Şimdi Ara

Vestel Venus Kullanıcıları Kulübü (Venus V1/Venus V3) (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.679
Cevap
25
Favori
233.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar herkese. Bugün 5580 aldım fakat bende de güncelleme sorunu var. Şu an 6.0 ve güncel diyor. 7.0'a nasıl geçebilirim?
  • Arkadaşlar v 5580 hakkında sorularım var.

-Klasik işleri yaparken kasma, takılma durumu var mı? (chrome, uygulamalar, sosyal medya vs)

-General Mobile 4G kullanmış birine göre 5580'i nasıl kıyaslarsınız?

-İşlemcisi kötü diyorlar, çabuk ısınıyor diyorlar.(diyorlar diyorlar...) Sizce nasıl?

-Şarjı nasıl gidiyor? Şarj olma süresi uzun diyorlar.

-Oyun oynama durumu nasıl? Isınma, kasma olarak. Bunu başka bir telefon ile kıyaslayarakta cevaplayabilirsiniz.
  • merhabalar. kullandığım telefonum arızalanması sebebiyle venus v3 5040 edindim bi tanıdıktan. ancak bu cihazı kingorrot kingroot iroot programları stabil root layamıyor. 2 gündür delirtti resmen. kendi kendine reset atmalar falan kingroot tan sonra. iroot rootlandı diyor. restart atıyor tekrar rootsuz oluyor.

rootsuz olunca da pili sömürüyor cihaz. bunların dışında bir yöntem bulunmadımı henüz acaba?
    konu içerisinde belki vardır ancak konu aktif olduğundan 128 sayfayı tek tek okumadım açıkçası bi link atan çıkar diye:)
    root layıp greenify adaway kullanabileyim yeter.
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    -klasik işler için fazlasıyla yeterli 3 gb ramdan 1.4 civarı boşta kalıyor haliyle tıkanma olmuyor.

-kullanmadığım için yorum yapamam ancak 5580 nin yazılım arayüz çok boş sadece eksiklikler var menüde uygulamalar bile sıralanamıyor kendi galeri dosya yöneticisi yok haliyle bu yüzden hız anlamında sorun yok.

-işlemci kötü olsada dediğim gibi uygulamalarda sıkıntı yaratmıyor şöyle anlatayım bende v20 var arkadaşta galaxy s6 edge plus facebook whatsapp açılış hızında taş çatlasın 0.5 saniye fark var.

-şarjı güzel gidiyor full parlaklıkta 4 4.5 saat ekran süresi veriyor.wifide biraz daha az gidiyor oda wifisi çok güçlü wifi kullanınca pil tüketiminde ilk sıraya çıkıyor.

-Oyun işi şöyle basit 3d siz oyunlarda sıkıntı yok ancak yüksek grafik içerenlerde kasma yapacaktır.

-Yazılımsal eksiklikleri bir kenara koyarsak bildirim ışığı yok , hoporlör ve ahize tiz ses veriyor.arka kapak kasa aşırı plastik görünümlü ve hissiyatlı.

olumlu yanları ise tasarım çok iyi pil iyi gidiyor ekran güzel parlak ve beyaz tonlu hafif tutması kullanması kolay.ön kamera test ettiğim benim v20 g6 s6 edge plus iphone 6 dan çok çok iyi çekiyor.Arka kamera ortalama daha iyi olabilirdi. En önemlisi kredi kartı puanı çek vs 550 liraya civarına alınabilecek en iyi telefon olması.Bu para a101 den ancak 1 gm ramlı samsung alınabiliyor yada garantisiz çin malı telefonlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 27 Kasım 2017; 9:35:41 >

