Şimdi Ara

Silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MILWAUKEE BUCKS -- 17 Aralık 2021; 11:37:20 >

• üzerinden zaman geçmiş, hiç gerek yok bence.

şişeyle alakası yoktur tavır yapmasının. söylersin sen söyleyince öğrenir bu sefer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

üzerinden zaman geçmiş, hiç gerek yok bence.

şişeyle alakası yoktur tavır yapmasının. söylersin sen söyleyince öğrenir bu sefer.
    Evet bence de, belki de adam olayı çakmadı ama söylersem o zaman anlar
  • Sorun yapıcak bir konu değil.
  • Günün en saçma konusu olma yolun da aday
  • Boş şeyleri kafaya takıyorsunuz.
  • Boş şeyleri kafaya takma ve gereksiz vicdan yapma konusunda meşhurumdur ama bu nedir arkadaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adama bir hediye al özür dile helallik iste baska yolu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatarım Ağır Çekim -- 17 Şubat 2020; 18:32:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

Boş şeyleri kafaya takma ve gereksiz vicdan yapma konusunda meşhurumdur ama bu nedir arkadaş
    Boş şey değil adam elini daldırdı ve o pis kakalı yerden şişeyi aldı
  • adam sen olduğunu anlasa nolcak
  • Adam ellerini o pis yere daldırıp şişeyi çıkardı, şişe kaka kaplı gelmiş de olabilir nasıl sorun değil, nasıl saçma mevzu diyorsunuz anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MILWAUKEE BUCKS

Adam ellerini o pis yere daldırıp şişeyi çıkardı, şişe kaka kaplı gelmiş de olabilir nasıl sorun değil, nasıl saçma mevzu diyorsunuz anlamadım
    Ben saçma demedim zaten -beni kastetmediğinizi biliyorum-.

Lakin o adam o işe girerken, yapacağı iş belliydi ve en başından bunu kabul etti. Hastalık kapma riski olsun başka durumlar olsun. Oraya o amaçla işe girmiş bir kişi o. Yani elini daldırmış olması sizin sorununuz değil. Vicdan yapılacak bir konu da değil. Bir kaza olmuş, istemeden olmuş, WC görevlisi varken ellemek istememişsiniz. Ayrıca eldiven taksın o da? Şirket yeterli temizlik malzemesi sağlamamışsa suç yine sizin değil.

İçiniz rahat olsun sıkıntı yapıcak bir durum yok. Hele ki buraya başlık açmaya bile değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

Ben saçma demedim zaten -beni kastetmediğinizi biliyorum-.

Lakin o adam o işe girerken, yapacağı iş belliydi ve en başından bunu kabul etti. Hastalık kapma riski olsun başka durumlar olsun. Oraya o amaçla işe girmiş bir kişi o. Yani elini daldırmış olması sizin sorununuz değil. Vicdan yapılacak bir konu da değil. Bir kaza olmuş, istemeden olmuş, WC görevlisi varken ellemek istememişsiniz. Ayrıca eldiven taksın o da? Şirket yeterli temizlik malzemesi sağlamamışsa suç yine sizin değil.

İçiniz rahat olsun sıkıntı yapıcak bir durum yok. Hele ki buraya başlık açmaya bile değmez.

Alıntıları Göster
    Yok hocam elbette eldiven takmıştır ama yani siz kendinizi temizlik personeli yerine koyun ister istemez o kişiye ayar olursunuz doğru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: MILWAUKEE BUCKS

Yok hocam elbette eldiven takmıştır ama yani siz kendinizi temizlik personeli yerine koyun ister istemez o kişiye ayar olursunuz doğru mu?

Alıntıları Göster
    Abi olmam. Hakkım yok çünkü.

Şimdi bak, tuvaletlere bakan temizlik personeli şunun için işe alınıyor:

Her insan tuvaleti temiz bırakmaz bu bir gerçek. Her kültürde vardır bu. Zengin fakir köylü kentli farketmez. İşletmeler de, prestijlerini **k kokan tuvalet ile kirletmek istemeyip, yine söylüyorum, görevleri bu temizliği sağlamak olan kişileri istihdam eder ve yıkatır temizletirler.

İnsanlara fazla eğilmeyin hocam üzülürsünüz. Ben daha önceki iş yerimde, bir tuvalet görevlisinden istemediğim halde azar işittim. Acele çıkmak zorundaydım. Rahatsızlanmışım batırdım. Sifonu açıyorum açıyorum temizlenmiyor afedersin zift gibi yapıştı. E amirlerim beni bekliyor? Hızla çıktım, manyak herif beni bekliyor gibi hemen ardımdan girdi kontrol etti ben elimi yıkarken. Homur homur homur yeni yıkadım da bilmem ney de... Şimdiki aklım olsa ağzını yüzünü dümdüz ederim.

Bir başka gün içerisi çok ağır kokmuş, dayıya dedim ki şuraya biraz oda parfümü sıkabilir misiniz kokmuş? Vallaha da billaha da kibar söyledim bak. Başüstüne beyefendi, başüstünebaşüstünebaşüstüne falan gibisinden bir tripler alay etmeler falan görücen... Şimdiki aklım olsa ağzını yüzünü dümdüz ederim. Tesadüfe bak ki bizim mahallede oturuyomuş hatırlattığın iyi oldu ben buna bulaşayım denk gelirsem.

