Şimdi Ara

Veteriner Fakültesi İsteyenler (Uludag Uni Hakkinda Bilgiler) (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.143
Cevap
68
Favori
244.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer küçüklüğünden beri istiyorsan başkalarının tepkilerini pek önemsemezsin.Ama eğer mühendislikle vet arasında kaldıysan git mühendis ol.Çünkü o kadar çok vet olmayı isteyen var ki.Onlara yer açılsın :)
  • mentorpalmastro kullanıcısına yanıt
    Yaşadıklarını biliyorum. Neredeyse aynısı bana da oluyor. "Sen yine istediğini yazarsın ama gel araştıralım. Mühendisliklere de bak. Bak şu mühendislik şurada tutuyor. Dershane hocalarına danış, belki fikir verirler. Veterinerlik zor iş, pis iş ama mühendislikler harika, süper, mükemmel ötesi."

"Napacam ulan mühendis olunca?!" dersem bozulacaklar şimdi. "Matematikten, fizikten nefret ediyorum, çalışamıyorum bile" diyorsun yok, "İstesen yaparsın". "Mühendislik işi beni tatmin etmez, hayattan beklediklerim o yönde değil" de diyorum da işte...

Bunları tek yaşayan sen değilsin. Üstü kapalı bir şekilde hafif hafif baskı yapıyorlar ama kararı sen vereceksin. İyi düşün...
  • Sen de sıralamalar düşsün diye mi uğraşıyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PartizanMLKM -- 2 Temmuz 2014; 15:01:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PartizanMLKM

Sen de sıralamalar düşsün diye mi uğraşıyon

Yakalandık

Hocam şaka bir yana,tek tercihini vet yapacak insanlar var.Kararsızlıkla vet yazıp bir sene sonra okulu bırakan insanlarda var.En azından daha bilinçli ve kararlılıkla tercih edelim.Haksız mıyım ?
  • kemo0o kullanıcısına yanıt
    Tercihimi yaparsam kesinlikle bilinçli olucak ben bu mesleği çok küçük yaştan beri istiyorum fakat şu dönemde maalesef sadece isteklere göre tercih yapmak çok zor eğer tercih yaparsam büyük ihtimalle tek tercih olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PartizanMLKM

Yaşadıklarını biliyorum. Neredeyse aynısı bana da oluyor. "Sen yine istediğini yazarsın ama gel araştıralım. Mühendisliklere de bak. Bak şu mühendislik şurada tutuyor. Dershane hocalarına danış, belki fikir verirler. Veterinerlik zor iş, pis iş ama mühendislikler harika, süper, mükemmel ötesi."

"Napacam ulan mühendis olunca?!" dersem bozulacaklar şimdi. "Matematikten, fizikten nefret ediyorum, çalışamıyorum bile" diyorsun yok, "İstesen yaparsın". "Mühendislik işi beni tatmin etmez, hayattan beklediklerim o yönde değil" de diyorum da işte...

Bunları tek yaşayan sen değilsin. Üstü kapalı bir şekilde hafif hafif baskı yapıyorlar ama kararı sen vereceksin. İyi düşün...

Aynen duygularıma tercüman olmuşsun sende mi bu sene tercih yapacaksın

• mentorpalmastro kullanıcısına yanıt
    mrb siz nereyi düşünüyorsunuz acaba........hangi üniv. Bide karışmak gibi olmasın ama veterinerlik mesleğini ve mezuniyet sonrası çalışma alanlarını iyice araştırmışsanız bence çok fazla kafanızı karıştırmayın diğer bölümlerle.....bu saatten sonra artık şehir-üniv. tercihinde yoğunlaşın bence. Mühendislikler teknik bölümler sağlık-biyoloji alanına uzak düşüyor.Naçizane fikrim yönlendirmek gibi olmasın @mentorpalmastro
  • 343._law kullanıcısına yanıt
    Ben uludağ vet düşünüyorum biyolojiyi çok seviyorum zaten lys de o kadar fizik çalışmama rağmen en iyi biyoloji geldi.şuan sadece ufak tefek sorular var aklımda çevremdekiler uludağ makina diyor ama çok da düşünmüyorum

• Ralpo R kullanıcısına yanıt
    Genç kardeşim epey aydınlatıyorsun bizi .........teşekkürler... unutmadan bu sınavların uygulama şekliyle de ilgili bi kaç soru sorayım.Sözlü oluyor diyorlar bu tümü için geçerli mi .Eğer yazılı sınavlarda varsa klasik test vb oranı nasıl test sınavları yapılıyor mu.. dersine göre değişiyormu. Sözlü sınavlar çok zorluyor mu çok ayrıntılı ve spesifik mi yoksa genel mi olur genelde sözlü sınav konuları...Ben üniversitedeyken toplu sınavlar vardı bir kaç dersin beraber yapıldığı bu şekilde varmı yoksa her dersin hocası kendi sınavını mı yapar nasıl olur?

