Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
72
Favori
207.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir şeyi merak ediyorum, usb klavye falan takınca tv tanıyor, usb wifi zımbırtısı takarsak onu da tanıyor. Acaba USB ses kartı olan bir 5.1 kulaklık taksak onu da tanıyıp 5.1 ses verir mi ki

optik çıkıştan, DTS sesleri veriyor muydu bir de 5.1 çıkış veriyor mu acaba optik arabirim. DTS i tv de çözmeyip optikten verebiliyorsa DTS analog dekoder alacağım 5.1 ses için ama stereo ise masrafa girmek istemiyorum. Kulaklık çıkışından stereo sistem bağlarım aynı şey :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 15 Şubat 2016; 23:05:34 >
  • Bu akşam 7 de fenerin mavi 4k da Canli yayinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz izleyemedik 4K nasıldı? Şimdi 48UA9300 mı yoksa 49UA9400 mü? O kadar çok şey okudum ki burda conta yaktım resmen :(
  • 94 yaramaz 93 OK dir+
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Bir şeyi merak ediyorum, usb klavye falan takınca tv tanıyor, usb wifi zımbırtısı takarsak onu da tanıyor. Acaba USB ses kartı olan bir 5.1 kulaklık taksak onu da tanıyıp 5.1 ses verir mi ki

optik çıkıştan, DTS sesleri veriyor muydu bir de 5.1 çıkış veriyor mu acaba optik arabirim. DTS i tv de çözmeyip optikten verebiliyorsa DTS analog dekoder alacağım 5.1 ses için ama stereo ise masrafa girmek istemiyorum. Kulaklık çıkışından stereo sistem bağlarım aynı şey :)

Ne yazık ki bu tv de optik çıkıştan DTS hariç tüm sesleri stereo olarak alıyorsunuz. 5.1 i doğal olarak alma şansınız yok. Sadece ses sisteminizin sanal çözümlerini kullanabilirsiniz. DTS' de ise hiç ses alamıyorsunuz. TV sesi kendi başına çözmeden hiçbir alete yollamıyor. O yüzden harici bir çözüm üretmek için tek şansınız medyayı TV de değil de media player, andoid box ya da pc de oynatmak. Tablet ya da telefon ile de olabilir en azından yazılımsal olarak DTS leri izleme şansınız olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ailkem

quote:

Bir şeyi merak ediyorum, usb klavye falan takınca tv tanıyor, usb wifi zımbırtısı takarsak onu da tanıyor. Acaba USB ses kartı olan bir 5.1 kulaklık taksak onu da tanıyıp 5.1 ses verir mi ki

Ne yazık ki bu tv de optik çıkıştan DTS hariç tüm sesleri stereo olarak alıyorsunuz. 5.1 i doğal olarak alma şansınız yok. Sadece ses sisteminizin sanal çözümlerini kullanabilirsiniz. DTS' de ise hiç ses alamıyorsunuz. TV sesi kendi başına çözmeden hiçbir alete yollamıyor. O yüzden harici bir çözüm üretmek için tek şansınız medyayı TV de değil de media player, andoid box ya da pc de oynatmak. Tablet ya da telefon ile de olabilir en azından yazılımsal olarak DTS leri izleme şansınız olur.

Sağol hocam, bir kere daha duydum da böyle bir şey emin olamamıştım. DTS'i optikten vereydi bari iyi olurdu. Neyse boşuna harici decoder almaya gerek yok o zaman. İlerde belki harici bir android medya player falan alırım :D

Bizim diğer hi-level konusunda yazmıştım da 9300 de de benzer bir durum var mı merak ettim. Videoyu izleyip karşılaştırma yaparsanız memnun olurum arkadaşlar.

Arkadaşlar normalde ışık sızmasından şikayetim yok. Kabul edilebilir sınırlar dahilinde edge led tasarımının her lcd de olabilen sızıntısı mevcut fakat paneli 3D moduna alınca saçma bir sızıntı var gibi gözüküyor. Bu normal mi değil mi anlamadım. Üst kısıma dikkat edin 3 tane çizgi şekilde yatay çizgi gözükecek.

Bunu 3D gözlükle izlerken ortam karardığı için daha net görüyorsunuz ve sol göz görürken sağ göz görmüyor gözlükler 3D moduna geçince. Önceleri filmden dedim umursamadım ama her 3D filmde benzer parlaklığı görünce filmden değil de panelden diye düşündüm. Bir video çektim sizlerle paylaşmak istedim. 3D film deneyenler yorumlayabilir mi ?

https://mega.nz/#!D4VhjYBI!16bPghbbVX___PqG7AOceGYH38ToHfc6ZH_Fb8qy8_A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 17 Şubat 2016; 21:05:40 >

• Ua 9300 model tv. 4 tane canlı piksel çıktı ama servis 1 tanesini gördü ve rapora 1 tane canli piksel vardir diye yazdı. 1 tanede olsa tük.hak.heyetine gidebilirmiyim iade yada değişim hakkım varmıdır bilgisi yada tecrubesi olan varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitss

