Şimdi Ara

Vestel Venus 5.5 & 5 Akıllı Telefonlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
4
Favori
13.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senol_1980

quote:

Orijinalden alıntı: Taha0194

Telefon satış bölümündeki yorumlar gibi sanki fake nicklere satış yapıyorlar...

sanırım bunu farkeden birtek ben değilim.iyi diyenlerin çoğu hep yeni üyeler.vestel lobisi iş başında

Yanlız değilsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senol_1980

quote:

Orijinalden alıntı: Taha0194

Telefon satış bölümündeki yorumlar gibi sanki fake nicklere satış yapıyorlar...

sanırım bunu farkeden birtek ben değilim.iyi diyenlerin çoğu hep yeni üyeler.vestel lobisi iş başında

Olur böyle vakkalar DH üyeleri yakalar. 😉

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 9 Eylül 2014; 21:58:39 >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Prototip olarak çinde üretilmiş olabilir belki satılacak telefonlardaki bataryalar türk üretimi olacak diye biliyorum.
  • copywriter kullanıcısına yanıt
    Vestel’in telefonu sadece elde tornavida son montajın yapıldığı bir telefon değil endüstriyel tasarımından, yazılımına, donanım tasarımına kadar tüm tasarım aşamalarının yerli olduğu bir tasarımdır. Türkiye’de cep telefonu vb mobil cihazların komponentleri için mevcut bir yan sanayi olmadığı için malzemelerin bir kısmı mecburen uzakdoğu kökenli olmaktadır.
  • gene çinli markaların montajı burada yapılmış ürünleri işlemci+ram+bellek+kamera kontrolvs.. hepsi tek yonga zaten oda mediatek qualcom falan pcb bile sen üretmiyon nasıl yerli oluyor orası ? bari çinliler ile anlaşıyon 4 dandik model getireceğine fiyat performans ürünleri 1250tl-1000tl-750tl-500tl modeller olsun ki kullanıcılara geniş çevrede hitap et üretecek tesisin ve teknolojin yoksa düzgün işi yapanla çalış dahası bunlar basına yaptıkları terbiyesizlikleri daha önce hatırlıyalım donanımlar duyunca zaten ekran çözünürlüğü dayanamadım pil vs çöp güncelleme çinliler verirse olucak

• oneplus la anlasıp logo bastırsalarmıs keske yada onların prototiplerinden birine proje ortagı olarak gırselermıs daha iyi olurmus bunu km alcak bu paraya merak ediyorum

• Adamlar zaten telefonun tüm bileşenlerini burda ürettik demiyolarki. böyle bişey mümkünde değil zaten. Şu an yanılmıyorsam sadece Samsung kendi işlemcisini üretiyor. Bileşenleri Çin'den ya da her nerden alıyolarsa artık bilmiyorm ama dışardan almak zorundalar. Türkiyede o componentleri üretecek teknoloji yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: advancedmobile

arayüz berbat görünüyor

Merhaba advancedmobile, anladığım kadarıyla vestel, yapması gerektiği gibi venusu güncel tutmak istiyormuş. Arayüz de kullanıcı geri bildirimleri sonucu yapılacak güncellemelerle daha iyi noktalara gelir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etyemez

bataryada made in china yaziyor
    hangi çin malı telefonların replikası
    vestel burada marka basmaktan başka ne emek harcamış

Ona ben de takılmıştım da bi yerde prototiplerde böyle ama satışa çıkacak telefonların bataryaları Türkiye'de üretilecek diye okudum
  • virusbulundi kullanıcısına yanıt
    ben bu uyuz markaların satarken öyle slogan uyduruyorlar notebooklarda türk malı vs uyduruyorlardı etiket sadece biosta vestel logosu falan kapakları açıyon plastik kasa yada kapak bile üretmiyor telefonları kendi üretmiyen firma bu iştede geçmişi yok güncelleme vs olmuyacak zaten arayüzü kendi geliştirdiklerini söylüyorlar ama ondan bile şüpheciyim @virusbulundi
  • ilkerT06 kullanıcısına yanıt
    nerde onlarda bu cesaret ve bu zeka sonra piyasa şartlarına tutnamadık...
  • enturk90 E kullanıcısına yanıt
    merhaba enturk90
    vestele söyle :) yepyeni bir arayüz yapmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: advancedmobile

merhaba enturk90
    vestele söyle :) yepyeni bir arayüz yapmalı

Örneğin Huawei nin ve MI (xiaomi) arayüzleri hedef koymak için çok iyi olabilir bence...
  • Günlerdir Türkiyenin beklediği telefon diyip durdukları bumuymuş hemde bu fiyata arkadaşın dediği gibi oneplus'la anlaşıp oneplus one'ın üzerine vestel logosu bassalar daha makbul geçerdi hatta vestel önyargımı kırıp bende alabilirdim ama bu telefon için asla bu fiyat ve donanımla fazla tutulacağınıda sanmıyorum.

• Nisan mayis gibi yenileri gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Swordfish35

Vestel’in telefonu sadece elde tornavida son montajın yapıldığı bir telefon değil endüstriyel tasarımından, yazılımına, donanım tasarımına kadar tüm tasarım aşamalarının yerli olduğu bir tasarımdır. Türkiye’de cep telefonu vb mobil cihazların komponentleri için mevcut bir yan sanayi olmadığı için malzemelerin bir kısmı mecburen uzakdoğu kökenli olmaktadır.

Aynen dediğin gibi sayın "Vestel Çalışanı" sadece tasarım var ki o da başka cihazlara aşırı benzemekte.
    Yazılım dediğiniz zaten açık yazılım. Üstünde değişiklik yapınca üretilmiş oluyorsa rahat 1 milyon üretici var.
    Malzemelerin bir kısmı uzak doğu kökenli dediniz de merak ettim, Türkiye'de hangi donanımını Vestel üretmiş?!
    Plastik kasasını üretmiştir bir tek. Devre kartını üretebildiyse ne mutlu :)

Amacım yermek değil.
    Helal olsun diyorum, en azından Türkiye'de montajı yapılan bir telefon var.
    Ama bunu "Yerli Malı" gibi tanıtmak değil Vestel'e hiç bir şirkete yahut devlete yakışmaz.

• %100 uyduya benzedi bu iş!

• Arkadaslar vestel yapmis islemci batarya ekran karti haric yapmis Bord ekran vs. kendi imalatlari elbette cipleri direncleri vs uretmediler ama tasarlayip bir araya getirdiler tasarim teknik nedenlerle kisitlanmistir ilk urune gore iyi sayilir para kazanirlarsa gelistirirler dahada iyi olurlar. Fiyatina gelince kampanya filan oldukca duser bayiler indirir satmak icin rekabetci olur televizyonda oldugu gibi. Bazilari anlamaz ama turk markasi olmasina ragmen avrupadaki en degerli marka

• Arkadaslar vestel yapmis islemci batarya ekran karti haric yapmis Bord ekran vs. kendi imalatlari elbette cipleri direncleri vs uretmediler ama tasarlayip bir araya getirdiler tasarim teknik nedenlerle kisitlanmistir ilk urune gore iyi sayilir para kazanirlarsa gelistirirler dahada iyi olurlar. Fiyatina gelince kampanya filan oldukca duser bayiler indirir satmak icin rekabetci olur televizyonda oldugu gibi. Bazilari anlamaz ama turk markasi olmasina ragmen avrupadaki en degerli marka

• Sunuda soyleyeyim vestel urettigi cihazlarin devre kartlarini kendisi urettigi gibi programlarinida kendisi yapiyor hatta program firmasi var baska bircok markaya program ve devre karti yapip satiyor

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.