Şimdi Ara

Vestel VP 70 Tablet [ANA KONU][GÜNCELLENDİ:29.11.2013]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
13.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. Bu tabletin pek kullanıcısı yok galiba o yüzden sınırlı sayıda olan bilgiyi tek başlık altında toplamak vazife oldu.Öncelikle alacaklar için teknik özellik tablosu ile başlayıp ,inceleme videosu , tablet hakkındaki kullanıcı görüşleri/tavsiyeleri , s&c ,rom ve dosya paylaşımı ile devam edelim.Bu tableti önceden android veya tablet kullanmamış kişiler almış olması daha muhtemel.Dolayısı ile anlatacaklarımızı adım adım ve anlaşılır şekilde ifade etmeye özen gösterelim.

Teknik özellikler;
    1GB DDR III Bellek
    RK3066 Rockchip çift çekirdekli 1.5 GHZ işlemci
    4 çekirdekli Mali400MP Grafik Birimi
    8GB Depolama
    1024 x 600 piksel çözünürlükte 16:9 IPS Kapasitif 5 nokta dokunmatik ekran
    Wifi 802.11 b/g/n
    Kulaklık , SD Kart , Mini USB Girişleri
    2 MP ön kamera,arka kamera yok
    3500 MAH Lityum-polimer pil
    2 x 0.5W stereo hoparlörler
    Ağırlık 350 gr
    Boyut 184 x 131 x 11,9

Detay
    MMA8452Q İvmeölçer
    AK8975 Magnetometre
    AL3006 Yakınlık ve Işık sensörü

İnceleme Videosu

Kişisel deneyimim;

Tableti bilgisayara usb ile bağladığımda aygıt yöneticisinde U9GT4 olarak görünmekte.Yani Vestel, Cube U9GT4 modelinin kasasını birazcık modifikasyon yapıp,smartcenter gibi bir iki uygalama yükleyip, vestel logosu basıp önümüze sürmüş. Vestelin stok romunda google play yerine 1mobile adında bir market koymuşlar.Bunun açıklaması olarak bunu buldum mantıklı gelmiyor değil.Ayrıca buradan şikayette bulundum zira önceden android tabletlerde neredeyse standart olan google play'den satın almış olduğum uygulamalara erişemedim. Ayrıca denetim konusunda google play bile kötüyken 1mobile gibi bir marketi varın siz düşünün.Smarcenter wifi üzerinden çalışan bir uygulama.Vestel led televizyonum var fakat wifi olmadığı için bunu deneyemedim.Oyun performansı konusunda diğer rk3066 tabletlerden ne eksiği ne de fazlasını göremedim.Oyun performansı iyi sayılır.Sese gelecek olursak yükseklik normal , kalite normal-kötü arası diyebiliriz.Tablette beni sinir eden bir unsur 8GB yazılan dahili depolamanın ikiye ayrılmış olması.Sistem tarafında az yer olduğu için ana diske kurulmak isteyen programlar uygulama hafızasını hemen dolduruyor.Bunu Cube için olan bir romu yükleyerek aştım.Şu an 2GB uygulama hafızası var.İleride bu romun da nasıl yükleneceğini gösteririm.Şimdilik benden bu kadar. Saygılar sevgiler...

Ekleme:BEKLEDİĞİNİZ ROM GELDİ

Yeniden merhaba arkadaşlar.Bu google play ve yetersiz uygulama hafızası sorunları yüzünden tabletten iyice soğmuştum. Aldığımın 28.günü tablette ölü piksel olduğunu farkedip soluğu serviste aldım. Hemen servis raporu aldım fakat tamir ettirmedim kredi kartıma para iadesi taleb ettim. Beni birkaçgün bekletip zannediyorum ki akıllarınca bir ayı doldurmak istediler (malum ölü piksel dahil kusurlu mal bir ay içinde iade edilip yenisi veya para iadesi taleb edilebiliyor) . Daha sonra iade alamayacaklarını söyeyip tableti verdiler. Bende şikayetimvar.com a hemen bir şikayet yazdım ve 1 saat sonra merkezi tüketici hattından arayıp durumu dinlediler benden ve servisle görüşüp bana döneceklerini söylediler. Birkaç gün geçtikten sonra ben yine umudu kesmişken arayıp tabletin yenisinin yola çıktığını söylediler. Bende para iadesinden vazgeçip bu tabletle yaşamayı öğrenmeye karar verdim. Baya bir küfürle yabancı forum sitelerini araştıra araştıra sıfır bilgiyle yola çıkıp bu custom rom'u hazırlayacak kadar birşeyler öğrenebildim. Peki bu romda neler farklı? Bu rom bizim tabletin klonu olan Scopad SP0718 romunun birkaç özelleiştme yapılmış hali.

1-Vestelin yüklediği gereksiz uygulamalar yok.Temel uygulamalar var.
    2-Hiçbir şeye yetmeyen 1GB uygulama hafızası artık neredeyse 6gb. Dahili sd ise 200mb'ta düştü.Bunu sonra sd kart ile artırabilirsiniz.
    3-Lanet 1mobile marketin yerini google play store alıyor.
    4- U9gt4 için derlenmiş fakat bu cihazla da uyumlu cwm(clockwrokmode) recovery pakete dahil oldu.

