Şimdi Ara

Victor G701 ÖZELLEŞTİRİN DEDİLER SUYUNU ÇIKARDIM - Karbon Folyo Uygulaması ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
5
Favori
14.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Victor Gaming Machine kullanıcısına yanıt
     Victor G701 ÖZELLEŞTİRİN DEDİLER SUYUNU ÇIKARDIM - Karbon Folyo Uygulaması !

https://store.donanimhaber.com/3b/70/7b/3b707b099469cf9a20219853de2a7f8b.jpg?1

Yuvarlak içindeki bölge. Bu bölgenin altında ne var tam olarak ? Ilıklığı baya hissediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dik Otur -- 18 Ağustos 2014; 20:07:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

Victor G701 ÖZELLEŞTİRİN DEDİLER SUYUNU ÇIKARDIM - Karbon Folyo Uygulaması !

http://i.imgur.com/nw1x3ON.jpg?1

Yuvarlak içindeki bölge. Bu bölgenin altında ne var tam olarak ? Ilıklığı baya hissediliyor.

Ilıklığın sizi rahatsız edecek kadar aşağıya dağılmaması lazim. Ilık olabilir ama rahatsız edecek kadar mı sıcak ?

Normal kullanımda en alt sıra 30C nin civarında, olmalı orta ve üst bölgeler ise 34C civarında. Yani sol tarafa göre sağ taraf 3 derece kadar daha sıcak olabilir diye de dusunebilirsiniz. ama alt bölüm hepsinden soğuk olmalı. Tabii bulunduğunuz oda sıcaklığının 24C civarında oldugunu dusunuyorum. Ortam sıcaklığı daha yuksek ise normal olarak sistem oda sıcaklığının altına düşüremez. Düşürebilmesi için soğuk hava yada gaz kullanması gerekir.

O şekilde degil ise kontrol edebiliriz.

• Bu windows ne zaman oturacak acaba @Victor Gaming Machine ?

Ne zaman açarsam açayım sıcaklık 60'dan aşağı inmedi. Benle aynı gün alan arkadaşla yazışıyorum mesajı aynen iletiyorum:

quote:

silkroad oynuyorum 8 char acık benım 2 gundur kapatmadım sıcaklıklar 60 65 arasında gezıyor. dota 2 ye gırıyorum ustune cpu kullanımı yuz 80 90 a gezıyor ram yuzde 90 kullanıyor acıyorum turbo fanı sıcaklık 70 75 arası sabıtlenıyor. sıkıntı yok memnunum.

Ben LoL'e girsem bile sıcaklık 89-90 dereceye fırlıyor. Anlayamadım bu olayı. Geyik olarak algılamazsanız size danışmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dik Otur -- 19 Ağustos 2014; 18:17:44 >
  • quote:

Bu windows ne zaman oturacak acaba @Victor Gaming Machine ?

Ne zaman açarsam açayım sıcaklık 60'dan aşağı inmedi. Benle aynı gün alan arkadaşla yazışıyorum mesajı aynen iletiyorum:

quote:

silkroad oynuyorum 8 char acık benım 2 gundur kapatmadım sıcaklıklar 60 65 arasında gezıyor. dota 2 ye gırıyorum ustune cpu kullanımı yuz 80 90 a gezıyor ram yuzde 90 kullanıyor acıyorum turbo fanı sıcaklık 70 75 arası sabıtlenıyor. sıkıntı yok memnunum.

Ben LoL'e girsem bile sıcaklık 89-90 dereceye fırlıyor. Anlayamadım bu olayı. Geyik olarak algılamazsanız size danışmak istedim.

Üstad tamam kafam kırıldı. Bize gönderebilir misiniz makinayı acilen bir bakalım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Gaming Machine

quote:

Bu windows ne zaman oturacak acaba @Victor Gaming Machine ?

quote:

Üstad tamam kafam kırıldı. Bize gönderebilir misiniz makinayı acilen bir bakalım ?

Tam olarak kaç gün sürer benim bilgisayarsız kalmam ? Ona göre göndermeyi düşünüyorum. Ek olarak ciddi anlamda sordum benimkinde bir sorun mu var diye.. Çünkü o dereceyi max. fanda alıyorum.

