Şimdi Ara

Vestel yeni orta segment akıllı telefonunu duyurdu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
3.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Konu sulandı, bu tartışma nereden çıktı,

Arkadaş aşağıdaki hesabı yaptı.

Ram+Hafıza 20 USD
    Batarya 6 USD
    Kutu 3 USD
    Ekran 15 USD
    İşlemci 10 USD
    Kasa-anakart-hoparlör vs. 10 USD
    Kameralar 7 USD
    Toplam maliyet: 71 USD= 370 TL

bende dedim ki bu fiyata telefon nerede satılıyor. hemen alalım dedim. kaçamak cevap verdi.
    konuyu bu açıdan değerlendiriyorum. siz farklı açıdan değerlendiriyorsunuz. yukardaki hesabı yapan arkadaşa tek sözünüz yok iken bana saldırmanızı anlayamadım.

Alıntıları Göster
    Birincisi ben size saldırmıyorum.

İkincisi yukarıda verilen componentlerin fiyatları değişkenlik gösterir. Ben arkadaşın dediğine çok katılmıyorum. (İşlemcinin 10$ olmasının imkanı yok.)

Üçüncüsü teşvik ile vergi konusunu ben dile getirdim. Siz de bambaşka bir yere çektiniz.

4 Uzatmayalım ancak vestel bu ülkede YERLİ ve MİLLİ üretim yapan iyi bir şirket olacakken tam anlamıyla şark kurnazlığı yapan vatan haini bir şirkettir gözümde!

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Birincisi ben size saldırmıyorum.

İkincisi yukarıda verilen componentlerin fiyatları değişkenlik gösterir. Ben arkadaşın dediğine çok katılmıyorum. (İşlemcinin 10$ olmasının imkanı yok.)

Üçüncüsü teşvik ile vergi konusunu ben dile getirdim. Siz de bambaşka bir yere çektiniz.

4 Uzatmayalım ancak vestel bu ülkede YERLİ ve MİLLİ üretim yapan iyi bir şirket olacakken tam anlamıyla şark kurnazlığı yapan vatan haini bir şirkettir gözümde!

Alıntıları Göster
    arkadaş sizden önce demiş ki; "Vestel türk şirketi olarak birçok alanda vergiden muaf" demiş. buna bir sözünüz var mı?

• tasarımı fena gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

arkadaş sizden önce demiş ki; "Vestel türk şirketi olarak birçok alanda vergiden muaf" demiş. buna bir sözünüz var mı?

Alıntıları Göster
    Hocam başka bir kişiyi neden tartışmaya katıyorsunuz?

size ne!
  • siz en iyisi buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi satın telefon işine girmeyin beceremiyorsunuz

• En iyi dedikleri Z serisinden aldım telefon şu an tüketici haklarında.Parasını seven uzak dursun.Servisten tutun da danışma hattına kadar hiçbirinin diğerinden haberi yok.Rezillik başka bi adı yok.

• Çok pahalı gereksiz pahalı. 2000 nedir ya. Ortanın bile altı.bunlar Xiaomi gibi markaları görmüyor herhalde ... Rekabet etmek varken :)) yahu Xiaomi de 1300 TL likit cihazda bundan daha iyi özellikler var. Şimdi bu ne ?

• quote:

Hocam başka bir kişiyi neden tartışmaya katıyorsunuz?

size ne!

Alıntıları Göster
    başka kişiyi katmıyorum. siz sonradan katıldınız.
  • Yerli malına fazlasıyla dikkat etmeye çalışan biriyim. Ama yerli firmaların insanımızı kazıklama isteğini gördükçe deliriyorum. Geçen gün gm9 pro aldım. Bugün elime geçecek. Gm9 da yerli üretim bu telefon da... Herşey ortada. Bir firma yerli üretim adına birşeyler yapmaya çalışıyor, diğeri halkı kazıklamaya...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran 15 işlemci 10 usd mi puhaha milleti enayi yerine koyan kim belli oluyor. Sırf eleştirmek için iftira atıyorsunuz milletin emeğine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir firma yerli üretim adına bişeyler mi yapmaya çalışıyor? Gm 9 pro 2899 TL fiyatı ile satışa çıktı satmadı büyük indirim diye 2199 a düştü satmadı 1699 yaptılar. İlk fiyattan alanları kazıklayan şirket mi yerli üretim için bişeyler yapıyor?

• Karargaht kullanıcısına yanıt
    Benzer nitelikteki ekranları Aliexpress'te yedek parça olarak 15 USD'ye bulabilirsiniz. O 720p ekrana siz 30 USD biçtiniz herhalde? Ya da gerçekleri bilen ama kendine yediremeyen bir vestel çalışanısınız.

Bir telefonun işlemci maliyeti o telefonun %10'unu geçemez. Endüstri standardı gibi bir şey. Bu durumda aynı işlemcili en ucuz telefonun %10 fiyatı bu işlemcinin fiyatını verir. Mediatek P22'li telefonlar 100-110 USD'ye kırılıyor...

• Vestel vergisinden sonra ne oldu yaa cidden? Vestel satışları patladı mı? Vestel akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirip, bir kaç patent aldı mı?
    Hee anladım giren yine halka girmiş oldu, şaşırtmadı.

• Sen bırak orta sınfı git kumda oyna vestel. xiaomi orta sınıf bandında gider snapdragon 660-710 bıraksın sen git mediatek bırak o parayı sana verenin aklından şaşarım!
  • Karargaht kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz durumda kesinlikle haklısınız hocam. Ama daha önce de f/p cihazlar üretti GM. Sütten çıkmış ak kaşık demiyorum kesinlikle. Ama Vestel ile de kıyaslamak yanlış olur diye düşünüyorum.

• brktmr B kullanıcısına yanıt
    Bir gm 5 plus zede olarak bende bu görüşe katılıyorum. GM akıllı telefon da vestel den bir kaç gömlek üstündür.

• Arkadaşım ben sizin yorumunuza cevap verdim. Başkası ne alaka.

Konuyu dağıtmayalım. p22'li bir cihaz çöp bir cihazdır benim gözümde. İsterse 6 GB RAM koydun vestel!
  • Vestelden sd855li 5g destekli 4000tl altı bir amiral gemi gelirse marka imajı kuvvetlenir

• quote:

Arkadaşım ben sizin yorumunuza cevap verdim. Başkası ne alaka.

Konuyu dağıtmayalım. p22'li bir cihaz çöp bir cihazdır benim gözümde. İsterse 6 GB RAM koydun vestel!
    şimdi komik oldun işte, benim neye yorum yaptığıma dikkat etmez isen verdiğin cevap alakasız olur. çöp möp umurumda değil. ben o arkadaşın fiyat hesabı yaptığı telefonu almak istiyorum. ve iddia ediyorum Türkiyede hiç kimse o fiyatdan o telefonu satamaz. konu buradan çıktı. konuyu dağıtan sensin
  • Nefis telefon olmuş. Fiyatlandırma harika. Yerli olmaması dışında hiçbir sorunu yok. Yerli firma böyle pahalı satmazdı bence ;)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.