Şimdilik bu kadar ileride belki daha fazla eklemeler de yaparım.Peki bu romu nasıl kuracaksınız? Çok basit.

Burada yapacağınız her işlem sizin sorumluluğunuzdadır ve kesin çalışacağının garantisi yoktur.Yani herzamanki gibi risk size ait.
    1- Romu buradan indirin hazırda dursun.
    2- Bu programı indirin ve açın.
    3- Cihazınız kapalıyken ses açma tuşuna basılı tutarak usb pportundan bilgisayara bağlayın.
    4- Windowsta yeni donanım sürücü yükleme ekranı belirecektir. Yukarıda indirdiğiniz programın içinde vista ve 7 için sürücler mevcut, ana klasörde aratırsanız muhtemelen yükler.Sürücüler yüklendikten sonra programda cihaz yeşil konumda belircektir.Eğer belirmiyorsa usb debug modunda açın pempe şekilde belirip switch butonuna basarak flash moduna aldığınızda yeşil şekilde belirecektir.Aşağıdaki resimlerdeki gibi;
    5- Bir şekilde yeşil konuma geldikten sonra indirdiğiniz 7z uzantılı sıkıştırılmış dosyadan çıkardığınız .img uzantılı dosyayı yukarıda seçip restore butonuna basıyoruz ve yükleme başlıyor. Bir aksilik olmazsa işlem sonunda rom yüklenmiş oluyor. Bu süreç bütün img uzantılı romlarda rk3xxx cihazlar için böyle.
    6- İşlem bitip tablet açıldıktan sonra sd format seçeneği işaretli olarak bir fabrika formatı attıktan sonra işimiz bitiyor.Hayırlı olsun.

Geribildirimlerinizi bekliyorum.İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janparey -- 4 Haziran 2014; 19:12:53 >

• Usta, uzun süre wi-fi ve müzik çalar açık diyelim. Ne kadar gider o pilin şarjı?

Benim tablet alma nedenim yüksek İnternet performansı + müzik. Bu ikili için iyi bir pile ihtiyacım var sanırım.

Sizce buna 250 lira bayılmaya değer mi? Yoksa biraz daha bütçe artırıp başka markalara mı yöneleyim?
  • Evet batarya süresi çok önemli,ayrıca pdf dosyaları okunabiliyor mu bu cihazda kitap okumak için.
    batarya süresi çok önemli.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Kong İstanbulda -- 26 Temmuz 2013; 12:04:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinirlisinek

Evet batarya süresi çok önemli,ayrıca pdf dosyaları okunabiliyor mu bu cihazda kitap okumak için.

Teşekkürler.

pdf dosyalarını okuyabilirsin program yüklüdür yoksa kendin indirirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Usta, uzun süre wi-fi ve müzik çalar açık diyelim. Ne kadar gider o pilin şarjı?

Benim tablet alma nedenim yüksek İnternet performansı + müzik. Bu ikili için iyi bir pile ihtiyacım var sanırım.

Sizce buna 250 lira bayılmaya değer mi? Yoksa biraz daha bütçe artırıp başka markalara mı yöneleyim?

hocam pil süresi ne iyi ne kötü 3-4 saat ortalama ,kullanıma göre 5-6 bulur belki sık kullanmadığım için bilmiyorum.internet performansı idare eder,chrome ile kötü fakat kendi tarayıcısı ile iyi.fiyat konusunda ben ortakcarsi diye bir siteden(vestel bayisi imiş) kargo dahil 217 liraya 6 ay ertelemeli taksitli aldım.çoğu şeyi stoktan göndermedikleri için 10-15 gün sürüyor ,beklerim derseniz alınabilir.bana sorarsan 400lere kadar çıkabilirsen bir tane nexus 7 alıver.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinirlisinek

Evet batarya süresi çok önemli,ayrıca pdf dosyaları okunabiliyor mu bu cihazda kitap okumak için.

Teşekkürler.

pdf için repligo,olmadı adobe reader kurarsınız sorun olmaz.batarya 3500mah idare eder.mesela nexus 7 de 4325 mah 8-9 saat idare ediyor oradan hesap edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_66

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Usta, uzun süre wi-fi ve müzik çalar açık diyelim. Ne kadar gider o pilin şarjı?

hocam pil süresi ne iyi ne kötü 3-4 saat ortalama ,kullanıma göre 5-6 bulur belki sık kullanmadığım için bilmiyorum.internet performansı idare eder,chrome ile kötü fakat kendi tarayıcısı ile iyi.fiyat konusunda ben ortakcarsi diye bir siteden(vestel bayisi imiş) kargo dahil 217 liraya 6 ay ertelemeli taksitli aldım.çoğu şeyi stoktan göndermedikleri için 10-15 gün sürüyor ,beklerim derseniz alınabilir.bana sorarsan 400lere kadar çıkabilirsen bir tane nexus 7 alıver.

En güzeli Nexus 7 ama para yok işte.

En iyisi birikim yapıp Nexus 7 almak.

