Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
72
Favori
207.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maalesef bu durum film izleme sitelerinin reklam manyağı olmalarından kaynaklanıyor. Mesela ben fullhdfilmxxx sitesine girip film play tuşuna basınca hemen bir kumar sitesine yönlendiriyor. Oradan geri yapınca filmi izleyebiliyorum.
    Aslında bilgisayardan da girince aynı durum söz konusu fakat reklam genellikle yeni pencerede açıldığı için sekmeyi kapatıp devam ediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar televizyonun smart performansi nasıl? Dizi izlerken kapanma sorunu varmı?

• Ben de birkaç bilgi aktarayım istedim. Vestel TV lerde sıklıkla yazılım sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Bunda korkacak bir şey yok çünkü inanılmaz hızlı bir servisi var ve hiç birşey yapamazsa TV 📺 yi değiştiriyor.
    Panelleri 40"e kadar olan modellerde Samsung 42" ve üzerinde Lg kullanıyor. (4k olanları bilmiyorum) Görüntü kalitesini artırmak için pixellence yazılımı kullanıyor ( bu yazılım da sharp aquos tan esinlenme ) Bence görüntü kalitesi ortalamanın çok üzerinde. Tarayıcı olarak Opera kullanıyor, opera browser'ın pc versiyonları son derece başarılı eğer Vestel TV leri için de Opera yi güncellerse çok iyi olur.
    Benim TV de en kalitesiz bulduğum donanım hoparlör 🔊 çok berbat bir ses kalitesi var.
    Lafı uzatmayalım Vestel den telefon hariç herşey alınır diyorum ben

• yaklasık 10 gün önce ua9300 aldım genel ıtıbarı ıle tv ıyı sadece 3d ve smart ta sorun vardı servısı cagırdım bugun geldı . tv nın 3d bır türlü ayarlama yapamadı ınternetten 3d görüntü actık bır türlü olamdı bız ne kadar üstelesekte gelen kişi bana size avatar getırıcem onda daha ıyı gösterıyo dıye cevap verdı bn de ona söyledım kı bn normal 3d izlemıyecekjmıyım dedıgımde ses cıkarmadı bana sıze avatarı getırıcem dedı . ( tabıkı ben güldüm ).... birde bırsey sorucam bu kanal lıstesı ayarlarken kayıtlı olan tv kanalı silinirse tv de doanımsal bır sorun olur dedı servıs bu cevabı verdı dogru mu? bir kac gün beklıcem bu avatar ı getırecek mı :) vestelin daha üst servısı varsa ona bılgı vermeyı düşünüyorum . burda bır arkadasımız sürüm paylastı onu söyledım yükleyın dıye ama servis suan kı sürümün en yenı oldugu söyledı . bu sıkıntılarda tv nın kapanma olayının dogal oldugunu fişi cıkarıp takmamızın normal oldugunu söyledı... ne yapmalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perspektif61 -- 9 Temmuz 2016; 21:42:37 >

• perspektif61 P kullanıcısına yanıt
    Servisini gözüm hiç tutmadı bilgisiz beceriksiz biri gibi sanki.
    Kanal silinince donanımsal sorun olur, demek mi istedi öyle saçmalık mı olur

• perspektif61 P kullanıcısına yanıt
    Kanal silinince donanımsal sorun falan olmaz... Merak etmeyin...
    Bazı durumlarda.. Fişi çekip tekrar start vermek gerekebiliyor...
    Genelde çok kullanışlı ve olumlu bir TV... Güle güle kullanın..
    9 aydır kullanıyorum.. 55'' ua9300 ... Ve çok memnunum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 23korg23

quote:

Orijinalden alıntı: regedit_2

Merhaba aynı tvden bende aldım tek iyi olan yeri fiyatı ancak bu son vestel alışımdır. neden derseniz 2,5 sene önce 40" hd tvsini almıştım, 4k yıda veslet alayım yabancıya para vermeyim dedim amma iki tv mde yanyana ikisindede görüntü kalitesi usb den ve tv den full hd film izlerken aynı

48ua9300 ün hiç bir iyileştirme canlılığı yok ha 2,5 sene önce aldığım fulhd vestel ha geçen hafta aldığım 48" 4k vestel...

tavsiye etmiyorum üzerine az daha para koyup başka marka deneyin derim

tv niz hayirli olsun. bende 2.5 yil once 47 inc 9600 modelini almistim o zaman en yuksek modeli idi ve 600hz smr yenileme hizi vardi. televizyon bozulunca servis 48ua 9300 verdi oncelikle musteriyi asla uzmuyor vestel.. tv ye gelince eski televizyona gore goruntu keskinligi daha az ama goruntu akisi falan mukemmele yakin. keskinlik ile ilgili eski sayfalarda ayarlari yazmistim o sekilde ayarlarsaniz eski televizyonunuzu aratmaz hatta daha iyi goruntu verir. birde full hd goruntu 4k tvde yine full hd olacaktir beklentinizi yukseltmeyin ve acin trt 4k yi goruntuyu gorun.. ayrica menu gecisleri ve smart ozelligi eski tvye gore cok cok hizli arti bu tv 1000 hz smr