Bir başka gün lavoboda traş oluyorum işe geç kalmamak için evden hızlı çıktım. Geldi biri burda traş olmak yasak cezası 10bin lira diyor. Cahil herif çocuk kandırıyor sanki. Lavobolar tıkanırsa kendisi uğraşacak ondan... Halbuki işletme yönetimi insanlar elektrikli traş makinesi takabilsinler diye priz bile koymuş oraya... Yasak falan değil. Şimdiki aklım olsa ters yapardım.

Şimdi ben bu kadar sorunu yaşadım diye söylemedim bunları. Cidden bazen tokadı hakediyorlar. Pezevenk! Beğenmiyosan git simit sat! Ne işin var hela görevinde?

Vicdan micdan duyma kardeşim sıkıntı yok. O, onun işi! Böyle herşeyi de fazla takma çabuk çökersin.

• la tuvalete düşürdüğün şişenin sorumluluğunu da mı alamıyorsun? tuvalete şişe düşürdüm de bitti gitti.
  • O hatanın yerine bir fakire sadaka ver veya karnını doyur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

Abi olmam. Hakkım yok çünkü.

Şimdi bak, tuvaletlere bakan temizlik personeli şunun için işe alınıyor:

Her insan tuvaleti temiz bırakmaz bu bir gerçek. Her kültürde vardır bu. Zengin fakir köylü kentli farketmez. İşletmeler de, prestijlerini **k kokan tuvalet ile kirletmek istemeyip, yine söylüyorum, görevleri bu temizliği sağlamak olan kişileri istihdam eder ve yıkatır temizletirler.

İnsanlara fazla eğilmeyin hocam üzülürsünüz. Ben daha önceki iş yerimde, bir tuvalet görevlisinden istemediğim halde azar işittim. Acele çıkmak zorundaydım. Rahatsızlanmışım batırdım. Sifonu açıyorum açıyorum temizlenmiyor afedersin zift gibi yapıştı. E amirlerim beni bekliyor? Hızla çıktım, manyak herif beni bekliyor gibi hemen ardımdan girdi kontrol etti ben elimi yıkarken. Homur homur homur yeni yıkadım da bilmem ney de... Şimdiki aklım olsa ağzını yüzünü dümdüz ederim.

Bir başka gün içerisi çok ağır kokmuş, dayıya dedim ki şuraya biraz oda parfümü sıkabilir misiniz kokmuş? Vallaha da billaha da kibar söyledim bak. Başüstüne beyefendi, başüstünebaşüstünebaşüstüne falan gibisinden bir tripler alay etmeler falan görücen... Şimdiki aklım olsa ağzını yüzünü dümdüz ederim. Tesadüfe bak ki bizim mahallede oturuyomuş hatırlattığın iyi oldu ben buna bulaşayım denk gelirsem.

Bir başka gün lavoboda traş oluyorum işe geç kalmamak için evden hızlı çıktım. Geldi biri burda traş olmak yasak cezası 10bin lira diyor. Cahil herif çocuk kandırıyor sanki. Lavobolar tıkanırsa kendisi uğraşacak ondan... Halbuki işletme yönetimi insanlar elektrikli traş makinesi takabilsinler diye priz bile koymuş oraya... Yasak falan değil. Şimdiki aklım olsa ters yapardım.

Şimdi ben bu kadar sorunu yaşadım diye söylemedim bunları. Cidden bazen tokadı hakediyorlar. Pezevenk! Beğenmiyosan git simit sat! Ne işin var hela görevinde?

Vicdan micdan duyma kardeşim sıkıntı yok. O, onun işi! Böyle herşeyi de fazla takma çabuk çökersin.

Alıntıları Göster
    Evet hocam insanların üstüne düşenler çabuk çöküyor

Bir de şunu sorcaktım amirler beklerken acele ile çıktım dediniz el yıkarken de adam homurdanmış, o ara durumu açıkladınız mı yani acele çıkmam gerekiyordu vs. diye?

• MILWAUKEE BUCKS kullanıcısına yanıt
    Tamam pis bir şey ama sen öyle bir anlatıyorsun ki sanki ordaki sidiği, dışkıyı gözünüzün önünde yedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Okb belirtileri.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yav yok ne açıklıcam adam yargısız infaz yapıyo. Ben utandığımdan söyleyemiyorum ama o utanmadan söylüyo. Bunun usturuplu bi söyleniş tarzı olsa, dicem ki kusura bakma suyu açtım açtım yapışmış gitmedi. Ki dediğim gibi rapor vermek zorunda değilim ben üzerime düşeni fazlasıyla yapmıştım. Sifon işe yaramadı, bi de kaç tas su döktüm yine olmadı. Vakit kısıtlı onla uğraşamazdım.

Tuvalet adabı diye birşey vardır. Evde: Temiz bıakırsın'ı herkes biliyo. Birisi osurursa duymazdan gelirsin utanmasın diye. Sonra birisi tuvalete girip çıktığında arkasından hemen girmezsin utanmasın diye çünkü içerde koku bırakmıştır. Yarım saat sonra girersin. Umum ortamlarda: Tuvalet görevlisi isen müdür gibi afra tafra yapamazsın hesap soramazsın. Pis bırakmışsa takip edip ahaaaaaa yakaladım hep sen pis bırakıton diyemezsin. İstemiyosan başka yerde çalış. Bu kadar basit...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.