Şimdi Ara

Vestel Venus V4’ten gizli bilgiler: sadece Donanımhaber’de! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
4.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vestel ile alakası yok hocam hatta trt vergisinden sonra 100/2 lik bir vergi daha geldi ne için gelmişti unuttum tabi de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheDcdy T kullanıcısına yanıt
    almazsan alma... alana karışma troll müsünüz be...
  • troll efendi alakası yok vergi kaçak saraya katkı için geldi...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Alakası yok. Mi5 kullanıyorum ve 1400'e aldım. Telefonun burada donanımını veya stabilitesini yazmama gerek yok. Az çok forumu takip ediyorsan biliyorsundur.
    Zaten imzana bakıyorum GM kullandığına göre sen de benim gibi f/p'ye önem veriyorsun diye düşünüyorum.

Vestelin donanımını az çok tahmin edebiliyor ve 2000 liradan daha az dedikleri fiyatın 1900 olacağına adım gibi eminim.
    Hee bu arada sırf vestel yüzünden yabancı menşeili telefonlara extradan vergi geldiğini hatırlatmama da gerek yoktur umarım.
  • Şaban Oğlu Şaban kullanıcısına yanıt
    Teknoseyir forumunda birisi prototipi gördüğünü özelliklerin ve fiyatlandırmanın şöyle olacağını söylüyordu.

"5.7 inç QHD ekran, SD 820, 4 GB RAM, 64 GB hafıza, 8/21 megapiksel kamera, full ve parmak izi okuyucusu ile bayağı bayağı güçlü bir telefon. Prototip olduğu için specleri test etme fırsatı bulamadım ama kasa konusunda metal kasa bayağı sağlam ve estetik duruyor. Fiyat olarak 1800-2000 lira bandı düşünülüyor."

Ne kadar doğrudur güvenilirdir hiçbir fikrim yok sadece denk gelince yazma gereği duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simos35

Teknoseyir forumunda birisi prototipi gördüğünü özelliklerin ve fiyatlandırmanın şöyle olacağını söylüyordu.

"5.7 inç QHD ekran, SD 820, 4 GB RAM, 64 GB hafıza, 8/21 megapiksel kamera, full ve parmak izi okuyucusu ile bayağı bayağı güçlü bir telefon. Prototip olduğu için specleri test etme fırsatı bulamadım ama kasa konusunda metal kasa bayağı sağlam ve estetik duruyor. Fiyat olarak 1800-2000 lira bandı düşünülüyor."

Ne kadar doğrudur güvenilirdir hiçbir fikrim yok sadece denk gelince yazma gereği duydum.

TS'de onu yazan benim hocam. 2 gün önce o mesajı buraya yazdım şansa dün telefon elime geçti başka bir şey istesem olacakmış

• Şaban Oğlu Şaban kullanıcısına yanıt
    Başlarda özellikleri görünce hafiften şüphe duymuştum hatta o yüzden size cevap yazdım ancak daha sonra belkide tamamen tesadüftür diyip bunu yazan siz miydiniz sorusunu sormaktan vazgeçtim.

Telefona gelecek olursak dediğiniz özelliklerde ve fiyat bandında olursa düşürülebilir. Vestelden beklenmedik hareket.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G2 stratejisi diye birşey var ne bileyim olmadı discovery stratejisi,uygun ücretle beklentileri fazlasıyla karşılamak ve dolayısıyla bir sonraki modeller için referansı sağlama almak!!! ...yerel firmalar bu yolda gitse olayı tatlıya baglayabilirler lakin onlar sadece( many ) derdinde oldukları için böyle akıllı davranışlar hak getire..

• quote:

Orijinalden alıntı: mustangufo

quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Orijinalden alıntı: mustangufo

Vestel böyle işler yapması güzel iyi kötü veya pahalı olması ülkemizde üretildiği için benim için görmezden gelebilirim. Ama ne zaman ki elektronik ürünlere ek vergi gelmesine neden olduğu için benim gözümdeki değeride bitmiştir.

