Şimdi Ara

Vestel Venus V3 5580 kutu açma ve ilk izlenim videosu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
2
Favori
3.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500 lira deselerdi mükemmel detdim fakat 900 lira asla ama asla etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Vestel/casper Vs alma aldirttirma.. zamanında bu firmaların el altından hükümetler görüşmeleri yüzünden şu anda ithal telefonları kat ve kat pahalıya alıyoruz.. ben her zaman çevremi bu markalardan özellikle uzak tutmaya çalışıyorum. Hele de vestel in tost makinesini dahi evime sokmam..

Dolar arttı vergi artmadı canım. Elektronikten alınan vergi ve trt vergisi hala aynıdır.

Aklınıza sokun şunu.

Sen hangi ülkede yaşıyorsun. TRT vergisi arttı ve artık radyo olmasa bile tüm telefonlardan kesiliyor. Ayrıca dizüstüne filan da eklediler. Üstüne bir de belediye vergisi evet yanlış okumadınız belediye vergisi gelmek üzereydi geldimi takip etmiyorum artık. Hatta yılbaşından sonra baz vergi artışı geliyor. Ucuz telefonlara daha da fazla olacak şekilde 1 liralık telefon bile yaklaşık 300 liradan aşağı olmayacak.

Sen nerede yaşıyorsun asıl? Bu dediklerinin aslı astarı yok. Vergi oranları aynı. Yüzde 18 vergi alınıyor. Zamın sebebi Vestel değil. Boş yapmayın. Okuyun araştırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

FM Radyo var yazilim ile kapatilmis.

Kizilotesi mi Android en gunceli mi dersen ? Yazilimsal destek derim ...

Senin icin kizilotesi ve FM radyo onemli ise eski telefonlarda var isini gorur .

General Mobile 5 Plus arka kapagi cok kolay cikartilmaktadir . Android One cihazlarin parca bilesenleri kolay tamir edilebilmesi icin .

Vestel kayda deger bir artisi yok . Pratikte sadece kizilotesi var .

Kizilotesi receiver ozelligi de var mi ? Yani ogrenme modu . Cunku bazi cihazlarda klima gibi kumanda edilmesi icin mevcut kumandasindan ogrenme kabiliyeti icin receiver li kizilotesi olmali .

Yuksek ihtimalle yoktur sadece kizilotesi sinyal yollar . Magazalarda hazir indirilebilir veritabanli kizilotesi uygulamalarinda her marka model icin yoktur .

Kasasi kibarlik olarak incelik olsun General Mobile 5 Plus cok ustun ...

Arayuzu saf olmamasi RAM tuketimi Vestel icin kotu .

Android 7 ile gelse idi bari ama Android 6 da kalmis .

Kaç tane cihazın kronik üretim arızası çıktı. Boş yapmayın. Cihazın led bildirim ışığı bile kasadan sızıyor. Böyle fason üretim görmedim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Vestel/casper Vs alma aldirttirma.. zamanında bu firmaların el altından hükümetler görüşmeleri yüzünden şu anda ithal telefonları kat ve kat pahalıya alıyoruz.. ben her zaman çevremi bu markalardan özellikle uzak tutmaya çalışıyorum. Hele de vestel in tost makinesini dahi evime sokmam..

Dolar arttı vergi artmadı canım. Elektronikten alınan vergi ve trt vergisi hala aynıdır.

Aklınıza sokun şunu.

Sen hangi ülkede yaşıyorsun. TRT vergisi arttı ve artık radyo olmasa bile tüm telefonlardan kesiliyor. Ayrıca dizüstüne filan da eklediler. Üstüne bir de belediye vergisi evet yanlış okumadınız belediye vergisi gelmek üzereydi geldimi takip etmiyorum artık. Hatta yılbaşından sonra baz vergi artışı geliyor. Ucuz telefonlara daha da fazla olacak şekilde 1 liralık telefon bile yaklaşık 300 liradan aşağı olmayacak.

TRT vergisi artsa bile Vestele de artar. insan biraz araştırır

Kardeş adam TRT vergisi artmadı yazmış ona istinaden yazım. Vestelde artmaz mı dedim?

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    Ilk serilerde oyleydi. O konuyu iyi takip etmissen 2. seri uretimli kasalarda o sizmalar yok.

Koru korune yerli diye lanse edildi diye yerli mi oldu ?

Tasarimi Manisa da yapilmis . O zaman tek yerli olan sey tasarimi ise : Tasarimi cok berbat : Kalin kasa ... USB TYPE-C yok

Hizli sarj yok.