Ua 9300 model tv. 4 tane canlı piksel çıktı ama servis 1 tanesini gördü ve rapora 1 tane canli piksel vardir diye yazdı. 1 tanede olsa tük.hak.heyetine gidebilirmiyim iade yada değişim hakkım varmıdır bilgisi yada tecrubesi olan varmi

Son düzenleme ile 1 pixel de işlşem yapılması için yeterli.

aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz

ben de forumdan öğrenmiştim

http://mobile.donanimha...opic.asp?m=77205591&p=1

• albeni kardeşim 9300 demişsin ama ben teknosadan 9300 serini izleme fırsatım oldu ama yan taraftan ekran çok sönük geldi renkleri hiç parlak değildi yanında lg vardı ya ona göre öyle göründü yada öyleydi, bu hafta 9400 serisine bakacam kuracaklarmış siz neden 9400 dediniz kısaca açıklarsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yonyule

albeni kardeşim 9300 demişsin ama ben teknosadan 9300 serini izleme fırsatım oldu ama yan taraftan ekran çok sönük geldi renkleri hiç parlak değildi yanında lg vardı ya ona göre öyle göründü yada öyleydi, bu hafta 9400 serisine bakacam kuracaklarmış siz neden 9400 dediniz kısaca açıklarsanız sevinirim

9300 va panel va panellerde oyledir ips daha parlaktir fakat renkleri va gibi degildir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

94 yaramaz 93 OK dir+

hoca sen hangi paneli tavsiye ediyosun..
  • yakında webvideo caster programı ile cepten web deki videolar hi levele nasıl gönderilir videolu anlatım gelecek bu yöntemle cep telefonun wifisinin açık kalmasına gerek yok sadece webten film beğen istediğin sideteki filmi gönder hilevel tv den izle biraz müsade lütfen firsat bulduğum aralıkta anlatımı yapıp yayınlayacağım bu yöntem 48ua9300 ve hi-level 48uhl950 için ve diğer vestel tv ler için geçerli olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddkorkut

yakında webvideo caster programı ile cepten web deki videolar hi levele nasıl gönderilir videolu anlatım gelecek bu yöntemle cep telefonun wifisinin açık kalmasına gerek yok sadece webten film beğen istediğin sideteki filmi gönder hilevel tv den izle biraz müsade lütfen firsat bulduğum aralıkta anlatımı yapıp yayınlayacağım bu yöntem 48ua9300 ve hi-level 48uhl950 için ve diğer vestel tv ler için geçerli olacak

Ben denedim hocam program mantığı güzel ama eksikleri de yok değil. DLNA sistemi ile medya yollaması akıllıca ama tarayıcı çok yavaş geldi bana. Chrome ile takılmadan gezdiğim film siteleri bunda çok fazla yavaş çalışıyor donma falan yaşadım bağlantı sorunu yaşadım vs.

Hız bakımından gelişmesi gerekiyor kesinlikle. Bir de DLNA olduğu için haliyle ileri geri sarma durdurma gibi şeyler aktif değil. Filmi durduramıyoruz ileri saramıyoruz, bunun bir yöntemi var mı bilmiyorum pek kurcalamadım.

Son olarak film izlenecek site bilmediğim için film izle diye aratıp girdiğim stelerin çoğında problem yaşadım :/ film açılmadı falan filan mobil uyumsuzluğundan kaynaklı sanırım ve bir iki sitede filmi açıp tv ye yollayınca adamlar nasıl sistem yapmışsa ortada kocaman bu filmi şu şu siteden izleyin farklı link üzerinden izliyorsunuz diye yazı çıktı. Kaybolur sandım kaybolmadı da Hayır zaten korsancı sitesin bu dayatma niye ufak bir reklam yap geç

Tabi bu arada forumda illegal içeriğe sahip(korsan) link paylaşımı yasak bunu da belirteyim uzaklaştırma cezası alırsınız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ddkorkut

yakında webvideo caster programı ile cepten web deki videolar hi levele nasıl gönderilir videolu anlatım gelecek bu yöntemle cep telefonun wifisinin açık kalmasına gerek yok sadece webten film beğen istediğin sideteki filmi gönder hilevel tv den izle biraz müsade lütfen firsat bulduğum aralıkta anlatımı yapıp yayınlayacağım bu yöntem 48ua9300 ve hi-level 48uhl950 için ve diğer vestel tv ler için geçerli olacak

Ben denedim hocam program mantığı güzel ama eksikleri de yok değil. DLNA sistemi ile medya yollaması akıllıca ama tarayıcı çok yavaş geldi bana. Chrome ile takılmadan gezdiğim film siteleri bunda çok fazla yavaş çalışıyor donma falan yaşadım bağlantı sorunu yaşadım vs.

Hız bakımından gelişmesi gerekiyor kesinlikle. Bir de DLNA olduğu için haliyle ileri geri sarma durdurma gibi şeyler aktif değil. Filmi durduramıyoruz ileri saramıyoruz, bunun bir yöntemi var mı bilmiyorum pek kurcalamadım.

