Şimdi Ara

Vestel UA9300 Serisi 4K TV İncelemesi (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
72
Favori
207.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3d film izleyecek arkadaşlar yüksek fpsli hevc indirsin. Dün avatar 48fps hevc h265 indirdim attım usb ye h264 den daha hızlı açıldı vallaha. film benim pc de donuyor oynamıyor işlemci yetmiyor Ve yüksek fps 3d film bir başkaymış gerçekten. Bundan sonra kıytırık rip indirmeyececem
  • Ua9400 serisi cikmis onun artisi nedir bilen var mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece cifte ekrani eklemisler dts vardiger her sey ayni

• Arkadaşlar UA9400 modelinde DTS-HD desteği olduğu teyit edilmiştir. Artık 2016 model vestel tvlerde DTS ses desteği olacaktır. Kullanma klavuzunu istiyen olursa aşağıdaki linkten inceleyebilir.

https://drive.google.com/file/d/0B12CvTYAdyaGSTd5aktWenBBa1E/edit
  • quote:

Orijinalden alıntı: sansar61

Arkadaşlar UA9400 modelinde DTS-HD desteği olduğu teyit edilmiştir. Artık 2016 model vestel tvlerde DTS ses desteği olacaktır. Kullanma klavuzunu istiyen olursa aşağıdaki linkten inceleyebilir.

https://drive.google.com/file/d/0B12CvTYAdyaGSTd5aktWenBBa1E/edit

9300 de yok mu?
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    9300'de yok VESTEL'inde yazılım ile getireceğini hiç zannetmiyorum. Lisans parası ödememek için yapmıyacaktır.
  • quote:

9300'de yok VESTEL'inde yazılım ile getireceğini hiç zannetmiyorum. Lisans parası ödememek için yapmıyacaktır.

Hocam donanım desteklemiyorsa yazılımla çözülemez ki? Destekleyen işlemci koyduğunuzda zaten lisanslı ürüne de sahip olmuş oluyorsunuz.

Biz zamanında 9 serisi için araştırmıştık. İşlemcinin sadece AC3 desteği vardı. Yani Dolby Digital Plus. Ki o zaman zaten tv ler Dolby Digital çözüyordu.
  • Ya ne dert ediyorsunuz bunları arkadaşlar ,alırsınız 30$ a bir android tv box smartta süper olur dts te izlersiniz herşeyi yaparsınız

Android tv box

Hatta biraz fazla para verip şunu alabilirsiniz hevc desteği de varmış
    4k tv box

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agates -- 6 Şubat 2016; 14:14:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Hocam donanım desteklemiyorsa yazılımla çözülemez ki? Destekleyen işlemci koyduğunuzda zaten lisanslı ürüne de sahip olmuş oluyorsunuz.

Biz zamanında 9 serisi için araştırmıştık. İşlemcinin sadece AC3 desteği vardı. Yani Dolby Digital Plus. Ki o zaman zaten tv ler Dolby Digital çözüyordu.

Merhaba;
    Hem donanımsal, hem de yazılımsal destek olmayacağı konusunda bilginiz olsun isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 6 Şubat 2016; 14:57:48 >

• Tendürek T kullanıcısına yanıt
    beyaz suratlı insanlar görmek gibi bir merakınız varsa hemen alın keskinlik ve renk canlılığı 0 olan bit tv almak isterseniz bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Merhaba;
    Hem donanımsal, hem de yazılımsal destek olmayacağı konusunda bilginiz olsun isterim.

Ben de onu belirtmek istedim zatne hocam. Aynı şeyi söyledik sorun yok yani.

Nasıl bir satış politikası varsa artık. DTS HD yeni geliyor. Gerçi diğerleri de çok farklı değil.

Ben diyorum her zaman panele fazla yatırmanın anlamı yok çünkü teknoloji vermiyorlar sadece balon cihaz satıyorlar.