...
  • yani şu cihaz snapdragon 430 olsa bile banko alırdım ama mediatek e karşı kuşkuluyum.

• vestel venus V4 de inşallah snapdragon işlemci ve enaz 32gb dahili depolama kullanır.

• site editörleri kırmızı kırmızı gözümüze sokmuşlar vestel'in en iddialı telefonu diye. açıp bakıyorsun telefonun tek bir artısı bile yok. üstelik fiyatı da akıl tutulması yaşatan cinsten.

yani bu sitenin yaptığının online habercilikte yapılan "öyle bir şey yaptı ki" başlığından farkı yok. clickbait diyecem ama o da olamaz. vestel'le ilgili ne haberi yaparsan yap insanlar girip nefret kusuyorlar zaten otomatikman.

ana sayfadaki haber başlığının amacını birileri açıklasın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 16 Aralık 2016; 14:18:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

şu telefona xiaomi note7 yazsalar,
    "oha ne biçim fiyat performans telefonu, harika, müthiş.."
    diyecek teknoloji guru'larının yazdıklarını okudum az önce..

bi dakika 1100 tl lik mi5 ile kıyaslarmısın rica etsem şu çöpü arada ucurum fiyat farkı yok hadi bakalım bekliyorum.
  • Vestel çakallık yapmayı bırakıp düzgün bir telefon çıkarsa yaptığı onca saçmalığa rağmen vatan sevgimden dolayı yine gider alırım, eşe dosta tavsiye ederim. Ama şu telefona bakınca yine görüyorum ki Vestel yine aynı Vestel. Snapdragon 400'leri layık gördüğü gibi şimdi de bunu görmüş. Yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

site editörleri kırmızı kırmızı gözümüze sokmuşlar vestel'in en iddialı telefonu diye. açıp bakıyorsun telefonun tek bir artısı bile yok. üstelik fiyatı da akıl tutulması yaşatan cinsten.

yani bu sitenin yaptığının online habercilikte yapılan "öyle bir şey yaptı ki" başlığından farkı yok. clickbait diyecem ama o da olamaz. vestel'le ilgili ne haberi yaparsan yap insanlar girip nefret kusuyorlar zaten otomatikman.

Merhaba,

Vestel Venus V3 5580, Vestel'in şimdiye kadar sunduğu en iddialı telefon, kendi ürün gamındaki diğer Venus V3 modelleriyle kıyasladığımız zaman. Ancak en iddialı Venus V3 olması, modelin pazarda iddialı olacağı veya görülmemiş bir özellik sunacağı anlamına gelmiyor. Ama %76.6 ekran/kasa oranı, firmayı sevelim ya da sevmeyelim, her telefonda gördüğümüz bir değer değil. Tek başına bir satın alma kriteri olmasa da özellik olarak kendisini öne çıkarmayı başaran bir detay.

Ayrıca videoda telefonla ilgili olumlu ve olumsuz görüşlerimizi ilk izlenim olarak ifade ediyoruz. Ön tasarım güzel diyoruz, arkası aynı oranda güzel değil diyoruz, yanlış işlemci tercihinde bulunulmuş diyoruz, fiyat segmenti için 16GB düşük kalmış diyoruz vs. Yazılım güncellemesi yerli firmalarda önemli bir soru işareti, Vestel mutlaka Anroid 7 vermeli diyoruz, ve daha pek çok şeyden bahsediyoruz ilk izlenim olarak.

Durum tam olarak bu.

Teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Telefın kendi segmentinde çok kötü bir telefon değil şahsen vestel yerine olsam önüne devasa boyutta venüs yazmam arkasında yazıyor ayrıca niye venüs vestel yaz.

