Şimdi Ara

VESTELCELL [ANA KONU] (Kapandı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mdirgin , mdirgin Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.200
Cevap
113
Favori
275.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiyenin 4. Sanal GSM Operatörü hayırlı olsun umarım bizler için faydalı olur.Paylasimlari bu başlık altında toplayalım.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Vestel, Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olmak üzere adım attı.

VESTELCELL'DE TARİFE DEĞİŞTİRME

Katlanan midi den katlanan maxi geçmek için müşteri hizmetlerini aradım.
    İlk olarak aradığım mh geçiş yok bayiye gidin dedi. Bayiye gitmenin bir anlamı yok zira bayiler numara taşımada bile sorun yaşatıyordu.
    Ertesi gün tekrar aradığımda geçiş yapmaya çalıştı mh ve hata aldı. Kayıt oluşturun dedim ve kayıt açtırdım.
    Bilgisayardan Online işlemlerden tüketici şikayet kısmından kendimiz de kayıt açabiliyoruz aynı şey hatta daha pratik diğer hattıma bu şekilde yaptım.
    444 1 444 numaradan aranıp süreci tamamlanan için onay aldılar.
    Taahhüt otamatik olarak 1 yıl uzadı ayrıca söz yazıp göndermedim.

Katlanan 9 gb tanımlandı. Yani hediye kısmı dahil 18 gb.
    Bu yazıyı yazmak için sürecin tamamlanmasını ve teyit etmeyi bekledim. Velhasıl vestelcel kendi içinde tarife değiştirmeye devam ediyor. Alt paketten üst pakete ücretsiz.
    Müşteri hizmetleri bahsettiğim hususların aksini de söylebilir. Geçiş yok, katlanan kısmı(hediye) yok, değiştirmek ücretli hepsine ok deyip işlemi devam ettirin selamlar.

https://www.vestelcell.com.tr/

geçiş yapılabilecek mağazalar

İSTANBUL
    Zorlu AVM Vestel mağazası
    Fatih Şehremini Vestel express
    Kartal Anatolium Vestel mağazası
    Esenyurt AKBATI AVM Vestel mağazası
    Maltepe Piazza AVM Vestel Express
    Ümraniye ikbal caddesi Vestel express
    Esenyurt Doğan Arasli Vestel Mğz
    Büyükçekmece Pınartepe Vestel Mğz
    Esenler Turgut Reis mh Vestell express

ANKARA
    Vestel Keçiören Uyanış Yetkili Satış Mağazası - Erpa DTM
    İnönü, Vega Cadde AVM, Fatih Sultan Mehmet Blv No:412, 06105 Yenimahalle/Ankara

İZMİR
    Karşıyaka lunapark vestel mağazası
    Agora avm ikinci binada vestel mağazası
    Gaziemir Gürmar marketin yanındaki ana cadde Vestel fabrika mağazası
    Alsancak Kıbrıs şehitleri cd girişinde Vestel mağazası
    Basmane tuğba kuruyemiş yanında Vestel mağazası
    Buca Vestel Sivriler DTM mağazası

BURSA
    Nilüfer CarrefourSA AVM

SAMSUN İlkadım
    köksan ticaret:
    fatih sultan mehmet cd no:89
    sandıkçılar:
    19 mayıs mh istiklal cd no 57
    0362 431 75 19

EDİRNE
    (merkez) çarşı işbankası karşısı GÜRSOY vestel mağazası

hangi ildeyseniz vestel kurumsal mağazalara bakın. gitmeden önce google'dan o mağazanın telefonunu bulun
    o mağazada vestelcelle geçiş yapılıyor mu yapılıyorsa ellerinde simkart var mı diye sorun

https://www.vestel.com.tr/kampanya/kurumsalmagazalar?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

VESTELCELL

TT'dan vestelcelle geçince

Artılar:

1) TT kullanıp iyi teklif almayanlar ve hattını faturasıza geçirip boşuna 30lira vermek istemeyip başka operatöre geçmek istemeyenlere vestelcell biçilmiş kaftandır
    Mağazada Turk telekomdan geçenler(pttcell,bimcell,teknosacell dahil) İçerden geçiş gibi olduğu için Hat daha mağazadayken açılıyor 2 gün beklemek yok
    Turkcell ve vodafone da 2 gün bekleniyor
    3) Sim kart bloke olmuyor telefondan bankacılık uygulamaları için iyi
    4) Telefondan TT uygulamasında aynı şifreyle giriliyor
    5) Haftalık sil süpür var
    6) AVATAR değişiyor
    6888'e (AVATAR herhangibirşey) yazıp gönderin

Vestelcell bilinmediği için geçen kişi sayısı az, o yüzden mağazadakiler olaya hakim değil ama bir şekilde hattı taşıyorlar ellerinde zarflı vestelcell simkartlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 22 Haziran 2023; 17:45:53 >

• İyi forumlar, buradaki arkadaşlara teşekkür ederek yaşadıklarımı anlatacağım, umarım sizlere faydalı olur.

Katlanan midi den katlanan maxi geçmek için müşteri hizmetlerini aradım.

İlk olarak aradığım mh geçiş yok bayiye gidin dedi. Bayiye gitmenin bir anlamı yok zira bayiler numara taşımada bile sorun yaşatıyordu.

Ertesi gün tekrar aradığımda geçiş yapmaya çalıştı mh ve hata aldı. Kayıt oluşturun dedim ve kayıt açtırdım.

Bilgisayardan Online işlemlerden tüketici şikayet kısmından kendimiz de kayıt açabiliyoruz aynı şey hatta daha pratik diğer hattıma bu şekilde yaptım.

444 1 444 numaradan aranıp süreci tamamlanan için onay aldılar.

