Şimdi Ara

Victor Gaming Machine Kullanıcıları Kulübü(BATTI) (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.686
Cevap
67
Favori
208.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srvngrc

Ben en iyisi ufak bi rehber hazırlayayım geniş bi zamanda.
    Logo değişiyor evet. Ancak bios'a istediğiniz logoyu gömebilirsiniz biraz uğraşarak. Ama gerek yok. Victor yazmasa da olur bence.

EC firmware nedir denmiş. Şu:
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/ec-firmware-nedir.147517/

Bios güncellemesi esasen çok şart bi olay değil. Eğer sistemle ilgili bi sıkıntı yoksa güncelleme yapmanıza gerek yok denir genelde. Ama ufak tefek sorunları çözdüğü oluyor. Mesela benim eski masaüstü sistem fazla ısınıyordu ya da sistem sıcaklığı fazla gösteriyordu bilemiyorum. bios güncelleme geldi bu sorun çözüldü.
    Bunun dışında victor'ın bios güncellemesi sonrasında belirgin ölçüde hızlı açıldığını söyleyebilirim.

Ayrıca belki biliyorsunuz clevo'nun bioslar kısıtlanmış. Hiçbir şeye dokunmanıza izin vermiyor. Herşey kilitli sadece temel ayarlar (uefi, boot options vs.) açık. Normalde biosta cpu'ya, gpu'ya hatta ram'e müdahale etmenize izin veren menüler olur overclock vs. için.
    Prema Mod diye alternatif bi bios var clevo cihazlar için. Tüm kilitleri kaldırıyor. Fan kontrolü dahil birçok şeye izin veriyor.
    Ben dün onu yükledim. Bu işlere meraklı olan varsa bu da bi seçenek.

Hocam biosu güncellemenin ne gibi faydaları var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• G451/501 serisi kullananlarda sol üst köşeden şarj aletinin girdiği yerden plastiği yukarı doğru kaldırınca, kasadan ayrı olarak kalkıyor mu acaba (şarj cihazı takılı değilken) ? Oradaki vida sanırım üst kısımdaki plastiğe geçmiyor, gevşetip tekrar sıktım ama bişi değişmedi. Diğer yerlerde sorun yok, orası kasaya oturmamış. Yanlışlama kasayı oradan kaldırsam sorun olabilir. Sizde de böyle birşey var mı ?

Victor Gaming Machine Kullanıcıları Kulübü(BATTI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asriell -- 29 Kasım 2015; 13:09:21 >

• quote:

Ben en iyisi ufak bi rehber hazırlayayım geniş bi zamanda.
    Logo değişiyor evet. Ancak bios'a istediğiniz logoyu gömebilirsiniz biraz uğraşarak. Ama gerek yok. Victor yazmasa da olur bence.

EC firmware nedir denmiş. Şu:
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/ec-firmware-nedir.147517/

Bios güncellemesi esasen çok şart bi olay değil. Eğer sistemle ilgili bi sıkıntı yoksa güncelleme yapmanıza gerek yok denir genelde. Ama ufak tefek sorunları çözdüğü oluyor. Mesela benim eski masaüstü sistem fazla ısınıyordu ya da sistem sıcaklığı fazla gösteriyordu bilemiyorum. bios güncelleme geldi bu sorun çözüldü.
    Bunun dışında victor'ın bios güncellemesi sonrasında belirgin ölçüde hızlı açıldığını söyleyebilirim.

Ayrıca belki biliyorsunuz clevo'nun bioslar kısıtlanmış. Hiçbir şeye dokunmanıza izin vermiyor. Herşey kilitli sadece temel ayarlar (uefi, boot options vs.) açık. Normalde biosta cpu'ya, gpu'ya hatta ram'e müdahale etmenize izin veren menüler olur overclock vs. için.
    Prema Mod diye alternatif bi bios var clevo cihazlar için. Tüm kilitleri kaldırıyor. Fan kontrolü dahil birçok şeye izin veriyor.
    Ben dün onu yükledim. Bu işlere meraklı olan varsa bu da bi seçenek.