İşinizi görecek ucuz bir cihaz alın yeter. Ben öyle yaptım. Ki 4k içeriklerin yaygınlaşması lazım. Ayrıca 4k içerik indirmekte ayrı sıkıntı. Ona akk yetmez ki. Bir film için günlerce bekleyemem. Netflix deseniz onun da yapabileceği birşey yok çünkü ülkemizde altyapı belli. Hadi superonline fiber hatlarda 100 mbps ye kadar altyapı var ama akk siz paketler 99 liradan başlıyor. Benim onu almaya gücüm yok. Mecbur akkli fiber kullanıyorum.

hocam teknolojiyi severim ama tuketiciyi pesinden kosturan teknolojiden nefret ederim. ne alirsan al arkadas ureticiler rahat birakmiyor ki şöyle aldigin malin bi tadini cikartasin. ben gittim galaxy s4 aldim adamlar 5 ay sonra s5 cikarttilar. yahu birakin millet bi hazmetsin önce. Televizyon iside farkli degil hocam. evimde halen 46" ilk cikan led tv lerden var. calisiyormu calisiyor bitti gitti. ya biz doymusuz çekici gelmiyor artik ya da benim anlamadigim baska bir sey var. asla vermem bu deli paralari ben :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tarihcix

beyaz suratlı insanlar görmek gibi bir merakınız varsa hemen alın keskinlik ve renk canlılığı 0 olan bit tv almak isterseniz bilmem

Aynı şeyi sayiklayip durmayin ışık sızması vardır ondada değişim ve iade yapılıyor

• TV'yi aldım. Artık hayırlısını dilemekten başka seçeneğim yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam teknolojiyi severim ama tuketiciyi pesinden kosturan teknolojiden nefret ederim. ne alirsan al arkadas ureticiler rahat birakmiyor ki şöyle aldigin malin bi tadini cikartasin. ben gittim galaxy s4 aldim adamlar 5 ay sonra s5 cikarttilar. yahu birakin millet bi hazmetsin önce. Televizyon iside farkli degil hocam. evimde halen 46" ilk cikan led tv lerden var. calisiyormu calisiyor bitti gitti. ya biz doymusuz çekici gelmiyor artik ya da benim anlamadigim baska bir sey var. asla vermem bu deli paralari ben :)

Valla TFT-LCD ye 1500 den fazla para verilmez. 1500 bile fazla da neyse.

TFT-LCD üretim maliyeti en ucuz, fakat falsosu bol bir teknoloji. Sadece dedelere göre aslında.

PDP desen Burn-in sorunu, pahalı üretim maliyeti derken, lcd karşısında rekabette yenik düştü.

OLED desen hala sorunları olan bir teknoloji. Alan hangi akla hizmet alıyor ben anlamıyorum.

İşimi görecek kadar olsun yeter. Kaliteli panel artık günümüzde satılmaz oldu. Aslında iş panelden çok onu süren modülde bitiyor. Bir ara Sony W905 televizyonlar fena ilgi uyandırmıştı. 10 bit kaliteli modül vardı içinde. Tam oyun televizyonuydu. Ama fiyatı yüksek olduğundan ucuz kore modelleriyle rekabet edemedi fazla.

• quote:

Hocam doyumsuzluktan ziyade all in one bir ürün alınca insan keyif almak istiyor.
    Telefon mesela ; Kimileri çıkıp diyor ki telefona neden o kadar para veriyorsun ? Kimilerin dilinden düşmez "abi millett tutturmuş S5 S6 G3 G4 vs amiral gemisi alıyor tonla para veriyor.." Peki neden alıyor hiç soruyorlar mı ? Bilmeden ismi için alanları kenara ayırıyorum. Ama bilinçli adam alt modellere firmanın yazılım vermeyeceğini bilir, donanım yazılım dengesinin ne durumda olduğunu bilir, alt modellerde fiyatının neden ucuz olduğunu neyden kısılmış olduğunu bilir. O kadar para veriyorum o özellik de olsun bari, işim düştüğünde kullanırım ya da beni yarı yolda bırakmaz diyor telefon.

Televizyonda da durum benzer, satıcı sana smart diyor, o var bu var şu var diyor. Sanıyorsun ki on parmağında on marifet ama DTS çözmüyor ya da başka bir eksiği oluyor. Eksiklerde öyle olmasa da olmaz diyebileceğin bir şey değil, usb den film oynatıyor fakat DTS çözemiyor. lokanta var, aşçı var, malzemeler var ama yağ yok.. Yemeği yapıyorsun yağsız yiyorsun tadı olmuyor aynen durum bundan ibaret aslında. Bu sefer insanlar bunu aldım bu eksik ilerde içinde bu da olan bir TV almak istiyorum diyor, halk arasında da buna tüketim çılgınlığı diyoruz Mesela 9300 kullananlar denedi mi bilmiyorum bazı MP4 uzantılı filmlerde eğer MP4/H264 film MP42 ya da 41 codec kullanmışsa film 1saat 41dakika'dan sonra imkanı yok oynamıyor ana ekrana atıyor. Filmin sonunu izleyemiyorsunuz :) İSO ya da İSOM codeclerde bu sorun olmuyor mesela. Bu da DTS gibi ciddi bir problemdir. sorun yok pc yi bağlarım demiştim HDMI ile görüntü aktarınca ekrana oturtamadım bir türlü görüntüyü(win10 da ati yazılımı çalışmadığı için sanırım). Ortada kalıyor FHD olarak, bu yüzden de usb den film izlemeye mecbur kalıyorsun bir nevi.

