Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
72
Favori
207.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agates

Geçen hafta air kumanda mevzusundan dolayı teknosayla telefonda kavga ettim (adamlar sürekli oyalayıp duruyorlardı ,son olarak vestele görüşmeniz gerekiyor onlar halledecek deyince sinirlerim tepeme fırladı verdim veriştirdim biraz) Halbuki teknosaya gidip elden servis formu ve fatura teslim ettim,faturada air kumanda yazıyor servis formunda da çıkmadığı.Adamlar kendilerinden bihaberler.Neyse ardından hemen şikayetvar şikayet oluşturdum o gazla.Bugün sabahın 9unda zil çalıyor evde kapıyı açtım vestel servisi elinde kumanda :) 2 ay uğraştan sonra kumandama kavuştum.Teknosa ilgili fakat koordinasyon sıkıntılı.Ama sonunda hallolması güzel.Ayrıca vestel servisi üstüne basa basa biz veremeyz teknosa size verecek demelerine rağmen sonunda yine vestel servisi getirdi ,bu da güzel.

Vestelin bu yumuşak karnını kullanıyor maalesef satıcılar. Yetkili bayiler de öyle, teşhire açtıkları ürünün kumandasını başkasına satıp, ürün satıldığında da paketleyip kumandasız yollayıp servisi de tüketiciyi de kurumu da mağdur edeninden, ''Nasılsa VESTEL verir'' düşüncesinde olan TEKNOSA gibi elindeki Air Mouse u tüketiciye vermeyenine kadar ne ararsanız var. Aslında gerçekten o kumandayı vermek ne servisin ne de Vestellin görevi. ama konu çözümsüzlüğe gidince mağduriyet oluşmasın diye sorunu çözen ve parayı cebinden ödeyen hep Vestellin kendisi oluyor. yazık bence. O Air Mouse şimdi kim bilir hangi teknosa personelinin evindedir. yine de ben günahlarını almayayım ama yıllarca karşılaştığımız ve bildiğimiz konular bunlar. YAZIK.
    size de geçmiş olsun kardeşim.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Üstad Vestel'e bu tv ile ilgili genel bildiri yapmayı düşündüğünü söylemişsin.

Öncelikle video oynatmada dolby digital sesi AC3 formatına çeviriyor tv harici dekoder ile bile ac3 stereo olarak ses alıyoruz ama bunu yazılım ile aşabileceklerini düşünmüyorum.
    DTS sesleri ise ne dahili ne harici çıkartamıyor sessiz sinema izliyoruz. En azından DTS leri de ac3'e çevirmeyi başarsa çoğu kullanıcı için sorun olmayacak. Yazılımsal olarak harici bir media player yükleseler başarabilirler mi bilemiyorum ama müşteri hizmetleri dikkate alacaklarını söylemişti.

İkinci olarak wi-fi üzerinden görüntü aktarma kısmında inanılmaz boyutta cihaz seçiyor. Gerçekten bu konuda gördüğüm en sorunlu tv konumuna yerleşti.
    Online film-dizi izleme kısmında çok ciddi sıkıntıları var. Yazılım ile aşılabilmeli.

Yukarıdaki durum genel kullanıcıları fazlası ile etkileyecek türden. Ben hem harici media player kullanıyorum hem de tv ye bağlı bilgisayar mevcut ama vestel bu paneli tam fiyat performans ürünü olarak satmak istiyorsa yukarıdaki sorunları çözmesi yeterli. Görüntü her türlü gerisini kurtarır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ailkem

Üstad Vestel'e bu tv ile ilgili genel bildiri yapmayı düşündüğünü söylemişsin.

Öncelikle video oynatmada dolby digital sesi AC3 formatına çeviriyor tv harici dekoder ile bile ac3 stereo olarak ses alıyoruz ama bunu yazılım ile aşabileceklerini düşünmüyorum.
    DTS sesleri ise ne dahili ne harici çıkartamıyor sessiz sinema izliyoruz. En azından DTS leri de ac3'e çevirmeyi başarsa çoğu kullanıcı için sorun olmayacak. Yazılımsal olarak harici bir media player yükleseler başarabilirler mi bilemiyorum ama müşteri hizmetleri dikkate alacaklarını söylemişti.

