Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
72
Favori
207.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad PC den izleyince tv kumandasından alttaki ekran boyuta tam otomatik seçeneği gelinceye kadar tıkla ekrana tam oturur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Gelelim 2016 Model 94x serisine,bugün iyice inceledim ve hiç beğenmedim!
    zaten panel IPS+3D si de FPR(kimisi FPR sever ona bir şey diyemem) ama kötü örnek bir IPS panel olmuş,tutmadım,fıyatına zaten hiç girmiyorum bile,şimdi gelsin yeni bir
    VA lı serisi diyorum

albani bey, Vestel'in 9300 serisi ile 9400 serisini karşılaştırmış ve 9400'den memnun kalmadığınızı dile getirmiştiniz. Karşılaştırmayı 55" i baz alarak yaptığınızı söylemiştiniz. 43" için fikriniz nedir ? 43UA9400'ün, 40UA9300'e göre 3" lik bir artış dışında üstünlüğü var mı ? 40UA9300'de VA panel olduğunu söylemiştiniz. 43UA9400'de hangi panel kullanılmıştır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ailkem

Üstad PC den izleyince tv kumandasından alttaki ekran boyuta tam otomatik seçeneği gelinceye kadar tıkla ekrana tam oturur.

Onu da denedim hocam fakat olmuyor 1 2 parmak boşluk kalıyor kenarlarda. Ati CC Center olmadan halledilemeyecek bir problem maalesef. O olsa deneyeceğim de o da kurulmuyor windows10 da sorun oluyor. Kuruluyor gerçi ama driver çalışmıyor falan bir ton sorun. Manuel olarak kurmayı denedim win8 de öyle halletmiştim fakat onu da yemedi. Sadece bu tv de değil hangi tv ye bağlasam bu sorun oluyor o yüzden suçu tv de aramıyorum :D
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, çok şey istiyor gibi algılanmak istemem ama PVR özelliği hakkında düşünceniz nedir gelmesi muhtemel mi ? Gerçi ben olumlu görmüyorum geleceğini çünkü kanal ile sözleşme gerekiyor yayın kaydı için bunu bana vestel müşteri hizmetleri de söylemişti fakat ben vestele mail attığımda karıştırmışım asıl istediğim TIME SHIFT özelliği, yani yayını durdurma ve kaldığı yerden devam ettirme. Bir usb bellek ya da disk varsa 15 30 60 120 ya da bazı cihazlar 3 saate kadar yayın durdurup oynatma özelliğine sahip. Marketlerde satılan ve usb takılan kıytırık bir çok uydu alıcısında bile var bu özellik acaba bir şekilde yazılımla çaresi bulunamaz mı ? Diğer odada teledünya kullanıyorum ve kutuda timeshift özelliği var, köye gittiğimde uydu alıcısında da var ve yayın durdurmaya alıştığım için tv de alışkanlık işte hep durdurma tuşuna basıyorum :D
  • quote:

Ben onu yapınca 6.kanala geçiyor birden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ado kardes selam...
    Lutfen su formun adresinide ver de millet vestelden nebekliyor bi okusunlar yazilimla su ozellik gelmez demek cok buyuk handikap vestel almak isteyen kardeslerimiz varsa vaz gececektir biz paanelden memnunuz fakat verdigimiz paranin icerisinde yazilim gelistiren desteginde olmasini cok arzu ederiz yahut biraksinlar 3. Part yazilim yuklemeye imkan veren yazilim yapsinlar usb den biz yukliyelim samsung ve lg gibi eger basit bir pvr timeshift gibi yazilimlar gelmeyecekse cooook yazik vestel insanlarin ihtiyaclarini beklenterine cevap vermeli illede yazilim usteruuuuk bunlarida iletirseniz cokiyi olacak vestel musteri hizmetlerine gereken seyleri yazdim ama interneti arastirdigimda 1-2 sene knce ayni seyleri tazanlari ve hicbir gelismenin olmadigini gordum o zaman vestel i savunmak yerli sermayedir diyerek sahip cikmak icin sozlerimizin herzaman arkasinda olmamiza ragmen yazilim konusunda yutkunarak konusmak zorunda bizleri birakirsa verdigimiz paralara manevi destege biraz saygi istiyoruz bunlarida iletiiiiiin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 48' ua9300 siparişi verdik bakalım hayırlısıyla. heyecanla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brazmir