23korg kardeşim 4k dada fulhd izleyeceğimi biliyorum zaten, farkındayım benim demek istedğim o değil yaw arkadaş hiçmi yenilik yapmazssın hiçmi renk kontras bi üst düzeye gçmessin
    ben 3 sene öncede araştırıken karşılaştırmıştım tüm tvleri vallaha philips samsung öyle gelişmişlerki elin yabancısına para vermeyek ülkemizden alak dedik illa zorla para verdirecekler
    aynı filmi philips ile benim tvye koyyorum biri gerçekçilik ve renk cümbüşü biri eline sağlık... amaan bidha son.

• quote:

Orijinalden alıntı: reberudum

TV de PVR – DTS – 3D – Çifte Ekran – için……
    Aktive edilmesi için Swprofile.bin dosyasında değişiklik yapma işlemi : mb100 anakart için….
    Tv deki mb100_Swprofile.bin dosyasının Tv den çekilmesi ve editlenerek tekrar geri yüklenmesi gerekir.. Bunun için:
    1- Ekte gönderilen downloadprofile.mb100 dosyasını fat32 de formatlanan boş bir flashbellek diske kopyalayın….
    2- Flashbellek i Tv de herhangi bir usb yuvasına yerleştirin..
    3- Tv de menü tuşuna basın ve ardından 4725 i tuşlayın.
    4- Servis menusünde “usb operations” üzerine gidip ok. Tuşuna basın…
    5- Böylece Tv nizden editlenecek dosya Flashbellek e indirilmiş olur…

Flash belleğe yüklenen mb100_swprofile.bin dosyasının editlenme işlemi için…. Ekte gönderilen Swprofile BİN_Pathcer prg. kullanılacak…

6- Flashbellek i Pc ye takın… Swprofile BİN_Pathcer prg.nı çalıştır…..
    7- Program da Swprofile BİN tuşuna basarak flash daki mb100_swprofile.bin dosyasını seç ,editleme işlemi için prg.a yükle……
    8- Aşağıda belirtilen değişiklikleri yap.. Yani boş kutuları tikle…..
    9- Dikkat… Bu değişiklikler yalnız mb100 içindir…
    Örnek: 9300 ve 9400 model Tv de………… mb100_swprofile dosyası…..

Orijinal hali………………………………………………….Editlenmiş hali

AUDİO
    Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi

PvrFunctions

SUBTİTLE-EPG – MENÜ

EXTRAS

SatelitteProvider
    Bu menude değişiklik yapmasanız da olur… Eğer Digitürk veya dsmart menulerini kullanan varsa, onların da eklenmesini isteyenler tikleyebilir…

10- Editleme bitince… programda Patch tuşuna basınız… yapılan değişiklikler yeni dosyaya kayıt olur… Oluşan yeni profile dosyasının .bin den sonraki uzantısını silin… ( mb100_swprofile.bin.patcher ) ….. .patcher silinecek….!!
    11- Orijinal .. mb100_swprofile.bin dosyanın mutlaka saklanması özellikle tavsiye ediliyor…. Ki … bir problemde.. aynen geri yüklenmesi için…
    12- Bu yeni oluşan dosyayı .. örnek… : mb100_swprofile.bin dosyasını fat32 de formatlanan boş bir flaşh bellek içinde oluşturacağınız profile isimli klasörün içine kopyalayın…
    13- Flash belleği tv ye takınız… Yine aynı şekilde kumandadan menü + 4725 i tuşlayın..
    14- Not: TV de scart kablo takılı ise mutlaka yuvasından çıkarın.. Problem olabiliyor..
    15- Servis menüsünde “Usb operations” üzerine gelin ve ok tuşuna basınız..
    16- Böylece flash bellekteki yeni profil dosyası tv ye yüklenir.
    17- Tv kapatılır ve tekrar açıldığında yeni özellikler açılacaktır…

Böylece ;
    • PVR ( Yani kayıt özelliği eklenmiş oldu.. Harici diske kayıt yapacağınız filmleri aynı zamanda PC de de izleyebilirsiniz…)
    • Çifte Ekran özelliği eklenmiş oldu… ( Ama bunun için ayrıca çifte ekran gözlüklerine ihtiyacınız olacak… 30TL civarında .. iki adet gözlük.. ve ayrıca bu özellik için ikinci bir kaynağa ihtiyaç var.. PC veya kablo tv.. gibi.. HDMI ile bağlanarak…)
    • DTS ses özelliği eklenmiş oldu.. İşlem bitince netten DTS li bir film indirerek ses testi yapabilirsiniz..… TV de sesi duyuyorsanız işlem tamamdır…
    • Bende..3D özelliği zaten aktifti… Aktif olmayanda ne olur..? Bilemiyorum..