Benim anlamadığım ise yılların eski bilgisayarları bile bir codec kurdun mu DTS sesi çözebilirken günümüz teknolojisinde nasıl bir donanım gerekiyor ? İşin bu kısmını hiç araştırmadım şahsen. Donanımsal olarak decoderler elbette var mesela creative ses kartlarının DTS olanları vardı bir de DTS olmayanları, ek işlem yapmadan dts filmleri dijital olarak çözüp veriyordu fakat aynı filmi ben dts desteği olmayan kartımla da izleyebiliyordum. Yazılımsal bir müdahale ile gelememesi durumunu pek anlamadım.

hocam haberin tam metnini hatirlamiyorum ancak daha gecen hafta lg ve samsung un sektordeki paylari ile mucadele edemeyecekleri aciklamasi ile bir pazardan daha cekildiler. bu sartlarda en yuksek teknolojiyi uretseler ne olacak :)

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    hocam basot bir ornek vereyim. en azindan resmi kanaldan bana verilen bilgi boyle. diyelim x model anakart ile tv urettin adi da 9300 olsun. sonra da y model anakartla baska tv uret bunun adi da 9400 olsun. sorun su ki 9300 u urettiginde salliyorum ki turksat x uydusundan mpg2 yayin vardi ve urettigin anakartin codeci buna uygundu. ama zaman gecti uydu degisti turksat y uydusundan mpg4 yayin yapmaya basladi. bu sefer senin x anakartli 9300 un yayini cozemiyor. uretici coktan y model anakartli 9400 u sahaya surdu bile. sorun şu ki donanim da yazilim da hem gumruk ve Ticaret bakanligindan alinan iş emri hem de odenen lisans bedelleri nedeniyle eski urune yeni yazilim yukle sorun ortadan kalksin seklinde ilerleyemiyor.

kaldi ki teknik-yazilim ve kanuni taraflari aşilsa dahi ureticiler bunu istemez bence.
    o zaman ben de galaxy s4 ume s5 yazilimi isterim hatta mumkunse s6 olsun :D

• quote:

hocam basot bir ornek vereyim. en azindan resmi kanaldan bana verilen bilgi boyle. diyelim x model anakart ile tv urettin adi da 9300 olsun. sonra da y model anakartla baska tv uret bunun adi da 9400 olsun. sorun su ki 9300 u urettiginde salliyorum ki turksat x uydusundan mpg2 yayin vardi ve urettigin anakartin codeci buna uygundu. ama zaman gecti uydu degisti turksat y uydusundan mpg4 yayin yapmaya basladi. bu sefer senin x anakartli 9300 un yayini cozemiyor. uretici coktan y model anakartli 9400 u sahaya surdu bile. sorun şu ki donanim da yazilim da hem gumruk ve Ticaret bakanligindan alinan iş emri hem de odenen lisans bedelleri nedeniyle eski urune yeni yazilim yukle sorun ortadan kalksin seklinde ilerleyemiyor.

kaldi ki teknik-yazilim ve kanuni taraflari aşilsa dahi ureticiler bunu istemez bence.

Anladım hocam, işler resmi olarak yürüdüğü için durum böyle demek ki. Yani teoride destekliyor aslında ama işte geriye dönük olarak çözüm yok.

