Şimdi Ara

VGT-vakum gücü teknolojisi yakıt tasarufu hakkında (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
131
Cevap
6
Favori
121.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen hafta doğan kabak incelemesinden sonra gidip merak edip test ettim.test esnasında olmayacak şekilde yüksek vitesleri denedim.ben normalde zamanda çok üst devirlere çıkmayan biriyim. bu şekilde kullanarak 7.5lt civarında bir ortalama tutturuyorum tam depo kullanımı sonrası.test sırasında beğendim fakat daha uzun süre kullanmak için takılı bıraktım.zaten sözleşme yapıyorsunuz ve 1 ay iade hakkınız var.malzeme kaliteside baya iyi.2. versiyon takıldı. eve dönüşte biraz daha zorladım ve aynı yoldan döndüm.4 yıldır aynı yokuşu aynı viteste aynı devirde çıkıyorum.3. vites 2.5k devirde çıktığım yokuşta 4. vites 2k devirin biraz altında denedim.sarsılma olmadan çıkmaya başladı.şansımı zorlayıp gaza hafif basınca ivmelendiğini devir ve hız göstergesinden zaten görüyorum.

ürünün çalışma mantığı, gaz kestiğinizde westinghouseda oluşan negatif basınçla hava depoluyor içine. sonra gaza bastığınızda ince ince veriyor.motor normalde ilk devirlenirken zengin karışım yaparya hafif, bu malzeme o esnada tam oranı tutturmak için havayı basyor, motorda bi tık daha iyi ivmeleniyor. tek amacı alt devir bandını daha verim li kullanmak.

gavur düşünmemişmide takmamış vs diyebilirsiniz. patronun s serisi mersoda bunun olduğunu servisindeki teknisyen söyledi.ilk hava emiş esnasında havanın sağlandığı ayrı bir tüp var aracın orinalinde.

dezavantaj olarak pek bir şey görmedim.alışana kadar takip mesafesini artırmakta fayda var.gazı bırakınca akmaya devam ediyor çünkü. bu bağlamda yol bilgisayarlarının yanıltıcı olabileceğini düşünüyorum ve tam depo testi yaptıktan sonra tekrar yazarım :)

• Tek bildiğimiz VGT (variable geometry turbo) olmalı :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merak edenler için kendi tam depo şehir içi testim.aldığım her yakıtı km yi girerim. kullandığım uygulama drivvo.normalde de alt devirleri kullanıyorum ben. yani sadece ders değil olay. alt devirleri kasmadan daha rahat kullanabiliyorsunuz.

VGT-vakum gücü teknolojisi yakıt tasarufu hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoXeD -- 10 Aralık 2018; 10:12:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Managerrrr

Is yerinde kendim yapiyorum mantigi basit ve imlati ucuz ben plastik bir tupten yapiyorum 350 dereceye dayanikli o yuzden montaji dahil 200 liraya takiyorum resimde ekleye bilirim bir ara
    Hocam yaptığınız cihazın resmini ve cihazla alakalı detaylı bilgi paylaşırmısınız ikna olursak ben ve bir çok arkadaşım alabiliriz...
  • Ülkemizde ki birçok araç ekonomi odaklı zaten. %5 bile tasarruf için mühendisler gece gündüz çalışıp kafa yoruyorlar. Al tak %25 tasarruf komik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araç 2.5 tdi v6 Quattro model kafama takılan bir şey var araçta boğaz kelebeği tarzında bir parça yok yani
    emme manifoldunun basınç tutması mümkün değil çünkü ucu açık bu cihaz kendi içindeki malum basıncı nasıl kullanacak doğrusu merak ediyorum.
  • yeni bir ürün çıkmış DMT

• quote:

Orijinalden alıntı: dionysos_07

yeni bir ürün çıkmış DMT

İşte bu güzeldi :)

• Aramıza yeni cahiller katılmış.
    Hoşgeldiniz diyorum.
  • Ya bu ülkemin insanı neden yıllardır dolandırılmaktan bıkmadı. Yok ekomax yok benzin hortumuna manyetik ile ekoyak yok megaholding yok çiftlikbank yok efendim kairos yok detay maxinet.

Kurbanınız olayım para kazanma ümidi ile 500-2000 lira arası para veriyorsunuz şu cihazlara :) 500 liraya depoyu doldurun keyfince gezin kaptırmayın paranızı. Vakum gücü ile ilgili aşağıdaki videoyu izlerseniz bu ufacık cihazın hiçbir işe yaramayacağını anlarsınız.
    https://www.youtube.com/watch?v=cbGWgvJN1_8
  • 8silindir Incelemiş, hiç bir halta yaramadığını kanıtlamış.

https://www.youtube.com/watch?v=v2jzJedlWhs&feature=youtu.be

• Palavra oldugunu dusunuyorum gerçeği yansıtmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videoda çok güzel açıklamış. 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _Köroğlu_ kullanıcısına yanıt
    Bir de mantık yolu var bu işin, sen Türk'un gücü falan fesman diye pazarlarken iyi..

O adam verim alacağım diye takip 1% civarinda verim aldığında 700tl parayı 0.8L/100km olarak belki geri alabildiğinde, zararı riski nedir bilmediğinde ne hissedecek ?

Koskoca Mercedes ekonomik 2.0 dizel motor icin nanoslide gibi patentler uretip 2.6milyar euro arge harcamasindan sonra bunu yapamayip, 2 gunde patentini verdiği ürünü başkasına satan ustanin yaptığı işi mi alamayacak?

Mercedes bu kadar para harcarken arta kalanlar ile bu patenti yapanlarin tümünü satın alırdı işe yarar birşey olsaydı..

• https://en.wikipedia.org/wiki/Fuel_saving_device

tüm bu sistemlerin testleri ilk çıktıları zaman yapılmış hepsinin boş iş olduğu "BİLİMSEL" deneylerle ispatlanmış.

az yakmak isteyen şöförlüğünü geliştirsin, aracını tanısın, hava filtresini 5 bin km de bir değiştirsin.
    hem daha ucuz hemde çok daha etkili olur

https://www.youtube.com/watch?v=Eevg-SCQpng

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orcnd -- 13 Ekim 2019; 16:10:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Uyduruk iş...
    abi cruzedeki bi şey vardı onun gibimiki bu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

abi cruzedeki bi şey vardı onun gibimiki bu acaba?

Alıntıları Göster
    O ve benzer uyduruk para tuzağı türevleri, vs.

Milletin zayıf tarafından faydalanmak sureti ile sömürme yolları...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emme manifoldunun içinde zaten vakum oluşuyor. Conta sağlam olsun, subaplar tam olarak kapansın yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

O ve benzer uyduruk para tuzağı türevleri, vs.

Milletin zayıf tarafından faydalanmak sureti ile sömürme yolları...

Alıntıları Göster
    anladım abi tşk

• Farklı makinelerde farklı tepki verebilme şansı var mıdır?Mesela yeni nesil bir makinede değil de mesela 3b 3.0 kara düzen 90hp bj60 düz dizelde???Yani olsun isterim:)))keşke gerçek olsa biraz hareketlense canlansa falan....
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.