İkinci olarak wi-fi üzerinden görüntü aktarma kısmında inanılmaz boyutta cihaz seçiyor. Gerçekten bu konuda gördüğüm en sorunlu tv konumuna yerleşti.
    Online film-dizi izleme kısmında çok ciddi sıkıntıları var. Yazılım ile aşılabilmeli.

Yukarıdaki durum genel kullanıcıları fazlası ile etkileyecek türden. Ben hem harici media player kullanıyorum hem de tv ye bağlı bilgisayar mevcut ama vestel bu paneli tam fiyat performans ürünü olarak satmak istiyorsa yukarıdaki sorunları çözmesi yeterli. Görüntü her türlü gerisini kurtarır.

Hocam seve seve iletirim. 10 gune kadar yogunlugum bitmis olacak. daha sonra burada sizlerden ne ogrendiysem hepsini derleyip rapor haline getiririm. dikkate alacaklarini dusunuyorum neticede onlar icin de en guzel feedback bu olur kanaatindeyim. sonra takip ederiz bakalim bir seyler duzelebiliyor mu diye.
    saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu TV'ye input lag testi yapabilecek biri varsa yardımcı olsun bana Bilgisayara bağlı kullanmak istiyorum ama bu yüzden almayı erteliyorum. Dizüstüne bağlasa yeter crt falan aramıyorum yahu

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?id=1229335064&subaction=showfull
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANIL.K

Şu TV'ye input lag testi yapabilecek biri varsa yardımcı olsun bana Bilgisayara bağlı kullanmak istiyorum ama bu yüzden almayı erteliyorum. Dizüstüne bağlasa yeter crt falan aramıyorum yahu

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?id=1229335064&subaction=showfull

Crt ile yaptım. 100 ms fark oluşuyor arada. Fifa 2011 denemiştim daha önce oynanışı gayet iyiydi.
    Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi

• ailkem kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, sağolun :) oyun moduyla pc modu fark ediyor muydu kontrol ettiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANIL.K

Teşekkürler, sağolun :) oyun moduyla pc modu fark ediyor muydu kontrol ettiniz mi?

Ediyormuş Game mode yapınca 20-30 ms arasında bir değer alıyor.
    Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesiVestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ailkem -- 8 Şubat 2016; 23:09:14 >

• ailkem kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler :) Bekleyeceğime keşke daha önce alsaymışım
  • Çoğu tvde PC modunda normalde kapanmasa bile böyle ayarların kapanıyor olması lazım, tabi görüntünün daha iyi olacağının bir garantisi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncap

48ua9300 tvde trt Ultrahd yayınlarında uzaktan yapılan çekimlerde görüntü pır pır ediyor(titrer gibi). Bu sıkıntının sebebi de pixellence gibi duruyor. Ne yazık ki pixellence ı manuel olarak kapatmak mümkün değil.

Genelde ağaçlık otluk kumluk gibi yoğunluğu olan görüntülerde yapıyor titremeyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncap

48ua9300 tvde trt Ultrahd yayınlarında uzaktan yapılan çekimlerde görüntü pır pır ediyor(titrer gibi). Bu sıkıntının sebebi de pixellence gibi duruyor. Ne yazık ki pixellence ı manuel olarak kapatmak mümkün değil.

Bahsettiginiz görüntü mesela ormanların olduğu belgeselin görüntüsü ise yayından kaynaklı.
    Daha önce konuşuldu diğer tvlerde de o sahnede sıkıntı var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha Vestel UA9300 mı alsak sorusuna cevap bulamadan bir de VESTEL 49UA9400 modeli çıktı kafam iyice karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muratjunior

Selamlar,

Herkes yazmış madem ben de ekleyeyim. Bu televizyonu alalı iki hafta anca oldu. Teknosa indiriminden aldım ve bana 1799 TL'ye mal oldu (indirim çekim vardı). Televizyonu kendim kurdum. Gördüklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Televizyonun dış tasarımı çok güzel. İncecik ve çık bir tasarım var. Çift ayaklı, yani kendisinden daha ufak bir alt zemin ile kullanmayı unutun. Duvara tutturmak için aparatları ile birlikte geliyor ama ben televizyonu sehpa üstüne koymayı tercih ediyorum (aslında hanım duvarı deldirmedi de diyebiliriz).