• Ayrıca Dsmart veya Digitürk kullananların ilk yüklemede bunlardan birini seçebilmesi sağlandı.

editlemek için gerekli programıhttp://deploy.gokirmak.gen.tr/ adresinden indirin ve kurun.

tüm arkadaşlar yoğun mesaj atınca paylaşmak durumunda kaldım ben kendi tv de yaptım PVR inanılmaz harika bir özellik TRT4K ile çektiğim dosyayı bilgisayarım oynatmakta zorlandı :)
    aldığınız ürünün tüm gücünü ve imkanlarını kullanınn iyi günler. iyalniz kusura bakma mail atmıştın ama paylaşmak zorunda kaldım aynı mağduriyeti yaşayan onca arkadaş olunca.
    DOsyaların ve konunun telif hakkı varmıdır bilemiyorum ama bilgi paylaştıkça çoğalır....

43ua8900 mb120 anakart için dedikleriniz yapilabilinir mi?

• vestel 48ua9300 tv aldım. Kanallar numaraları 1-2-3 diye değilde

101-102-103 diye devam ediyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim yani 1,2,3 diye sıralayabilirim
  • Cok basit o kanalin ustune gelip tasi deyip numarayi kendin vereceksin

• aokaymaz A kullanıcısına yanıt
    kanal seçenekleri olarak tümünü seçeceksin .büyük ihtimal şifreli kanalları gösterme yaptınız.
  • slm arkadaşlar vestel 48 ue 9300 mb120 anakartlı televizyonun pvr özelliğini nasıl açabilirim?
  • zulfu_kartal Z kullanıcısına yanıt
    Sorunuzun cevabı aynı sayfada....!!
  • Mb100 anakart için yapılacak işlemler yazıyor. Arkadaş mb120 için sormuş. Aynı şekilde benimde sorumda aynı. Var mı acaba bir yöntem. Bizim anakart mb120 ve dts destekli. Ama çift ekran ve pvr özelliği aktif olsa kötü olmaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whatalife -- 20 Temmuz 2016; 12:24:20 >
  • Bir şey daha eklemek istiyorum. Kumandadan tv çıkışını wireless display olarak seçtikten sonra, telefondan play to seçeneğiyle kablosuz üzerinden tlfondaki görüntüyü tv ye çok kolay gönderiyor. Oyun, internet, video, resim vb..çok kolaymış valla süper bi olay...
    bu arada yeni mı öğrendin diyecek olursanız , evet ...

• whatalife W kullanıcısına yanıt
    Pc de internette oynayan filmi de tv de izleyebiliyor musunuz

• beyler bu downloadprofile.mb100 dosyası nerede flash belleğe atacağımız dosya
  • ilk önce yeni klasör oluşturup adını downloadprofile.mb100 olarak değiştiriyoruz.
    sonra bu klasörün içine yeni metin belgesi oluşturup onun adınıda Swprofile.bin olarak değiştireceksiniz. Bunu yaparken klasör seçenekleri bilinen dosya uzantısını gizle sekmesi kaldırılıp yenimetin belgesinin xts uzantsı kaldırılır. Ben televizyondan bu dosyayı aldım ama benim televizyonun anakartı mb120 onun için editleme yapmadım.
  • whatalife W kullanıcısına yanıt
    ben dosyaları televizyondan çektim. ama editleme yapmadım. televizyonun anakartı mb 120 hiç kimse yanıt vermiyor. Acaba mb 120 anakartda editleme yapan var mı? Birde bu anakarta hiç güncelleme çıkmamış!!!!! Pvr ve çifte ekran aktif olsa feana olmaz... Ben daha televizyonu dün aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulfu_kartal

ben dosyaları televizyondan çektim. ama editleme yapmadım. televizyonun anakartı mb 120 hiç kimse yanıt vermiyor. Acaba mb 120 anakartda editleme yapan var mı? Birde bu anakarta hiç güncelleme çıkmamış!!!!! Pvr ve çifte ekran aktif olsa feana olmaz... Ben daha televizyonu dün aldım.

hocam tv yi nereden hangi fiyata aldın acaba? ben de almayı düşünüyorum araştırma aşamasındayım.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.