• Selam arkadaşlar. Ben yeni bir Vestel 10" onyx vp11 tablet pc aldım. Herşeyi iyi güzel hoş ama Google play ve hesap etkileşimlerinde Google hesaplarımla sorun var. Google play apk dosyasını bulup kurdum ama hata verip kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Nasıl çözebilirim bu sorunu. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilmi878

Selam arkadaşlar. Ben yeni bir Vestel 10" onyx vp11 tablet pc aldım. Herşeyi iyi güzel hoş ama Google play ve hesap etkileşimlerinde Google hesaplarımla sorun var. Google play apk dosyasını bulup kurdum ama hata verip kapanıyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Nasıl çözebilirim bu sorunu. Şimdiden teşekkürler.

hocam benim tablette ölü piksel buldum ,ayıplı diye iade için servise gönderdim.o yüzden başlattığım konu ile de pek ilgilenemiyorum.google play bir sistem yazılımı dolayısıyla yüklemek için sizin önce cihazı rootlamanız lazım daha sonra sistem yazılımı kurabilen bir program ile apk dan yükleme yapabilirsiniz örn:system apps installer .internette snappea gibi bir çözüm de gördüm fakat denemedim.eğer iade işlemi gerçekleşmezse ben bu konu da detaylı olarak anlatırım.olmazsa forumda bu tablet sahibi bilgili bir arkadaş var ona konuyu devralmasını rica ederim.

• merhaba arkadaşlar forumda yeniyim siteyi takip ediyorum uzun zamandır. benim de bir problemim var yardımcı olursanız memnun olurum. vp 70 tabletime dün otg kablosu aldım fakat bir türlü flash belleği taktığımda görmüyor. bu tablette otg desteği yok mu vp 10 da ki gibi. ne gibi bir işlem yapılabilirim. nasıl bir yol izlemeliyim bir bilen yardım ederse çok memnun olurum.
  • Benim hatırladığım kadarı ile otg yoktu ama emin değilim kablo izmirde kaldığı için de deneyemiyorum kusura bakmayın.
  • Bende de otg ile flash belleği görmüyor. Desteği yok mu yoksa benim tablette mi bi sıkıntı var arkadaşlar. Bilen varsa acil cevap bekliyorum dostlar

• google play olmaması,uygulamaların cogu yok anlamına mı geliyor.bugun alıcaktım:/bana sosyal medya kullanacagım inst.,pinterest vs.bbm gibi.birde blog yazacagım birsey lazım.idare etmez mi?
  • merhabalar öncelikle rom için tşk.ler Google play çok iyi oldu. tablet farkedilir derecede hızlandı, bataryası bana daha uzun gidiyo gibi geldi (öncekinden iyi olduğu kesin).
    fakat nedenini anlayamadığım bi şekilde örneğin wifi 3 kademe çekerken birdenbire teke düşüyo veya hat kopuyor sonra kendiliğinden tekrar bağlanıyor. 3 farklı modeme bağlanıp denedim neden olduğunu anlayamadım
    yardımcı olabilecek veya tavsiyesi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. şimdiden tşk.ler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumanfuat -- 14 Ocak 2014; 6:03:30 >
  • can_66 arkadaşım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. çok faydalı oldu. vestel vp70 tableti olan herkes arkadaşın verdiği altın değerindeki bilgileri uygulamalıdır. bu tablet fiyatına göre oldukça iyi bir cihaz. ancak google play olmadan teknik özelliklerin hiçbir önemi yok. arkadaşın verdiği bilgileri uyguladıktan sonra cihaz fiyatına göre değil iyi muhteşem süper ötesi bir hale geldi. tekrar çok tşk.ler.
  • 4 asamada takıldım kapalıyken ses + tusuna basıyorum usb bağlıyorum ama yeşil ışık bir türlü yanmadı pc win8 olduğu için sanırım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasdas033

4 asamada takıldım kapalıyken ses + tusuna basıyorum usb bağlıyorum ama yeşil ışık bir türlü yanmadı pc win8 olduğu için sanırım :(

hocam ben sattım kurtuldum şükür.bir daha elimi sürmem . sizin konuya gelirsek, w8 sürücülerini kurduktan sonra yeşile dönmesi lazım. fakat benim verdiğim pakette w8 sürücüleri var mıydı emin değilim.
    Birde usb 3.0 portunu kullanınca sorun çıkabiliyor. usb2.0 dan deneyin birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janparey -- 8 Temmuz 2014; 8:58:59 >
  • Anlaşılan Cube U9GT4, Scopad SP0718, Vivax TPC-7150 ve Vestel VP 70 aslında aynı model. Uygun ekran koruyucu bulamamıştım, ebay'den diğer model isimlerine göre aratırız artık.
  • Ben 180 tlye aldim gayet lyl

• Arkadaşlar merhaba bende 14.07.2014 tarihinde vestelin onyx vp11 modelini aldım fakat acıkca söylim elektronik aletlerde pek iyi degilim bu almış oldugum tablet sizce nasıl bana fikir ve araştırmalarınızı yazarmısınız istanbulbilişimden aldım ordaki satıcı önerdi şimdiden teşekürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.