Televizyonu ilk açtıktan sonra 4K ne demek menülerinde anlıyorsunuz. Sanki yeni nesil cep telefonlarına bakar gibi bir ekran var. Pikseller oldukça ufak ve görüntü yeterince iyi. Azıcık soluk gibi olsa da zamanla alışıyor insan. Ben bunu ikinci televizyon olması amacı ile ve aslında oyun oynamak için aldım. Salonda 2010 model bir Samsung 37" var ve şöyle diyeyim görüntü parlaklığı Samsung'un daha iyi gibi. Çok parlak görüntü istiyorsanız ya da çok canlı renkler istiyorsanız bu televizyon size istediğinizi vermeyecek.

Ekranın köşelerinde biraz karartı var. Televizyonda problem olduğunu düşündüm ilk başta ama arka LED aydınlatmanın yerleştiriliş şekli olduğu ortaya çıktı. Sanki tüm köşelere ışık az gidiyor gibi. Çok takıntılı kişilerde problem yaratıyor. Bir de dinamik kontrastı açtığınız zaman led aydınlatma komple göz kırpıyor bazen. Bu da özellikle stabil sahnelerde çok dikkat çekiyor. Yazılım güncellemeyi daha yapmadım ondan sonra ne olur bilmiyorum. Bir değişiklik olursa yazarım.

PS4 oynarken de ufak bir sorun yaratıyor. Eğer televizyonun CEC (sanırım öyleydi) özelliği aktif iken (yani ps4 açılınca televizyon açılsın) eğer oyundan ps4 menüsüne geçerseniz ekrandaki görüntü gidiyor. Ses yerinde ama görüntü yok. Arka ışık yanıyor ama görüntü sıfır. Tek çaresi HDMI'ı çıkarıp takmak. Ben de özelliği kapattım bu yüzden. Umarım bu da yazılım güncelleme ile düzelir.

Bunlar sayacağım kötü yönleri.

İyi yönlerine geçersek,

Görüntüler bir harika. Özellikle oyunlarda sanırım upscale işlemini de uyguluyor ki grafikler bir harika oldu. Need for Speed 4 ile denediğim zaman ise daha önce yaşamadığım bir deneyim yaşadım. Smart menüsü yeterli ve browser'i güzel çalışıyor. Ben bir de microsoft klavye taktım ve artık evde internete girmek için bilgisayar kullanmıyorum. Buradan yapmak istediğim çoğu şeyi hallediyorum. Youtube'u denemedim açıkçası.

Ses çıkışları tatmin edici, sanal surround efektleri çok başarılı. Akıcılık çok başarılı, ben takıntılı olduğum halde bir problem sezmedim. Televizyon tam ihtiyacım olan şeyi bana verdi.

Toplam değerlendirmeye gelirsek ben televizyona 10 üzerinden 7 veririm. fiyat Performans olarak da 10 üzerinden 9 alır (bunlar benim şahsi görüşlerim). Sonuç olarak 3d 4K bir televizyon aldığınızı unutmayın.

Artıları:
    Kaliteli görüntü,
    akıcılık,
    ince ve şık tasarım
    4K 3D
    kaliteli upscale özelliği

eksileri:
    parlaklık az
    köşelerde karanlık var.
    bana göre biraz soluk.

hatrı sayılır bir yerde vestel tvlerde upscale yok diye okudum. ve tv özelliklerinde de yazmıyor. Upscale olduğuna eminmisiniz.

• Arkadaşlar bu 9400 serisinin gerçek frekans değerini bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarihcix

