Vasto Lorde Bu arada AAR mı yapacaksın dostum?

edit:Mesaj yanlışlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kyrafionn -- 14 Ağustos 2010; 18:44:05 >
  • Süveyş kanalı yapacam da AAR ne demek?

Ekleme:Yok öyle milletin canı çeksin diye koydum. EU ile HOI'yi başta kimse oynamıyordu. Gözlerine soka soka yaydık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brampr -- 14 Ağustos 2010; 17:20:21 >
  • Bi kaç gündür feci sardı bu oyun Amerikan komünist bayrağı fail olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkprincé

Bi kaç gündür feci sardı bu oyun Amerikan komünist bayrağı fail olmuş

Benim en sevdiğim bayrak hocam o yarı yarıya yarısı abd bayrağı yarısı sscb
  • Sizin ekonomi nasıl?

Ekleme: Mısır Düştü. Süveyş Kanalını açınca gelirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brampr -- 14 Ağustos 2010; 18:02:12 >
  • Ben fabrikalarla falan hep kendim uğraşıyordum çoğu batıyordu. Bu sefer kapitalistlere bıraktım baya iyi ekonomi oluşturdular hep onlara çalışıyorum şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Revenge*

Ben fabrikalarla falan hep kendim uğraşıyordum çoğu batıyordu. Bu sefer kapitalistlere bıraktım baya iyi ekonomi oluşturdular hep onlara çalışıyorum şimdi.

Bende de aynı durum vardı

Bu arada artık oyunda Süveyş Kanalı'nı, Panama Kanalı'nı falan açınca işe yarıyor, kısa yoldan gidebiliyorsunuz.EU3'te falan yoktu böyle bir şey.
  • Tüm borçları kapattım. Rusyayla teke tek olarak kafa kafaya çarpışabilirim . Ama işte namussuzların hepsinin en az 8 müttefiği var. Benimkiler savaştan istifade kıçıma tekmeyi bastılar. Avusturyaya yamanmaya çalışıp balkanları güvenceye almak istiyordum ama onlarda arıza çıkardı.
    Bende işçi sınıf gayet rahat yaşıyor ama orta direk ile aristokratik kesimde ihtiyacını karşılayamayanlar var. Vergilerini düşürdüm biraz toparlandılar.
    Çin-Kore-Japon ittifağı Avrupayla savaş halinde. Süveyşi açarsam geçiş istekleri fazlalaşacak. Bana ekonomik olarak faydası dokunur mu?
  • quote:

Tüm borçları kapattım. Rusyayla teke tek olarak kafa kafaya çarpışabilirim . Ama işte namussuzların hepsinin en az 8 müttefiği var. Benimkiler savaştan istifade kıçıma tekmeyi bastılar. Avusturyaya yamanmaya çalışıp balkanları güvenceye almak istiyordum ama onlarda arıza çıkardı.
    Bende işçi sınıf gayet rahat yaşıyor ama orta direk ile aristokratik kesimde ihtiyacını karşılayamayanlar var. Vergilerini düşürdüm biraz toparlandılar.
    Çin-Kore-Japon ittifağı Avrupayla savaş halinde. Süveyşi açarsam geçiş istekleri fazlalaşacak. Bana ekonomik olarak faydası dokunur mu?

Olmaz sanırım.Ama mantıken ordan geçmek için military access istemeleri gerekir bu da senin işine gelir.
    Bu arada multiplayer oynamak ister misin?2 kişi müttefik olup yardıralım heryeri

• quote:

Orijinalden alıntı: Kyrafionn

quote:

Tüm borçları kapattım. Rusyayla teke tek olarak kafa kafaya çarpışabilirim . Ama işte namussuzların hepsinin en az 8 müttefiği var. Benimkiler savaştan istifade kıçıma tekmeyi bastılar. Avusturyaya yamanmaya çalışıp balkanları güvenceye almak istiyordum ama onlarda arıza çıkardı.

Olmaz sanırım.Ama mantıken ordan geçmek için military access istemeleri gerekir bu da senin işine gelir.
    Bu arada multiplayer oynamak ister misin?2 kişi müttefik olup yardıralım heryeri

Bi dur hele. Alışalım biraz oyuna.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kyrafionn

quote:

Bi dur hele. Alışalım biraz oyuna.

Vallahi ben alıştım.
    Gerçi ilk oyunum hüsranla sonuçlandı ama neyse.
    Bu sefer Osmanlı'yı aldım, Trablusgarp'la Mısır'ı bağladım kendime, Avusturya'ya saldırıyorum yakında

Süveyş kanalını açayım yaşasın sömürgecilik

• Avusturya'ya dikkat. Askeri olarak Dünya'da 3.yüm diye Avusturya'ya bir girdim. Baktım balkanlar elden gidiyor kaçtım hemen.
  • 4 saat sonra bende oyundayım,aklıma bişi geldi,ilk oyundaki önemli büyük bir eksiklik;Kapitalistler fabrika açınca gene işçileri bizmi buluyoruz,çeviriyoruz vs? Çok saçma bence kapitalist kendi bulması lazım,saçma sapan fabrika kuruyorlar birde işçi bulmayla uğraşıyoruz

2.Önenmli hata; Sosyalist yönetimdeyken(ki favorim),fakirlerin vergiyi %100 yapınca adamlar daha sosyalist oluyor ve sosyalist oylar artıyor

En etkin taktiğimdi umarım düzeltmişlerdir,ama böyle gitmez,o halk isyana gelip hadi lan demesi lazım

Yani hükümete tepkisi-beğenisi gibi bir değişken olması lazım,miltancy yetersiz olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

4 saat sonra bende oyundayım,aklıma bişi geldi,ilk oyundaki önemli büyük bir eksiklik;Kapitalistler fabrika açınca gene işçileri bizmi buluyoruz,çeviriyoruz vs? Çok saçma bence kapitalist kendi bulması lazım,saçma sapan fabrika kuruyorlar birde işçi bulmayla uğraşıyoruz

2.Önenmli hata; Sosyalist yönetimdeyken(ki favorim),fakirlerin vergiyi %100 yapınca adamlar daha sosyalist oluyor ve sosyalist oylar artıyor

En etkin taktiğimdi umarım düzeltmişlerdir,ama böyle gitmez,o halk isyana gelip hadi lan demesi lazım

Yani hükümete tepkisi-beğenisi gibi bir değişken olması lazım,miltancy yetersiz olmuş

Hacı sen yetkili bir abiye benziyorsun.

Sosyalist olmak için ne yapmak gerekiyor acaba?Seçimde sosyalistlerin gelmesi mi?Yoksa sosyalistlerin isyan etmesi mi?

• @w_wallace
    bence çok fazla umuda kapılma ben adını hatırlamadığım bir afrika ülkesini aldım uyguladığım poliitikalar sonucu ülke nüfusunun yüde 95 ni çiftçi yaptım...vergi durumları öyle ilginçtiki...zengin ve orta kesimden aldığım vergi fakir kesim vergisinin 30 da birinden azdı..ve çiftçilerin yüzde 87 si liberaldi bir ara ... :D :D
    EDIT:eklemeyi unutmuyum uyguladığım ağır liberalist politika sonucu o dandik afrika ülkesiyle 500k paraya ulaştım fakat yönetim kademesinde devrim yaptılar ve ben devirdiler...halkın büyük kısmı liberalken memur ve asker sınıfında liberal yok denecek kadar az...şuan ülkede 950k isyancı var... :D nüfus: 1.6m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GTXgamer -- 15 Ağustos 2010; 16:38:29 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.