Taahhüt otamatik olarak 1 yıl uzadı ayrıca söz yazıp göndermedim.

Katlanan 9 gb tanımlandı. Yani hediye kısmı dahil 18 gb.

Bu yazıyı yazmak için sürecin tamamlanmasını ve teyit etmeyi bekledim. Velhasıl vestelcel kendi içinde tarife değiştirmeye devam ediyor. Alt paketten üst pakete ücretsiz.

Müşteri hizmetleri bahsettiğim hususların aksini de söylebilir. Geçiş yok, katlanan kısmı(hediye) yok, değiştirmek ücretli hepsine ok deyip işlemi devam ettirin selamlar.

Aldigim bilgiye gore butun Vestelliler kalan tahahut surelerine bakmadan 1 yillik Telekom paketlerine gecirilcek.
    Vestelde tahahutunuzu uzatmak icin pamet degismenize gerek yok.
    Olmaz oyle sey diyenler eski mesajlarima baksin bir kac ay once herkez Vestel yeni tarifeler acikliycak derken kapancaginin kesin bilgisini yazmistim burda.

Merhaba Değerli forumdaşlar,

ister evet ister hayır deyin; köylü kurnazlığını kenara bırakarak yine “birlik” olarak bu Türk Telekom kazığını tersine cevirebiliriz;

1) herkese “talebiniz doğrultusunda…” btk’ya uygun mesaj geldi.

2) herkese “vestelcell tarifeniz 20.06.2023 tarihinde kapatılarak mevcut fiyatınızla…” şeklinde bir mesaj gelmişti

3) herkese “Tarife degisikligi sonrasi ilk faturaya ozel eski tarife ucretinin tumu ve yeni tarifenin kullanilan gun ucreti (kullanim haklarindan biri biterse tam ucreti) toplami aylik tarife ucreti olarak faturaya yansir.Sonraki ayda sadece yeni tarife ucreti alinir” gibi btk’ya uygun bir uyarı mesajı da geldi

4) vestelcell ayın 27’sinde Türk Telekom ayın 10’unda fatura kesiyor.

5) ilk birkaç gün fatura düzenlemeleri sebebiyle bir düzeltme yapılması gerekiyor. Haliyle “27 mayıs - 26 Haziran” ilk fatura “27 Haziran - 10 temmuz” arası için de (13gün) ikinci fatura kesilmesi gerekiyor.

6) bazılarınız taahhüt yeniledi bazılarınız taahhüt yenilemedi. Bu süreçte tuzu kuru olan da zarar edebilir. Hatırlatayım.

7) gereken itirazları da birlikte yapmamız şart. Ancak böyle dikkat çekebilir hakkımızı alabiliriz.

• Turk telekom alt yapısı nı mı kullanacak

Kendi sitesinde öyle bi not ibare yokda

Yoksa tamamen kendi alt yapısı mı
  • TT Mobil alt yapısı kullanılacak.
  • Baştan ölü doğmuş bir yatırım
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Bimcell kıvamında ama doğru fiyatlarla gelirse müşteri toplayabilir.
  • Türktelekom Prime tarifelerinden bile pahalı aynı altyapıya neden daha fazla para verelim ben anlamadım. Biri detaylı anlatsın.
  • Diger sanal operatör ve normal operatörlerden tek artısı Vestel ici sınırsız konuşma
  • ölü doğduğunu söyleyenler temelsiz şekilde kendi temennilerini ifade ediyorlar. Venüs telefonların bu operatörle beraber satılması marka algısı ve gelişimi açısından olumlu olacaktır, ayrıca telefon alana tarifede indirim veya tarife alana telefonda indirim sağlanarak çapraz kampanyalarla satışlar artırılabilir. Bence olumlu ve stratejik bir adım.
  • TT depremde ki rezilliğiyle bilinç altlarına yerleştiği için vestelcell ile falan durumu toparlamaya çalışıyor galiba
  • Yanliş fiyatlarla girmisler.Musteri cekmeleri lazim en basta.
  • Tam olarak ne zaman hizmete sunulacak?
    Gerçekten önümüzdeki ay numara taşıyarak veya yeni hat alarak bu hizmetten yararlanabilir miyiz? Vede sadece faturalı mı olacak? Çünkü faturasız tarife veya paket bulamadım sitelerinde...
  • bimcell pttcell teknosacell vestelcell sanal operatorelr

ortak noktaları turk telekom altyapılarınnı kullanması ve kendı haları araısnda sınırsız konusturmaları.

bir ara pocell de vardı ama tutmadı sanırım kapattılar
    vestelcell de buna benzemez umarım.

il sanal opertaor bimcell hala avantajlı bana gore
  • Fiyatları bence makul taşıma yapabileceğim bir yer bulduğumda direk geçiş yapacağım.
  • 4. gsm operatör degil, turk telekom altyapılı sanal mobil operatörlere yenisi ekleniyor.
  • Her şeyin başına "Gururla" eklemeden olmaz.
  • Böle 4. operatör mü olur sanal operatörü 4. operatör diye yutturmaya çalışıyorlar
  • Bu tarifelerle bu piyasada olmaz.
    İlk başta iyi bir kampanya ve etkileyici PR yapmaları lazım.
    Vestel bayiine girmemiş veya iyi yaklaşmayanın bir anda mağazaya hat almak ve mnt yapmak için girmesi beklenemez bence.
    Müşteriyi mağazaya etkileyici bir biçimde çekmek gerek.
    Ama hat alan veya mnt yapan adamın beya eşya ve tv almasını beklemekte doğru olmaz.
    Belki tv ve beya eşya yanında faturalı hat promosyonlarla ve cazip tarifelerle bedava verilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERALCELL -- 20 Ocak 2020; 9:24:37 >
  • Cazip değil
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.