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Gelelim 2016 Model 94x serisine,bugün iyice inceledim ve hiç beğenmedim!
    zaten panel IPS+3D si de FPR(kimisi FPR sever ona bir şey diyemem) ama kötü örnek bir IPS panel olmuş,tutmadım,fıyatına zaten hiç girmiyorum bile,şimdi gelsin yeni bir
    VA lı serisi diyorum

albani bey, Vestel'in 9300 serisi ile 9400 serisini karşılaştırmış ve 9400'den memnun kalmadığınızı dile getirmiştiniz. Karşılaştırmayı 55" i baz alarak yaptığınızı söylemiştiniz. 43" için fikriniz nedir ? 43UA9400'ün, 40UA9300'e göre 3" lik bir artış dışında üstünlüğü var mı ? 40UA9300'de VA panel olduğunu söylemiştiniz. 43UA9400'de hangi panel kullanılmıştır ?

94x leri geç,93 OK dir ama ben sadece 40/48 beğendim ve 55 olanı fazla tutmadım(93 de) 55 olanı sadece "çok ucuz" olursa belki alınır!

43/49 lar apırlık olarak hatta tamamı IPS dir ve düşük spec.paneldir bunlar+

• 48ua9300'ün DTS muhabbeti büyük handikap yaratıyor almak isteyen "nispeten" bilinçli tüketici için. DTS formatını desteklemediği gibi cihaza bırak o zaman bağladığım harici decoderli ses sistemi çözsün diyorsun, harici ses aygıtına da çözdüremiyor. Böyle saçma salak iş mi olur !
    Ayrıca ALT modeline bakıyosun ua8900 DTS destekliyor. Hangi elektronik üründe alt model "lisans" gerektiren maliyetli bir özelliğe sahipken üst model bu özelliğe sahip olmaz. VESTEL..

Yerli malını savunmak istiyorum fakat VESTEL her seferinde kendinden soğutmak için buluyor bir şey.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    hocam pvr ozelligini yillar once lisans anlasmazligi nedeniyle kestiler. hatta bu konu cok sorun oldu. bir gercek dusuncemi dile getirmek isterim ki Kurumlar ne kadar buyuk olursa isleyis ilerleyis bazen o kadar agir oluyor. pvr time shift flash gibi desteklerin once verilip, sonra da lisans bedeli gerekcesi ile destek kesilmesi bana da sacma geliyor olsa da, gerek satis pazarlama ve gerekse yoneticilerin vardir bir bildigi diyerek yorum yapmiyorum. elbette iletirim ama :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Onu da denedim hocam fakat olmuyor 1 2 parmak boşluk kalıyor kenarlarda. Ati CC Center olmadan halledilemeyecek bir problem maalesef. O olsa deneyeceğim de o da kurulmuyor windows10 da sorun oluyor. Kuruluyor gerçi ama driver çalışmıyor falan bir ton sorun. Manuel olarak kurmayı denedim win8 de öyle halletmiştim fakat onu da yemedi. Sadece bu tv de değil hangi tv ye bağlasam bu sorun oluyor o yüzden suçu tv de aramıyorum :D

Hangi ekran kartını kullanıyorsun bilmiyorum ama windows 10 64 bitte CC Center kurulu bende. Ama güzel haberi vereyim, an itibarı ile CC Center yerine Crimson Edition arayüzü yükleniyor. Onu yükle. Bu arada TV ekran boyutu seçeneğinde otomatik değil tam ekran yapmak gerekiyormuş.

• ddkorkut kullanıcısına yanıt
    hangi forumun adresi anlayamadim ben :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 7 Şubat 2016; 11:47:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

deki şurayı http://forum.donanimhaber.com/m_111931095/tm.htm bi inceleyın halkın tüketicinin sesini dinleyin hani millet uyumuyor uyamıyın gibi ,bu resmi daire nereyse artık umarım kahvesini içerken amaaaan demez...

• quote:

Orijinalden alıntı: ddkorkut

quote:

deki şurayı http://forum.donanimhaber.com/m_111931095/tm.htm bi inceleyın halkın tüketicinin sesini dinleyin hani millet uyumuyor uyamıyın gibi ,bu resmi daire nereyse artık umarım kahvesini içerken amaaaan demez...

:)

• Arkadaşlar 48" modelde ilk geldiğinde ekran modlarında oyun modu vardı. Şimdi oyun modu yok görünmüyor. Bi güncelleme yapmıştım şimdi farkettim.

