Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.805
Cevap
72
Favori
207.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim paket içeriğinden 4 tane 3d ve 2 tane çifte ekran gözlüğü çıkti + bide air mause kumanda paket içeriği neye göre değişiyor anlamadım çifte ekrana bakim dedim tvnin 3d tuşunda çifte ekran seçeneği var açık konuma getirdim lütfen çifte ekran gözlünü takın dedi ve bir uyarı daha vererek hd bağlantısını takın vs. yazdı siyah ekran oldu ve Tvye geri döndü zaten kullanacağım bir özellik değil😀
    TV kutusunda avrupa şampiyonasına ait bir resim vardi anakarta baktim mb100 müş yazilimda 1.33 muş .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahildeki kral -- 31 Temmuz 2016; 3:24:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam vestel 9300 modellerinde çifte ekran yok ve çifte ekran gözlüğü vermiyorlar. Vestelin yeni çıkan mb120 anakartlari kullanan televizyonlarında da 2 adet 3d gözlük veriyorlar. Senin TV mb100 anakarti oldugundan sana 4 adet 3d gozluk vermislerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kutu içeriği bakımından adamların ne yaptığı belli değil.

Kimine 2 gözlük, air kumanda yok. Çifte ekran kapalı.
    Kimine 2 gözlük, air kumanda var. Çifte ekran kapalı.
    Kimine 4 gözlük, air kumanda yok. Çifte ekran kapalı.
    Kimine 4 gözlük, air kumanda var. Çifte ekran kapalı.
    Kimine 4+2 gözlük, air kumanda var. Çifte ekran aktif.

Aynı model tv'de bu kadar farklı kutu içeriği olması enteresan.

Tabi bir de 3 değişik anakart modeli bulunuyor. Tam bir çorba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 31 Temmuz 2016; 11:14:11 >
  • Arkadaslar
    Eger alacağınız vestel tv mb 120 anakarti ise sadece 2adet 3d gozluk veriyorlar. Eğer 4 adet 3d gozluk air mouse isterseniz mb 100 veya mb 90 anakartli Tv ile değişim yaparız diyorlar. Ben dün vestel bayine gittim bana öyle dedi. Bende TV'den memnun olduğun için air mouse ve arti 2 adet 3 d gözlüğü istemedim. Alırken kutunun yan tarafına iyi bakin kutu içeriği orda yazıyor.

• zulfu_kartal Z kullanıcısına yanıt
    Air mouse zaten hiçbir işe yaramıyor hocam. Kullanması imkansız derecede kötü. 3D desen, aldığımızdan beri kullanmadık. Siz en doğrusunu yapmışsınız değiştirmemekle.
  • Hocam vestel 9300 lerde çifte ekran aktif demişsiniz. Ben çifte ekranı editleme yaptım. Hdmi kablosunu bilgisayarı bağladım qmenu tuşuna bastım çifte ekran aktif dedim. Görüntu siyah oldu ama ses geliyor görüntü yok. Vestel 9300 de çifte ekranda görüntü alan varmı? Yoksa çifte ekran özelliği aktif olmuyor mu?

• EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    Air mause..!! hakikaten kullanışsız..!! Ancak ses ve kanal değiştirirsiniz..!! Mause olarak.. sorunlu.. Olmasa da olur..
    3D ... eğer iki gözlük varsa.. aktif olanı.. yani pilli... 4 gözlük verdilerse pasif modeli... Ama 3D yayın olmadığı için.. şu an zaten bir işe yaramıyor..
    Ancak netten indireceğiniz filmleri izlersiniz...!! 3D yi cazip hale getirecek ve yayın yapacak kanal .. olursa seyredeni çok olur... Ama maalesef...
    Çifte ekran gözlükleri... 2 adet veriyorlar..!! Çifti servislerde yaklaşık 30 TL.. Güzel özellik ama kullanan sayısı tartışılır...
  • 3d gozluk aktif olan 2 adet pili
    Çifte ekranı aktif ettim ama görüntü üst üste binmedi. Ekran siyah oldu ses var. Ua9300 modellerinde çifte ekran editleme ile aktif yapip çalıştıran var mı?