• Erdi detaylı inceleme vidyosu çekmeni bekliyoruz
  • Ön taraf hariç olmamış telefon öyle telefon arkası mı olur ya. Bir tek satın alanlar vestel çalışanları olacak sanırım. 1000 1100 liraya mi5 snapdragon820 li süreklenen mi5 dururken bunu almak ..
  • tasarım hakkaten leş.hele arka taraf
  • Bu telefonların ne kadarı yerli acaba öyle reklam yaptıkları gibi mi olay bunların açıklanması lazım. Madem hamasi reklam yapıyorsun altını doldur.
  • Cep telefonu proföserleri derneğine üye veya rakip şirketlerde çalışan ve sırf Çöp yazıp çıkan sevgili Dostlar ;
    Baştan yazayım bende bir Vestel çalışanıyım. Sonra aha Vestel trolleri bastı demeyin. Öyle okuyun yazdıklarımı.Siz maşallah işlemcinin kaç takla attığına kadar bilenlersiniz sizinle aşık atma derdinde değilim :)çarpılırım biliyorum.
    Ancak bir kaç tavsiyem , sorularım ve iki çift lafım var.
    Öncelikle ; Dünya 'da 4. sanayi devrimi savaşlarında neler oluyor , Manisa'da kaç bin kişi evine ekmek götürüyor , milli savunma sanayinde neler oluyor?
    diye bir araştırın lütfen.
    Bu telefon yerli değil , orası yabancı burası çin'li, şurası bilmem ne diye ezbere yorum yapıyorsunuz da Apple %100 Yerli mi be kardeşim? Nerede üretiyor , ürettiriyor ? Samsung 'un tarihini bir araştırın , nasıl gelmiş , ne yapmış? Nasıl üretmiş? Nereden başlamış?
    O çok meth ettiğiniz Çin 'li markaların köprü altında üretilen telefonlarının arkasına kendi markasını yazıp al sat yapınca daha mı iyi oluyor? (ağir abi Çin'lileri kastetmiyorum onlar kendilerini biliyor)
    Avrupa'nın 4 'de bir Tv pazarına ihracatı kim yapıyor?
    Donanım işi bitti , bu işin geleceği yazılımda diyen sivri zeka Türk mühendisler şuan nerede? ( beyin göçlerine ithafen yazdım derindir biraz herkes anlamaz)
    Bırakalım artık şu Ezik psikolojisini.
    Yıllarca garibanın emeğini sömürüp , üretmeden zengin olup , teknelerinde viskisini yudumlayıp sonra bu Vatana ihanet edenler bu davayı anlamaz.
    Anlamayanlar ile işimiz yok da gölge etmeyin be kardeşim, işimize bakalım.
    Güvenin , inanın , destek olun , bir gün hep beraber en iyisini üretelim , satalım , hep beraber kazanırız. Biz görmesek belki torunlarımız görür ha...
    Belki bir gün dünyanın en büyük kargo firması %100 Türk malı üretilen milli dron'lar ile BİZ oluruz ha. ;)
    Yazdıklarıma çok sallamayın , okuyacak vaktim yok. Yazıp kaçıyorum, malum çalışıyoruz , çok iş var !
    Sevgiler,

• safkan34 S kullanıcısına yanıt
    Kardeş ne kadarının yerli olduğu nerede üretildiği zerre umurumda değil. Vestel de çinde üretsin hatta rekabet etmek için. Yeterki yılda 50-100 milyar dolar kar etsin vietnamın bir köyünde üretsin umrumda değil. Bikaç yıl sonra sırf zevk olsun diye Türkiyede bikaç parçasını üretir o da umrumda değil. Dünyaya satan ve para kazanan yerli bir firmamız, yerli bir firmamız olsun. Snapdragon 200 serisi işlemciyi ilk nesil akıllı saatlere bile koymadı kimse siz telefona koydunuz ve ağladınız vergi getirin satamıyoruz diye. Bunu ömrümüz boyunca unutmayacağız. Yerli firma kendi halkına kazık atmaz. LG samsung kendi ülkesinde dışardan da özelliklik TVsi olan, çift hattı olan daha da zengin modeller satar. Bize 1 tane bile satmayın almam zaten vestel tv filan. Düzgün telefonlar yapın dünya alsın biz de onu istiyoruz. Zaten dünyada rekbet edebilecek bir model olsa biz de alırız bu kadar sövmeyiz. Hem rezil kepaze işlemciler kullanıp hem de onca gümrük vergisine rağmen 4-5 kat güçlü telefonla aynı parya satmaya çalışmayın. Keşke xiaomi, huawei bir Türk firması olsaydı piyasadaki işlemcileri beğenmeyip kendi işlemcisini bile tasarlasaydı. Güncelleme verme konusunda apple ile yarışsa keşke fiyatıyla değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

site editörleri kırmızı kırmızı gözümüze sokmuşlar vestel'in en iddialı telefonu diye. açıp bakıyorsun telefonun tek bir artısı bile yok. üstelik fiyatı da akıl tutulması yaşatan cinsten.

Merhaba,

Vestel Venus V3 5580, Vestel'in şimdiye kadar sunduğu en iddialı telefon, kendi ürün gamındaki diğer Venus V3 modelleriyle kıyasladığımız zaman. Ancak en iddialı Venus V3 olması, modelin pazarda iddialı olacağı veya görülmemiş bir özellik sunacağı anlamına gelmiyor. Ama %76.6 ekran/kasa oranı, firmayı sevelim ya da sevmeyelim, her telefonda gördüğümüz bir değer değil. Tek başına bir satın alma kriteri olmasa da özellik olarak kendisini öne çıkarmayı başaran bir detay.