Ek vergi gelmedi. sadece söylentide kaldı

Geçen günlerde gelen trt bandrol vergisi bence vestelin sayesinde geldi

Bu bandrol vergisinden Vestel muafmı

• quote:

Orijinalden alıntı: tecnikadamoguz01

Vestel ile alakası yok hocam hatta trt vergisinden sonra 100/2 lik bir vergi daha geldi ne için gelmişti unuttum tabi de

gelen vergi ek vergi değil, sadece kapsamı genişledi. yani mevcut tuner i olan telefonlara ek vergi yok. tüm telefonlarda bu vergi olacak. aslında iyide oldu. %2 lik vergiden kaçmak için FM radyo koymuyordu telefon üreticileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

2000TL olurda su ozellikler olur iste o zaman vestel v4e saygi duyarim:

5" 2K (587ppi) ekran , CGG5 ve IP68 , max 9.9mm kalinlik
    Snapdragon 821 , 4GB dual ddr4 ram , 64gb hafiza
    23MP OIS kamera , Auto HDR , 4K 30fps , 2K ve FHD 60fps , HD 120fps video kayit
    2+1 , 24-bit/192kHz audio , Active noise cancellation with dedicated mic , Dolby Atmos
    Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot , DLNA
    Bluetooth v4.2, A2DP, EDR, LE , aptX
    GPS , NFC ve FM Radio RDS
    Usb v3.1 Type-C Gen2 , USB Host
    Android OS 7x
    Removable Li-Po(Li-Ion) 3300 mAh Battery

2k yerine 720p ekran koy daha fazla kullanım süresi olsun?

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    720p olmaz ama FHD kabulumuzdur.
  • yeterki biraz iyi olsun ister 3000 ister 2000 ister 1000 tl olsun bizden olsun alırım.hep destek tam destek

• Teknoloji kullanıcıları olarak değil "gizli" bilgi, lansmanı dahi ilgimizi çekmiyor Vestel firmasının. Biliyoruz ki yine inovatif bir durum olmayacak, muhtemelen SD820 bile olmayan bir çipsetle gelecek (650/652 olur en fazla) Çin'den muadilini 800₺'ye alabileceğimiz bir model olacak.

• Vestel bu pazarda saygı görmek istiyorsa yerli üretici teşvikleriyle kazandığı avantajı son kullanıcıya yansıtmalı. Tepe seviyesi model donanımlarını uygun fiyatlara sunabilmeli. Xiamoi'nin yaptığını beceremiyorsa pazardan çekilsin, fazla zorlamasınlar.
  • F/p telefonu ilan edilecek telefon:

950 tl etiket
    5.5" full hd amoled ekran
    3gb ram 64gb iç depolama
    snapdragon 625
    13 mp kamera (kağıt üzerinde en iyi gözüken, kimse tek tek loş ışık pozlarını gsmarena gibi kıyaslamayacak zaten)
    3200 ma pil

Bunları 950 tl ye versin nekadar yan sorun olursa olsun hemen f/p telefonu ilan edilir. Ondan sonra forum alanı tartışmadan kavga gürültüden kısa sürede 1000 sayfayı bulur vs.

3 tanede forumda genel siber sosyal alanlarda savuncak adam satın alırsın fanboylar yetmesse.

Tasarım hatası kasa kalitesi falan hiçç önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 7 Eylül 2016; 12:06:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saf android snapgon 616 islemci4000 mah üzerinde bir batarya ile farklı orta segmentte bir telefon la pisaya girmeli . Farklı olmazsa o da diğerleri gibi çöptür

• vestel parmak okuyucu olarak klasik çin markaları gibi arkada daire şeklinde bir parmak okuyucu kullanmamalı diğer kendini kanıtlamış markalar gibi kendine özgü bir tasarım ile gelmeli bunun içinde android market kullandığı v benzer elips kullanma bilir ön yüzde venüs yazısının yenine bir tuş halinde ne daire ile iphone ne de dikdörtgen elips ile samsung ve samsung benzerlerine kendine özgü bir tasarım ile örnek linkhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.vestel.smartcenter&hl=tr

• quote:

Orijinalden alıntı: Şaban Oğlu Şaban

quote:

Orijinalden alıntı: simos35

TS'de onu yazan benim hocam. 2 gün önce o mesajı buraya yazdım şansa dün telefon elime geçti başka bir şey istesem olacakmış

Sallama :)

• Yahu harbiden karasız kaldım. Şöyle yerli malı bi telefon alayım diyordum. Reederin son çıkardığı p10 s gözümü okşuyordu. Birde baktım başarı elektronok kaan n1 le piyasaya dalmış. Aman Allah'ım o nasıl telefon öyle derken o da ne? Casperin fiyat performan cihazı via A1 piyasaya sürülmezmi!!! Ben şimdi bu birbirinden üstün telefonlar arasında kararsız kalmışken vestelde bombayı patlattı. Hadi buyur bakalım şimdi naapçam?

Ben şimdi vestelin son bombasını beklersem iyice kafam karışacak. O yüzden çek ordan bi one plus 3 6 gb ramlılardan olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morenno -- 23 Eylül 2016; 22:25:55 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.