9300 de çifte ekran çalışıyor... İşlem sıralaması önemli...!!
    Pc yi Hdmı ile bağladınız.. Diyelim ki HDMI 1 kullandınız... Burada iken çifte ekranı aktif yapın.. Bekleyin..
    Ekran çift göstermeye başlar..!!
    Gözlükleri takınca ayrı ayrı kanalları görürsünüz....
    TV kulaklığından PC sesini... TV hopörlerinden TV yayın sesini alırsınız....
  • iyalnizoglu İ kullanıcısına yanıt
    Hocam aynen dediginiz gibi yapıyorum. Çifte ekran aktif yapınca görüntü siyah oluyor sadece ses geliyor. Üstat bana swmb100.bin dosyanızı zulfu_kartal@hotmail.com adresine e mail atabilirsiniz. Benim tv anakartim mb120

• reberudum R kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin sağ alttaki sızma benim TV nin sol üstünde var ama bana npormal dediler. Oysa beni rahatsız ediyor. Servise nasıl gösterdiniz bu sorunu acaba. Gündüz örünmüyor. Bana Atölyeye götürüp bakalım dediler. Siz nasıl yaptınız. Ben de değiştirsem acaba ?
  • TRT 4K Güncel Yayın Frekansı: 12615 H (Yatay) 12500

Bu değerleri girerseniz yayın gelecektir hocam. Ben de aradım denedim epey, güncel olan buymuş, izleyebiliyorum şu an.
    Mail adresine atıyorum...
    Fakat bence senin sorunun sıralama ile ilgili..!!
    TV nin uydu alıcısını mı kullanıyorsun... Yoksa kablo tv.. mi.. ?
    Kaynaklar listesinde TV den mi uyduyu seyrediyorsun...
    Bana senin bin dosyanı gönder.. bi bakayım....
  • Bendeki 4 adet 3 d gözlüğü pasif mis servis elemanı bunların daha iyi olduğunu söledi YouTube de bir kaç 3d video izledim baya güzel ayari otomatik değil videonun durumuna göre yanyana veya üst üste ayarlayin air mause hiç kullanmadim kablosuz mause taktim ama onda da kasilmalar oluyor yavaş çalisiyor birde ortasındaki topcuk çalişmadi sitelerde asaği yukari gidemiyorum sizde durum nedir?
    Birde yazilim yükseltmek istiyorum 1.34 e yükledikten sonra kanal listem ve ayarlarim gidermi bunların yedeklerini nasil alabilirim dostlar?

• Benim icin cok onemli 2 sorum var ;
    1.Tvde isik sizmasi haric herhangi bi kronik sorun var mi ? Goruntude titreme banding gibi gibi
    2.isik sizmasi yukarida ve asagida siyah bant olan (16:9 olmayan) filmlerde rahatsiz ediyor mu?

USTAT BİN DOSYASINI YOLLADIM.
    TV NİN UYDU ALICISINI KULLANIYORUM.
    KAYNAKLAR LİSTESİNDE TV DEN UYDU SEYREDİYORUM..
    VESTEL48 UA 9300 MB 120 ANKARTA SİZİN YOLLADIĞINIZ MB100.BİN DOSYASINI KULLANABİLİRMİYİM.
    MB120 de MB100 kullanılması mahsurlu olabilir.. !!
    Siz kendi mb120.bin dosyasının orjinalini yedekleyin... Sonra kendi mb120.bin dosyasını editleyip (gerekli tiklemeleri yapıp) geri yükleyin..
    nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız size gerekenleri yollarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulfu_kartal

USTAT BİN DOSYASINI YOLLADIM.
    TV NİN UYDU ALICISINI KULLANIYORUM.
    KAYNAKLAR LİSTESİNDE TV DEN UYDU SEYREDİYORUM..

TV nin uydu alıcısını kullanıyorsan sorun yok.. Çifte ekran oluşması lazım...
    senin bin dosyana baktım.. Bir tek fark var.. onu sana mail attım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahildeki kral

Bendeki 4 adet 3 d gözlüğü pasif mis servis elemanı bunların daha iyi olduğunu söledi YouTube de bir kaç 3d video izledim baya güzel ayari otomatik değil videonun durumuna göre yanyana veya üst üste ayarlayin air mause hiç kullanmadim kablosuz mause taktim ama onda da kasilmalar oluyor yavaş çalisiyor birde ortasındaki topcuk çalişmadi sitelerde asaği yukari gidemiyorum sizde durum nedir?
    Birde yazilim yükseltmek istiyorum 1.34 e yükledikten sonra kanal listem ve ayarlarim gidermi bunların yedeklerini nasil alabilirim dostlar?

Şu an v.0.1.333.11 yazılım iyi...! Yaızlım yükseltmek için bir neden yok... Vestel Driver da en son yazılım bu...!!

Kanal listeni usb ye takacağın flashdisk e yedekleyebilirsin..
    Bunu da menü + kurulum + uydu ayarları +uydu kanal tablosu + tv den usb ye yuklemeyi seçerek.... .....list_sdx dosyası kayıt edilmiş olur...
    Geri yükleme için.... aynı işlemi yaparak ve sonunda usbden TV yi seçerek yapabilirsin...

Flashdisk e yedeklemeyi kontrol için.. geri yükleme yapıyormuş gibi usbden tv yi seçtiğinizde ekranda ....list_sdx dosyasını görün....
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.