Ayrıca videoda telefonla ilgili olumlu ve olumsuz görüşlerimizi ilk izlenim olarak ifade ediyoruz. Ön tasarım güzel diyoruz, arkası aynı oranda güzel değil diyoruz, yanlış işlemci tercihinde bulunulmuş diyoruz, fiyat segmenti için 16GB düşük kalmış diyoruz vs. Yazılım güncellemesi yerli firmalarda önemli bir soru işareti, Vestel mutlaka Anroid 7 vermeli diyoruz, ve daha pek çok şeyden bahsediyoruz ilk izlenim olarak.

Durum tam olarak bu.

Teşekkürler.

ben sizin incelemenizde bir kusur görmedim zaten, o noktada bir sorun yok. sadece haber için ana sayfada hazırladığınız görsele bir eleştiri getirmiştim. hepsi bu.

cevabınız için teşekkür ederim.

• safkan34 S kullanıcısına yanıt
    Bu tasarımın sorumlusunu görürsen selam söyle, tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok. Beğenilen telefonlardan örnek alsın yeter.

Bir de büyük patronuna selam söyle; ihraç etsin bu telefonları, alıcı bulabilirse

Akıllı telefon pazarında donanım üreticilerinin kar marjlarından haberin olmadığı belli. Dünyada 4. sanayi devrimi diye edebiyat parçalamadan önce sektörün gerçeklerinden haberdar ol. Apple sektörün tüm karını topluyor neredeyse. Apple kadar olmasa da Samsung kar ediyor dişe dokunur şekilde. O da Note 7 yüzünden bu sene olmayacak. Tanınmış markaların çoğu dahi sürekli zarar ediyor. Birkaç yıl öncesine kadar zirvede olan birçok marka battı batacak. Kar edenler de iş hacmine göre çok cüzi karlar elde ediyor.

Sanayi devrimi savaşıymış. Masaya hiçbir şey koymayan Vestel mi savaşıyormuş? "Çakıyla aslan mı öldürdün, Ziya!" derler adama.

Senin patronunun helikopterle seyahatlerini ve AVM projelerini finanse etmek için bu vatandaş kendisinden fedakarlık etmeyecek. Amme hizmeti yapmıyor, dolar milyarderi kendisi. Adaptörün nesini Çin'de ürettirmiş, silikon çip değil ki bu

Kaldı ki burada muhtelif Vestel çalışanlarından çalışma şartları hakkında da duyduklarımız iç açıcı değil.

Ağır abi Çinliler de Çinli vatandaşa ben burda üretiyorum o yüzden gel beni al demiyor. Çatır çatır rekabet edip ürününü aldırıyor. Bu yüzden dışarı da kolayca ihraç edebiliyor. Burda o dandik malları milliyetçilik duygularına oynayarak üç beş kişiye satarsın, dışarıda başına çalarlar.

Laz müteahhitler gibi malzemeden çalmış. Satmaya çalışıyor. Rekabetin had safhada olduğu bir piyasada kimi kandırıyorsunuz? Ancak işte konudan habersiz yerli marka diye size inanan temiz kalpli vatandaşları... Paralarının hakkından azını satarak emeklerini çalıyorsunuz.

Bu iş karşılıklı olur, biraz ipe sapa gelir bir şey sunsan zaten bu millet karşılığını verir. Milliyetçilikten dem vuracaksan bu kılıcın iki yönü keser. Milleti kazıklayarak milliyetçilik edebiyatı parçalamaya kalkmayın.

Dünyanın 2-3 katı vergi verirken utanmadan yeni bir vergi çıkarmak için iktidarla suç ortaklığı yaptınız. Sonra olmadı gerçi, zira olması mümkün değildi.

Şu telefonları bir yabancı sitede inceleseler hem incelemeyi yapanlar hem de yorumcular alay konusu yapar. Ben okumaya utanırım. Yeni diye bir bahane yok. Yeni kurulmuş ne markalar görüyoruz nelerle çıkıyorlar. Yeni çıkarsın da ufak tefek detaylarında sıkıntı olur. Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye; nerem doğru ki diye cevap vermiş.

Neyse daha yazmayayım, orda burda hesap açıp milletin milliyetçi duygularını sömürmeye harcanacak mesain çok.

Bir de Türkçeni biraz düzelt. Dava insanısın ya madem, diline de biraz özen göster.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.