Son olarak film izlenecek site bilmediğim için film izle diye aratıp girdiğim stelerin çoğında problem yaşadım :/ film açılmadı falan filan mobil uyumsuzluğundan kaynaklı sanırım ve bir iki sitede filmi açıp tv ye yollayınca adamlar nasıl sistem yapmışsa ortada kocaman bu filmi şu şu siteden izleyin farklı link üzerinden izliyorsunuz diye yazı çıktı. Kaybolur sandım kaybolmadı da Hayır zaten korsancı sitesin bu dayatma niye ufak bir reklam yap geç

Tabi bu arada forumda illegal içeriğe sahip(korsan) link paylaşımı yasak bunu da belirteyim uzaklaştırma cezası alırsınız.

1.FİLMİ KUMANDADAN DURDURUP BAŞLATABİLİRSİNİZ
    2.SADECE PROGRAMI TANITIYORUM BAŞKA AMACIM YOK BURADAN İLAN EDİP TÜM SORUMLULUK KULLANICILARA AİTTİR BELİRTMEK İSTERİM
    3.TÜM VİDEO LINKLERINI OYNATACAKSINIZ DİYE BİRŞEY YOK AMA YÜZDE 90 ÇALIŞIYOR FİLM İZLERKEN İNTERNET HIZINIZ ÖNEMLİDİR
    4.PROGRAM SÜREKLİ KENDİNİ GÜNCELLİYOR
    5.İSTERSEN YÜKLEME ZORLA DEĞİL
    6.EĞER TANITIMI BEĞENMEZSENİZ KUSURA BAKMAYIN İŞLERİM SEBEBİYLE HIZLI BİR ÇEKİM OLDU
    7.BEĞENİRSENİZ TEŞEKKÜRLERİNİZZİ ESİRGEMEYİNİZ
    8.BURADAN İZLE....
    https://www.youtube.com/watch?v=FDlbql42u0E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddkorkut -- 19 Şubat 2016; 20:49:32 >

• Arkadaşlar Ben VESTEL 43UA9400 Modelini almayı düşünüyorum Televizyon çok hoşuma gitti Teknosada 4 tane gözlük +2 çift gözlük ve askı aparatı hediye ediyor sizce bu televizyon alınırmı Yorumlarsanız çok sevinirim teşekkürler
  • Valla bence al. vestel önyargıları kırarak güzel tv ler üretiyor. isterseniz diğer markaların forumlarına bir bakın.memnun olanda var, bela okuyanda... elektronik şans işi derler ya. biz tavsiye ederiz, bir arıza çıkartır. sonra biz kötü olmayalım :-)
    Benim iki televizyonumda vestel. gayette memnunum. birde vestel pazardaki payını artırmak adına servis ağıyla, güncellemeleriyle kendine yer açmak istiyor. İnanın çok titiz bir insan değilseniz. inciğe boncuğa kabahat bulan biri değilseniz, fazlasıyla işinizi görecektir. görüntü kalitesi benim 48 ekranda gayet iyi.
    Şahsım adına tavsiye ederim.

• sanalove kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Peki vestelin 43UA9400 Modelinde trt4 k İzliyebiliyormuyuz Size göre artıları eksileri nelerdir
  • bende şuan 49UA9400 modelini kendi sitelerinden 2600 e denk gelecek şekilde buldum. avantajixdende %9 veriyolar 230 da ordan gelecek ki gelirse eğer baya iyi bir fiyat oluyor ama alan kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum çünkü indirim bugün bitiyor
  • winstgy1 W kullanıcısına yanıt
    Ben 9300 modelinde sorunsuz izliyorum trt4k yı. kesin bilgim yok yalnız büyük bir ihtimalle 9400 ile izlenir.
    Bana göre artıları(9300 için konuşuyorum) : görüntüler hd ulusal kanallarda gayet net. ses tatminkar. kanal geçişleri kabul edilebilir hızlarda.
    eksileri:dts ses desteklemiyor. smart tv yönü biraz zayıf.
    Bunların dışında beni rahatsız eden bir yönü şimdilik yok tv nin. Ben usb diskten 720p ve 1080p filmleri izliyorum. youtube den video izliyorum. bu saydıklarım sorunsuz çalışıyor.
    9400 modelini kullanmadığım için onun hakkında yorum yapmam yanlış olur. size tek tavsiyem ekran ebadını biraz daha büyük alırsanız daha iyi olur. ben açıkçası 48' ekranda sd yayınlarda çamur gibi bir görüntü kalitesi bekliyordum. fakat gayet net gösteriyor tv. (ulusal kanallardan bahsediyorum).

• Vestelin kendi sitesinden 4k desteği olduğu yazılı. kendi sitelerinde canlı destek ten de teyit alabilirsiniz ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalove -- 21 Şubat 2016; 21:36:51 >
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.