Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Vicdanımla kavga ediyorum(askerlik içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Vicdanımla kavga ediyorum(askerlik içerir)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    53 Mesaj
    tahminim üniversiteden sonra yurtdışına giderim abim bedelli askerlik yapıcak 28 yaşında şuan yapmadı askerliğini banada diyor yapma askerlik ama kendimi borçlu gibi hissediyorum bu ülkeye herkes giderken ben kaçmış gibi olucam bi askerlik anım olmayacak asker arkadaşım diyebileceğim kimse olmayacak bu yüzden yapmak istiyorum bi yandanda ülkenin durumu belli ortada bi güç var bizi savaştırıyor ne uğruna ? kim için ? ne yapsam bilemedim

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: herscher

Gitme askere ne gerek var?... Dediğin gibi o güçlerin oyuncağı olmaya gerek yok
    Türkiye eski Türkiye değil.
    |
    |

Orijinalden alıntı: AJFA

Türkiye eski Türkiye değil.

Alıntıları Göster
    yaş ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: smtcglr

yaş ?

18 şubatta 19

Orijinalden alıntı: herscher

Gitme askere ne gerek var?... Dediğin gibi o güçlerin oyuncağı olmaya gerek yok
    İmkanın varsa yapma, zorunlu askerlik Osmanlı'da ekonominin bozulmasının sonucu olarak ortaya çıkmış Cumhuriyet döneminde de devam etmiş olan uygulamadır. Vatana hizmet sadece askerlik yaparak olmaz vergi kaçırmamakta hizmettir.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

İmkanın varsa yapma, zorunlu askerlik Osmanlı'da ekonominin bozulmasının sonucu olarak ortaya çıkmış Cumhuriyet döneminde de devam etmiş olan uygulamadır. Vatana hizmet sadece askerlik yaparak olmaz vergi kaçırmamakta hizmettir.

Alıntıları Göster
    la ne işin var o yaşta askerde ya 23-24 de gidersin

imkanın varsa hiç gitme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smtcglr -- 15 Aralık 2012; 18:49:15 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Alıntıları Göster
    bu iğrenç devlet için askere gitmeye değmez.kardeşim inşallah sen üniversiteyi bitirene kadar para verip hiç yapmama olur da sende hiç yapmazsın ben de onu düşünüyorum bu devlet için kesinlikle değmez

mıymıycılar gelir şimdi bu arada sen devletine sahip cıkmıyomusun dyie falan hic kafana takma
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Grndor

bu iğrenç devlet için askere gitmeye değmez.kardeşim inşallah sen üniversiteyi bitirene kadar para verip hiç yapmama olur da sende hiç yapmazsın ben de onu düşünüyorum bu devlet için kesinlikle değmez

mıymıycılar gelir şimdi bu arada sen devletine sahip cıkmıyomusun dyie falan hic kafana takma

Alıntıları Göster
    ülke 2002 de el değiştirdi
    |
    |

Orijinalden alıntı: osmannn94

ülke 2002 de el değiştirdi

Alıntıları Göster
    Şehit olunca 5 dk'lık haberi bile çok görenler var la bu ülkede.Ölürsem bi annem için ölürüm başka biri için de ölmem.Hayır şehit olsam bana artık yararı ne la?Arkamdan yine biji apo biji kürdistan diyecekler...
    |
    |

Hayranlık cehaletin kızıdır. İnsanlar ancak anlamadıklarına hayran olur ve taparlar-Jean Meslier
  • Yüzbaşı
    808 Mesaj
    Öncelikle yaşın 19 bu yaşta gitme 22-26 arası gitmen daha uygun en azından ben öyle düşünüyorum.Askerlik ile ilgili biraz bilgi vermem gerekirse artık normal erler gerekmediği sürece operasyonlara çıkmıyor bir de kafa dengi komutanlara rast gelirsen askerden gelmek istemezsin.Askerlikten korkçak bir şey yok.

Bu arada yorum yapan kişilere Türk Ceza Kanunu'nun 318. maddesini hatırlatmak isterim ;

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html

quote:

Halkı askerlikten soğutma

MADDE 318. - (1) Halkı, askerlik hizmetinden soğutacak etkinlikte teşvik veya telkinde bulunanlara veya propaganda yapanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) Fiil, basın ve yayın yolu ile işlenirse ceza yarısı oranında artırılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbiskuha -- 15 Aralık 2012; 19:05:46 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    632 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: elbiskuha

Öncelikle yaşın 19 bu yaşta gitme 22-26 arası gitmen daha uygun en azından ben öyle düşünüyorum.Askerlik ile ilgili biraz bilgi vermem gerekirse artık normal erler gerekmediği sürece operasyonlara çıkmıyor bir de kafa dengi komutanlara rast gelirsen askerden gelmek istemezsin.Askerlikten korkçak bir şey yok.

Bu arada yorum yapan kişilere Türk Ceza Kanunu'nun 318. maddesini hatırlatmak isterim ;

quote:

MADDE 318. - (1) Halkı, askerlik hizmetinden soğutacak etkinlikte teşvik veya telkinde bulunanlara veya propaganda yapanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle gitme!
    |
    |

• Yüzbaşı
    284 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: elbiskuha

quote:

Alıntıları Göster
    ne için gitcenki ortada vatanmı kaldı.eskiden olsa seve seve ama şimdi asla.değmez bile.
    |
    |

• Onbaşı
    37 Mesaj
    |
    |

Orijinalden alıntı: mmarass

Kesinlikle gitme!

Alıntıları Göster
    şimdi askere gidemem zaten lise bitmedi daha üniden sonrada londraya gideceğim günümüz şartlarında askere gitmemek en mantıklısı gibi.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Mekanik61

şimdi askere gidemem zaten lise bitmedi daha üniden sonrada londraya gideceğim günümüz şartlarında askere gitmemek en mantıklısı gibi.

Alıntıları Göster
    askerlik anısı dendiğinde aklıma hep cem yılmaz geliyor :)
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: smtcglr

yaş ?

18 şubatta 19

bende 18 ocak sonu 19 :D git 'de gör bi pişman ol
    |
    |

Alıntıları Göster
    Ne için giderdin eskiden, şimdi ne için gideceksin diye düşünürsen yazdıklarından ne yönlü biri olduğunu anladığım kadarıyla vicdani red
  • Yarbay
    2331 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Monsterbasy10

Ne için giderdin eskiden, şimdi ne için gideceksin diye düşünürsen yazdıklarından ne yönlü biri olduğunu anladığım kadarıyla vicdani red

Alıntıları Göster
    Üniversite bitince olursa 1 sene yoksa 6 ay askerlik kesinlikle yapacağım.

Askerliği vatan borcu olarak görüyorum.
    |
    |
1
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
üniversite
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.