İşletim sistemin ne kardeş? Ona göre bios güncellemesi vs yapalım. Ben windows 10'u yükledim ancak kulaklıktan ses gelmiyor. Windows 8.1'e dönebilirim :(

• stalker(1979) kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi ile alakası yok bios güncellemesinin. Ama win 8.1

• quote:

Valla kardeş yağcılık olarak algılama ancak Victor bizi yüzüstü bıraktı ve bu işlerden anlayan sen varsın. Sen yardım et bize. Üstelik bilgisayarın da benimkinin slim modeli yani benziyor
    Windows 10 kulaklık sorunu için son çare olarak DriverPack Solution 2015 15.11 R425 programı ile driverları aratıp yüklettim sorunum çözüldü. İnşallah bir daha aynı sıkıntıyı yaşamam:)

Bios güncellemesi için bir rehber yaparsan sevinirim. Ben 35 yaşımdayım o yüzden resimli olarak anlatırsan sevinirim. 10 yaşında çocuğun anlayacağı gibi anlat diyeceğim ama 10 yaşında olup da program yazan çocuklar bile var Neyse Beklemedeyiz kardeş bize bizden başkasından fayda yok

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

Valla kardeş yağcılık olarak algılama ancak Victor bizi yüzüstü bıraktı ve bu işlerden anlayan sen varsın. Sen yardım et bize. Üstelik bilgisayarın da benimkinin slim modeli yani benziyor
    Windows 10 kulaklık sorunu için son çare olarak DriverPack Solution 2015 15.11 R425 programı ile driverları aratıp yüklettim sorunum çözüldü. İnşallah bir daha aynı sıkıntıyı yaşamam:)

Bios güncellemesi için bir rehber yaparsan sevinirim. Ben 35 yaşımdayım o yüzden resimli olarak anlatırsan sevinirim. 10 yaşında çocuğun anlayacağı gibi anlat diyeceğim ama 10 yaşında olup da program yazan çocuklar bile var Neyse Beklemedeyiz kardeş bize bizden başkasından fayda yok

Estağfurullah olur mu öyle şey.
    Rehber hazırlarım fırsat bulunca.
    Yalnız bios güncelleme biraz riskli bi iş. Yanlış giden bi iş olursa bilgisayarın tekrar açılmaması gibi sorunlara yol açabiliyor. Çözümleri var elbet ancak çok meşakkatli. Ben dün yüklerken bi problem oluştu kilitlendi sistem yükleme ekranında. Kapatamadım bile aleti. Power tuşu dahi çalışmıyordu. Kasayı açmak zorunda kaldım. Velhasıl bi sorun yoksa ve meraklı da değilseniz uğraşmayın derim.

Bu arada ısınma sorunu olan arkadaşlar termal macunları bi kontrol etsinler. Ben bugün bi baktım macun çok kötü sürülmüş. Bi de kalitesiz bişeye benziyodu.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    Ben biraz önce g451 için olanı indirip kurdum, ama bazı ayarları görebilmek için donate yapmak gerek galiba adama Mesela termal ayarlar fan ayarlarını göremiyorum birkaç küçük ayrıntı geldi. Bios çubuğunun altında personel edition - not for sale yazıyor. Ben fan kontrol için kurmuştum. Bu haliyle bir oka yaramaz. Bu videodaki ayarlar olması gerek olmadı. Sizde var mı ?