• Vestel Venus V2 5.0V Gold Sürümü Telefonum var ve Şifreleme Başarısız Hatası Alıyorum Bir Süredir.
    QFİL İle yeni rom atamıyorum galiba bootloader kilidi var. Bootloader kilidini kaldıramıyorum reset atınca yeniden açılıyor.
    İnternette hiç bir bilgi yok. Bir çok program denedim çözüm bulamadım bana acil yardımcı olabilir misiniz ?
  • V3 5580'de VOLTE özelliği var! Cihazı incelemeden yorum yapmanız kullanıcıları yanlışa yonlendiriyor. Eşdeğer iki cihaz arasında Venüs seçmek akıllıca çünkü vestel servis desteği avantajı var. Herhangi bir sorunda teleservice, kvk 'da dahil diger paralel ithalat teknik servisleri ile uğraşmak insanı kanser ediyor. Evet sirket telefonum 5580, samsung kullandım sony kullandım... 5580 digerlerinden farkı olmayan bir telefon, donanım olarak yeterli ise yazilim zaten aynı içine samsung, sony de olsa venuste olsa nova launcher kurup paşa paşa kullanıyorum aynı tema aynı akıcılık!
  • godoro G kullanıcısına yanıt
    hocam benim eşim kullanıyor ancak wifi kullanınca pil tüketiminde wifi ekranın bile üzerine çıkıyor yüzde 28 'ler gibi.siz dede böyle mi acaba?
  • Hocam bana hala gelmedi güncelleme ancak merak ettiğim 6.0 da wifi kullanırken wifi pil tüketiminde ilk sırada yer alıyor.Bu düzeldimi ?

birde dosya yöneticisi , galeri , müzik player geldi mi ?3. parti yazılımlar denedim reklamlı falan hoş olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Hocam bana hala gelmedi güncelleme ancak merak ettiğim 6.0 da wifi kullanırken wifi pil tüketiminde ilk sırada yer alıyor.Bu düzeldimi ?

birde dosya yöneticisi , galeri , müzik player geldi mi ?3. parti yazılımlar denedim reklamlı falan hoş olmadı.

Galeri gelmedi hocam ancak ben farklı bir galeri uygulaması kullanıyorum. Galeri için bunu indirin sorunsuz çalışıyor bizim cihazlarda.

https://www.apkmirror.com/apk/lenovo-inc/lenovo-gallery/gallery-3-row_v5-3-0-5fff639-160614_full-release/gallery-row_v5-3-0-5fff639-160614_full-android-apk-download/

Dosya Yöneticisi olarak Asus Dosya yöneticisi öneririm.

Markette var.

Video için kesinlikle VLC öneririm. Bu da markette var.

Bu uygulamaların üçü de reklamsız.

Güncellemeler neden gecikti bilmiyorum bende genelde ekran tüketimi en üstte oluyor. Telefon uzun süre beklemede kalırsa Wi-Fi fazla güç tüketiyor gibi görünebilir.

Şarj olarak 6.0'a göre artış var kesinlikle.

6.0 sürümü tamamen stabildi 7.0'da hatalara denk geldim. Phone durdu hatası aldım mesela format atmak zorunda kaldım. 7.0'a ilave güncelleme gelmesi lazım şu an tam değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amma velakin -- 6 Aralık 2017; 15:25:36 >

• cevabınıza teşekkürler hocam .aslında bende buldum da tek eksik medya şarkı çalar lazım güzel birşey önerirseniz sevinirim.

vlc sanırsam sadece video için.

birde formattan sonra düzeldimi bari ? ona göre güncelleyeyim gelirse.
  • quote:

cevabınıza teşekkürler hocam .aslında bende buldum da tek eksik medya şarkı çalar lazım güzel birşey önerirseniz sevinirim.

vlc sanırsam sadece video için.

birde formattan sonra düzeldimi bari ? ona göre güncelleyeyim gelirse.