Bu aralar seni biraz fazla meşgul ediyorum ama elim mahkum malum durum bildiğin gibi karışık bende biraz... belirtttiğim gibi daha önce.. @Ralpo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dobermanım

quote:

Orijinalden alıntı: farukbas53

Arkadaşlar mf3 de151 bindeyim hangi veterinerlik fakülteleri gelir??? Ben elazığ ve konya arasında gidiyorum ama tekirdağda da yeni açılmış orayada gidebilirim diye düşünüyorum ama biraz okudum yorumları yeni açılan yerlerde puanları yüksek tutmak zor denmiş.Konya,afyon,elazığ bunlardan birine gidip uludağa yatay geçiş yapmayı düşünüyorum.Başka fakülte önerileriniz varsa beklerim :)

dalga mi geciyorsun yoksa puanlara mi bakmadin

Hayır ben zaten kontenjan dolmazsa girersem diye düşünüyorum hiç bir şey hiç bir zaman belli olmaz.Ben sadece öneri istiyorum sen tavsiyeni söyle gerisini bana bırak.
  • Büyük Baş, Pet ,Kanatlı ileride ne düşünüyorsun @farukbas53

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasilkay -- 2 Temmuz 2014; 17:46:55 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyasilkay

Büyük Baş, Pet ,Kanatlı ileride ne düşünüyorsun @farukbas53

Ayrı hangisinde hangisi iyi bilginiz varsa yaparmısin

Kanatlı basta yazarsan

• quote:

Orijinalden alıntı: darXelcan

quote:

Kanatlı basta yazarsan

Cümlen çok düşük olmuş pek bir şey anlayamadım bir daha yazar mısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbulda erasmus yapmak zor mu? Yani belirli bir not ortalaması gerekiyor ya onu yapmak zorlar mı ve çok talep var mı erasmusa bunları merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 343._law

Genç kardeşim epey aydınlatıyorsun bizi .........teşekkürler... unutmadan bu sınavların uygulama şekliyle de ilgili bi kaç soru sorayım.Sözlü oluyor diyorlar bu tümü için geçerli mi .Eğer yazılı sınavlarda varsa klasik test vb oranı nasıl test sınavları yapılıyor mu.. dersine göre değişiyormu. Sözlü sınavlar çok zorluyor mu çok ayrıntılı ve spesifik mi yoksa genel mi olur genelde sözlü sınav konuları...Ben üniversitedeyken toplu sınavlar vardı bir kaç dersin beraber yapıldığı bu şekilde varmı yoksa her dersin hocası kendi sınavını mı yapar nasıl olur?

Bu aralar seni biraz fazla meşgul ediyorum ama elim mahkum malum durum bildiğin gibi karışık bende biraz... belirtttiğim gibi daha önce.. @Ralpo

Tüm sınavlar sözlü değil. 1. sınıf için konuşacak olursam mesela sadece anatomi sınavları sözlüydü. Diğer kürsüler test yada yazılı yapar. Ama çoğunlukla testti. Farklı olarak bir de histoloji dersinin finalinde 30 puanlık uygulama sorusu sormuşlardı. Yani o da şöyle size 3 preparat veriyorlar mikroskopta inceliyorsunuz daha sonra bu preparatın neye ait olduğunu ve ne preparatı olduğunu yazıp çizim yapıyorsunuz. Bu şekildeydi.

Anatomi sözlü sınavları genel olarak zor diyebiliriz. Zaten 1. sınıfın en (ve tek) zor dersi diyebilirim. Bu sözlü sınavların zorluğu hangi hocadan sözlüye gireceğinize göre değişiyor. Burada fakülte hakkında öz eleştiri yapacak olursam çok büyük adaletsizlikler dönüyor. X hocası çok kolay sorarken Y hocası çok zor soruyor mesela. X ten giren de Y den giren de aynı sorularla sınava tabii tutulmuş gibi değerlendiriliyor. Yani haksızlıklar çok dönüyor burada. En azından benim görüşüm bu yönde. Unutmadan, bu haksızlığı minimuma indirme çabası olarak da asistanlar öğrencinin her hocadan sınava girmesini sağlamaya çalışıyor ancak bazı öğrencilerde bu olmayadabiliyor.