Benim gözümde bir firma yazılım desteğini ne kadar iyi sunuyorsa ve model öldürmek için uğraşmıyorsa o birinci sıradadır. Herkesin isteği de budur aslında. Ben bir marka sahibi olsam model numarası arttırıp iki özellik ekleyerek reklamdan çok, önceden sattığım ürüne desteğimi kesmediğimi belirtecek reklam ve çalışmalarımla kullanıcı çekerim. Kullanıcıda bir güven oluşur ve ürünü güvenerek alır marka değeri artmış olur. Ben LG G3 aldım G2 den dolayı. Çok net şekilde çatır çatır güncelleme aldı, 6.0 da alacak gibi bir dedikodu var ama belki son anda iptal edilebilir gerçi rootladıktan sonra portlanmış G3 yazılımı çalışır elbette. :)

Ben telefonu kitkat iken aldım lolipop geldi şimdi android 6.0 marshmallow güncellemesini aldı. Google'ın 2 senelik destek şartı da var tabi. Android telefon seçmemin nedeni de rootladıktan sonra çatır çatır her türlü işlemi yapmak aslında. :D Şu televizyon android olaydı belki uğraşırdım da bilmediğim bir sistem, firmware'i de decompile olmuyor zaten

Bu arada yeri gelmişken SS'leri de ekliyeyim. Hep mp42 deyip duruyorum :D

Bu MP4 uzantısının MP42 codecli dosyası. Ne kadar mp42 yazan 2 saat üstü film varsa hepsini 1saat 41dakikada kesiyor televizyon.

Ama eğer aşağıdaki gibi İSOM codec var ise hiç sorunsuzca süre kısıtlaması olmadan oynatıyor.

MP42 olan filmleri başka tv ve oynatıcılarda denedim sorunsuzca çalıştılar sonuna kadar. Yazılım birimi bu tarz codec sorunlarını düzeltebiliyor mu ? LG TVlerde de hevc desteği yoktu TRT 4K yı izleyemediler sonra yazılım çıkarttı LG hevc CODEC çözebilmeye başladı televizyonları :D

Bu da Hevc bir film, yeni H265 formatı. Sorunsuzca oynattı sonuna kadar hiç takılma yavaşlama vs olmadan. USB den hevc çözdüğünü de test etmiş olduk :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Anladım hocam, işler resmi olarak yürüdüğü için durum böyle demek ki. Yani teoride destekliyor aslında ama işte geriye dönük olarak çözüm yok.

Benim gözümde bir firma yazılım desteğini ne kadar iyi sunuyorsa ve model öldürmek için uğraşmıyorsa o birinci sıradadır. Herkesin isteği de budur aslında. Ben bir marka sahibi olsam model numarası arttırıp iki özellik ekleyerek reklamdan çok, önceden sattığım ürüne desteğimi kesmediğimi belirtecek reklam ve çalışmalarımla kullanıcı çekerim. Kullanıcıda bir güven oluşur ve ürünü güvenerek alır marka değeri artmış olur. Ben LG G3 aldım G2 den dolayı. Çok net şekilde çatır çatır güncelleme aldı, 6.0 da alacak gibi bir dedikodu var ama belki son anda iptal edilebilir gerçi rootladıktan sonra portlanmış G3 yazılımı çalışır elbette. :)

Ben telefonu kitkat iken aldım lolipop geldi şimdi android 6.0 marshmallow güncellemesini aldı. Google'ın 2 senelik destek şartı da var tabi. Android telefon seçmemin nedeni de rootladıktan sonra çatır çatır her türlü işlemi yapmak aslında. :D Şu televizyon android olaydı belki uğraşırdım da bilmediğim bir sistem, firmware'i de decompile olmuyor zaten

Bu arada yeri gelmişken SS'leri de ekliyeyim. Hep mp42 deyip duruyorum :D

Bu MP4 uzantısının MP42 codecli dosyası. Ne kadar mp42 yazan 2 saat üstü film varsa hepsini 1saat 41dakikada kesiyor televizyon.

Ama eğer aşağıdaki gibi İSOM codec var ise hiç sorunsuzca süre kısıtlaması olmadan oynatıyor.

MP42 olan filmleri başka tv ve oynatıcılarda denedim sorunsuzca çalıştılar sonuna kadar. Yazılım birimi bu tarz codec sorunlarını düzeltebiliyor mu ? LG TVlerde de hevc desteği yoktu TRT 4K yı izleyemediler sonra yazılım çıkarttı LG hevc CODEC çözebilmeye başladı televizyonları :D

Bu da Hevc bir film, yeni H265 formatı. Sorunsuzca oynattı sonuna kadar hiç takılma yavaşlama vs olmadan. USB den hevc çözdüğünü de test etmiş olduk :)

Hocam bu verileri pazartesi günü laboratuvardaki arkadaslara ulaştırırım. biz vazifemizi yapıp geri bildirimde nulunalim. feedback candır

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.