• Yeriniz nerede ?
  • quote:

Yeriniz nerede ?

Ankaradayım.
  • Yarın MNG kargo ya verin üstad. 38164 Kurumsal Musteri numarası, ürün bize gelsin hemen bakalım. Muhtemelen Persembe günü bize ulasir, Cuma gunu cikartiriz, Cumartesi siz de olur diye dusunuyorum.
  • Victor Gaming Machine kullanıcısına yanıt
    Peki ne gibi işlemlerden geçecek ? İçime sinmiyor yollamak. MNG Bilgisayarı evden mi alıyor peki ?
  • quote:

Peki ne gibi işlemlerden geçecek ? İçime sinmiyor yollamak. MNG Bilgisayarı evden mi alıyor peki ?

Emin değilim bir arayıp sorun MNG kargo cagri merkezini isterseniz. Acacagiz üstad makinayi acikcasi, ameliyat. Termal pastasına, vidalarına felan bakacagiz, yenilecegiz, teste alacagiz zaten sonrasında buradan paylaşabilirim ekran goruntulerini.
  • quote:

quote:

Emin değilim bir arayıp sorun MNG kargo cagri merkezini isterseniz. Acacagiz üstad makinayi acikcasi, ameliyat. Termal pastasına, vidalarına felan bakacagiz, yenilecegiz, teste alacagiz zaten sonrasında buradan paylaşabilirim ekran goruntulerini.

Peki satarken kontrol ediyoruz diyorsunuz, termal macunu, vidaları vs test etmiyor musunuz ? Sadece gerekli driverları kurup test ettik diye geçiştiriyor musunuz yoksa ?

Birde sitenizde ve kutuyla yolladığınız probook bilgisayarın ilk sayfasında kapıdan kapıya kargo ibaresi var. Bu konuda bilginizin olmaması çok ilginç doğrusu.

Yarın mngyi arayacağım kurum numaranızı girerek neler yapmam gerektiğini de söyleyebilir misiniz ? Kargo ücreti vs nasıl olacak ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zaten alan kaç kişi var bu ikinci yasa üçüncü ısınma sorun forumda...

• bendede g701 var, benim daha 75 dereceyi geçmedi stres testleri neyim yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opsladio

bendede g701 var, benim daha 75 dereceyi geçmedi stres testleri neyim yaptım.

stres testinde hepimizin g701 leri 75 derece civarında seyrediyor zaten. mümkünse hw monitoru açıp sonrasında hiç alt tab yapmadan 1 saat boyunca 32 lik bir haritada bf3 oynayıp screenshotı özelden atabilirmisiniz ?
  • Elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş.

Ürünün açılması konusunda tereddüt yaşamayın arkadaşlar, bunlar custom notebooklar bu işin fıtratında açılmak var

İşlemci soğutucusunun bir vidasında hafif gevşeme olmuş olabilir yada termal pasta biraz az yada olması gerekenden fazla gelmiş olabilir , bu sebeplerden sıcaklık 3-5 belki 10 derece fazla görünüyor olabilir. Servise göndermekten çekinmeyin onların işi o sıkıntınız varsa gönderin yapsınlar.

Custom Pc de durum böyledir açmaktan filan çekinmeyin tecrübeniz var ise açın soğutucuyu sökün macun sürün tozlanmışsa temizleyin vs vs.. Lakin bunları yaparken çok dikkatli olun, bileşenlere zarar vermemeniz gerekiyor.

Ben G301' i kullandım en son , şarjı çok iyi gidiyordu günde 2 kere ölçü almaya gittiğimiz oluyordu notebook u alıp çıkıyorduk şarjı fazlasıyla yetiyordu koca evlerin ofislerin ölçüsünü alıp autocadde çizmeye.
    Sıcaklık olarak ise, saatlerce rendera bırakırım ben pc'lerimi , sıcaklık sorunu yaşamadım mesela. Sadece fan biraz sesli çalışıyordu soğutmak için oda çok sıkıntı yaratmadı. Yani diyeceğim o ki , fan az biraz sesli olsa da işini güzel yapıyor , içiniz rahat olsun sıcaklıktan cpu filan yanmaz bir şey olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 22 Ağustos 2014; 8:30:59 >

• quote:

quote:

quote:

Peki satarken kontrol ediyoruz diyorsunuz, termal macunu, vidaları vs test etmiyor musunuz ? Sadece gerekli driverları kurup test ettik diye geçiştiriyor musunuz yoksa ?