ver 4500 tl al sony 4 k hiç bir sıkıntı yok cam gibi sony center da gördüm de

hocam bir kaç gündür tvlerle ilgili araştırma yapıyorum doğru seçimi yapmak için ve sizi her tv konusunda görüyorum sonyi övüp vesteli kötülüyorsunuz. Sony size bunun için para verse bu kadar uğraşmazsınız herhalde sonyi övmeye.
  • Şimdi 48ua9300 serisini almalımıyız yoksa bununla eşdeğer başka bir tv mi almalıyız kafam iyice karıştı?
  • bende bu tvye bakıyorum benimde kafam iyice karıştı
  • Bu TV'yi almak isteyen varsa ve kampanyalı alamıyorsa A101'de 1799 liradan Hi-level markası ile satılıyor. Hi-level için model numarası: 48UHL950
  • günaydın arkadaşlar, vestel 48ua9300 (2100tl) alacak arkadaşlar kesinlikle tereddüt etmeden alın çünkü ben kardeşime aldım fiyatı uygundu bende kendime lg 49uf8507 (3000tl)aldım.
    ikisinide inceledim. ikiside 4k kanalları destekliyor. lg ye kötü demiyorum ama inceleme fırsatından sonra vestel almak isterdim vestelin dahili uydu alıcısı lg den daha kullanışlı vestelde kanal silme var lg de kanal silme yok, lg uyduda kanal geçişlerinde aksamalar oluyor, vestelde rastlamadım. vestel 3yıl garantili lg 2yıl garantili.
    Bu arada arçelik yeni 9583 serisinide inceledim, oda çok güzel, sonuç olarak isme takılıp kalmayın lg de olupta vestel 9300 serisinde olmayan eksik birşey yok, vestel güzel tv üretmiş benim gibi fazla para vermeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkey0671

günaydın arkadaşlar, vestel 48ua9300 (2100tl) alacak arkadaşlar kesinlikle tereddüt etmeden alın çünkü ben kardeşime aldım fiyatı uygundu bende kendime lg 49uf8507 (3000tl)aldım.
    ikisinide inceledim. ikiside 4k kanalları destekliyor. lg ye kötü demiyorum ama inceleme fırsatından sonra vestel almak isterdim vestelin dahili uydu alıcısı lg den daha kullanışlı vestelde kanal silme var lg de kanal silme yok, lg uyduda kanal geçişlerinde aksamalar oluyor, vestelde rastlamadım. vestel 3yıl garantili lg 2yıl garantili.
    Bu arada arçelik yeni 9583 serisinide inceledim, oda çok güzel, sonuç olarak isme takılıp kalmayın lg de olupta vestel 9300 serisinde olmayan eksik birşey yok, vestel güzel tv üretmiş benim gibi fazla para vermeye gerek yok.

Hocam LG de TKGS var mı ? Vestelde TKGS var ve bu özellik açıkken kanal taşıma değiştirme silme falan yapamıyorsunuz. Sadece turksat kanal listesini kullanabiliyorsunuz, hatta usb den düzenlediğiniz kanal listesini kopyalarsanız, arka planda tkgs açıka tv kapanıp açılırken uydu güncelleme kontrol ettiği için hop bir bakıyorsunuz kanal listesi yine tkgs olmuş Bu yüzden tkgs ile kanalları alıyorum sonra düzenleyip tkgs yi kapatıyorum ben.

Eğer LG'de de bu default olarak açık geliyorsa bu yüzden kanal silme dğeiştirme işlemine izin vermiyor olabilir. Uydu ayarlarını bir kurcalayın derim.

Benim gördüğüm eksikliklerden biri, EQ modları ve Ekran modları arasında hızlı geçiş yapamıyorsunuz bir kısa yol tuşu eklenmemiş. İlla koca menüye girmek gerekiyor. Yıllar önce aldığımız Beko FlaT tüplü tv de altta bulunan PİP tuşlarının ikinci fonkisyonu renk modları arasında geçiş ve eq modları arasında geçişti. Menüye girmeden değiştirebiliyorduk. Bence bunda da vardır da kumanda da yer olmadığından koymamışlardır diye düşünüyorum. Arçelik kumandasına basarken ses açma tuşuna bastığımda favori kanal listesi açıldı halbuki kumanda üstünde böyle bir tuş yok :D

Favori kanallara girmek zor oluyor normalde. Keşke bunun içinde bir FAV butonu olsaydı basınca direk favori menüsü açılsaydı listemizi seçebilseydik.
    Ayrıca bir de uydu kanal listesinde FIND (BUL) butonu aktif olsaydı ona basınca 700 tane kanal arasında aradığımızı kanal adını girerek bulabilseydik, sayfa sayfa gezmek yerine.

Kullanım açısından gördüğüm eksiklikler bunlar. Gerçi ben kendi NEXT teledünya cihazında favori listesi, arama, pvr falan bu tür şeylere alıştığım için tv de de eksikliğini görüyorum. Hiç kullanmayan biri için çokta önemli değil aslında.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.