Şimdi Ara

Vga Bios ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    vga bios güncelleme veya değiştirme hakkında merak etiğim bir konu var.masaüstü bilgisayar ekran kartlarının bios modifikasyonu olduğunu bu forumda ve internetteki forumlarda okudum.

merak ettiğim aynı işlemin notebook ekran kartlarında da mümkün olabilmesi.eğer mümkünse bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

acer 6530g model bilgisayarımın mobility radeon hd 3650 ddr2 ekran kartının pciex8x hızını bios mod ile 16x yapmayı düşünüyorum.

yardımcı olursanız sevinirim.

• Donanım olarak desteklemiyorsa yapamazsınız, cpu-z den max desteğine bakın 8x yazıyorsa birşey yapılamaz eğer 16x yazıyorsa yük altında otomatik x16 çıkıyordur zaten.
  • bence işin yazdığınız gibi değilde ekran kartının bios tarafından kısıtlandığını düşünüyorum
    gpu-z programında pciex 16x @ 8x olarak bir ibare var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VMTX

bence işin yazdığınız gibi değilde ekran kartının bios tarafından kısıtlandığını düşünüyorum
    gpu-z programında pciex 16x @ 8x olarak bir ibare var.

Biosdan öyle bir kısıtlamaya gitmenin bir mantığı yok, çoğu mobil ekran kartında, kart boşta çalışırken orası x1 olur yüke binince x16 ya çıkar, muhtemelen sizde x8 yükte x16 olur, o yüzden boşa uğraşmayın zaten bios editör menüsünde öyle bir seçenek de yok.
  • teşekkür ederim yazdığınız gibide olabilir.bios editörde de öyle bir seçenek yoksa ozaman ekran kartında riske atmaya hiç gerekyok.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VMTX -- 24 Aralık 2009; 1:58:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.