Birde sitenizde ve kutuyla yolladığınız probook bilgisayarın ilk sayfasında kapıdan kapıya kargo ibaresi var. Bu konuda bilginizin olmaması çok ilginç doğrusu.

Yarın mngyi arayacağım kurum numaranızı girerek neler yapmam gerektiğini de söyleyebilir misiniz ? Kargo ücreti vs nasıl olacak ?

Ben cevabınızı görmemişim kusura bakmayın lütfen.

MNG Kargo ile kapıdan kapıya kargo hizmeti var. Kurumsal musteri numarası olan 38164 ü referans vererek ürünü bize ücretsiz gönderebiliyorsunuz. Benim kastım bulundugunuz bölgede, şehir yada ilçede bazen MNG kargo belirli günler gelip ürünü alabilir, geç gelebilir vb.durumlar olabiliyor Dolayısı ile en sağlıklısı call center larını arayarak bilgi almaktır.

Bilgisayarınıza bakmak en sağlıklı çözüm açıkçası. Chris Brown'un da dediği gibi kendinize güveniyorsanız dikkatli bir şekilde açarak, kendinizde bakabilirsiz yanliz vidaları söküp parçaları ayırırsanız termal macunu yenilemeniz gerekir. Üstten bir bakıp vidaları biraz gevşetip ÇARPRAZ olarak nazikçe sıkabilirsiniz, bunu yaparken tornavidayi kaydirmamaya özen göstermeli ve çok fazla da yüklenMEmelisiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben cevabınızı görmemişim kusura bakmayın lütfen.

MNG Kargo ile kapıdan kapıya kargo hizmeti var. Kurumsal musteri numarası olan 38164 ü referans vererek ürünü bize ücretsiz gönderebiliyorsunuz. Benim kastım bulundugunuz bölgede, şehir yada ilçede bazen MNG kargo belirli günler gelip ürünü alabilir, geç gelebilir vb.durumlar olabiliyor Dolayısı ile en sağlıklısı call center larını arayarak bilgi almaktır.

Bilgisayarınıza bakmak en sağlıklı çözüm açıkçası. Chris Brown'un da dediği gibi kendinize güveniyorsanız dikkatli bir şekilde açarak, kendinizde bakabilirsiz yanliz vidaları söküp parçaları ayırırsanız termal macunu yenilemeniz gerekir. Üstten bir bakıp vidaları biraz gevşetip ÇARPRAZ olarak nazikçe sıkabilirsiniz, bunu yaparken tornavidayi kaydirmamaya özen göstermeli ve çok fazla da yüklenMEmelisiniz.

• Bizim kontrollerimiz sırasında makinelerde problem var ise platform degisimine kadar yapilarak urun yeniden olusturulur. Burada arkadasin makinesindeki verilerde de goruldugu uzere (CoreTemp ve CineBench testlerini paylasmisti) makinede ısı yonunden bir problem de gozukmuyor ancak gene de icine sinmiyor ise makinesine tekrar yakindan bakabiliriz.
  • Sound blaster cinema acilista otomatik olarak simge durumunda basliyor ancak müzik acinca devreye girmiyor. Ben ayrıca simgeye tiklayinca devreye giriyor. Sizde de durum boyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

Sound blaster cinema acilista otomatik olarak simge durumunda basliyor ancak müzik acinca devreye girmiyor. Ben ayrıca simgeye tiklayinca devreye giriyor. Sizde de durum boyle mi?

Bende direkt olarak başlıyor, Açılışta ekrana pencere geliyor. Çözemedim bir türlü zaten o programı. Her zaman açık bende galiba.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.