• Alırken DTS çözmediğini bilmiyordum şahsen. Öyle bir aptallık yapacaklarını düşünemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende tecrubelerimi paylasiyim...oncelikle vestel servisi olsun musteri hizmetleri olsun her zaman yardimci oluyor...vestel bu yonden samsung ve lg yi ezer atar..asla bi dediginiz ikiletmiyorlar, dedikleri zaman geliyorlar.Bende 48ua9300 modeli var.
    Yukardaki arkadaslarin yazdiklarini okudum film donuyodu hakketen bendede dondu mp4 dü film formati..flashi fat32 yaptim donmadi ntfseye gore fat32 daha stabil calisiyor.Bi denesinler.
    Pcyi tvye wireless baglamak icin mezzo dlna programini kullanin internette tam surum bulabilirsiniz.(neroyu denemedim benin kutuda cdsi filan cikmadi ) Dizi izleme icin m.dizilap.com oneriyorum donma yenden baslatma olmuyor. Telefon icinse vestel smart hosunuza gitmediyse my nscrenn tlc google playden indirip deneyin oda kulanisli

• Arkadaşlar 48" modelde ilk geldiğinde ekran modlarında oyun modu vardı. Şimdi oyun modu yok görünmüyor. Bi güncelleme yapmıştım şimdi farkettim.

• quote:

hocam pvr ozelligini yillar once lisans anlasmazligi nedeniyle kestiler. hatta bu konu cok sorun oldu. bir gercek dusuncemi dile getirmek isterim ki Kurumlar ne kadar buyuk olursa isleyis ilerleyis bazen o kadar agir oluyor. pvr time shift flash gibi desteklerin once verilip, sonra da lisans bedeli gerekcesi ile destek kesilmesi bana da sacma geliyor olsa da, gerek satis pazarlama ve gerekse yoneticilerin vardir bir bildigi diyerek yorum yapmiyorum. elbette iletirim ama :)

Merhaba, Umarım siz vestelin forum için görevlendirdiği birisinizdir, çünkü burada yazılanlar bir yetkiliye ulaşmalı. Halktan gelen tepkiler bir markanın kaderini belli eder, ve inanıyorum ki bu forumu binlerce kullanıcı referans alarak alışveriş yapıyor. Ben de Vestel(Hi level 950) bir ürün alarak vestel ailesine katılmış oldum. Bu üründen alacağım deneyim benim ve çevremdekilerin gelecek alışverişlerine rehber olacak. Bu nedenle özellikle de tv yazılım güncelleştirmelerine ağırlık verilmeli, böylece zaten almış bitmiş şeklinde değil, kullanıcı memnuniyetini arttırarak referans bir kitle oluşturulmalı. Bize de en azından, şu eksiklik var ama Vestel bunu el altından da olsa halleder güveni verilmeli. Bu Vestel adını göklere çıkarmamıza yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmxa

quote:

Merhaba, Umarım siz vestelin forum için görevlendirdiği birisinizdir, çünkü burada yazılanlar bir yetkiliye ulaşmalı. Halktan gelen tepkiler bir markanın kaderini belli eder, ve inanıyorum ki bu forumu binlerce kullanıcı referans alarak alışveriş yapıyor. Ben de Vestel(Hi level 950) bir ürün alarak vestel ailesine katılmış oldum. Bu üründen alacağım deneyim benim ve çevremdekilerin gelecek alışverişlerine rehber olacak. Bu nedenle özellikle de tv yazılım güncelleştirmelerine ağırlık verilmeli, böylece zaten almış bitmiş şeklinde değil, kullanıcı memnuniyetini arttırarak referans bir kitle oluşturulmalı. Bize de en azından, şu eksiklik var ama Vestel bunu el altından da olsa halleder güveni verilmeli. Bu Vestel adını göklere çıkarmamıza yeter.

merhaba
    resmi bir gorevli degilim. benimki gonulluluk esasina dayali bir yaklasim. severim vesteli ve elimden bir sey geliyorsa yardimci olmak isterim. gerek argede gerek laboratuvarda ve gerekse egitim yonetim kanadinda tanidiklarim baglantida olduklarim var. tabi ki burada her yazani "bakin sunuda yazdilar" diyemem herkesin isi gucu var ancak elbetteki ivedi durumuna gore acil ilettimlerim var. mesela albaninin cok dogru bir tespiti vardi yerli demo ile ilgili, onu hemen ilettim. yazilimci online hocamin tespitleri var pazartesi gunu iletecegim. ama asil istedigim genis bir rapor olarak burada yazan kayda deger tum verileri sunmak.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.