Evet düzeldi hocam o açıdan sorun yok. Media şarkı çalar derken ne istediğinizi anlamadım ancak VLC ses dosyalarını da sorunsuz oynatıyor.
  • Telefon 5570 neden ben güncelleme yapamıyorum.6.0 da kaldı telefon
  • V3 5580 aldık bugün, ilk açtığımda 7.0 güncellemesi geldi. İndirdim, bitince tekrar indirmeye çalıştı devamlı. Bende fabrika ayarlarına sıfırladım bu seferde güncellemeyi görmüyor. Telefon 6.0 şuan.

Bi bilgisi olan var mı?
  • Değerli venus kullanıcılarından küçük bir isteğim var .

https://www.vestel.com.tr/ring-para-kampanyasi

Bu kampanya kapsamında gelecek olan koda ihtiyacım var Arkadaşlar. Yardımdı olur musunuz ?
  • arkadaşlar hangi model olduğunu tam çözemediğim bir venus telefona sahibim kendisi turkcell versiyonu konu başlığında ki telefonlara benzemiyor bu attığım linktekine benziyor vestel 5000 2 GB yazıyor

https://img-teknosa.mncdn.com/TeknosaImg/productImages/568x434/125076419-2-vestel-venus-5530-16-gb-siyah-akilli-telefon.jpg yanlış anlamadıysam 5530 oluyor.

benim sorunuma gelince aracım android 6.0 ile usb bağlantısını kesiyor ve sürüm değiştirmek harici başka bir çözümü bu telefonda direk 6.0 ile çıkmış teknik servisteki elemanda baktı vestelin kendi driverından bu telefona göre 7.0 veya 5.1 romu var mı ?

• mr.hahn91 kullanıcısına yanıt
    Cihazınız venus 5000 2gb diye geçer.

5530 sizin cihazın aynısının 5.5" versiyonudur.

Sadece 6.0 yazılımı var. Turkcell setuplı versiyonunu kullandım onda bi sorun yoktu. Servise rica edebilirsiniz, alakasız duruyor ama denenebilir.
  • teknosada eşimin v3 5580 ile meşhur samsung note 8 i karşılaştırma fırsatı buldum.Yorum sizin Venüs 5580 600 lira note 8 4999 lira.😊

Vestel Venus Kullanıcıları Kulübü (Venus V1/Venus V3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 9 Aralık 2017; 22:51:31 >
  • quote:

teknosada eşimin v3 5580 ile meşhur samsung note 8 i karşılaştırma fırsatı buldum.Yorum sizin Venüs 5580 600 lira note 8 4999 lira.😊

Vestel Venus Kullanıcıları Kulübü (Venus V1/Venus V3)

IPS ekranlar beyaz rengi Amolede göre çok daha iyi gösteriyor ancak diğer renklerde AMOLED daha iyi.

5 bin TL çok aşırı bence de.

Ayrıca bu cihazda gece modu açık olduğu için bu kadar sarı duruyor bence. Mavi ışık filtresi açılmış note 8'de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amma velakin -- 10 Aralık 2017; 12:25:22 >

• bende öyle sandım ancak full parlaklık ta ve okuma modu falan açık değil di.çok kötü 5000 tl lik telefonda.
  • 2K ekranlı Amoled ekranla, 1080p LCD ekranı karşılaştırmak. Komik. Kaldı ki mağazalardaki teşhir telefonları sabahtan akşama kadar full parlaklıkta çalıştıklarından sararması normal. Oled'in çalışma mantığını araştırın.

Ayrıca Teknosa'nın fiyatı aşırı kazık. Note 8 ilk çıktığında 500 liralık Samsung Store alışveriş çeki ve Samsung Gear S3 saat veriyorlardı. O hediyeler kalkınca fiyatı düştü.
    http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-note-8-64-gb-samsung-turkiye-garantili-pm-HB000007PTJK

Ben hiç Renault Clio sahibinin Mercedes'in yanına çekip oda araba buda araba dediğini görmedim. O yüzden kendinizi avutmayı bırakın. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 10 Aralık 2017; 15:30:13 >

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.