Şimdi Ara

VGN-FW ATI Radeon HDMI Ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle hepinize selamlar arkadaşlar.Yurtdışında fw190e laptop aldım.Türkiyeye gelince Philips 32pfl7962d lcd tvme hdmi aracılığıyla bağladım.Görüntüde bir problem yok fakat bir türlü tvden ses alamıyorum.Bir çok Türk ve yabacı siteye araştırmama rağmen çözüm bulamadım.Aynı tvde playstation 3 kullanıyorum görüntü ve ses konusunda bir problem yaşamıyorum fakat laptopta ses sorununu bir türlü çözemedim.Ekran kartım radeon hd3470.ses cihazları altında ati hdmi output diye bir seçenek var fakat hdmidan bağlamama rağmen not plugged in yani kablo bağlanmadı yazıyor.Bende daha eski sürücüleri ve yeni sürücüleri denedim sonuç aynı.Aranızda bana yardım edebilecek varsa teşekkürü şimdiden borç bilirim.Tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan777 -- 12 Kasım 2008; 0:05:30 >

• Donanımsal olarak sorun varsa eğer tavsiyem şudur,topraklanması yapılmış prize takın ve çoklu priz kullanmayın,ses gelse dahi cızırtılar olur seste...

Onun dışında Fn+F7 tuş kombinasyonuyla Setup yapıp ordan gelen ekranda ekran algılamayı otomatik hale getiriniz?
    Bunları denedikten sonra tekrar yazarsanız sevinirim,kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhat_katliam

Donanımsal olarak sorun varsa eğer tavsiyem şudur,topraklanması yapılmış prize takın ve çoklu priz kullanmayın,ses gelse dahi cızırtılar olur seste...

Onun dışında Fn+F7 tuş kombinasyonuyla Setup yapıp ordan gelen ekranda ekran algılamayı otomatik hale getiriniz?
    Bunları denedikten sonra tekrar yazarsanız sevinirim,kolay gelsin

dediklerinizi yaptım fakat sanırım asıl problem hdmi-hdmi bağlamama rağmen bağlantı türünü dvi olarak görmesi.Sizinde bildiğiniz gibi dvi ses taşımıyor.bağlantı türünü değiştirebileceğim her hangi bi menüde bulamadım.tvyi hdmi olarak görmediğine göre acaba araya bir switch alsam faydası olurmu?Siz ne dersiniz?

• Anladım,Menü yok,direk algılayıp otomatik aktarım olduğundan menü yapılmıyor bu tür şeylere ...

Şaşırdım,dvi olarak görmesi acaip gerçekten

Öyle bi switch bulabilceğinizi pek sanmam ama pek faydalı olcağını da sanmıyorum,dvi görüyorsa çıkışı zaten sesi aktarmaz,bu sorunuwww.cihanelektronik.com adresine mail yada orda verilen numaradan ulaşarak sorabilir misiniz acaba,VAIO yetkili servisidir...

Eğer orası da çözüm bulamazsa,son çare sistem recovery yapmanız olucak

• gokhan777:

arkadaşım, işletim sistemi olarak windows vista kullanıyorsan, sanırım sorun vista dan kaynaklanıyor.
    bende de bir önceki model olan fz31m var. üzerinde 8400m gt var.

işletim sistemim vista iken ben de bir türlü hdmi ses alamıyordum.
    aynı şekilde, ses ayarlarına hdmi ses gözüküyor ama not plugged in gibi bir şey yazıyordu.

ben bilgisayarıma hp w2408h bağlı kullanıyorum ve hdmi üzerinden bağlı..
    w2408h bağlı iken de windows vista nın ses ayarlarında hdmi audio için not plugged yazıyordu.
    benim düşüncem ise, "hp w2408h monitör hdmi üzerinden ses almayı desteklemiyor" oluyordu..

daha sonra windows 7 betasını kurdum, bir partititon yaratıp..
    windows 7 üzerine nvidia son sürücülerini kurdum ve bilgisayarı yeniden başlatınca w2408h monitörümü taktım hdmi üzerinden.

windows 7 nin ilk yaptığı iş, sesi hdmi üzerinden w2408h monitöre taşımak oldu..
    hayretler içinde kaldım.. windows vistada ben bunu ne kadar uğraşırsam uğraşayım yapamamıştım.

o yüzden benim düşüncem, windows vista nın ses altyapısının bunu desteklemediğidir..

• Cevap için teşekkürler.Bende denemek istiyorum Vista 7 yi indiribileceğim bir link verebilirmisiniz?P.M de atabilirsiniz yardımızın için çok teşekkürler
  • Malesef link veremem.. torrent sitelerini deneyebilirsiniz..
  • Torrent siteleri nedir,pm'de anlatabilir misiniz? herkes diyor ama nedir hiç bi fikrim yok
  • http://forum.donanimhaber.com/m_28994239/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_27457884/tm.htm

Windows 7 yi torrentte aramana gerek yok üstteki linklerden takip ederek indirip kurabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.