Edit: Başka bir yerden indirdim. Clevocenter logosuyla açılıyor. Fan kontrolde geldi. Videodaki gibi oldu ayarlarım. Premamod sitesindekini indirmeyin.

http://www.clevocenter.com/index.php/suporte-menu/downloads-suporte-cat.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 29 Kasım 2015; 18:35:52 >

• Şirket battı ama taksitleri hala oduyoruz. Kredi kartiyla aldigimiz icin.iptal etmenin falan bi yolu var mi. İptal etsek sıkıntı olur mu faiz falan

• styrex S kullanıcısına yanıt
    İptal edemezsiniz ödemeleri. Şirketin batmasıyla sizin kredi kartı ödemeleriniz arasında bağ olmak zorunda değil. Firma parayı çoktan bankadan almış olabilir.
  • Bende g451 var bende. hadi oyundayken fan sesini anlayabiliyorum ama ne yaparsam yapayım durmadan turbonun bir altı makine gibi çalışan bir fan sesi var. Cpu kullanımı yüzde 15 civarlarında internette gezerken ama durmadan bir fan sesi.(flash uygulamada açık değil) Yani kulaklık takmasam delirirdim heralde. Bilgisayarın tek iyi yanı performansı ve hızı güzel ama bu fan problemine bir türlü çözüm bulamadım. Sizde böyle problem yaşıyor musunuz?
  • Bendeki power tuşu sorunu gibi herkeste yavaş yavaş sorunlar ortaya çıkmaya başladı belli ki. Bu victor yetkililerinden hala ses seda yok. Hukuki yollara başvursun sıkıntısı olan arkadaşlar bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnomer

İptal edemezsiniz ödemeleri. Şirketin batmasıyla sizin kredi kartı ödemeleriniz arasında bağ olmak zorunda değil. Firma parayı çoktan bankadan almış olabilir.

tüketici haklarına başvursak bir şey değişir mi ki? Sonuçta bize vaat ettikleri garanti hizmetinden yararlanamıyoruz
  • MistikBaklava kullanıcısına yanıt
    Garantiyle ilgili tabiki hakkımızı aramamız gerekiyor. Ama bu nasıl olacak bir fikrim yok ne yazıkki.

• quote:

Orijinalden alıntı: mnomer

Garantiyle ilgili tabiki hakkımızı aramamız gerekiyor. Ama bu nasıl olacak bir fikrim yok ne yazıkki.

İstanbul'daki arkadaşlar firmanın bürosuna gidip garanti ile ilgili tamir talep edebilir. Büroları kapalı ise ve başka bir adresleri yoksa bizlere de mahkemeye verme yolu görünür. Madem bu kadar sorumsuzca defolup gideceklerdi sonuçlarına da katlansınlar. Bir daha bu sektörden ekmek yemesin o zaman bu adamlar. İyi ne güzel iş, milleti yüz üstü bırak sonra başka bir yerde yine aynı işi kur çalışmaya devam et. Bu kadar insanı mağdur etmeye hakları yok. Hesabını versinler.
  • Benim kasada kararma vardı gönderin değiştirirz demişlerdi touchpad de inanılmaz kötü çalısıyor kesin ondada bir sorun var wifi modülünde de sorun vardı bir ara gönderirim diyordum ki elimde patladı
  • Ben de g451 kullanıyorum normal kullanımda hiç ses yok ancak oyuna girince çalışıyor, sesi çok olduğundan ben de genelde kulaklık takıyorum. Termal macunda sorun olmasın bir baksaydınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jegande

Benim kasada kararma vardı gönderin değiştirirz demişlerdi touchpad de inanılmaz kötü çalısıyor kesin ondada bir sorun var wifi modülünde de sorun vardı bir ara gönderirim diyordum ki elimde patladı

İyi ki göndermemişsin laptop'unu nasıl geri almayı planlıyordun? Adamlar sırra kadem bastılar
  • İstanbul'da olan arkadaşlara zahmet olmazsa bir kez daha mekanlarına gidip bilgi almaya çalışsınlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

İstanbul'da olan arkadaşlara zahmet olmazsa bir kez daha mekanlarına gidip bilgi almaya çalışsınlar.

+1

• Taksidi devam eden arkadaşlara duyrulur. Benden bu ayın taksidi alınmadı.

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.