Umarım anlatabilmişimdir :D Sorularınızı çekinmeden sorun ne rahatsızlığı estağfurullah. Fikir sahibi yapabiliyorsam sizi ne mutlu bana.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darXelcan

quote:

Kanatlı basta yazarsan

Cümlen çok düşük olmuş pek bir şey anlayamadım bir daha yazar mısın

Pardon demek istedigim kanatlı için pet için hangi uni leri önerirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hayatımdaki en kararsız kaldığım zamanlardan birindeyim. Şimdi benim MF3 sıralamam 73bin küsür. Veterinerlik istiyorum. Bilirsiniz zaten düşüktür puanları veterinerliğin. En düşük başarı sıralaması olan Ankara Veterinerlik 80binle alıyor. Uludağ Veterinerlik 89binle alıyor.
    Bir aksilik ya da bir sürpriz olmazsa Türkiye'deki tüm veteriner fakültelerine girebiliyorum. Ankara Veterinerlik ya da Uludağ veterinerlik... İkisinden birini düşünüyorum ancak çok kararsızım. Ankaranın veterinerliğin sınavlarının daha zor olduğunu ve veterinerlik eğitimi açısından uludağın daha iyi olduğunu duydum. Öte yandan bir arkadaşım da bilkent matematiğe gidecek ve ankaraya gidersem ev tutabiliriz. Ankara'nın öğrencilik için daha iyi bir şehir olduğu söyleniyor ve uludağın merkezden çok uzak bir köy gibi olduğunu söylüyorlar. Her kafadan bir ses çıkıyor ve tercihlere az bir zaman kaldı. Objektif olarak iyi ve kötü yanlarıyla bu iki üniversitenin veteriner fakültelerini her yönüyle(sosyal yaşantı, eğitim, öğrencilik hayatı vb.) ele alarak bir kıyaslama yapabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NickDrake

Arkadaşlar hayatımdaki en kararsız kaldığım zamanlardan birindeyim. Şimdi benim MF3 sıralamam 73bin küsür. Veterinerlik istiyorum. Bilirsiniz zaten düşüktür puanları veterinerliğin. En düşük başarı sıralaması olan Ankara Veterinerlik 80binle alıyor. Uludağ Veterinerlik 89binle alıyor.
    Bir aksilik ya da bir sürpriz olmazsa Türkiye'deki tüm veteriner fakültelerine girebiliyorum. Ankara Veterinerlik ya da Uludağ veterinerlik... İkisinden birini düşünüyorum ancak çok kararsızım. Ankaranın veterinerliğin sınavlarının daha zor olduğunu ve veterinerlik eğitimi açısından uludağın daha iyi olduğunu duydum. Öte yandan bir arkadaşım da bilkent matematiğe gidecek ve ankaraya gidersem ev tutabiliriz. Ankara'nın öğrencilik için daha iyi bir şehir olduğu söyleniyor ve uludağın merkezden çok uzak bir köy gibi olduğunu söylüyorlar. Her kafadan bir ses çıkıyor ve tercihlere az bir zaman kaldı. Objektif olarak iyi ve kötü yanlarıyla bu iki üniversitenin veteriner fakültelerini her yönüyle(sosyal yaşantı, eğitim, öğrencilik hayatı vb.) ele alarak bir kıyaslama yapabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Konuyu okuduysan zaten anlamışsındır Veterinerlik puana göre yazılacak bir bölüm değildir görüklenin de daha çok bir öğrenci köyü gibi olduğunu duydum ben bursalıyım ulaşım çok rahat metro artık heryere gidiyor üniversite dahil ben daha yeni ankaradan geldim orda da metro ulaşımı rahat ama beni biraz ürküttü bursa biraz daha sakin sen nerde oturuyorsun bilmiyorum ama istanbula da baya yakın bana daha tercih edilesi geldi büyük ihtimalle ben bursayı tercih edicem ama son tercih sana kalmış tabi ki

• quote:

Orijinalden alıntı: NickDrake

Arkadaşlar hayatımdaki en kararsız kaldığım zamanlardan birindeyim. Şimdi benim MF3 sıralamam 73bin küsür. Veterinerlik istiyorum. Bilirsiniz zaten düşüktür puanları veterinerliğin. En düşük başarı sıralaması olan Ankara Veterinerlik 80binle alıyor. Uludağ Veterinerlik 89binle alıyor.

Ankara nın ismi var ,
    Uludağda iyidir
    Eger ben olsaydım Ankara derdim arkadaşımla ev tutardım

• Uludağ üniversitesinin merkez kampüsü merkezden azıcık uzaktadır. Metro veya otobüsle 20dkda merkeze gidilir. Görükle ise artık çok modernleşti, bir şehir merkezinde bulmak isteyeceğin herşey var. Starbuckstan tut mcdonaldsa kadar :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.